Reklama

prolaktin

martin (So, 3. 3. 2018 - 17:03)

Dobrý den, s dotazy na...Ano, je! Jenže léky na depresi neléčí příčinu, jen vám pomáhají s dopaminy stav přežít. Byl jsem na specializovaném pracovišti, kde zjistili, že to nejsou deprese, ale příčina je jinde. A pak se ukázala zvýšená hladina prolaktinu. A léky, které jej sniží, vám teprve opravdu pomohou.

Míla (Čt, 14. 11. 2013 - 08:11)

Také patříte k lidem,...Forbio nikdy víc!!!

Sisi (Čt, 6. 6. 2013 - 14:06)

Ahoj holky!
více informací o hyperprolaktemii je zde:
http://www.internimedicina.cz/pdfs/int/2002/11/02.pdf
http://www.tribune.cz/clanek/6866

Podle mě má největší šanci na dobrou léčbu přírodní MASTODYNON
http://www.schwabe.cz/mastodynon/
OBSAHUJE BYLINKY: Agnus castus, Caulophyllum thalictroides, Cyclamen europaeum, Strychnos ignatii, Iris versicolor, Lilium tigrinum..četla jsem o tom vědecké články, a vypadá to fakt slibně;) Je volně prodejný.

Veronika (St, 12. 11. 2014 - 14:11)

Mám asi také zvýšený...Ahoj Dano,

nádorem v hlavě mě také strašili. Magnetická rezonance nic neprokázala, tak mi doktorka sdělila, že tam stejnak musí být malý útvar co mi prolaktin zvyšuje jinak že neví. Je mi 29 let - po vysazení antikoncepce jsem to už nedostala. Je to již dva roky. Antikoncepci jsem musela po 10ti letech vysadit protože mi zjistili Leidenskou mutaci krve. Od té doby mám deprese. Prolaktin mi už měsíc léčí, ale stále nevím na čem jsem. Vypozorovala jsem, že stav deprese přichází vždy když bych měla dostat menstruaci. Ale ta stále nepřichází :-( Chtěla bych mít miminko, ale v tomhle stavu se bojím a navíc to nejde. Držím palce, všem ať to dobře dopadne. Koukám, že nás je celkem dost :-(

Lenka (Ne, 24. 8. 2014 - 13:08)

Ahoj, doktor mi zjistil zvýšenou hladinu prolaktinu taky hodinu po probuzení. I tak jsem musela na endokrinologii, kde mi vzali krev znovu (čekám na výsledky), objednali mě na magnetickou rezonanci a mám brát dostinex 1tbl/týden. Dost se bojím vedlejších účinků. Měl je tady někdo?

Nikola (Út, 22. 7. 2014 - 10:07)

Dobrý den, chci se zeptat na zvýšený prolaktin. Může se po spánku hladina zvýšit abnormálně? Tedy mě lékařka v krvi zjistila hladinu která byla mimo fyziologické rozmezí tzn. 531 (jednotku teď nevím) a říkala, že i kdyby to souviselo se spánkem, tak se hladina nezvýší o tolik. Odběr proběhl asi hodinu a půl po probuzení. Může to s tím souviset?

Dana (Po, 2. 6. 2014 - 10:06)

Ahojte, mám dotaz.... z prsou mi vytéká docela dost (tekutiny) podobná mlezivu, měla jsem to už dřív nějakou dobu po kojení se mi to také objevilo, ale ne v takové míře... prsa mě někdy svědí a jsou bych řekla více žilnatá... těhu test jsem si dělala a negativní i MS jsem měla.. tak nevím jestli jsem těhotná a nebo je to ta zvýšená hladina prolaktinu.

