Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Návštěvník (So, 14. 3. 2009 - 19:03)

Proto se nevzdáváme, poněvadž máme tuto službu podle milosrdenství, které nám bylo projeveno; 2 ale zřekli jsme se pokoutních věcí, za které je nutné se stydět, nechodíme vychytrale ani nefalšujeme Boží slovo, ale tím, že činíme pravdu zjevnou, doporučujeme se před zrakem Boha každému lidskému svědomí. 3 Jestliže je tedy dobrá zpráva, kterou oznamujeme, skutečně zahalená, pak je zahalená mezi těmi, kdo hynou, 4 mezi nimiž bůh tohoto systému věcí zaslepil mysl nevěřících, aby [ji] neprozářilo osvícení slavnou dobrou zprávou o KRISTU, který je Božím obrazem. 5 Vždyť nekážeme sebe, ale Krista Ježíše jako Pána, a sebe jako vaše otroky kvůli Ježíšovi. 6 Je to totiž Bůh, jenž řekl:

Otec (So, 14. 3. 2009 - 18:03)

Izajáš 9:6 Nebo dítě narodilo se nám, syn dán jest nám, i bude knížetství na rameni jeho, a nazváno bude jméno jeho: Předivný, Rádce, Bůh silný, Rek udatný, Otec věčnosti, Kníže pokoje.

Monyka (So, 14. 3. 2009 - 18:03)

Milko poslední příspěvek jsi moc hezky napsala!!!!

Pavel (So, 14. 3. 2009 - 17:03)

Pro ty, kteří nevěří ve stvořitele vesmíru je život "Čekárna na smrt" jak tonapsal jeden spisovatel. Další citoval. "Jak se narodíme tak pomalu umíráme". Proto každý život končí tragédií smrtí. A nic na tom nezmění, že se říká, že je to normální. Když je to normální, tak proč to působí bolest pozůstalím? Některé stromy se dožívají tisíce let a člověk, který znamená mnohem víc než stromy, tak se dožívá jen pár let. Není to nějaký divný? Podle Stvořitele vesmíru bude vzkříšení mrtvých lidí a nikdo již nebude umírat. On si vybere koho nyní zachrání v Armagedonu a ne mi lidi. Nechal do Bible zapsat podmínky pro přežití Armagedonu. Každý si může vybrat. Buď cestu života nebo smrti.

Pavel (So, 14. 3. 2009 - 17:03)

Tyto texty vyjadřují vztah Boha Jehovy k lidem a Ježíše Krista k Bohu Jehovovy

Jan 3:16-19
16 Bůh totiž tak velice miloval svět, že dal svého jediného zplozeného Syna, aby žádný, kdo v něj projevuje víru, nebyl zahuben, ale měl věčný život. 17 Vždyť Bůh neposlal svého Syna na svět, aby soudil svět, ale aby byl svět skrze něho zachráněn. 18 Kdo v něj
projevuje víru, nemá být souzen. Kdo neprojevuje víru, je již souzen, protože neprojevuje víru ve jméno jediného zplozeného Božího Syna. 19 A to je základ pro soud, že světlo přišlo do světa, ale lidé si zamilovali tmu spíše než světlo, neboť jejich skutky byly ničemné. 20 Kdo totiž provádí podlé věci, nenávidí světlo a nepřichází ke světlu, aby jeho skutky nebyly kárány. 21 Ale kdo koná, co je pravé, přichází ke světlu, aby jeho skutky byly učiněny zjevnými, protože byly vykonány v souladu s Bohem.

něco pro zasmán (So, 14. 3. 2009 - 15:03)

PRAVDIVÁ POVÍDKA
21.9.2007 20:01 | Nan | Něco milého pro srdce a duši

První den

Bůh stvořil krávu a řekl:

"Musíš jít na pole a po celý den budeš v úmorném vedru pracovat, mít mladé a dávat mléko člověku. Dám ti na to 60 let života."

Kráva odpověděla:

"Takový tvrdý život je moc dlouhý. Nech mě žít jen dvacet let, zbývajících čtyřicet ti vrátím." A Bůh souhlasil.

Druhý den

Bůh stvořil psa a řekl:

"Budeš celý den sedět u dveří domu tvého pána a štěkat na každého, kdo půjde kolem. Dám ti na to 20 let života."

Pes odvětil:

"Štěkat na každého dvacet let je moc těžký úděl. Dej mi jen deset let a těch zbývajících deset ti vrátím."

A Bůh souhlasil.

Třetí den

Bůh stvořil opici a řekl:

"Bav člověka, dělej hloupé věci a donuť lidi se smát. Máš na to 20 let života."

