Reklama

revmatoidní artritida

staňa (Po, 23. 2. 2009 - 18:02)

Vláďo, máš bezva nápady se Světlankou, takže dej vědět jaké léky, jakou ráži a jiné co by jí pomohlo - mě nenapadlo nabízet zbytky léků, protože mám obavu co jednomu pomůže druhému může i smrtelně ublížit(my máme tu smůlu, že naše onemocnění je imunitní a většinou jde ruku v ruce s alergiemi, poruchami štít.žlázy nebo žlázy s vnitřní sekrecí a to je příliš tenký led),ale pokud budu vědět, že nějaký určitý lék snese nebo jí ho doporučí lékař nebo pomoc při úhradě odběrů atd. ráda pomůžu.Nadi, tu mastičku nepoužívej až do vymazání, pouze do zhojení pak vysaď a dej do lednice(nesmíš použít prošlou)a při dalším výsevu zase použij, ale POZOR s cortoidní mastí na nekrytých místech obzvlášť na obličeji neopalovat a to až 2-3 po domazání - sluníčko brzy vyleze a nadělaly by se ti bílé fleky neopálené dosti nápadné a své pleti bys jen ublížila. A když budeš mít klidnou pleť tak promazat - vyzkoušet co sedne - syn to střídá jako ty šampony dětský olej, Infadolan, vazelínu z lékarny. A taky vám musím napsat, že opět chodím na rehabku - už jsem tam dlouho nebyla !!!celých 14 dnů !!!- to je děs, já jedno pracně odbolím a zase se mi rozsype něco jiného. Markétko, ty maličkou ještě chvilku přemlouvej ať tam u tebe ještě alespoň 5 týdnů vydrží.papa držte se Staňa

Ema (Po, 23. 2. 2009 - 17:02)

Market díky za odpověď,ihned jak budu mít cestu do okr.města vezmu potřebné dokumenty a pozeptám se,ještě jednou díky, drž se a hlavně se šetři,ať jsi s Miou v pořádku.AHOJTE V?ICHNI.

Markéta (Po, 23. 2. 2009 - 17:02)

ahojky prdelky:))) nevím nač dříve reagovat:))) zatímsedržím, ale vpátek se asi rozhodne, mám nohy jako konve asotva se vleču:( tohle jsem ještě nezažila, nedostanu se do žádné obuvi, doma chodím tedy na boso a ven zkrátka nemohu:( Ohledně Světlanky, Vláďo:))) všechny tu víme jak moc může včasná pomoc zabránit nejhoršímu a pokud bude vnašich silách rádi jí pomůžeme:))) jsme přeci lidé. Jinak dámy, jenž si chcete nechat přepočítat důchod: osobně si zajděte na OSSZ, důchodové oddělení - potřebujete sebou všechny dokumenty, jako je rodný list Váš a dětí, maturitní vysvědčení či výuční list, oddací list nebo rozvodové papíry s nabitou právní mocí, popř. úmrtní list manžela. V případě, že nemáte potřebný výměr k dispozici, měli by Vám Pražské správy OSSz zaslat výměr, na kterémjsou vypsány roky z čeho byl důchod vypočítán a koeficienty dle kterého se údaje násobí. všeobecně se přepočítávají pouze důchody před rekomandací či při úmrtí partnera,nebo pokud byl při výměru chybný dokument, chyběli-li roky či měsíce před započítáváním, tzv negativní zápočtové listy od zaměstnavatele. nevímzda tamnení nějaká lhůta, ale mě tam chyběly data od zaměstnavatele,který zkrachoval a stačilo jim poslat dodatečně smlouvy i výplatnice podepsané účetní a přepočítávali mi důchod pouze za jeden rok zpětně. Nevím zda tam jsou nějaké změny, ale nevím o ničem novém. pokud na OSSZ uspějete, dejte vědět asi nás bude více, které si rády nechají důchod přepočítat.Jinak vítám nováčky:))) je nás mnoho, ale bohužel také mnoho lidí o naší nemoci má naprosto zkreslené představy:) jámusela tchánovi vytisknout info z internetu a od té doby se ke mě chová mnohem citlivěji:))) Mia v bříšku kope jako o závod a jedna kontrakce stíhá druhou, mimochodem začaly jsme spolu táhnout 27.týden těhu:))) jsme ve třetím trimestru a začínám si pomalu připravovat věcičky:))) pořád mne zlobí ty ledviny, přidaly se otoky a čekám jak dopadnou v pátek výsledky z nefrologie ....k tomu je manžel od rána do večera ve firmě, i přes avízovanou krizi se námpřemnožily zakázky, jen času je najednou nějako málo. Ale musím se pochlubit, již mám všechna daňová přiznání hotová a tudíž jsem vklidu:))) dám si měsíc lenošení a pak se budu hýčkat před velikonočním zdobením a pečením:)))Jo a EMI, důcho jí nejspíše vzali omylem, zákon z roku 2006 novela o důchodech podepsaná prezidentem v lednu 2006 hovoří jasně, důchod ať již PID či ČID je nám ponechán a můžeme si vydělat neomezenou částku. to že jí ho přepočítali je v pořádku, museli jí zpětně započítat i období kdy pracovala a oni jí ho odebrali. proto byla následná částka vyšší:)))Opatrujte se a posílám pozitivní energii:))) p.s. chyby neřeším, nečtu to po sobě v té rychlosti azlobí mne mezerník:)))páček prdelky:)))

