Reklama

Muž v dámských botách

Dušan (Ne, 2. 11. 2014 - 16:11)

pocit je skvelý, hlavne ak...Nádherné botičky, ale nejsou na normální nošení, já chodím na podpatcích denně a všude, tak opravdu-nádherné, ale jen slavnostní.

dagino (Ne, 2. 11. 2014 - 15:11)

Ve všem máš pravdu. Jen s...mať tak veľkosť nohy čo sa zmestí do bot od DEIMANNA ...

dagino (Ne, 2. 11. 2014 - 15:11)

pocit je skvelý, hlavne ak idem so psom na 2-3km prechádzku. Keď si nedám aspoň 6cm podpätok tak ma strašne bolia päty.
Dnes som objavil predajcu ONLYMARKER na AMAZON.com ponuka je úžasná, ale neviem, aká je to kvalita. Nepoznáte niekto ?

Dušan (Pá, 31. 10. 2014 - 19:10)

Při nošení dámských bot,...Ve všem máš pravdu. Jen s těmi známými jsem už ve stádiu, kdy -pokud mne někdo potká a zjistí to- tak mi to je jedno. Buď mne znají a neberou to v potaz anebo se se mnou přestanou stýkat a já to pustím z hlavy. Nikdo není tak důležitý, jako vlastní rodina. A ta mne bere takového, jaký jsme. Dnes jsme byli u tchýně a babičky a ty dvě se ptali, kdo má vyšší jehlový podpatek-já nebo manželka.

Mimochdem, dnes jsem si koupil už asi 35. botičky a jsou mooooooooooooooc pohodlné a super :
http://www.deichmann.com/CZ/cs/shop/damy/damy-obuv/00010001249321/Kotn%C3%ADkov%C3%A1*obuv.prod?r=5&c=3&filter_size=212@44&orderby=topseller&st=PRODUCT&filter_cat=damy/damy-obuv

snad ten odkaz bude fungovat.

Milan (Pá, 31. 10. 2014 - 13:10)

Dušan: Dobře tak položím...Při nošení dámských bot, nejde vůbec o myšlení, jde o pocit. Přirovnal bych to třeba k jízdě v závodním autě,zkrátka to někoho bere a namůže bez toho vydržet. Já osobně občas nosím boty na vysokém podpatku a jediné na co myslím, je, ať nepotkám nikoho známého, nebo mě to znemožní,ale nemůžu to překonat a musím si ty byty obout a vyrazit alespoň na hodinku.

ramram (Čt, 30. 10. 2014 - 18:10)

Koupil jsem si nové pohodlné a mekoučké lodičky na jehlách.Překvapuje mě že se v nich dá celkem pohodlně chodit.Zaleží na provedeni - některé i nižší jsou třeba takřka nenositelné.

? (Út, 28. 10. 2014 - 22:10)

A ty jsi jí tu tchýni třetí den po svatbě nezaškrtil? Tak to jsi udělal velkou chybu!

Jarda (Út, 28. 10. 2014 - 20:10)

Jenže, když vyhodím manželku, tak udělám velkou radost tchýni, a to zas nepotřebuji.

Jardo (Út, 28. 10. 2014 - 20:10)

Něco vyhoď! Buď boty nebo manželku! Boty za nic nemohou a je jim to jedno, ale manželka se asi nesmíří a tak se raději rozluč s ní. Proč by to měly odnášet ty boty?

Jarda (Út, 28. 10. 2014 - 19:10)

Fandím všem mužům v dámských botách, a ty, co mají manželky a přítelkyně vzkazuji, aby si jich co nejvíce vážily . Má manželka nemá pro to pochopení a dnes našla mé kozačky a je mi z té s cény, kterou udělala na nic.Psichycky jsem na dně.

jirka (Po, 27. 10. 2014 - 12:10)

Černé kožené hladké a...Maslicku odparal ? Me se naopak ty maslicky na balerinkach libi.

ramram (Po, 27. 10. 2014 - 11:10)

A jake balerínky jsi mě?...Černé kožené hladké a mašličku jsem odpáral.
Koupil jsem je v Brně (velikost45)v prodejně v OC Omega na Svoboďáku.

dagino (Po, 27. 10. 2014 - 07:10)

V MAXAME v Brne som mal vyhliadnuté kozačky Gabor cierne pod kolená č.11. Priznajte sa, kto mi ich vyfúkol pred nosom. A uži si ich.

peter5926 (Ne, 26. 10. 2014 - 21:10)

Petře, díky za odpověď....mail: [email protected]

Radek (Ne, 26. 10. 2014 - 16:10)

Po dome nosime drevaky,...Petře, díky za odpověď. Je na Tebe nějaký další kontakt (mail)..prosím?

