Reklama

Tramal

Míla (Pá, 9. 11. 2012 - 11:11)

... pokač. ...Již uvedeného data 12-tého ledna jsem začal s "očistou" a fakt doslova. Byl to pravý očistec, kapky tramalu jsem měl na stole,to abych si připomněl, že mě už fakt nezajímají. První večer v pohodě – ale třetí večer byl nejhorší - halucinace, nepokoj, pot, brnění končetin , bolesti - různě všude ... řekl jsem si "snad to vydržím". Jinak na podporu jsem užíval právě ten coaxil a citalec, takže, co se týká psychiky, neupadl jsem do stavu šílených nezvládnutelných depresí, bez antidepr. bych určitě nevydržel. Jde o to zvládnout cca 7 až 10 dní (myslím, že to je velmi velmi odlišné co osoba). Jenže antidepr. beru do teď a myslím si, že je budu ještě nějaký čas potřebovat. A jak říká Luciano, možná se jich už nezbavím a nejhorší je "udržet se" a nepovolit. Mimochodem od března t. r. jsem již zase v práci a dokonce na tom samém místě. O to víc je nutkání vzít si tramál, nebo nějaké to štamprle … Ale, kdy si vzpomenu, jak mně bylo, a jak jsem musel odejít z práce a odvykačka …no to už ne…Ještě chci napsat, že jsem tu odvykačku podstoupil, mimo jiné, i z toho důvodu, aby ze mě nebyla předčasněá troska …čili nikoliv "hrdinství", ale opravdu jen STRACH ze zániku" resp. "co bude??". Takže Ino, asi tak.

Míla (Pá, 9. 11. 2012 - 11:11)

Ahoj Ino. Takže abstinuji na tramal i alkohol a to pouze od 12. ledna 2012, což není nic moc. Bohužel před tímto jsem bral tramal (ve formě "tramabene kapky"). Předně musím říci, že jsem před tímto bral tramal na silné bolesti …, poté jsem přestal, s určitými potížemi, ale tehdy to celkem šlo, nebyly to velké dávky. Jenže v tom říjnu minulého roku to došlo tak daleko, že jsem musel odejít z práce na vlastní žádost, neboť jsem chyboval (většinou něco špatně vypočítal, aj.), a to aniž bych si to uvědomoval. Samozřejmě, že si kolegyně a kolegové na mém jednání a chování všimli, že něco není v pořádku … No a ještě do toho ten alkohol. Oproti Tobě mám výhodu, že jsem sám (svobodný) a i bydlím sám. Avšak v říjnu minulého roku jsem dal výpověď - sám, bez donucení – ale, fakt je ten, že ještě "chvíli" a zaměstnavatel by mě vyhodil sám. To už byla pro mě ta poslední kapka tolerance. Ten tramal jsem bral cca 1,5 roku (tramabenne 100 mml), no poslední dávky byly u mě cca 60 vstřiků. V listopadu 2011 jsem se zařekl, že prostě a jednoduše velké NE. Řekl jsem si, že budu "svobodný" od tramalu, a tak to prostě bude. A zase jsem měl, Ino, na rozdíl od Tebe, velkou výhodu, a to, jednak jsem byl odejitý z práce, a jednak jsem byl doma sám. Jenže mě došlo, a to na základě tohoto webu, respektive na něm uvedených zkušeností, že se na odvykačku musím náležitě připravit. Rozhodl jsem se, že zvolím ten nejradikálnější postup – zbavit se nejprve alkoholu bez náhrady a poté tramalu, také bez náhrady, ale s podporou nějakých antidepresív. Zašel jsem k lékaři a řekl jsem mu, že mám určité potíže, jako stavy deprese, úzkosti … atd. Na to mně právě napsal antidepresiva coaxil a citalec, které budu potřebovat (zkušenosti opět z webu) při odvykání z tramálu. Tak od půlky listopadu min.r. jsem přestal totálně s alkoholem, což bylo pro mě daleko lehčí, jak jsem tušil – a správně, než odvyk. z tramálu. Vyšlo to (a to nechci popisovat – diskuse je o tramalu).

Lena X (St, 7. 11. 2012 - 21:11)

Kat, není to nebezpečné- pokud to budeš užívat pouze v případě bolestí a doporuč. léčebných dávkách. Někdy je to jediné možné řešení jak tuhle bolest přežít. Nebezpečné je to proto, že může výrazně ovlivńovat psychiku, zktátka ti "udělá dobře", proto je také tenhle lék zneužívaný.

Kat (St, 7. 11. 2012 - 17:11)

Luciáno děkuji.Budu se...Jsem po operaci, mám strašne bolesti. Je to tak fakt nebezpečné?

petr13 (St, 7. 11. 2012 - 13:11)

Petr13, gratulujem. 25 mg je...Luciáno děkuji.Budu se snažit.Nechci nic předjímat.Ale teď si už věřím.Nesmím zase do toho spadnout!!!

luciano (St, 7. 11. 2012 - 11:11)

Petr13, gratulujem. 25 mg je už naozaj malá dávka. Skúsenosti sú však také, že prestať užívať poslednú malú dávku a stať sa úplne čistým je na odvykaní to najťažšie. Držím ti palce, aby sa ti to podarilo.

petr13 (Út, 6. 11. 2012 - 23:11)

Přátelé,už dva týdny beru čtvrtku ze 100mg denně.Zatím žádný problém. Teď to už vydržím.Věřím si.Jsem skoro vyléčený.
Hurá.Ani za nic nezačnu znovu.Ta závislost byla otřesná.Dostal jsem za vyučenou.

