Reklama

Čchi-kung

fanda (So, 2. 10. 2004 - 11:10)

cvičí se také v Hraci králové ?'

George Francois (St, 23. 6. 2004 - 19:06)

Anebo také www.cchi-kung.sk pořádají semináře v Praze a v Bratislavě.Jiří'

Marie (Po, 21. 6. 2004 - 16:06)

ČchiKung v Praze. Ja od září chodím cvičit Orla v hnídě. http://www.bodhidharma.cz/'

Jano (Čt, 8. 4. 2004 - 09:04)

Chcel by som Vas poprosit o nejake kontakty na vyuku Cchi-kung v Prahe.Dakujem.

Francois George (Út, 2. 3. 2004 - 18:03)

Milá Marie,zachytil jsem Tvůj dotaz na serveru doktorka.cz. Protože se začínám Čchi kungem zabývat chtěl bych se zeptat zda jsi se do toho opřela a jaké máš zkušenosti? Já jsem teprve na I. stupni, ale chystám se, že bych ve dench 20. - 21. 3. 2004 absolvoval 2. Ve velkém stromu se mi již stojí lehce a po cvičení cítím velký nárůst energie. Vše dělám pod dohledem instruktora, protože bez dohledu by se to opravdu mohlo stát nebezpečným. Měj se a když budeš chtít napsat tak se určitě ozvi.Jiří'

Martina (Čt, 19. 2. 2004 - 21:02)

Čchi-kung, jógu a jiná energetická cvičení jsou báječná! Začala jsem v r. 95 v tělocvičnách, teď si cvičím nejraději doma /nemožno nasát od nikoho zlou energii/ dle svého. Díky čchi-kungu se mi v r.2001 dokonce v rukou otevřela energie.'

Radek Märtl (Po, 2. 2. 2004 - 16:02)

Na slovensku lze získat informace o čchi kungu na www.cchi-kung.sk. Radek Märtl'

Marie (Po, 21. 7. 2003 - 16:07)

Chci cvicit cchi-kung. Zatim jsem zacala sama podle knizky s pripravnymi cviky pro prvni stupen cchung-juan cchi-kungu.Rada bych se zeptala, jak jsme tu na tom s instruktory? U koho zacit cvicit, u koho ne? Kdo vubec muze vyucovat cchi-kung aby to pro zaka bylo prinosne? S jakymi druhy cchi kungu mate zkusenosti? Dostavil se v dusledku cviceni zdravotni nebo jiny efekt a po jake dobe?Jeste k Misinu prispevku. Opravdu muze spatne provadene cviceni cloveku uskodit? Ty cviky co mam v knizce pusobi velice jednoduse-neskodne. Spis mam obavy, ze pokud nesezenu spravneho ucitele, tak to me cviceni nebude mit ten efekt, o kterem jsem si pocetla.

Marie (Po, 21. 7. 2003 - 16:07)

Chci cvicit cchi-kung. Zatim jsem zacala sama podle knizky s pripravnymi cviky pro prvni stupen cchung-juan cchi-kungu.Rada bych se zeptala, jak jsme tu na tom s instruktory? U koho zacit cvicit, u koho ne? Kdo vubec muze vyucovat cchi-kung aby to pro zaka bylo prinosne? S jakymi druhy cchi kungu mate zkusenosti? Dostavil se v dusledku cviceni zdravotni nebo jiny efekt a po jake dobe?Jeste k Misinu prispevku. Opravdu muze spatne provadene cviceni cloveku uskodit? Ty cviky co mam v knizce pusobi velice jednoduse-neskodne. Spis mam obavy, ze pokud nesezenu spravneho ucitele, tak to me cviceni nebude mit ten efekt, o kterem jsem si pocetla.

Návštěvník (So, 2. 3. 2002 - 10:03)

Asi rok jsem cvicila tai-ji a zajimam se dost o cinska bojova umeni (wu-shu). chi-kung je cviceni ktere ne kazdemu muze vyhovovat. Na me melo docela negativni ucinky, pri cviceni jsem rychle zeslabla a musela jsem prestat cvicit. Chi-kung take chce vedeni opravdoveho mistra, protoze dokaze cloveku i ublizit (existuji techniky, ktere by pri spatnem provedeni mohly i zabit, ale znam jen jednoho cloveka ktery neco takoveho delal a ten je mistrem v bojovem umeni). Mnohem vice bych doporucovala cviceni tai-ji. je mnohem "jemnejsi", chi-kung v sobe obsahuje ve velmi jemne forme. Tai-ji ma monoho pozitivnich ucinku na telo i psychiku. Mohou jej cvicit i lide stari a nemocni (jak je to s lidmi na voziku to netusim). Tai-ji se nekdy rika meditace v pohybu (proto treba ten ucinek na psychiku). Tai-ji ma vice odvetvi. Nejrozsahlejsi je JANG, ktery je upraven na mimimalne namahave cviceni. vetsina mistru v CR cvici prave tento styl. Zatim vim jen o jednom mistrovi, ktery cvici jiny styl, a to CHEN (jediny styl, ktery se dochoval a je "naslednikem" puvodniho stylu tai-ji). Ja osobne jsem tento styl cvicila a moc se mi libil. je trosku namahavejsi (obsahuje par vykopu, vyskoku a tim je trochu narocnejsi). Informace najdete na www.wu-shu.cz. Bohuzel jsou tato cviceni namahava i pro penezenku (aspon pro me) u nas se plati 1500 na 3 mesice.