R

peter (Ne, 26. 10. 2014 - 08:10)

Pro Petera : máš skvělou...Po dome nosime drevaky, korkace a rozne damske slapky a balerinky. Manzelka si kupi niekedy slapky o cislo vacsie kvoly mne, aby som ich mohol nosit aj ja. V skrinke mame asi 20 parov roznych damskych slapiek, tie su spolocne a asi 15 parov lodiciek, ktore ma ona na nosenie a ja mam asi 5 parov lodiciek, Manzelka to vobec neriesi ze nosim damske slapky a ked sa v nich citim dobre, tak si ich mam nosit.

hulahop (Pá, 24. 10. 2014 - 17:10)

Včera jsem si užil cestu...A jake balerínky jsi mě? Byli s mašlí? Já chodím v semišových a kytičky jsem odpáral, ty byly pro chlapa řekl bych nedůstojné.

ram ram (Pá, 24. 10. 2014 - 12:10)

Včera jsem si užil cestu vlakem v černých balerínkách+černé punčocháče 60DEN.6ádné divné pohledy ani poznámky.Znovu zopakuji.

Jak se zachovat (Čt, 23. 10. 2014 - 00:10)

tak jsme se zase něco...Prasata jsou velmi chytrá. V jedné oblasti byl v pasti ráno pokaždé stejný kanec. Byl silný, a tak si dobroty hlídal a nikoho jiného k nim nepustil „Věděl, že ho pustíme, tak si do pasti chodil jak do restaurace. Nakonec jsme to vzdali a přesunuli výzkum do jiné oblasti.“
Obojek díky systému GPS mapuje pohyb prasat po okolí. Ukázalo se, že prasata jsou věrná místu, které si oblíbí a dobře znají. V noci se procházejí, ale většinou ne více než 3 kilometry. Obojek se nasazuje prasatům dospělým a baterie v něm vydrží asi rok. Prasata se chytají na dobroty do pastí, pak se uspí a dostanou obojek.

Samozřejmě jste se nejvíce ptali, jestli je prase při setkání v lese nebezpečné a jak se v takovou chvíli zachovat. Dozvěděli jsme se, že může být nebezpečné, když se lekne. Takže heslo zní: nepřekvapit!

Jakmile se dostanete na území zryté kanci a máte obavu, že jsou nablízku, mluvte nahlas, tleskejte a třeba i zpívejte. Stydět se nemusíte, prasata sice slyší perfektně, ale není to sluch hudební

Prase divoké (Čt, 23. 10. 2014 - 00:10)

Pojmenování: samec-kňour, samice bachyně, mládě-sele. Selata do 31. března následujícího roku jsou letošáci, potom lončáci. Kňour ve třetím roce života je sekáč, později silný, kapitální nebo hlavní kňour. Výška v kohoutku u kňoura 90-115 cm, u bachyně 70-95 cm. Hmotnost kňoura se pohybuje od 95 až do 160 kg, bachyně 70 až 110 kg. Tělo je porostlé štětinami (osinami), na hřbetní straně delšími (zejména v zimě, kdy tvoří tzv. hřeben), tuhými a pružnými, na konci rozštěpenými. Dospělý kňour bývá světlejší než bachyně, která mívá matně černou barvu srsti. Selata jsou podélně pruhovaná, kde se střídá v podélných pruzích šedohnědá se světle zlatohnědou srstí.

Dokáže se velmi rychle pohybovat a je schopen vytrvale a dlouho běžet. Velmi dobře plave i na delší vzdálenosti. Kňour chrochtá, když sbírá jadrné krmivo mlaská, v nebezpečí zbraněmi (zuby) klektá. Bachyně má podobné projevy při ohrožení. Selata kvičí. Má velmi dobře vyvinutý čich a sluch, zrak je slabší. Je velmi dobře ostražitý. Kňour má dlouhé zbraně, které zřetelně nadzvedávají horní pysk. Háky (špičáky) u bachyně jsou krátké, horní pysk téměř nenadzvedávají. Hlava bachyně se zdá být protáhlejší.

