Reklama

Autointoxikace. Co s ní?

Samootrava? To není téma, které by se týkalo jen vášnivých kuřáků, nebo dokonce toxikomanů. Podle nesčetných výzkumů své vlastní tělo zanáší jedy vlastně každý z nás. Čím je to způsobeno? Tím, co, kdy a v jakém množství jíme, jak moc na sebe necháváme působit stres, zda pro nás pravidelný pohyb neznamená jen nezbytný přesun do práce a zpět. To vše totiž působí na náš zažívací trakt, který špatnému zacházení dokáže odolávat jen po určitou dobu. Pak se jeho práce zpomalí, což se pozná nejen podle občasných nevolností, zácpy a nafouklého břicha

Podle dosavadních lékařských zjištění má více než třicet procent obyvatel porušenou látkovou výměnu, která je způsobena převahou těch druhů střevních bakterií, které podporují vznik nemocí. Tato porucha totiž má za následek nedostatečné vstřebávání vitaminů, minerálů, ale i kyslíků a naopak zpomalení procesu, během něhož jsou odbourávány jedovaté a odpadní látky. Organismus postupně intoxikuje sám sebe a následkem toho je ztráta obranyschopnosti, únava, různá kožní onemocnění, revma, migrény?

Podle čeho se pozná, jestli jsou ve střevě toxické látky?

Charakteristickými příznaky přítomnosti toxických látek ve střevě jsou celková indispozice, snížení imunity organismu, častá rýma a kašel, bolesti hlavy, bolesti v kříži, zácpa, únava, zápach z úst, tělesný zápach, slabost, zvětšené břicho, průjem, atd.

Co jedy v těle způsobují

Toxiny, které se dostanou do krve, putují krevním řečištěm k dalším orgánům, zasahují je a postupně způsobují jejich poškození. Nejhůř působí na další "detoxikační jednotky", tedy plíce, ledviny, kůži a játra. Postižení plic se pak projevuje zapáchajícím dechem a častějšími infekcemi horních i dolních cest dýchacích. Oslabené ledviny o sobě dají vědět tmavší, eventuelně nestandardně zapáchající močí, celkovou slabostí, bolestmi hlavy, špatnou náladou, kožními vyrážkami ?

Co bychom s tím měli dělat?

Odpověď je jasná, musíme se zbavit jedů. Můžeme zkusit nejrůznější očistné kúry, ale nejúčinnější je vyčistit místo, odkud jedy přicházejí, tedy tlusté střevo. Proč? Jedovaté látky se nacházejí v různých částech organismu - v tukových tkáních, kloubech, tepnách, svalech, játrech, plicích, ledvinách, kůži atd. Toxiny z těla samozřejmě nevylučují jen střeva, ale očista tlustého střeva je nejefektivnější způsob, jak vyloučit jedovaté látky rychle, jednoduše a účinně. A jak na to? Zkusit můžete pravidelný klystýr, ten však působí pouze ve koncové části střeva (pouze cca 30 cm). Mnohem dokonalejší úklid nabízí nová metoda:

Reklama

Colonhydroterapie

Jak taková procedura probíhá? Pacient leží pohodlně na zádech na lůžku. Do střeva je trubicí vháněna voda o různé teplotě (nestejná teplota "probouzí" přirozenou peristaltiku). Proceduru řídí a aparát obsluhuje vyškolená asistentka, která průběh vysvětluje, sděluje zkušenosti s terapií a reaguje na pacienta. Zároveň jemnou břišní masáží může ohmatat problémové zóny a vtékající vodu tak přesně zavést do těchto oblastí. Postupně tak v délce celého tlustého střeva (100 až 150 cm ) projde 10 až 15 litrů vody. Jeden výplach trvá přibližně 40 až 45 minut. Celá terapie se většinou skládá z počátečních třech až šesti výplachů během jednoho až dvou týdnů. Pro prevenci je pak vhodné zákrok opakovat znovu po půl roce. A výsledek? Po absolvování hydrocolonterapie významně vzrůstá obranyschopnost organismu, celková vitalita, ustupují návaly migrén, čistí se pleť. Mezi další běžné efekty patří: zlepšení hybnosti, zpevnění pokožky, úleva od bolestí, menší únava, zlepšení funkce střeva; břišní partie jsou měkčí a menší a srovnává se držení těla. To vše následně přináší pocit "omládnutí".

Colonhydroterapii najdete v centru Cherubín - Andělské lázně, Školská 36, Praha 1, tel.: 222 230 045, 603 969 170, e-mail: [email protected]

Reklama

Komentáře

TC (St, 21. 7. 2004 - 10:07)
Až do předposledního odstavce s článkem souhlasím. Poslední je reklama, sorry.
Nemusí fungovat na všechno a na všechny.
S výplachem odchází i užitečné bakterie, takže pozor na případné problémy způsobené výplachy. TC
Vilma (Pá, 23. 7. 2004 - 11:07)
Skoda, ale ne. Mozna se s nim zna! Hihi!
TC (Čt, 22. 7. 2004 - 15:07)
Ahoj Vilmo! Nejmenuje se Tvůj švagr Grünstein?
TC
Marie (Út, 27. 7. 2004 - 07:07)
Ahoj všichni!
Je škoda, že se z článku vyklubala reklama.
Vše souvisí se stravou a životním stylem. Střeva se dají čistit přirozeným způsobem a vlastně pečovat o to, aby se nezanášela tak moc, jak se dneska běžně děje,. A kdo se rozhodne pro výplach - má možnost. Ale není to nutnost a krok, kterýn nás "zachrání". Jsou daleko příjemnější a přírodnější denní způsoby.......
Martin Kalousek (St, 21. 7. 2004 - 08:07)
No, rekl bych, ze se staci trochu hejbat, zdrave jist, sem tam do sebe hodit pangamin bifi a nemusi se clovek podrobovat nejakym vyplachum, ktere resi dusledek ne pricinu..
Vilma (St, 21. 7. 2004 - 17:07)
Ahoj TC, zdravím tě! Vidím, že jsi bdělý a tvoje snaha vystříhat nás, apriorní důvěřivce, od přehnaného optimismu, je chvályhodná! Máš vlastní zkušenost s HCT? Uvolni se, zhluboka se nadechni a usměj se - tohle není past na hlupáky! Tělo si pamatuje pohodu a když se mu pomůže, poradí si. Pakliže se výplach neprovádí "krtkem", nebo Savem, samozřejme.
Můj švagr říká: "nežer a čisti!" a vovovo vo tom to je. Životní styl a strava.
Buď zdráv, jsem ráda, že jsi tady.
tereza (Út, 9. 11. 2004 - 20:11)
prosím vas potrebuji vedet co je hct ???kamosce to vyslo na testech krvy potrebuji to vedet co nejdriv
Reklama