Ema (Po, 23. 2. 2009 - 17:02)

Ahoj všichni,dnes už jsem tady jednou psala,ale se to nějak neotisklo.Heli vítáme tě tady u nás v našem revmatickém klubu.Nadi,taky bych si chtěla nechat přepočítat důchod,ale nevím kam se obrátit,poraďte nám holky i ty Vláďo jestli víš jak na to.Taky tady někdo psal,myslím, že ty Stani,nebo Nadí,že se dá chodit do práce při plném ID,to ale tady u nás neexistuje,mám kamarádku,ktera ma PID a našla si lehkou práci a to podotýkam,že práci doma kdy si přivydělala necelé 3000 a po asi 4 měsících ji vzali PID,odvolala se a důchod ji vrátili a předstevte si,že ji ho nějak přepočítali a o dost ji ho zvýšili,tak nechápu a mozek mi to nebere,co vy na to???

Martina (Po, 23. 2. 2009 - 14:02)

Jo,jo my jsme takový klub,ale vítáme tě mezi námi.Radíme si navzájem a taky se svěřujeme a úplně se chápeme,protože zdravý člověk nám nevěří......

Helena (Po, 23. 2. 2009 - 14:02)

Dobrý den, moc nevím, jak to tu na "doktorce" funguje, ale koukám, že tu funguje jakýsi "klub RA" :-) Jen mě po letech s artritidou napadlo, mrknout se na internet, zda-li se někde nesdružují lidé s tímto onemocněním, jelikož nikoho takového neznám.... Zdraví Helena

Naďa (Po, 23. 2. 2009 - 13:02)

Ahojdy....
Stáni, moc děkuju za rady kolem mého současného problému, přiznávám, že jsem včera 2krát použila tu mastičku s kortikoidama a zlepšení je výrazné, teď jde o to, co bude, až ji domažu a tedy vysadím. No, uvidím. Já mám plný invalidní důchod už spoustu let, musela jsem tenkrát před komisi, zda mohu pracovat-nevím, jak je to teď-ale dovolili mi pracovat bez časového i finančního omezení. Určitě si o důchod zažádejte, holčičky.
Nevíte někdo, zda je možné nechat si invalidní důchod přepočítat? Mně ho tenkrát po škole dali podle jakýchsi průměrů a byl ve výši 798,- Kč, to byl rok 1981. Dneska po několika odpracovaných letech by bylo z čeho ho přepočítat, ale to se asi nedělá, viďte?
Mějte se všichni bezbolestně a zatím pápá

Martina (Po, 23. 2. 2009 - 10:02)

