Reklama

10 fytonutrientů proti rakovině

Třicet let výzkumu ukazuje 10 z nejlepších potravinových fytonutrientů, které poskytují ochranu a dokonce i léčbu příčiny většiny typů nádorů.

Nový lékařský model se rychle rozvíjí v souladu se starověkou moudrosti. Klade si za cíl udeřit na příčinu onemocnění a vyřešit ji trvale. Někteří nazývají  tento směr v léčbě rakoviny jako “funkční medicína“. Tento vysoce racionální přístup zahrnuje zacílení na kmenové buňky rakoviny (CSCS) u kořene malignity rakoviny.

Zpráva byla zveřejněné v časopise International Journal of Molecular Sciences s názvem “Fytonutrienty jako Inovační léčebné nástroje proti rakovinným kmenových buňkám“, která hodnotila důkazy pro to, jak přírodní látky obsažené v různých potravinách a koření působí na CSCS. (Stáhněte si recenzi na http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4519921/pdf/ijms-16-15727.pdf.)

Podle přezkoumání literatury na toto téma za posledních 30 let, bylo prokázáno, že nejúčinnější chemopreventivní dietní přípravky proti CSCS jsou následující fytonutrienty:

Epigallokatechin-3-gallát (EGCG): v extraktu ze zeleného čaje

Reklama

Kurkumin: Primární polyfenol v kořenu kurkumy

Resveratrol: fytonutrient nalezený v hroznech, arašídech a křídlatce japonské

Lykopen: červený karotenoid nacházející se v melounu, růžovém grepu, a rajčatech

Výtažky z granátového jablka

Luteolin: flavonoid nalezený v papric a různých druzích zeleniny

Genistein: fytochemikálie nalezená v sóji, červeném jetelu a kávě

Piperin: fytochemikálie nalezené v černém pepři

Beta-karoten: Oranžový karotenoid nacházející se v různé zelenině

Sulforafan: siřičité fytochemikálie nalezená v brukvovité zelenině

Výzkumníci popsaly, že fytochemikálie se mohou selektivně zaměřit na CSCS jako “milník ve zdokonalení léčby rakoviny, protože syntetické protinádorové látky, které se v současné době používají jsou často vysoce toxické pro zdravé orgány a oslabují imunitní systém pacienta.“

Rovněž poukázali na to, že fytochemikálie nebo extrakty uvedené výše, vzhledem k jejich “nízké úrovni toxicity u normálních buněk, mohou být použity v kombinaci s jinými fytochemikáliemi,  přinášejíc silné synergické účinky.“

V budoucnu bude klíčové najít způsob, jak spojit tyto fytonutrienty do “velmi aktivních koktejlů“ pro řešení problému časté rezinstence rakovinových kmenových buněk na léčbu.

Autoři dospěli k závěru, “že užívání fytochemikálií může být  správnou terapeutickou strategií pro vymýcení rakoviny prostřednictvím zničení rakovinných kmenových buněk (CSCS)“

Zdroj: Sayer Ji - Wake-up world
 

Reklama

Komentáře

Reklama