Biologie
S černou zvěří se dnes setkáváme téměř všude, nejvíce jí však vyhovují lesy lužní a rozlehlejší lesy, sousedící s polními kulturami. Nejvíce se zdržuje ve smíšených, popřípadě listnatých lesích s příměsí dubu a buku. Vyhledává místa s bahnisky, kde se kaliští (válí se v bahně, aby se mu nalepilo na osiny, a po zaschnutí ho sedře z osin i s kožními parazity) od jara do zimy, a kde nachází dostatek stromů, o které se ráda otírá (drbe) a na stromech zůstává bahno z kaliště (malovánky, otěrky, otěrkové stromy, drbiště). K odpočinku vyhledává husté mlaziny a v letním období rozsáhlé kultury obilí a v pozdějším létě i kukuřici. Je všežravec, živí se rozmanitou potravou od živočišné po rostlinnou. Nejraději vyhledává plody lesních dřevin jako žaludy, bukvice, kaštany, dále obiloviny (brambory, řepu, topinambury), kořeny různých bylin a kapradin, nepohrdne však ani hmyzem, obojživelníky, plazy, sebere i násadu a mláďata ptáků hnízdících na zemi, drobné hlodavce, mláďata zvěře až po srnčata i staré mršiny.

Po většinu roku žije ve větších tlupách různého pohlaví a stáří a pouze starší kňouři, někdy i nevodící bachyně a kusy nemocné, žijí samotářsky. Není vzácným jevem, že se bachyně ujme opuštěných selat.

V současných podmínkách je převážně nočním živočichem, který vychází na žír za světla pouze v odlehlých místech, kde není rušen. Jinak je přes den zavláčený (zalehlý) v kotlinách v hustých porostech.

Páření (chrutí) probíhá tak, že k tlupám bachyní se připojují kňouři. Pokud k tlupám bachyní přijdou stejně silní kňouři, urputně mezi sebou bojují. Slabší před silným kňourem uteče. Chrutí začíná pravidelně v listopadu a trvá přes celý prosinec až do ledna (bachyně může však být oplozena i v létě). Chrutí se zúčastní zpravidla kusy staršího jednoho roku, avšak není výjimkou, že se ho zúčastní i letošáci, zejména bachyňky (k tomu dochází všude tam, kde je narušená věková skladba populace). Bachyně je plná 16 až 17 týdnů. Selata jsou kladena (metána) od března (někdy již koncem ledna a v únoru) do konce května a není neobvyklé setkat se s metáním téměř po celý rok zejména tam, kde byla narušena sociální skladba populace. Bachyně má 4 až 8, ale i 12 selat. Starší bachyně mívají pravidelně více selat než bachyně mladé. Bachyně pečuje o selata (podle povětrnostních podmínek) 14 dnů v zálehu vystlaném mechem, suchou travou a chvojím, kde je kojí a pečlivě ochraňuje. V případě nebezpečí zaútočí i na člověka. Potom selata s bachyní opouštějí záleh a jsou kojena asi 2 měsíce. Po odstavení se zdržují s bachyní až do příštího metání, kdy je bachyně od sebe odežene. Letošáci i lončáci jedné bachyně zůstávají pohromadě v okolí místa zrození, pokud odtud nejsou starší zvěří vytlačeni. Tělesně dospívají v 3. až 4. roce, tedy mnohem později, než dosáhnou pohlavní dospělosti. Kňourek je pohlavně dospělý v 8. až 11. měsíci a bachyňka v 6. až 8. měsíci. Vzorec chrupu je 3.1.4.3 3.1.4.3. Trvalý chrup se všemi stoličkami (44 zubů) je dokončen ve stáří 21 a 21 měsíců (někdy i později). Spičáky kňoura v horní čelisti jsou klektáky, ve spodní čelisti jsou páráky a dohromady se nazývají zbraně. Špičáky bachyně se zvlášť nepojmenovávají a souhrnně se nazývají háky.

Zvěř přebarvuje na jaře od konce května do poloviny června, kňouři s nevodícími bachyněmi přebarvují dříve než vodící bachyně. Podzimní přebarvování probíhá téměř nezřetelně od začátku září do konce října.

Rozšíření v ČR
V českých zemích je zvěří původní, avšak koncem 18. století byla ve volných honitbách vystřílena (podle nařízení Marie Terezie z roku 1770 a Josefa II. z roku 1786) a směla se chovat pouze v oborách. Po druhé světové válce se zvolna dostala do volných honiteb (únik z obory, hlavně však migrace z Polska, Německa a karpatské oblasti).

Reklama

Přidat komentář