Návštěvník (St, 5. 12. 2001 - 03:12)

Pokusim se Vam zjistit na internetu nejaky kontakt na lidi co by Vam mohli pomoci a nebo organizaci cchi kung .. Byl jsem v Cechach ucitelem kung fu a sam jsem prosel cchi kungem a sam jsem vyucoval chci kung, ale jen velice pokrocile zaky .Metod cchikungu je tudiz vic .Ale vpodstate je velice dobra metoda jak vuli nejen zacit citi svoje telo,ale i ho ovladat .Korigovat napeti a uvolneni vlastnichiho tela .Mentalni cchi kung ma vyhodu, jak jsem psal i u lidi nemocnych .Nekteri zaci jsou treba po uraze-treba zlomenina nohy , a pote co se rana zacala hojit a kost srustat /samozrejme na zacatku je potreba klid/ a je na rade rehabilitice, tam cchi kung dela obrovske pokroky .Jsou tam podobne principy jako v joze .Ale chtel bych varovat ,ze je potreba delat postupne kroky a mit opravdu ucoitele, protoze stara cinska metoda Cchi kung upozornuje ze obe metody -tedy Nej Tian a Wej Tian /vnitrni a vnejsi cchi kung /maji sve uskali . .jako je nadmerne vyvinuti svalu apod ,proto je i zde potreba harmonie .

Návštěvník (So, 24. 11. 2001 - 23:11)

Jsem na vozíku.Mám zájem cvičit. Mužete se ozvat na Katarina28"post.cz'

Návštěvník (Ne, 4. 11. 2001 - 21:11)

Samozrejme, ze cchi kung se da cvicit i na invalidnim voziku .Ale jak se rika, opatrne, zalezi na povae onemocnen. A;e v zasade cchi kung dokaze velice dobre pomoci k udrzeni neboo zlepseni fysicke kondice .Asi to zni divne, ale i lide na invalidnim voziku maji svou fysickou kondici a prave chci kung by jim mohl pomoci .Rika se ze vsechno ma byt v rovnovaze a proto slepi lide maji vice rozvinuty sluch apod .A stejne tak i u lidi na voziku .Mozna je dobre si neco precist o Cchi kungu .Je tam spousta sekvenci a cviceni-statickych cviceni .Vetsinou se chci kung praktikoval jako soucast bojoveho umeni, ale malokdo vi, ze vyuka "neprobiha jen za zdmi klastera Shaolinu " Tzn. ze stari mistri treba rikali zakum " Vyuka je jako cesta a tu nemuzes utnout .A i kdyz jsi nemocny, tvoje cviceni muze pokracovat , staci zavrit oci a v duchu praktikovat sekvence, sestavy pohyby apod .To je mentalni chci kung .Tohle pomaha pacientum docasne upoutanym na luzko nebo prave invalidnim pacientum .Dnesni medicina jasne prokazala ze i pouha predtsava o pohybu ruky nebo jine casti tela, vyvola reakci .Uvedu to na prikladu Dejme tomu ze sedis na zidli a zavres oci .V duchu si predstavis ze napr delas urcity pohyb rukou .Kdyby v tu chvili lekari merili elektricke a jine impulsy ve svalech tve ruky, zjistili by ze tam vzrostla aktovota , i kdyz se ruka ani nepohnula .Proste jsi nedala dostatecny impuls aby se ruka pohnula, ale presto se tam neco delo .To uz je lekarsky prokazane Je toho samozrejme vicc a neni na to tady prostor

Návštěvník (So, 3. 11. 2001 - 22:11)

Mohou lidé na vozíku cvičit Čchi-kung?'

Návštěvník (Čt, 26. 4. 2001 - 06:04)

Jsem z Jablonce n.N.,pořadají se kurzy i v Liberci ?'

Návštěvník (Pá, 20. 4. 2001 - 22:04)

Haštalská 11'

Návštěvník (Pá, 20. 4. 2001 - 22:04)

kontakt v Brně Křížová Alena 05/41213563'

Návštěvník (Ne, 11. 2. 2001 - 00:02)

Mistr Luka pořádá i kurzy na Slovensku, popř. určitě bude znát jiné učitele. Můžete mu zavolat - tel. viz. výše.'

Návštěvník (Pá, 9. 2. 2001 - 09:02)

Probiha cviceni Cchi-kung i v Brne? Dekuji za odpoved.

Návštěvník (Čt, 8. 2. 2001 - 11:02)

Neviem, či mi budete vedieť poradiť, ale chcela by som sa opýtať na nejakú kontaktnú adresu Čchi-kung aj na Slovensku.'

Reklama

Přidat komentář