Opice byla proti:

"Dvacet let mám ze sebe dělat blázna? Ani náhodou. Pes ti vrátil deset let, já ti je vrátím také." A Bůh souhlasil.

Čtvrtého dne

Bůh stvořil člověka a řekl:

"Spi, jez, hraj si, miluj se a užívej si života. Nedělej nic, jen se bav. Dám ti na to 20 let života." Člověk vykřikl:

"Cože, jen dvacet let? Ne, ne, to nejde. Podívej, Bože, uděláme to takhle. Kráva ti vrátila čtyřicet let, pes deset a opice taky deset. S mými dvaceti to dělá osmdesát let. Souhlasíš?"

Bůh souhlasil.

person

Od té doby člověk prvních dvacet let spí, jí, hraje si, miluje se, užívá si života a o nic se nestará.

Dalších čtyřicet let dře jako vůl, aby uživil svoji rodinu.

Pak deset let ze sebe dělá šaška pro pobavení svých vnoučat.

A posledních deset let je to starý mrzout, který štěká po všech lidech okolo.

Návštěvník (So, 14. 3. 2009 - 14:03)

Radujme se

Návštěvník (So, 14. 3. 2009 - 14:03)

Mým vyznáním je slovo apoštola Pavla Gal 5,1

Nicejsko-cařihr (So, 14. 3. 2009 - 14:03)

Věřím v jednoho Boha, Otce všemohoucího,
Stvořitele nebe i země, všeho viditelného i neviditelného.
Věřím v jednoho Pána Ježíše Krista,
jednorozeného Syna Božího, který se zrodil z Otce přede všemi věky:
Bůh z Boha, Světlo ze Světla. Pravý Bůh z pravého Boha, zrozený,
nestvořený, jedné podstaty s Otcem. Skrze něho všechno je stvořeno.
On pro nás lidi a pro naši spásu sestoupil z nebe.
Skrze Ducha Svatého přijal tělo z Marie Panny a stal se člověkem.
Byl za nás ukřižován za dnů Poncia Piláta, byl umučen a pohřben.
Třetího dne vstal z mrtvých podle Písma.
Vstoupil do nebe, sedí po pravici Otce a znovu přijde ve slávě soudit živé i mrtvé
a jeho království bude bez konce.
Věřím v Ducha Svatého, Pána a Dárce života, který z Otce i Syna vychází,
s Otcem i Synem je zároveň uctíván a oslavován a mluvil ústy proroků.
Věřím v jednu, svatou, všeobecnou apoštolskou církev.
Vyznávám jeden křest na odpuštění hříchů.
Očekávám vzkříšení mrtvých a život budoucího věku.
Amen

Apoštolské vyzn (So, 14. 3. 2009 - 14:03)

Věřím v Boha, Otce všemohoucího, Stvořitele nebe i země.
I v Ježíše Krista, Syna jeho jediného, Pána našeho, jenž se počal z Ducha Svatého,
narodil se z Marie Panny, trpěl pod pontským Pilátem, byl ukřižován, umřel a byl pohřben.
Sestoupil do pekel. Třetího dne vstal z mrtvých, vstoupil na nebesa,
sedí na pravici Boha, Otce všemohoucího, odkud přijde soudit živé i mrtvé.
Věřím v Ducha Svatého, svatou církev obecnou, svatých obcování, hříchů odpuštění,
těla z mrtvých vzkříšení a život věčný.
Amen.

svědek (So, 14. 3. 2009 - 13:03)

Souhlasím s vámi. Chce to čas ověřit ve světle Písma bez ohledu kdo co říká. Škoda jen, že překlady někdy hrají závažnou roli... Proto souhlasím že každý sám ponese zodpovědnost před Bohem to co kolik porozuměl. Někdo slabý někdo silný někdo chytrý, hloupý atd., každý má svou nádobu... I já vím své nedostatky a navíc mám někdy nedobré zkušenosti se sborem a mám některé námitky, ovšem mi dal mnoho dobrého, především poznání a povzbuzení a víru ... Někdo má smůlu, že mu byl vyvíjen nátlak neprávem... Že bych taky tak jednal, si neumím představit. Někdo má kamenné někdo masité i když mají poznání...
Proto Slovo nás soudí, jak jsme milovali jeden druhého a Boha Otce a Ježíše Krista. Kazatel to řekl, že je závazek každého člověka bát se pravého Boha, znamená dodržet přikázání ... milovat ... a pomáhat druhým poznat pravdu a vést k Bohu skrze Krista.

Mezek (So, 14. 3. 2009 - 12:03)

Věřím, že pokud kdokoliv jedná správným způsobem, snaží se číst Písmo, žít podle něj a upřímně pátrá po Boží vůli z čistých pohnutek, pak Bůh jako náš Otec jistě neopomene vést takového člověka k tomu, aby časem
pocítil rozumnou míru pokoje mysli a uspokojení.
Důležitou roli hraje učit se na sebe dívat Božím pohledem,který není ani příliš povolný, ani příliš přísný.

