Reklama

Biseptol 480mg

Káťa (Po, 14. 9. 2020 - 21:09)

Zdravím, je možné, že ty problémy s dýcháním, tlakem na hrudi (v horní části) a nevolností, se dostaví už po první užité tabletě?
Mně se to totiž stalo.

Prinnska (Út, 11. 9. 2012 - 17:09)

Především doporučuji důkladně pročíst příbalový leták - http://pribalove-letaky.cz/biseptol-tablety

Filip (Út, 10. 7. 2012 - 12:07)

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jak je to s biseptolem a možností sportu?
Doktor mi napsal biseptol na zanet mocovych cest po dvou dnech bez bolesti a vsechno OK. Prášky ale doberu. Chtěl bych se zeptat jestli tomu nějak biseptol odporuje sportu?
Děkuji

Lenka (Po, 18. 6. 2012 - 14:06)

Dobrý den,chtěla bych zde...Skôr ti ho telo neprijalo. Mne Biseptol veľmi pomohol pri zápale močových ciest, mala som problém niekoľko mesiacov a až tieto tabletky mi pomohli a žiadne takéto veci sa mi nestali. Práve naopak, veľmi mi pomohli.

rychlá pomoc (Pá, 13. 4. 2012 - 18:04)

pokud vysedáváu počítače, tak to nebude nic tragického

Andrea (Pá, 13. 4. 2012 - 18:04)

Prosím o pomoc vzala jsem si tabletku 1x a napila jsem se pomerančového džusu a asi 15minut po té se mi udělala takova hrčka v hrku na hrtanu a při každém polknutí ti to bolí. Jako bych tam měla něco co tam nemá být. Prosím o co nejrychleší pomoc diky.

HAHORKA (So, 17. 3. 2012 - 14:03)

Tak především Biseptol není antibiotikum, ale sulfonamid. Někdo je citlivý na antb. nekdo na sulf.Dříve se Biseptolem léčilo více infekcí moč.cest a plicních, dnes se dávají na všechno antibiot., nejlépe širokospektrální. Já sama nemám žádné vedlejší účinky, snáším léčbu dobře. Ale samozřejmostí je dodržovat zákaz kyselého. A není to jen citron nebo vit.C, ale třeba taky acylpyrin, paprika, marmeláda atd. A doktor i lékárník na to upozorňuje. Jenže když je člověku blbě, tak to někdy ani nevnímá.

May (Po, 27. 2. 2012 - 00:02)

Při užívání Biseptolu se nesmí pít nic kyselého! Mrzí mě, že to doktoři neřeknou, a mrzí mě, když o Biseptolu říkají, že je to antibiotikum: není, je to chemoterapeutikum sulfonamid!

Julie, 27. 2. 2 (Po, 27. 2. 2012 - 00:02)

Dcera bere Biseptol od pátku, ted večer jí začíná svědět celé tělo, kopřivka zatím nenaskočila. Večer vypila čaj z brusinek, může to mít po tom čaji. děkuji.

Chanda (Ne, 4. 12. 2011 - 22:12)

Biseptol je hnus,mně z něho začali padat vlasy,tenkrát jsem ho dostala na močové cesty a vůbec mi nezabral,nevíc mi uškodil,takže nedoporučuji.

Petra V. (Pá, 7. 10. 2011 - 16:10)

já beru Biseptol druhým dnem, ráno a večer po 2 tabletách. Mám závratě a je mi nevolno.

petra (St, 5. 10. 2011 - 17:10)

Dobrý den,chtěla bych zde...Milá slečno, nejde o problém léku Bisseptol, ale o vás. Vy máte alergii na látku, která je obsažena v tbl bisseptolu. Za to vaše doktorka, ani prášek nemůže. Neříkám, že za to můžete vy. Alerii se objevují mezi 2-4 dnem užívání a často přetrvávají až po nějaké době vysazení. Kopřivka není na škodu, postupně vymizí. Doporučovala bych chemoterapeutika jako Oloxinum, je účinné a je často bez problému snášen i u alergiků.

Pepe 35 let (So, 9. 7. 2011 - 00:07)

Biseptol jsem měl brát jako prevenci zánětu po operaci nohy (úraz). Jelikož jsem ho již jednou bral v mládí (ve 12 letech) na zánět ledvin a léčba byla tenkrát v pohodě bez vedlejších příznaků, neočekával jsem nyní problém, příbalový leták nečetl a začal lék užívat. Po 12 hodinách mě začalo bolet a pálit ukrutně mezi krkem a nosem, zrudlo mi patro v ústech a nemohl jsem polykat, v noci jsem se hrozně potil. Předpokládal jsem, že jsem buď nastydl nebo jde na mne silná rýma, nebo mi začíná zánět hrtanu (nemám mandle). S Biseptolem jsem si to nespojoval. Stav se však zhoršoval - po 24 hodinách se mi udělaly v ústech afty a boelo i pít. Bylo mi to však celé divné - vždyť jsem přece pod antibiotiky. Napadlo mne proto pročíst příbalový leták a bylo mi to hned jasné, že příčinou je právě BISEPTOL a okamžitě ho vysadil. Po dvou dnech se tělo začalo čistit a stav se zlepšoval.