Ahoj všichni,Vláďo,nemáš za co děkovat,myslím,že je to normální :-))
A holky-Miluš i Stáni,o důchody si zažádejte,ale je vážně dobré mít na své straně obvodního,protože ten je v tomto kolotoči důležitý a když to špatně napíše,důchod vám nedají.
Teď se dává hodně peněz,plný kolem 10 tisíc,částečný polovinu,to je paráda a ten klid,že když nebudeš ráno muset,tak nevstaneš za to stojí.
Myslím,že je to víc,než starobního-to pro Milušku,ale jestli to následně ovlivní jeho výši,to se musíš zeptat na OSSZ.Dřív to bylo tak,že ti nechali ten,který byl vyšší,takže ti třeba ani pak nedávali starobní,ale nechali invalidní......
musím letět,tento týden mají děcka prázdniny,takže nemám chvíli klid

Miluš (Po, 23. 2. 2009 - 08:02)

Ahoj všichni.Vládo pochopitelně pokud by jsi potřeboval leky i třeba finanční dotaci jsem také k dispozici ráda se přidám.Myslím kdo pozná tuto bolest ví o čem to je.Mám tady vcelku i poměrně dost leků které jsem žaludečně nezvládla.Napiš o jaké se jedná a já se podívám.Stáni mne je o trochu víc 55 let no dříve to byl odchod do důchodu tak to bych už nic neřešila jako nyní.Nevím jestli si taky třeba nějak neublížím ID když celý život děláš a 5 let před důchodem bych šla do ID.Jestli v mé situaci třeba vydržet 2 roky a jít do předčasného? Musím se dojít někam poradit.Nad ničím jiným nepřemýšlím než jak to udělat .Tak se mějte moc a moc hezky.

Vláďa (Po, 23. 2. 2009 - 08:02)

Ahoj kvítečkové moji, jsem rád, že se Vám příběh líbil a jsem velmi rád, že někteří z Vás chtějí Světlaně pomoc. Hlavně jsem chtěl poděkovat Markétě a Martině, kteří hned nabídly pomoc. tento příběh jsem vylíčil i mé doktorce a poprosil jsem jí o pomoc, která by Světlaně systematicky pomohla. Je to strašně těžké někoho o kterém nic nevíte léčit.Pí. doktorka vymyslela léčbu na 3 měsíce a léky, které jí doporučila jsem všechny přes víkend sehnal. Dále jí posílám nějaké peníze na to, aby si nechala udělat odběr krve a ten mi poslala. Teď jdu přes oběd zjistit jak jí to bezpečně všechno poslat, aby to dostala co nejdříve. Jo posílám ji také starý mobilní telefon s nabitou GO kartou. Aby mi mohla zavolat, nebo poslat zprávu, že to dostala. Držte nám palce, aby vše dostala v pořádku. Jinak, co se týká mé legitimace ZTP, tak tady v Praze to trvá až 5 měsíců, než se soudruzi z posudkové vyjádří. Nedělám si iluze,že jí dostanu, ale uvidím. Dnes mi je pěkně mizerně, vše bolí a nechce se mi vůbec pracovat. Držím Vám všem palce, abyste to hnusné počasí vydržely a určitě bude na jaře lépe.

staňa (Po, 23. 2. 2009 - 08:02)

Miluško, neváhej, protože jsem se také dověděla, že i s PID si pokud jsi schopná můžeš vydělat neomezeně - takže prachy navíc se šiknou už jen na léky za které utratíme mnoho a pokud se přidá jako u mě přísná dieta na játra tak je vystaráno kde prachy skončí.Nevím kolik ti je, ale mě je 49 a počítač a internet jsou pro mě taky velkou neznámou. Jsem celý život zvyklá makat s vrtačkou. Papa musím jít makat Staňa

Miluš (Ne, 22. 2. 2009 - 22:02)

Ahoj všem.Stáno to nejsi sama,mě taky zaskočilo ,že si podáváš žádost o ID sama proto jsem k vám podala dotaz co mám dělat když se mi obvodák zeptal jestli už jsem rozhodnutá co budu dělat a jestli jsem podala žádost.Já jsem si celou dobu myslela ,že to podává lékař.Nikdy mi to totiž nezajímalo a myslela jsem si ke všemu, že mne se to netýká.A z ČEŠTINOU jsem na tom také na štiru.Lepší už to nebude.Navíc na počítači neumím psát háčky tak prominte snad mi odpustíte jsem starší generace a samouk. Přeji všem krásnou noc at vás blechy štípou celou noc.To opravdu legrace papa

staňa (Ne, 22. 2. 2009 - 22:02)