Návštěvník (So, 14. 3. 2009 - 12:03)

Každý z nás je před Bohem zodpovědný sám za sebe. Zároveň věřím, že potřebujeme jeden druhého.

Ano jsme odpovědni stavět na skále a ne na písku, což je nezastupitelná odpovědnost každého z nás, která se má projevovat tak, že si věci, ať je říká kdokoliv (včetně věrného a rozvážného otroka z Brooklynu) budeme ověřovat a zkoumat ve světle Písma, zda je tomu tak.
Na něco přijdeme sami, něco zase pochopíme jen s pomocí druhých,
kteří se s námi o výsledky svého hledání pravdy podělí a my zjistíme,
že jsou v souladu s Písmem.
Já jsem například velmi vděčný za to, že si někdo dal tu práci a udělal např. seriózní rozbor toho, jak správně chápat biblické texty o krvi a tím dokázal, že striktní zákaz transfuze není ani rozumný ani biblický.
Kolik času mi to ušetřilo. Kdybych to měl zkoumat sám, jak dlouho bych to dělal + napadly by mě opravdu všechny trefné argumenty a měl bych také přístup k informacím popř. věděl vždy, kde je hledat ? Jistě ne, takhle ale mi to bylo naservírováno až na stůl a já jsem jen mohl ověřovat, zda je tomu opravdu tak.
Samozřejmě to neznamená, že pokud zjistím, že někdo má pravdu v něčem, musí ji mít nutně ve všem.
Je biblickým svatým právem i povinností každého jednotlivce
si věci osobně ověřovat a mít beztrestnou možnost říci,
že ten či onen výklad nepovažuje za plně biblicky prokazatelný.

svědek (So, 14. 3. 2009 - 12:03)

Židé (tělo) někteří tvrdí nebo považují Ježíše za Boha, že se snaží být roven Bohu, ti ovšem mluvili ze svého nenávistného popudu, aby ho mohli ukamenovat. Kdežto ap. Petr (ne tělo, ale svatým duchem) řekl, že Ježíš je Boží Syn. Ježíš za to pochválil..., že mluvil z Otce Boha. Proto měli bychom následovat příklad Ježíše a napodobovat ho... a říct, že Ježíš je Boží Syn. Kdo tvrdí mluví z Boha... a kdo tvrdí jinak mluví z ...

svdek (So, 14. 3. 2009 - 09:03)

Apoštol se přiznal, že Ježíš se učil žít zde na Zemi být poslušný, trpěl, znal lidské slabosti jako budoucí vyvolení kteří s Ježíšem budou našimi dobrými vládci v nebesích...
Bůh ovšem nepotřebuje se učit...

svědek (So, 14. 3. 2009 - 09:03)

Samozřejmě byl Adam dlouho sám a sám pečoval o zahradu a obdělával ji. Bůh mu uložil příkaz aby nevzal ovoce poznání dobrého a zlého. ,,A Jehova Bůh přistoupil k tomu, aby řekl: ,Pro člověka není dobré, aby byl stále sám. Udělám mu pomocnici jako jeho doplněk.´ ´´
Pyšný anděl použil hada a přelstil Evu, ne Adama. Jako první byl vytvořen Adam, proto je hlava Evy. ...Hlavou ženy je muž, hlavou Krista je Bůh...
Před svou smrtí Ježíš se modlil a řekl, ať se děje ne jeho vůle, ale vůle Otce. Domnívám se proto, aby tvorstvo vzdalo slávu Otci i když Ježíš by dokázal a plnil úkol... Proto Ježíš nás prosil, abychom posvětili Otcovo jméno JHVH na prvním místě a že sláva směřuje především k Otci. Otec vždy a vždy svého Syna oslaví..., protože ho má rád ...
Ježíš chce aby byl Otec uctíván jen On, protože je milující Otec všech a jediný pravý Bůh. Ježíše nesnižuji, naopak též díky Němu jsme zde, existujeme. Ovšem Ježíš existuje díky Otci, protože se sám přiznal: ,Díky Otci žiji´. Kdyby byl Ježíš Bůh, musel by vědět o tom dni... Ježíše ale také nevyvyšujeme na roveň Boha Otce ani nezaměňovat Ježíše s JHVH jako Syna s Otcem...
Protože někteří andělé zklamali, Bůh použil Krista a některé vyvolené z lidí Izrael jako králi pro Boží království... Židé věděli, že existuje vzkříšení v posledním dnu... to Marta, sestra Lazara potvrzuje. V Jeremiášovi předpověděl Novou smlouvu vyhrazenou pro Izrael. Jelikož několikrát porušili a zklamali, Bůh zrušil tu Novou smlouvu s Izraelem, ale ze všech národů... První byl Kristus a po něm ostatní, vybraní, vyvolení z Božího Izraele ze všech národů, a zbytek zdědíme zemi. ,,Šťastní jsou mírné povahy, protože zdědí zemi.?? a také ,,Šťastní jsou ti, kdo jsou pronásledováni kvůli spravedlnosti, protože jim patří nebeské království.´´ První věta se týká nás všech, kteří mají víru ve výkupné Ježíše a druhá věta se týká vyvolených pro nebeské království s Kristem...

