Reklama

Datle Medjool - Zdravý zdroj energie

Datle Medjool pocházejí z Maroka a jsou jen jednou ze stovek odrůd datlí, ale jako jediným se jim říká "ovoce králů". Datle Medjool se vyznačují sladkou karamelovou chutí a žvýkací strukturo. Původně byly pokrmem pro členy královské rodiny a měly jim pomoci zahnat únavu. Datle Medjool se nyní pěstují v teplých klimatických oblastech po celém světě a výzkumy ukazují, že tato starodávná tvrzení o dodávání energie mohou být pravdivá. Mají také vysoký obsah vitamínů a živin, které mohou přispívat k dalším zdraví prospěšným účinkům.

Datle medjool jsou dobrým zdrojem: 

- selenu

- hořčíku

- vápníku

Reklama

- draslíku

- mědi

Datle medjool jsou také vynikajícím zdrojem fytonutrientů, rostlinných sloučenin, které mohou mít zdraví prospěšné účinky. Studie prokázaly, že mohou stimulovat imunitní systém, snižovat záněty, zabraňovat poškození DNA a zlepšovat regulaci hormonů. 

Potenciální zdravotní účinky datlí Medjool:

Datle Medjool jsou skvělým způsobem, jak si osladit jídelníček a zároveň mu dodat vitaminy a minerální látky. 

Sladké svačinky mají často malou výživovou hodnotu a jsou plné "prázdných kalorií" z cukru a tuku. Vysoký obsah vlákniny v datlích Medjool vám však pomůže cítit se déle sytí, což může pomoci při dosahování cílů v oblasti regulace hmotnosti.

Medjool datle jsou však stále vysoce kalorické, takže jejich nadměrné množství může být na škodu.

Výzkum zjistil, že datle Medjool mohou mít další zdravotní přínosy: 

Nižší riziko srdečních onemocnění

Obsah rozpustné vlákniny v datlích Medjool snižuje hladinu špatného (LDL) cholesterolu. Vláknina se s tímto cholesterolem váže a zabraňuje jeho vstřebávání do krevního oběhu. Díky tomu se v tepnách neusazují tukové usazeniny cholesterolu, což snižuje riziko srdečních onemocnění.

Studie prokázaly, že rozpustná vláknina může také pomáhat kontrolovat hladinu cukru v krvi a snižovat krevní tlak. 

Výzkumy zjistily, že antioxidanty obsažené v datlích Medjool mohou snižovat hladinu triglyceridů, což je tuk, který se nachází v krvi. Vysoká hladina triglyceridů může zvyšovat riziko srdečních onemocnění. 

Trávicí funkce

Datle Medjool obsahují také nerozpustnou vlákninu, která je nezbytná pro zdravé trávení. Konzumace dostatečného množství nerozpustné vlákniny pomáhá předcházet zácpě a zánětům v trávicím traktu. 

Jedna studie také zjistila, že nerozpustná vláknina může pomáhat předcházet rakovině tlustého střeva a konečníku, ale je třeba provést další výzkum. 

Podpora nervového systému

Datle Medjool obsahují o 50 % více draslíku než banány. Tento nezbytný minerál pomáhá řídit srdeční tep, dýchání a svalové funkce. Tato výhoda je obzvláště důležitá, protože nedostatek draslíku je běžný - méně než 2 % Američanů splňují denní doporučenou hodnotu. 

Nízká hladina draslíku může způsobovat svalovou slabost, únavu a nepravidelný nebo oslabený srdeční tep. Datle medjool vám pomohou zvýšit obsah draslíku ve stravě a podpořit tak tyto funkce nervového systému. 

Zlepšení metabolismu

Vitaminy skupiny B obsažené v datlích Medjool, jako je kyselina pantotenová, kyselina listová a niacin, pomáhají řídit metabolické procesy, které přeměňují potravu na energii. Výzkumy ukazují, že to může pomoci v boji proti únavě a vyčerpání. 

Studie také prokázaly, že datle mohou snižovat vstřebávání cukru v našem těle. To může pomoci snížit hladinu cukru v krvi a pomoci při regulaci hmotnosti a snížení rizika cukrovky.

Datle Medjool můžet zakoupit na https://www.001shop.cz/datle/

Reklama

Komentáře

Reklama