Reklama

Droždí

Granvin (St, 15. 10. 2008 - 22:10)

Je tam sice vit B, ale úžasně to dokáže rozhodit střevní mikrofloru. Já bych to nejedl.'

Jana (St, 15. 10. 2008 - 19:10)

Droždí jsem milovala od dětství, jedla jsem ho syrové, když jsme doma pekli buchty. Pak jsem dostala příšerný žlučníkový záchvat (v těhotenství), dál se bojím ho jíst, ale tu chuť nemůžu překonat. Když peču něco kynutého, toužebně na něj koukám a opatrně uždibnu. Je tam samozřejmě B, a to dost.'

klara (St, 15. 10. 2008 - 18:10)

ahoj muzu se zeptat nevite nekdo jaky sou vitaminy ve drozdi?? jestli jenom B??

Petra (Ne, 20. 7. 2008 - 12:07)

Díky za radu, zkusím se zeptat někde ve zdravé vvýživě.'

Granvin (Ne, 20. 7. 2008 - 11:07)

Existuje jeden druh droždí, který by neměl dělat problémy, ale už si nepamatuju, jak se jmenoval. Zkus se po tom poptat.'

Petra (Ne, 20. 7. 2008 - 08:07)

Při kandidóze je droždí úplně zakázáno. Právě teď mi byla kandidóza zjištěna a hledám recept, jak si upéct chleba bez použití kvasnic. Nevíte prosím někdo?'

Marian (Ne, 11. 5. 2008 - 20:05)

Je vhodné při kanditidě (přemnožení plísní ve střevech)konzumovat pekařské droždí, příp.pangamin z důvodu snížení kyselosti žaludku a dodávek b vitamínu? Není droždí také určitou obdobou plísní? díy za odpověď'

andrea (So, 8. 12. 2007 - 14:12)

dobrý já sem tedka něco nepochopila, každý si chválí masku s droží s mlékem chci to zaručeně vyzkoušet ale tady píšete že se nemá používat pekářské droží a jaké mám teda kupovat? a kolik to stojí?děkuji email andrejenecka.ryba"seznam.cz'

Návštěvník (Čt, 5. 7. 2007 - 02:07)

UZ 20 LET POUZIVAME SELFRISING FLOUR A NIKDO NEPOZNA ROZDIL. U NAS DOWN-UNDER SE AZ TED KVASNICE OBJEVILI ALE STEJNE PO ZKUSENOSTI JE STEJNE NEPOUZIVAM

pro julii (St, 31. 1. 2007 - 13:01)

to mas holka tezky kdyz nemuzes sehnat kvasnice ja sem v UK drozdi tu maj ale dlouho sem ho nemohla sehnat pouzivala sem do knedliku misto drozdi trochu kypriciho prasku , to je taky dobry zpusob .

eva (Po, 13. 6. 2005 - 16:06)

Droždí sice obsahuje vitamíny B,ale nemyslím,že by bylo zdravé jíst kynuté pečivo.Dřív se chleba dělal z kvásku,dnes se běžně nevyrábí-přirozeně kvašený umožňuje vstřebat látky z mouky/fytiny,nebo jak se to jmenuje,nejsem odborník/,je líp stravitelný a dobrý na střevní sliznici.Peču si ho doma,je výborný.Nicméně,ale třeba buchty,nebo koblihy taky nezavrhuji.'

MUDr. Kvapil (Pá, 10. 6. 2005 - 17:06)

Pro Dádu: Beta-glukan není v kvasnicích obsažen a tudíž nemůže být účinnou látkou. Existují kvasnicové výrobky, kde se B-g dodává ve formě extraktu z hlívy ústřičné (např. výrobek GLUKAVIN), takže je ke kvasnicím přidán, a tím rozšiřuje účinek např. na podporu imunitního systému. Pro Jimi: Kvasnice jsou skutečně pozoruhodným přírodním komplexem na kůži, vlasy, nehty atd. Ale pozor: Pokud budeš užívat pekařské droždí, tak si moc nepomůžeš, protože tento živý organismus do sebe vstřebá veškeré B-vitamíny okolo. Proto je nutné kupovat sušené kvasnice, ideálně ty pivovarské - Pangamin, protože tam jsou již tyto organismy neživé, přesto se zachovanou výživovou hodnotou, která se pak má možnost projevit na kvalitě kůže atd. O svou váhu nemusíš mít starost, protože ze samotných kvasnicových tablet nepřibereš. Protože se přibírá z jídla, nikdy z tablet. Takže budeš-li jíst stejně jako předtím, tak bude váha stejná..'

Jinny (Po, 17. 1. 2005 - 20:01)

jo, prosím, odpovídejte mi sem, ne na mail, nemám ho teď k dispozici.. díky moc'

Jinny (Po, 17. 1. 2005 - 20:01)

ahojky, omlouvám se, za můj asi hloupý dotaz.. Slyšela jsem, že droždí je dobré na pleť, vlasy, nehty.. zkrátka vše. Prý je dobré si je rozpustit v mléce a vypít. Nevadí mi chuť, ale protože se snažím shodit nějaké to kilo, mám strach, jakou energetickou hodnotu droží samo o sobě má? Díky moc zatím pa'

Dáda (St, 15. 12. 2004 - 19:12)

účinná látka z kvasnic je beta glukan,prodává se jako potravinový doplněk a hlavně nekvasí v zažívacím ústrojí,Apiglukan,Eleuteroccoc s beta glukanem a pod.'

coroner (St, 15. 12. 2004 - 18:12)

Tak teď dle těch doporučení vůbec netuším, jestli je Doktorka opravdu Doktorka.'

Návštěvník (Pá, 27. 12. 2002 - 11:12)

Droždí je zdroj B vitamínů, avšak některým lidem nemusí dělat dobře (např. těm, co trpí kvasinkami) - pokud budou B vitamíny doplňovány z jiných zdrojů, tak se bez droždí můžete obejít. Zdroje B vitamínů jsou např. luštěniny, celozdrnná rýže a obiloviny, vejce, maso, mléko, sýry, obilné klíčky, melasa, některé druhy ovoce a zeleniny (např. avokádo, dýně)...'

Návštěvník (Pá, 27. 12. 2002 - 11:12)

ahoj lidicky,potrebuji poradit.Jsem V Am. a nemuzu sehnat syrove kvasnice.Tak jestli nekdo o necem vi mooockrat dekuji.julie

Návštěvník (Čt, 21. 11. 2002 - 16:11)

Ja si kvasnice naopak doplnujem, velmi to pomaha na plet.

Návštěvník (Čt, 21. 11. 2002 - 16:11)

Krásnej den přeju:o)....Jenom jsem se chtěla zeptati,jestli je droždí ve výživě opravdu nezbytný.Skoro před dvěma roky jsem ho totiž přestala jíst(takže žádný pečivo,chleba,..),protože mi začalo dělat strašně špatně, a od té doby se cítím daleko líp.Chtěla bych ale vědět,jestli tím ňák svoje tělíčko o něco neošizuju:o).....Předem děkuju za odpověď;o).......'

Reklama

Přidat komentář