Mare (So, 14. 3. 2009 - 00:03)

Chtěla jsem toho hodně napsat, ale vidím, že to není vůbec zapotřebí, že Duch svatý je neuvěřitelný, i když už mám hodně zkušeností,.... jsem vždycky znovu a znovu zasažena a ohromena, co je schopen vypůsobit v člověku, ....jak úžasným způsobem je schopen....psát na desky jejich srdcí....!

A jsem moc šťasná, že jsem zbytečná a že to fantasticky zvládne skrze někoho jiného, který se mu otevřel a roste v Ježíši....Vždycky mně to dohání k slzám, když vidím, jak si Bůh někoho používá, bez ohledu na to, abych ho já vyučovala, netož manipulovala......

Skvělé a znovu a znovu neuvěřitelné, kolik tady vidím moudrosti,....jak úžasně Bůh vede Mezka i Milku....a jsem moc šťasná, že můžu jen mlčet v údivu...a učit se od nich....

Právě proto, že jsem byla zmanipulovaná také lidmi, jako jsou svědkové....jsem po skoro ....sté, protože tolikrát přesně jsem byla nucená smeknou před mocí Ducha svatého, ...přibližně tolik lidí jsem vedla ke Kristu, a bylo to pro mně tím největším občerstvením,...,.a vždy mně přineslo mnoho slz štěstí, že Bůh je živý a jeho ruka není ukrácena....znovu a znovu jsem ohromena, kdo je to Duch svatý a kolik moudrosti dává lidem, kteří uvěřili v Krista.....a jak naprosto převratně jedná, ...že nezůstane v tom člověku opravdu kámen na kameni,....a vždycky naprosto individuálně,...že se téměř bojím do toho vstoupit, abych to nepokazila....

Není větší povzbuzení , občerstvení a posila, pro vyčerpání, kdy mnoho lidí , jak je tady vidět není schopná slyšet ,....uráží, ponižuje a odsuzuje....

Proto nelituju ničeho, co jsem tady řekla, že bylo ničeno slovy, útoky, bylo cupováno a špiněno.....

Díky Bože,....díky Milko , díky Mezku...., i když vím, že na té vaší moudrosti a růstu nemám podíl skoro žádný.......je to, jako bych po dlouhé hladovce, byla pozvaná na svatební hostinu.......a to mi stojí za urážky a mé vyčerpání.....

milka (Pá, 13. 3. 2009 - 23:03)

Pavle jak píšeš- Byl to Ježíš Kristus, který dokázal že lze se řídit radami Boha Jehovi a nenechat se svést Satanem k neposlušnosti Boha.

Boží zákon nás nemůže zachránit; vždyť nikdo ve své síle jej nedokáže dokonale dodržovat. Je nám však neocenitelným průvodcem a rádcem a pomáhat nám žít tak, jak se to líbí Bohu. Apoštol Pavel to vysvětluje v Bibli, Galatským 2,15.16:

Pavel (Pá, 13. 3. 2009 - 22:03)

Kdyby do této zkoušky nezasáhl Satan, tak mohla dopadnout jinak. Proto Bůh úplně nezničil svoje dílo člověka, ale dal naději pro budoucí potomky Adama a Evy. Ti už se rodili s chybama, které zdědili po svých rodičích Adamovi a Evě. Proto musel někdo dokonalí za celé lidstvo obětovat svůj život, aby zaplatil výkupní oběť za všechny potomky Adama a Evy. Byl to Ježíš Kristus, který dokázal že lze se řídit radami Boha Jehovi a nenechat se svést Satanem k neposlušnosti Boha. Satan se ho několikrát pokoušel svést, ale neměl úspěch.

o trochu chytře (Pá, 13. 3. 2009 - 21:03)

Je to tak.
Souhlasím též.Jestliže jsme svobodné vůle,nelze to mít pod kontrolou.
Nikdy jsem nad tím,jak je to zde rozebráno nepřemýšlela.Dík

Reklama

Přidat komentář