Reklama

Ženšen je jedním z nejúčinnějších přírodních prostředků na úzkost

Ženšen je považován za jeden z nejlepších rostlinných "adaptogenů".

To v podstatě znamená, že je schopen přizpůsobit se a odstranit nechtěné duševní a tělesné chování. Z hlediska úzkosti je schopen uklidnit a relaxovat nervózní a vystresované jedince a zároveň dává emocionální stabilitu a jasnou úroveň myšlení.

Samozřejmě, že další hlavní výhoda užívání ženšenu je podstatné zvýšení energie. To je jeden z hlavních důvodů, proč sportovci pravidelně užívají ženšen. A nejlepší na užívání ženšenu jako přírodního prostředku na úzkost je, že nemá absolutně žádné negativní účinky... jen velká pozitiva! Kromě toho nemá  žádné interakce s jinými léky, potravinami či jinými doplňky, které můžete užívat.

Existují v podstatě čtyři druhy ženšenu, které můžete koupit: americký, korejský (asijský), sibiřský (eleuterokok) a indický (ashwagandha). Bylinkáři se přou o tom, který z nich je nejlepší, ale všichni pracují překvapivě dobře, pokud jsou ekologicky pěstované v minerálně bohaté, úrodné půdě!

Sibiřský ženšen je nejlevnější a korejský červený ženšen je nejdražší. Nejjednodušší způsob, jak zjistit, který vám bude vyhovovat, je vyzkoušet na sobě postupně všechny různé odrůdy. Tímto způsobem budete vědět, co funguje nejlépe pro vás (a co je nejlepší pro vaši peněženku).

Reklama

Podle všech informací je korejský ženšen největší “bomba“, takže pokud si to může dovolit, vyzkoušejte tento první. Též  jsou na trhu přípravky, které kombinují účinky výše zmíněných ženšenů.

 

Reklama

Komentáře

Eliška (St, 15. 3. 2017 - 20:03)
Dobrý den, díky za objasnqní, jak je to s těmi druhy ženšenu, moc jste mi pomohli, konečně v tom mám jasno. Ráda bych vyzkoušela eleuterokok, píštete, že je nutné, aby byl ekologicky pěstovaný v minerálně bohaté, úrodné půdě. Dá se to nějak zjistit? Myslí se tím třeba označení bio? Mám vyhlídnutý tento, myslíte, že se tomuto výrobci dá věřit? https://www.originalatok.cz/potravinove-doplnky/eleuterokok-koren.html Nebo máte nějaké jiné ověřené dodavatele? Děkuju předem za informace!
Tak (Čt, 16. 3. 2017 - 12:03)
Dej pozor na kontraindikace, nesnáší se s řadou léků!
Eliška (Po, 20. 3. 2017 - 21:03)
Dej pozor na kontraindikace,...Aha, děkuju! A kde najdu s kterýma ne? Beru jen Euthyrox...
Reklama