Karolínka31 (Čt, 2. 5. 2013 - 18:05)

Dobrý den chci se zeptat mám sekreci z prsu a z nieho nic tenhle měsíc se nedostavila menstruace, přiklánim se k hormou prolaktin , ale zaráží mě, že mám obrovské bolesti v kříži a v podbříšku je to taky příznak hormonu nebo spíše těhotenství? o prolaktinu moc nevim, děkuji

Simona (Po, 10. 2. 2014 - 12:02)

ahoj,mam predepsany dostinex na vysoky prolaktin-pul tabletky za 3 tydny.par dni po uziti mam hroznou zacpu.lekarka mi doporuci caj ze seny.mate nekdo podobne problemy?diky

Anna (Ne, 25. 7. 2010 - 07:07)

Dobrý den. mám osmiměsíční miminko, které už prodělalo devět operací s artrezii choan. Špatně prospívá a málo roste. Byly jsme na endokrinologickém vyšetření a zjistili mu nízkou hladinu růstového hormonu a vyšší hladinu prolaktinu. Štítnou žlázu,kortizol má v pořádku. Ve zprávě jsem měla, že to není v současné době na hormonální léčbu,ale na pozorování a že vyšší hladina prolaktinu může poukazovat na možnou poruchu v oblasti střední mozkové čáry. Nevím, co to znamená. O jakou poruchu se týká, nebo je jich možných více. Rada bych v tom měla trochu jasno.
Děkuji za odpověď.

Mirka (Út, 6. 7. 2010 - 16:07)

ahoj zjistili mi zvýšenou...Prolaktin,štítná žláza,hypofýza.....všechno souvisí se vším....Také jsem měla stavy podobné stavy jako při přechodu(je mi 36 let),už i dříve,zvýšený prolaktin,hypothyreozu.Stavy jako navaly,poruchy nalady,přibírání na váze bez ohledu na stravu,vysoky tlak,poruchy menstruace......Prostě se to nabalovalo jedno s druhým...Prolaktin se neléčil,prý,když nechci otěhotnět,tak není potřeba a léčba jen štítné žlázy.Antikoncepci jsem odmítla(nabidne ti ji každá gynekolog).Nikdo nic jiného neřešil.Než se mi srovnala štítná žláza,měla jsem 25 kg nahoře,což mě štvalo nejvíc a nešlo to dolů.Přes známého mám MR mozku a ejhle,mám adenom na hypofýze i přes to,že prolaktin mám jen málo zvášený.Takže nasazeny léky Dostinex(nesmi se brát s antikoncepci a hormony)a budu chodit na kontrolní MR.Kdybych si to nezařídila,tak by se s tím doteď nikdo nezabýval.Po roce léčby se menstruace srovnala,přestalo mě vytíkat mléko z bradavek a i psychika je lepší.Takže se nenechte odbýt a pokud jsou hladiny prolaktinu opakovaně vyšší,měl by každý podstoupit MR.Ahojky

jana (Čt, 10. 6. 2010 - 19:06)

ahoj zjistili mi zvýšenou hladinu prolaktinu 671,2 estradiolu 162,8
v dubni jsem prodělala akutníiridocyklitidu...oči jsou v pořádku.menstruaci nemám už dva roky kdy jsem měla nstavy ve 40 jako při přechodu mi doktor předepsal antikoncepci cerazette.Čekám na reakci endokrinologa kde se léčím se štít.žlázou a mám docela obavy,že se jedná o nález na podvěsku mozkovým.

hany (Po, 31. 5. 2010 - 21:05)

Přeju pěkný den, už pár měsíců mne trápí cca 14 denní krvácení během 28 denního cyklu, a MUDr. nic nenašla (dělala krevní testy na hormony, cytolku a stěr na infekce). Prý to může být pozůstatek vyšší hladiny prolaktinu (rok jsem kojila), která je ale objektivně nízká, takže v testech vyjde normálně, ale tělo na ni reaguje, jako by byla zvýšená. Odběr krve by asi 4 hodiny po probuzení. Doporučila mi Agnucaston. Má s tím někdo zkušenost?