Koumec (Út, 26. 4. 2011 - 06:04)

Dobrý den,chtěla bych zde...Alergiu mám na Biseptol druhý krát poprvé
som zedol citron v čaji podruhé nič aj tak som
ju dostal mám červenú kožu a horúcu na 50 percentách tela toto sa strieda so zimnicou
je to nepríjemné som po operácii hernia
hrozný liek.

J (St, 23. 2. 2011 - 12:02)

Již po druhé mi byl...Kdysi mi doktorka (ještě na škole) předepsala lék Sumetrolim na bronchitidu. Po deseti dnech užívání jsem dostala příšernou vyrážku, během dne jsem nakonec celá otekla, nezůstalo na mně místo bílé kůže, dokonce ani ve vlasech ne, celé tělo mě svědilo, nohy od kolen dolů nebezpečně zfialověly a dostala jsem horečku. To jsem v sobě měla 36 z celkem 40 tablet, které jsem měla využívat. Doktorka mi lék okamžitě vysadila a zakázala jednou provždy užívat cokoli podobného včetně zde uváděného Biseptolu. (Takže od té doby u všech lékařů poctivě uvádím alergii na příslušnou skupinu léků.) Otok mi z kůže postupně slezl, ale ještě asi měsíc až dva jsem byla po celém těle flekatá, jako by mě zmlátil a já měla modřiny v nejpestřejším zbarvení. Na kožním, kam mě tehdy doktorka ještě před r. ’89 poslala, měli právě dlouhodobou dovolenou či co, tak jsem tam nemohla, ale ještě že to bylo v zimě, kdy člověk mohl být aspoň oblečený a nedávat na odiv svoji multibarevnost.

katka (So, 19. 2. 2011 - 00:02)

Již po druhé mi byl předepsán Biseptol, na zánět močových cest. Žádne problemy nenastaly, tim sem chtěla jen řict, že učinost leku je zcela individuálni, ale to jistě víte sami.

lenka (Čt, 17. 2. 2011 - 23:02)

doktorka na pohotovosti predpisala biseptol na zapal hrdla..najprv zabral, ale po 2 dnoch mi zacalo busit srdce, tak ze, mi hucalo v usiach a islo mi hrude roztrhnut, ako pri sportovani..tep som mala vyssi ako 90.Biseptol Uz nikdy viac! je to riaden humus.!!

asd (St, 5. 1. 2011 - 14:01)

Dobrý den, dnes mi moje...Vzácně byly hlášeny život ohrožující nežádoucí účinky provázející podávání sulfonamidů, včetně Stevens-Johnsonova syndromu, Lyellova syndromu, akutní nekrózy jater, aplastické anémie, jiného poškození kostní dřeně a hypersenzitivity s postižením dýchacího ústrojí.

Kromě toho se vyskytly i následující nežádoucí účinky:

Hematologické

Agranulocytóza, aplastická anémie, hemolytická anémie, megaloblastická anémie, eozinofílie, hypoprotrombinémie, leukopénie, methemoglobinémie, neutropénie, trombocytopénie.

Hypersenzitivní reakce

Alergická myokarditida, třesavka, léková horečka, toxická epidermolýza, fotosenzitivita, anafylaktické příznaky, angioneurotický edém, svědění kůže, Henoch-Schoenleinova purpura, kopřivka, erythema multiforme, generalizované kožní reakce, generalizované alergické reakce, alergické vyrážky, exfoliativní dermatitida, sérová nemoc, Stevens-Johnsonův syndrom. Vzácně periarteriitis nodosa nebo syndrom podobný lupusu.

Gastrointestinální

Průjem, bolesti břicha, anorexie, nauzea, pseudomembranózní enteritida, zvracení, zvýšení sérových hladin transamináz a kreatininu, stomatitida, glositida, pankreatitida, hepatitida, občas s cholestatickou žloutenkou nebo nekrózou jater.

Močopohlavní

Krystalúrie, selhání ledvin, intersticiální nefritida, toxický nefrotický syndrom s oligúrií nebo anúrií, zvýšení sérových hladin nebílkovinového dusíku a kreatininu.

Metabolické

Hyperkalémie, hyponatrémie.

Nervové

Apatie, aseptická meningitida, ataxie, bolesti hlavy, deprese, křeče, halucinace, nervozita, hučení v uších, periférní polyneuritida.

Endokrinologické

Vzácně hypoglykémie, zvýšení diurézy.

Muskuloskeletální

Bolesti kloubů, bolesti svalů.

Respirační

Dušnost, kašel, plicní infiltráty.

Ostatní

Slabost, únava, nespavost.

Sulfonamidy jsou chemicky podobné některým antityreoidálním látkám, diuretikům (acetazolamidu a thiazidům) a perorálním antidiabetikům, což může podmiňovat zkříženou alergii.

Reklama

Přidat komentář