Omlouvám se za hrubky, ale já si to po sobě nečtu a ještě jsem si nevzala brýle, tak navíc prd vidím a ČEŠTIN je můj velký problém - ještě, že nechodím do školy - to bych asi propadla a vy mi to snad odpustíte. Dík a papa Staňa

staňa (Ne, 22. 2. 2009 - 21:02)

Ahoj lidičky, paradoxně jsem zjistila, že čím horší počasí, tím jsem pohyblivější i když stále hodně obolená - asi na mě působí změny tlaku. Holky, když jste psali o tom jak jste zimomřivé, tak jsem si myslela do té doby, že jen já, ale vidím, že je nás víc - tak to spolu asi taky nějak souvisí a taky, když je mi zle, tak mám pravidelně i zvýšenou teplotu. Ptal se mě v pátek jeden lékař od nás z polikliniky, když mě viděl jak lezu jestli jsem lyžovala, tak jsem se pobavila a řekla mu, že už mám dolyžováno s RA - vykulil na mě oči a řekl mi co takhle ID - já jsem mu odpověděla, že jsem s tím v podstatě nikdy nebyla na PN, že to řeším , když nemůžu zůstanu doma a pracuje syn a pak až trochu můžu , tak to doháním. Řekl mi, že žádost si podávám sama s dodanými zprávami od revmatologa a to, že jsem s tím nebyla a ani nejsem na PN nic neovlivňuje, že jsou rozhodující nálezy. Tak mám o čem přemýšlet, než pojedu na kontrolu na revmatologii a co mi dá do ruky dr. revmatoložka , ale jak už jsem psala dříve mám šílenou prakt. lékařku a ta mě dělá dost naschvály a tak jestli to nepůjde s ní, tak přejdu k tomuto lékaři, se kterým jsem v pátek mluvila a věřím, že půjde lecos. Sluníčka všechny vás moc zdravím a přeju bezbolestné časy - snad už ta letošní nekonečná a na sních nebývale štědrá zima zkončí - já chci sluníčko a teplíčko Staňa

Ema (Ne, 22. 2. 2009 - 20:02)

Ahojte všichni,u nás začala taková chumelenice teď večer,že nejde vidět na krok,ta zima snad letos neskončí.Vláďo tvůj příběh je opravdu jako z pohádky se šťastným koncem,Mio taky si nedovedu představit,že bych se ráno probudila a byla schopna pohybu,kdybych se na noc nenadopovala svými léky od bolesti,když už se mi stane to,že na ně zapomenu,(ale to se často nestává),tak me podvědomi mi hned napoví-NEUSINEJ-SPOLKNI PRAŠEK-to už je to tělo asi zavislé a tak naučené ,jo holky 25 let žít s RA ledas čemu se přizpůsobite a naučite,že mám pravdu?Opatrujte se ,všechny vás srdečně zdravím papa.

Jiřina (Ne, 22. 2. 2009 - 20:02)

Zdravím RA klub.Také jsem brala velké dávky Medrolu,ale musela je snížit na 4 mg.Zhoršila se mi osteoporoza.Jedno se léčí a druhé porušuje.Musím brát jednou týdně Alendronát,Tonocalcin a 2x denně šumivé cacium.Měla jsem prasklý bederní obratel,který mi v HK.slepili vertebroplastikou.Tak,jestli vás můžu varovat,aby jste nedopadly jako já.Methotrexat beru 12,5mg.Týdně.Asi 15let.Dále Plaquenil,15mg Meloxicamu,Alpha D,Helicid na ochranu žaludku.Jako vedlejší následky se přidal náběh na trombozu.Rok jsem brala Warfarin na ředění krve.Na žíly Glyvenol atd.Nemáme to lehké.Totální endoprotézu kolene mi nedoporučili,že by se uvolnila.Od fr.hole mi bolí zápěstí,prý budu na vozíku.Omlouvám se,že první zprávu jsem poslala 2X,nejdřív to nešlo poslat a pak to tam spadlo podruhé.Buďte v pohodě a dobré náladě.