Jana (Po, 31. 5. 2010 - 21:05)

Chtěla bych vas upozornit, že hladina prolaktinu se v těle mění, není stejná, nejvyžší hodnoty jsou prý k ránu, takže když půjdete na odběr krve ráno a když v jedenáct hodin dopoledne budou tyto hodnoty různé. Správně se hladina prolaktinu má měřit tři hodiny po probuzení.

Iveta (Ne, 31. 1. 2010 - 11:01)

Přeju všem hezký den. Mám také už spoustu let vysoký prolaktin,ale někdy je i v normě. Je težké naměřit prolaktin, protože během dne se hladina ruzně mění. Nejlépe, prý, ráno, na lačno. byl mi odebírám i ěx denně a rozdíl tam byl. je to tzv. Stresový hormon. Vylítne jeho hladina po stresu, ale také, naopak po užívání ruzných léku na uklidnění a antidepresivech. Dokonce u antidepresiv 3. generace- SSRI, je to napsané, jako vedlejší učinek. Takže, podle mě, je to začarovanej kruh. Proti stresum a depresím-léky, ale ty zase vyvolají vysokou hodnotu prolaktinu. Mikroadenom bych řešila okamžitě. Vím, že se to lehce říká, ale to bylo první, na co mě mudr poslala-na CT- k vyloučení mikroadenomu. Klouby mě bolej strašně moc. Už tu někdo odpověděl, jestli to zpusobuje PROLAKTIN ?

Marie (Čt, 28. 1. 2010 - 19:01)

Ahoj... mě byla zjištěna...Makroadenom na hypofýze je nebezpečný a operativně se co nejdříve na mikrochirurgii odstraňuje, jinak člověk může postupně pomalu ztrácet zrak, pohyb a další fuinkce a nenápadně "odcházet" - taková vleklá mrtvice.  Jsem po operaci.

Lenka (So, 31. 10. 2009 - 20:10)

dobrý den.Byl mi zjištěn...Dobrý den, i mně byl zjištěn zvýšený prolaktin a klouby mně bolí hodně.Tato souvislost mně ale nikdy nenapadla.Už vám někdo odpověděl?

Lenka (So, 31. 10. 2009 - 19:10)

Ahoj... mě byla zjištěna...Ahoj Andreo, píšeš že jsi se rok léčila,jak? Brala jsi léky?

Návštěvník (St, 2. 9. 2009 - 21:09)

ach jo tos mi teda poradila:-(

ForBio (St, 2. 9. 2009 - 21:09)

Také patříte k lidem, kteří začínají "řešit" svůj zdravotní stav až ve chvíli, kdy se projeví příznaky onemocnění? Také přehlížíte rodinnou anamnézu, tzn. vrozené dispozice a "čekáte" až na období, kdy se "něco" objeví? V takové situaci je základním předpokladem úspěšné léčby, ale také prevence, včasná a co nejpřesnější diagnóza.
Je mnoho způsobů, jak najít řešení a pomoc. Jedním z nejefektivnějších je využítí nabídky Studia ForBio, nově zřízeného pracoviště v Plzni s možností špičkové diagnostiky přístrojem METATRON 4025GR Hunter. Tato NLS diagnostika nabízí velmi přesnou metodou komplexní vyšetření Vašeho organismu s vysokou mírou přesnosti. Je to jediná NLS diagnostika s certifikací pro lékařské účely. Metoda je schopna odhalit i nádorová onemocnění v jejich raném stadiu, stejně jako odhalit skrytá stadia různých onemocnění ještě před projevem jejich vnějších příznaků. Tímto neinvazivním a pro člověka bezpečným vyšetřením zjistíte, jaký je skutečný stav Vašeho organismu a účinným způsobem předejdete onemocnění a zdravotním komplikacím. V převážné většině to má zásadní význam pro rychlou prognózu a následnou volbu léčby. Můžete tak rychle a efektivně provést zásadní rozhodnutí směřující k Vašemu zdraví a dobré kondici. Více na www.forbio.cz

Reklama

Přidat komentář