Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

K. (Út, 8. 4. 2014 - 19:04)

Tak co, pořád nic nového v možnostech léčby?Pan T. se pořád neobjevil ?

Verka (So, 5. 4. 2014 - 11:04)

No takze to smysl nedava pac to nevypada tak jak jsem to napsala do ramecku, kdybyste mel zajem, muzu Vam poslat foto.

Verka (So, 5. 4. 2014 - 11:04)

No takze to smysl nedava pac to nevypada tak jak jsem to napsala do ramecku, kdybyste mel zajem, muzu Vam poslat foto.

Verka (So, 5. 4. 2014 - 11:04)

Ahoj, chtěl bych váš...Ahoj Michale, my pouzivame takovou tabulku... je to kus pruhledneho plastu ve tvaru ctverce a uprostred je vystrizena dira ve tvaru obdelniku a pismena jsou rozdelena po trech, ctyrech. No a divame se skrz tu obdelnikovou diru na oci, kam clovek co hlaskuje slovo kouka a rikame vsechna pismena (tri) dokud netrefime to spravne a presuneme se na dalsi. POuzivame to uz rok a pul a dokazeme se celkem rychle domluvit...
A D G
BC EF H CH I

J M
KL NO

PQ T WX
RS UV YZ

sNAD TO DAVA SMYSL

renata (Čt, 3. 4. 2014 - 16:04)

Ahoj, chtěl bych váš...ahoj Michale.četla jsem už dřiv na těchto strankach,že program na snimani oči plně hradi pojištovna.Snad už jste byli na uřadě si zažadat o invalidni přispěvek na opatrovani nemocneho.přidavaji i na cestu k lekaři a davaji i dalnični znamku zadarmo.mate narok i na prukaz nemocneho na parkovani atd.pravě tam si zažadate i o program na snimani oči.držte se a hlavně se nenechte nikym a ničim odradit!

Astos (Čt, 3. 4. 2014 - 16:04)

já jsem se o dědičnost...Dědičnost se zjišťuje geneticky - odběr krve. Četnost cca 3%.

pro r. (Čt, 3. 4. 2014 - 09:04)

Ahoj,muzu se zeptat zda byl...já jsem se o dědičnost zajímala, ale je to celkem složitý proces. Nemocný musí projít nějakým vyšetřením a stejně není nic 100%. Dle sdělení neurologa to lze po smrti nemocného pitvou mozku. Pavla

r (St, 2. 4. 2014 - 13:04)

Ahoj,muzu se zeptat zda byl nekdo na vysetreni dedicnosti teto nemoci? Dekuji za odpoved

Lenka (Út, 1. 4. 2014 - 10:04)

Dobrý den.Chtěla bych...Stále ještě nabízíte náplasti Scopolamin, měla bych o ně zájem.Můj mail je [email protected]

h. (Po, 31. 3. 2014 - 11:03)

Ahoj, chtěl bych váš...dost informací je i www.alternativnikomunikace.cz

Monika (Ne, 30. 3. 2014 - 22:03)

Ahoj, chtěl bych váš...Michale projděte si zpětně tuto diskuzi, někdo už tady o tom psal, že je na to nějaký program do PC, kde se to ovládá pohyby očí.

renca (Ne, 30. 3. 2014 - 21:03)

Ahoj, chtěl bych váš...Ahoj jsou ruzne tabulky s obrazkama pro ulehceni komunikace ty najdes na internetu a muzes si je vytisknout hotove. a pak je i program do pocitace ktery se ovlada ocima. Nevim jak se program presne jmenuje,ale na internetu to urcite je.

J. (Ne, 30. 3. 2014 - 12:03)

Slyšela jsem něco o Schindeleho mineralech..prý jsou "na všechno"... nejspíš je to hloupost a nám by to jen uškodilo. Nojo, budeme bojovat do hořkého konce.

Michal (So, 29. 3. 2014 - 18:03)

Ahoj, chtěl bych váš poprosit o radu. Moje babička má ALS, kterou má diagnostikovanou od září. Její stav se prudce zhoršuje. V březnu 2013 pociťovala slabost a zhoršenou citlivost a sílu v pravé ruce. Nyní má horní končetiny už z 90% ochrnuté, dolní tak ze 70%. Přestala polykat a tak má od tohoto týdne zavedenou hadičku do žaludku. V tuhle chvíli přestává mluvit a já potřebuju vymyslet nebo najít způsob, jak by mohla babička s náma komunikovat. Zatím mě napadlo si vytisknout na papír abecedu a nechat babičku pokynem hlavou nebo očinama odsouhlasit písmeno a takto skládat celá slova. Napadlo mě písmena pro zefektivnění rozdělit do různých skupin a využívat v mobilu či počítači nějaké našeptávače, které by pomohli určit slovo které myslí o něco rychleji. To je zatím, ale vše. Máte jiné nápady či zkušenosti? Byl bych rád za každou radu..

jana (Pá, 28. 3. 2014 - 15:03)

Muzete napsat neco blize ke...Na aplikaci jsou přísne kritéria (dychani atd...) aplikace stojí 150tis. Dělají jí v Praze v Motole. Zkoušíme všechno a můžu Vám říct,že pokud bych si sama dodnes nezjištovala informace (léky,lažne atd...) tak nemáme stoho nic. Občas jsu zaražena z přístupu lékařu k pacientům trpícím touto nemocí.

adina (Čt, 27. 3. 2014 - 22:03)

Ohledne bipapu-kdyz se...Pavlo moc dekujeme za rady,o vikendu jde tatka do spankove komory, tak uvidime.. bohuzel jak tu nemoc nikdo nezna, tak na to nejsou tabulky a doktori tapou, ale stale se snazime durazne zadat o nejaky podpurny pristroj na dychani bez ktereho nechceme tatku domu , tak snad neco vybojujeme :o)

pro Martina (Čt, 27. 3. 2014 - 12:03)

Martine, ještě co se týče těch fascikulací, tak táta je má stále tzn. bez přestávky. A i já měla období a stále mám, kdy mi každý den několikrát na jednom místě tikne, pak zase jinde. Jsou to spíše nervy a to, že na to myslím.Pavla

pro Evu 7 (St, 26. 3. 2014 - 17:03)

Evo,rada bych si s vami.... číslo tel. 607786076

Martin (St, 26. 3. 2014 - 14:03)

Děkuji Evo. Já jsem se ptal, protože většinou i v knihách píší, že fascikulace jsou pozdější příznak, ale vzácne se objevují třeba půl roku předem. Proto mne ty 3-4 roky úplně vykolejily, tak dlouho a žádné jiné příznaky.

Martin (St, 26. 3. 2014 - 14:03)

Ne, nezhubnul jsem (resp asi 3 kila za rok jenže já mám postavu, že když se nepřejídám, tak hubnu). Četl jsem, že u ALS jsou fascikulace takový komplexní, že se objevují v celém svalu proměnlivě - mě cuká vždy jen jedna část (třeba 10x na ruce, za 20 minut párkrát na bříše, za hodinu stehno atd.).

Reklama

Přidat komentář