Reklama

Přírodní prostředky pomáhající při úzkosti

Přinášíme přehled přírodních prostředků, které pomáhají při stavech úzkosti. Pokud se však stav nezlepšuje, je nutno navštívit lékaře, aby nedošlo k dalším zdravotním problémům, jež mohou být úzkostí vyvolány.

Bioinformační bylinný přípravek:

Vironal  - harmonizuje dráhu plic a tlustého střeva. Problémy s plícemi a tlustým střevem se projeví v oblasti psychiky smutkem a žalem, úzkostí, emoční otupělostí, depresí, melancholií, sebepodceňováním, zíváním, nervozitou, mluvením ze spánku, děsivými sny, nespavostí .

Živiny:

Omega 3 mastné kyseliny - pomáhají při úzkosti v souvislosti se zneužíváním drog

Reklama

B komplex - vitamíny skupiny B jsou nezbytné pro správné fungování nervové soustavy, zlepšují spánek, náladu a působí proti stresu.

Hořčík a vápník - působí zklidňujícím účinkem na nervový systém

L- teanin - Přípravek je určen osobám trpícím psychickým i somatickým neklidem

L tryptofan - Hlavním důvodem užívání doplňkového tryptofanu je zvýšení hladiny serotoninu, jehož snížená hladina je prvotní příčinou úzkostí a depresí, změn nálad a chování, poruch usínání a spánku či sklonu k užívání návykových drog nebo přejídání se.

DLPA-  aminokyselina, která zvyšuje hladinu endorfínů způsobujících dobrou náladu. Zároveń podporuje mentální bdělost.

Bylinky:

Mučenka -  Mučenka je tradiční bylina užívaná při úzkosti a nespavosti. Podle některých studií je její účinek srovnatelný s benzodiazepiny předepisovanými při léčbě úzkosti. Vedlejším účinkem přípravků s mučnkou může být nevolnost, pocit na zvracení, zrychlený tep a otupělost. Nebyla potvrzena bezpečnost mučenky pro těhotné ženy, děti a lidi s onemocněním ledvin a jater. 

Lípa - Výborné sedativum, ovlivňuje pocity strachu a úzkosti, tiší neuralgie.

Šatavari (Asparagus racemosus) - ovlivňuje úzkost a nespavost žen v průběhu menopauzy. Pomáhá při poporodní depresi. 

 

Autor: mk

Reklama

Komentáře

Jolanka (St, 19. 9. 2012 - 15:09)
Ahoj často jsem měla depresivní či úskostlivé stavy známá mi dohodila tento přípravek a konečně jsem zase člověk s klidnou hlavou doporučuju je to opravdu bezva.
http://www.kupnik.cz/kolshop/eshop/0/3/5/204-Qeeun-Eunike-Magenta-proti-podrazdenosti-depresi-uzkosti-a-nervozite
Znám jen (So, 5. 11. 2016 - 10:11)
Cannabis sativa
Jana Bratanova (Út, 24. 7. 2018 - 13:07)
Zkuste https://drkh.cz/produkt/tranqil/, sama to používám a jsem spokojená
sdfg (Út, 24. 7. 2018 - 20:07)
Různé čaje, ale pozor na třezalku v tomhle slunci, je zcela nebezpečné ji užívat ,protože by jste snad mohli i chytit alergii na slunce,či si poškodit zrak bez brýlí a bez klobouku.
Já to jednou vzal a pak radši přecházel ve městě ulici,abych šel ve stínu a řekl již nikdy více. Připadal jsem si jak upír drákula co ho pálí světlo.
Rafik (St, 25. 7. 2018 - 14:07)
Žádný čajík vás úzkosti nezbaví. Pravdivě si odpovězte, co vás dovádí k úzkosti. Není to výtah, supermarket nebo metro...jste to vy. Buďte sami sebou a nesnažte se o perfekcionizmus, nejste žádná celebrita a buďte rád.
Chce to nácvik, mozek je sviňa, naučte ho, jak se má chovat. Když jezdíte na kole, musíte se to taky napřed naučit správně. Nevzdávejte se, opakujte situace, vytratí se to samo. Po čaji se vám tak akorát bude chtít čurat a budete ve stresu a úzkosti, že není na blízku WC.
Default User Image
Etsien (Po, 27. 11. 2023 - 23:11)

Chtěla bych napsat svoji zkušenost ohledně užívání antidepresiv a co mi funguje jako jejich náhrada přírodní cestou.
Brala jsem antidepresiva typu - ty se zpětným vychytáváním serotoninu - na úzkosti a lehčí deprese.
Pátrala jsem po informacích, jak si mohu jinak zvýšit hladinu serotoninu? Našla jsem a po vysazení chemických léků začala užívat:  
L-tryptophan (500mg v kapsli), je to aminokyselina, ze které se v těle serotonin tvoří. K tomu byl doporučen ještě vit B6 ve formě P-5-P, pro lepší vstřebávání a vit. B3. Z bylin jsem nasadila šišák bajkalský (400mg v kapsli) - ten by měl působit antidepresivně a rozchodnici růžovou, která by také měla mít vliv na hladinu serotoninu.
Užívám trochu víc, než je doporučené množství - L-tryptophanu cca 2 ráno nalačno a 2 večer před spaním.
Šišák také tak. A rozchodnici 2ks ráno. U Šišáku by se měla po 3 týdnech dělat v užívání týdenní přestávka.
Další věc je, že hladina serotoninu je snižována kofeinem a alkoholem. Je dobré se těmto látkám vyhnout.
Pro tvorbu serotoninu je také potřebná dostatečná doba spánku.
Další důležitá informace, že ani příliš vysoká hladina serotoninu není pro psychiku dobrá. K příznakům příliš vysoké hladiny serotoninu patří mimojiné například bolest hlavy. Pokud se mi to přihodí, uvařím si kafe a hladina se sníží.
Píši to primárně jako zkušenost pro ty, kteří trpí úzkostmi a ještě chemické léky nezačali brát a třeba se jim do toho moc nechce - jako variantu pro vyzkoušení. Mně to pomáhá.
O všech výše uvedených látkách a bylinkách si můžete sami na internetu podrobněji počíst.

Ještě jsem zapomněla na hořčík - ten také doporučuji užívat.

 

Reklama