Mia (Ne, 22. 2. 2009 - 10:02)

Tak jsem zase tady. Markétko, tobě drží, pěsti ať to dotáhnete do zdárného konce. Myslím, že Ra teď neřešíš a soustředíš se naprosto na něco jiného. Vláďo, to je bezvadný příběh, my si tady pořád fňukáme, že nemáme BIO apod. a někdo prostě nemá ani ty základní léky na RA. Já si to nedovedu představit. Já jsem na lécích už úplně závislá, už mi je i před a při operaci cpali do kapaček. Nevzít si prášek znamená pro nás všechny nezvednout se z postele, nebo se zvednout ale v půlce dne odpadnout. Co si ta paní a nejen ta musím vytrpět si asi ani neumíme představit. JInak koukám, že trpíte všichni. Já se vůbec necítím dobře. Minulý rok, když jsem byla s prvním kolenem jsem to snášela bezvadně a nic mě nebolelo. Teď mě bolí vše, včetně toho operovaného koleno. Dávky medrolu jsem již zvýšila na trojnásobek, ale zatím bez odezvy. Ale i tak neustále leduju (mám tvrdý otok nad kolenem) a cvičím abych nezatuhla. Snad je to tím počasím. Tak se mějte.

staňa (Ne, 22. 2. 2009 - 10:02)

Nadi, mému synovi(28 let) se to dělá od puberty, ani na kožním a alergologii se to nepodařilo úplně zlikvidovat, ale vyzkoušeno: používat šampony šetřící proti lupům z lékárny a po zklidnění šampony střídat, protože pak ten , který funguje po čase přestane. A tu kortikoidovou mastičku použij - také měl, dojde k rychlému zlepšení a pak dětský olejíček nebo Infadolan, lékárenskou vazelínu atd. - hlavně něco co do pokožky vetřeš a promastíš ji, ale šetřící ne parfémovaný.A stejně se to čas od času udělá znovu. Dobře na to funguje sluníčko - po dobrém létě nebo pobytu u moře, nebo byl 3 měs v Anglii a měl téměř 4 roky pokoj.Záleží na prostředí(prach, smok,pyl a stres, pocení - zkrátka alergeny to rozjedou).Držím palečky, aby se vám to zlepšilo, protože můj kluk z toho byl léta nešťastný a řekla bych, že čím víc ho to trápilo, tím to bylo horší, až se k tomu začal stavět tak nějak laxně, tak se mu to téměř nedělá nebo to dokáže během jednoho dne vymastit a zmizí to. Papa mnoho úspěchů při hojení Staňa

Naďa (So, 21. 2. 2009 - 22:02)

Ahoj.... jak se všichni máte? Markétko, vydrž holčičko, ať Mia ještě nepospíchá na svět. Kristo, jak zvládáš naše kouzelné fleky? Už máš ten Eliden? Já dostala od doktorky mastičku kolem očí, protože tam to mám ošklivé, ale moc se mi do ní nechce, protože obsahuje kortikoidy, ale asi mi nic jiného nezbyde, než se jí začít mazat. Budu to muset zkusit.Píšeš, že to máš i u vlasů...můžu se zeptat, jaký používáš šampon a barvíš si vlasy? Já už potřebuju ke kadeřnici na barvu, ale úplně se toho bojím, abych si něco ve vlasech neudělala. Zkusím se podívat na internet na Energy, jak radí Martina, zda tam není něco pro nás vhodného.
Mějte se všichni hezky a dobrou noc.

Jiřina (So, 21. 2. 2009 - 16:02)

Zdravím RA klub.Slávko,v Jáchymově jsem byla v roce 1990,výrazně mi pomohly,tak jsem tam za rok jela znova,ale to už mi bylo hůř,musela jsem začít brát zlaté injekce.To se platilo jen vzdušné,teď už mám nárok na křížkové.RA už mám 22 roků jsem 8 let v PID.Po antirevmatikách se mi zhoršila osteoporoza.Během tří let jse měla 3 zlomeniny.Mějte se všichni krásně.

Reklama

Přidat komentář