Reklama

Toxiny z negativních emocí - často opomíjený prvek v procesu detoxikace

Pokud se rozhodnete očištění organismu podstoupit, přistupte k tomu opravdu zodpovědně. Nezapomínejte ani na emoční složku vašeho těla, bez kterého nemůže fungovat na sto procent žádný sebelepší detoxikační program. Nepodceňujte přípravu a k očistě přistupujte komplexně.

Zvolte vhodný postup

Můžete si vybrat jednu metodu nebo zvolit jejich vhodnou kombinaci a nebojte se vyhledat ani radu odborníka. Ten vám poradí, jaká zásadní postupy dodržovat a čeho se vyvarovat. Výživová poradkyně Dagmar Lužná radí: „Po dobu detoxikace omezíme, ideálně úplně vyloučíme přesolené potraviny, jako jsou tvrdé sýry, uzeniny, tučná masa, vejce, slané oříšky, chipsy atd. a nahradíme je zajímavě upravenou zeleninou. Tím, jak přestaneme solit, nás to nepotáhne k cukru a ke sladkostem. Mimo jiné doporučuji zařadit v průběhu detoxikace čistou šťávu z černé ředkve (Rabanon), ideálně každé ráno 1-2 ampule, plus šťávu z čerstvého citronu a hrnek vlažné vody. Poté můžeme do půl hodiny snídat.“ Černá ředkev nejen, že obsahuje vysoké množství vitamínu C i B a minerálních látek, ale vhodná je právě především díky obsahu Raphanolu. To je silice s velmi aktivní sirnou složkou, které ředkev vděčí za blahodárný vliv na játra. Podporuje trávení a tvorbu žluče, má silný močopudný a čistící účinek a působí desinfekčně na močové cesty. Šťáva je získávána ultramoderní metodou studené extrakce z čerstvé úrody černé ředkve. Bezprostředně po zpracování se naplní do ampulí, což zaručuje, že ve šťávě zůstanou všechny rostlinné aktivní látky, které jsou zdrojem účinku a proslulosti černé ředkve.

Toxiny z negativních emocí

Velice často při detoxikaci opomíjíme působení psychických faktorů. Málokdo si totiž uvědomuje, že je denně vystaven vlivu toxinů z vlastních negativních emocí. Toxiny se v těle usazují vždy, když cítíte vztek, strach, nebo se přesvědčujete o vlastní fyzické nedokonalosti a nedostatečnosti. Tvoříte si tak nevědomky základ pro fyzické problémy. V rámci detoxikace myslete vždy také na práci s vlastní psychikou. Psychická detoxikace by měla jít ruku v ruce s tou fyzickou. V případě, že si nejste jisti, že budete schopni svou mysl přenastavit sami, neváhejte sáhnout po produktu, který vám v tomto pomůže. Skvělým pomocníkem jsou na příklad Bachovy esence. „Při výběru pomocníků z řady Bachových esencí záleží na našem konkrétním problému, říká Romana Kotěrová, odbornice na Bachovu terapii. a popisuje: „Máme deprese, strach z něčeho konkrétního, nebo se jen bojíme, že sotva něco začneme, nejsme schopni si pevnou vůli, např. detoxikovat, udržet? V tomto případě nám mohou pomoci tzv. kombinované esence pro podporu silné vůle, abychom skutečně začali a neodkládali či esence pro vytrvání, abychom se nevzdávali při prvním neúspěchu nebo jen malém pokroku a podobně.“ Pokud se vám nechce k terapeutovi, který by esenci namíchal, může vám pomoci i prodejce.

Reklama

Pamatujte také na jemnou fyzickou aktivitu

V době, kdy je tělo v očistném procesu, je potřeba s ním jednat opatrně. Nepřetěžujte se zbytečně náročnými fyzickými aktivitami. Vaše tělo je v pohotovostním stavu a nadměrná fyzická zátěž mu může jen ublížit. Hledejte si takové fyzické aktivity, která vás zbytečně neunaví. Vhodné jsou například delší procházky či plavání. Skvělým doplňkem, který pomůže v očistě organismu, je mimo jiné hormonální jógová terapie. „Tato metoda působí na tělo očistně díky technikám, které používá. Dechové techniky v kombinaci s ásanami zbavují tělo toxinů z míst, kde dochází k intenzivní stimulaci a tím podporuje metabolické funkce. Aktivujete štítnou žlázu (orgán řídící metabolismus), pozitivně ovlivníte také slinivku a játra. Podpoříte rovnováhu vnitřního prostředí. Dalšími technikami stimulujete očistu a harmonizaci urogenitální oblasti,“ říká Jana Černotová, lektorka hormonální jógové terapie.

Nedostatek energie

Intenzivní detoxikační kúra by neměla být záležitostí na jeden týden. Odborníci doporučují vydržet ideálně týdnů šest. Po detoxikační kúře (nebo během ní) můžete pociťovat nedostatek energie. Snížení energie je jasným signálem těla, abyste zpomalili a více odpočívali. Energii můžete doplnit kromě odpočinku a relaxace také z přírodních zdrojů. Zkusili jste ženšen? Adaptogenní efekt ženšenu funguje na principu vyšší absorpce kyslíku tkáněmi, čímž se zlepšuje jejich činnost a člověk tak získá více energie, zároveň má ženšen antioxidační vlastnosti a snižuje psychickou únavu.

Pozor na detoxikační krizi

Může se stát, že pokud své tělo nadmíru detoxikací přetížíte, dostanete se do tzv. detoxikační krize. Ta vzniká, pokud tělo nemůže uvolněné toxiny vyloučit. Jestliže tedy vylučovací orgány na detoxikaci nepřipravíme, toxiny si mohou cestu ven razit například kůží a může se tak objevit ekzém nebo například akné, případně stavy podobné chřipce, jako jsou bolesti hlavy, svalů a kloubů či průjmy. Proto je velice důležité otevřít a následně zprůchodnit detoxikační cesty tím, že posílíte vylučovací orgány. Jedny z nástrojů, jak vylučovací orgány posílit, je na příklad manuální lymfodrenáž nebo výše zmiňovaná hormonální jóga. „Terapeutické účinky této jógy jsou však velmi silné, techniky vyžadují znalou instruktáž a odborné vedení, proto si vybírejte pouze lektorku certifikovanou Dinah Rodriguez, což je zakladatelka hormonální jógové terapie, která se praxí zabývá přes 50 let.“ upozorňuje Jana Černotová.

 

Reklama

Komentáře

Reklama