Niki (Út, 6. 11. 2012 - 22:11)

To princezna smutněnka : pokud tu zanecháš svou mail. adresu, pošlu ti odkaz na jednoho z nejl. pscyhiatrů v Praze. Mně pomohl a to jsem na tom byla mnohem hůř, než ty. Je to jeden z těch, kteří nepíší pouze medikaci, ale snaží se s pacientem co nejvíce mluvit.
Niki.

kujic (Ne, 4. 11. 2012 - 11:11)

lidi, bacha nato, reste sve zavislosti pokud neni pozde... je mi opravdu lito ze tyto legalni drogy jsou parad k mani :( ja si davam 500 mg tramalu SR po ranu jen tak na spraveni a pres den do sebe naladuju klidne 10 mg rivotrilu. byl jsem zavisly na pervitinu ale musim rict ze tyto "leky" jsou mnohem vetsi peklo. strestese a mnoho zdaru. ahoj

Zuzana (Pá, 2. 11. 2012 - 18:11)

Smutněnka, jak jsi na tom? Vydržela jsi?
Já měla ráno posledních 200mg, došel mi zdroj, tak začínám asi právě teď, potím se jak prase a je mi blbě. Jo BD a AD beru taky, ale v minimálních dávkách

petr13 (Čt, 1. 11. 2012 - 22:11)

Ano Luciáno má opět pravdu.Síla člověka v tomto případě je ta,že když mám silnou závislost na Tramal,a při jeho vynechání pořádný "absťák",tak to všechno překonat a skončit s tím.Síla určitě není to,když mám náhodou shůry dáno a nemám po Tramalu závislost.

luciano (Čt, 1. 11. 2012 - 12:11)

Lord, ako píše Barbora, závislosť je odvodená od toho, koľko a ako dlho si tramal užíval a od toho, prečo si tramal užíval. Ak si tramal užíval proti bolesti, tak v tomto prípade je malá pravdepodobnosť, že závislosť vznikne. Samozrejme, že závislosť nemusí vzniknúť, ani vtedy, keď človek tramal užíva na psychiku ako drogu. Niektorí ľudia proste nemajú predispozíciu stať sa závislými od drog. Je to dané prírodou. Preto si nemyslím, že my, čo musíme so závislosťou bojovať sme nejakí slabosi a ty, že si "silný"

Barbora (Čt, 1. 11. 2012 - 10:11)

Lorde ráda bych věděla, co je ve tvém pojetí velká dávka, mohl bys to nějak upřesnit? Asi bys nám tady většině pomohl a povzbudil, že to jde i jinak, protože pro někoho je 200 mg denně obrovská dávka(Luciano se nazývá díky této dávce těžkým tramalistou) a pro někoho 1,5g normální a funguje bezproblémově. Jestli můžeš napsat, kolik denně a jak dlouho jsi užíval tramal, budeme ti vděčni. Od toho se odvíjí i směr,rozhodnutí a síla člověka k tomu,jakou zvolí odvykací mětodu. Nezklam nás a napiš.
Díky za všechny.

Lord (Čt, 1. 11. 2012 - 01:11)

Oj, tak to vás lituji, a hlavne vubec nechápu, já užíval tramal ve velkých dávkach, pak sem si rekl že stop, a vic jak mesic sem ho v pohode nebral, a nemnel sem zadne nutkani ho brat vubec nic, podle mne je to jen o psychice, a otom jak je človek silný ;-)

luciano (St, 31. 10. 2012 - 20:10)

Smutnenka, BZD nebudeš musieť užívať. Ja som sa bez týchto liekov v pohode zaobišiel.A to som bol ťažký tramalista. Úplne mi stačili antidepresíva a antipsychotiká, čo sú nenávykové lieky. A psychiatra sa neboj. Väčšina psychiatrov sú aj psychológovia a dá sa s nimi porozprávať aj hlbšie.

Princezna Smutn (St, 31. 10. 2012 - 18:10)

Abych to ještě dopověděla: možná bych na kombinaci BDZ + Tramal neměla záchvaty, ale zase hrozí útlum dechového centra - dobrá věc, až to budu chtít zabalit definitivně...

Princezna Smutn (St, 31. 10. 2012 - 18:10)

A BDZ budou opravdu nutné? Vzhledem k tomu, že mám asi sklon k závislostem, co když se mi to zalíbí a budu pro změnu lítat v něčem jiném. Také jsem četla, že zvyšují práh pro vznik záchvatu (seizure threshold), takže jak se znám, byla bych v pokušení to kombinovat s Tramalem.

Princezna Smutn (St, 31. 10. 2012 - 18:10)

No právě, já si naivně představovala i nějaké popovídání o mé složité životní situaci. Léky asi budou potřeba, to chápu, ale pohled doktorů (i psychiatrů)na pacienty jako na "vadné stroje", které lze "seřídit" podáním vhodného koktejlu léků, mě děsí.

Liliana (St, 31. 10. 2012 - 18:10)

Ale budu se muset nějak...Psychiatra potřebuješ, aby ti napsal nějaké AD a na krátký čas i BZD. Neslibuj si od toho nic jiného, oni nic jiného nedělají. A typ v Praze nemáme asi nikdo. Kam chodím já, je to jen o medikaci a maximálně si řekneš, jestli ti zabrala a když ne, tak ti ji změní

petr13 (St, 31. 10. 2012 - 18:10)

Ale budu se muset nějak...Smutněnko,s Tebou to je velice vážné.Poslechni Luciána,a navštiv co nejdříve Psychiatra !!! Na nic nečekej.Držím Ti palce.

Reklama

Přidat komentář