Reklama

Co se stane po smrti?

Jan@VEDA (St, 9. 5. 2012 - 09:05)

Pokud posuzujes lecivy efekt...zvedavec: Fajn. Jak se tedy lecis?
Delals nejake pokusy, jestli tyto produkty funguji nebo ne, nebo to uz vis predem, a zkusenosti jinych, ktere jsou v rozporu s tvym postojem, povazujes automaticky za iluzi nebo podvod?

Hari Hari

je to tak? (Út, 8. 5. 2012 - 16:05)

2.2.2012 01:20 - !
To vše...Je to možný, ale to ti může být fuk, protože mrtvýprdví.
Zadek tvý mrtvole už utře někdo jiný, pokud vůbec někdo.

Nono (Út, 8. 5. 2012 - 13:05)

Pokud posuzujes lecivy efekt...je to: věř a víra tvá tě uzdraví

Zvědavec (Út, 8. 5. 2012 - 13:05)

zvedavec: Jake zazracne...Pokud posuzujes lecivy efekt jako neprimo umerny poctu vyhodnych nabidek, mel bys byt krajne skepticky ke komercni medicine. Je tomu tak?

Samozřejmě!
Jakékoliv komerční podbízení se by automaticky mělo vzbuzovat nedůvěru.
V případě, že je navíc nabízený produkt založen na iracionálních základech, roste má skepse nade všechny meze (homeopatie, zázračná panacea typu MMS, a ovšem i zázračné vody obohacené patafyzikálně definovanými vibracemi a energiemi).

Slunce v duši!

Jan@VEDA (Út, 8. 5. 2012 - 12:05)

zvedavec: Jake zazracne vibrace? Pouze pozitivni a negativni vliv.

Pokud posuzujes lecivy efekt jako neprimo umerny poctu vyhodnych nabidek, mel bys byt krajne skepticky ke komercni medicine. Je tomu tak?

Hari Hari

Zvědavec (Út, 8. 5. 2012 - 11:05)

Jsi podle mne i když...Tomu, kdo se schovává za nick Kája:

Tvé povídání je zcela nevěrohodné. Je to totiž plagiát příspěvku ze dne 7.5.2012 vloženého v 08:52 pod nickem Anna:
viz:
http://diskuse.doktorka.cz/existuje-buh/archiv/14790/

Jsou tedy jen dvě možnosti:
Buď se jedná o nějaký standardní, předem připravený, universálně použitelný text propagandistického oddělení jehovistů.
Nebo jsi prostě podvodník/podvodnice.

Každopádně to na jehovistickou propagandu nevrhá zrovna hezké světlo.

x_x (Út, 8. 5. 2012 - 06:05)

Myslím že kromě toho, že...Mary, taky si to myslím, že lidstvo je pořád stejné, jenom ten svět kolem nás je rychlejší. Pokud by to tak nebylo, tak by pořád, i v moderní době nevznikaly sekty.

A navíc si myslím, lidstvo je strašně sobecké a zlé. Těch pár altruistů to nevytrhne.

Kája (Út, 8. 5. 2012 - 04:05)

Jsi podle mne i když nevěříš, Bohu milý člověk, a si také v životě člověk,že povíš =napíšeš vše na rovinu, bez zábran.Horlivej seš,a veru si pri pravdě, že náboženstvo nadělalo mnohým lidem ze života doslova peklo.Pozri mne přitáhlo to,že v Bibli je zmínka, tedy předpovídaná I.a II.SVV.Sem proti tomuto násilí, nedokázala sem pochopit,proč nedokážu lidi žít v míru, klidu.No a proč právě Svedkovia Jehovu? Protože nevemu právě tú zbraň do rukou proti žádnemu člověku, a to považuju za nejvyšší projev lásky k člověku.A mnozí nepřijaly ani náhradu zákl.vojenskej služby a proseděly mnoho let ve vězení pro otázku svědomí, v žádnem případě nevzít zbraň do rukou.Neboly šly raději dělat do dolú=fárat.Možná ako muž máš docela jiný názor, ale ja právě proto oceňuju toto náboženstvi, nezaplést se do žádnej, skutečně žádnej vojny.Řídí se títo křesťané slovama z Bible: "Prekuli svoje meče na radlice a svoje oštepy na záhradnícke nožnice a už sa viac neučia vojne."/Izaiáš 2:4/.A také se nezapájajú do rozvratného nacionalizmu./Mojmu tátovi kdyby byli otevřely dveře u náletu za II.SVV u bunkrú, tak by sem nebyla.Byl zbombardován.Sem ráda, že su, i když to mám skutečně v životě hodně těžké./Tak tohle je i moje priorita dle lidí,žádná vojna, či by Búh existoval, neboly né. Ale dle mého tělesného poznání a skušeností, Búh existuje.Dala sem si námahu poznat osobnost Boha Jehovu a Ježiša Krista. A velice mne zaujal starobiblický Jozef z Egypta, ako byl odveden do otroctví,které napokon sloužilo na záchranu,protože všude vypukl hlad a jeho vedl Búh robit zásoby ,faraón nu dal celú krajinu do správy, a to zachránilo Egypt i Hebrejcov od hladu.Moc zajímavé dodnes pro mne, dopuštěno trápení=i otroctví pro záchranu. A todle funguje dodnes.Když se dopoušti na člověka samotným Stvořitelem něco zlého, tak se předchází tim ještě většímu zlu, a to mnohokrát.Mít i tudle vlastní skušenost, kterou mám v mojom životě, je poučné a pravdivé.---Přeji tobě i všem, který se na tuto diskusi přihlasuji, aby se vám všem v tom nám nadělenom životě jedine vedlo. Skutečně ze srdce přeju.A právě proto, že sem chtěla být entomológem, vod dětství sem se zaujímala hlavně o mravence a včely, brouky,tak sem taky tak pilná ako mravence a včely a vše prošpikuji do samých detailú. Taky Bibli, a todle to ja dělám ze všetkým všudy. Buď vše a do detailú, nebo nic.--- A ještě něco, že nejsem náboženský fanatik, žtěží se se mnou dá manipulovat.Když sem dělala u armády, tak sem nešla vícekrát ako ateista na nástup, a byl problém.Nerada poslouchám, to je múj problém celoživotnej.A dělám to všude.Jenom manželství mne naučilo se podřizovat=násilím.---Vždy se musím stotožnit s názorom jiných,jinak to u mne nikdy nepújde.Skutečně nerada,moc nerada poslouchám.A Všemocnej Búh to dobre ví, dobre mne zná a tak ma ponecháva ako sem.Sem individualista v globálu.Někdo mne až moc dobře ohodnotil na JHVH.Takže fanatik nejsem,jenom věřím, a to už bezvýhradně.

Mary (Po, 7. 5. 2012 - 23:05)

Narozdil od nasich predku...Myslím že kromě toho, že máme moderní technologie, jsme stále stejní: i ve smyslu stejně manipulovatelní, stejně toužící po moci i po lásce, stejně závistiví a brutální. Lidi se moc nevyvíjejí, to jenom technologie.

neznaboh (Po, 7. 5. 2012 - 16:05)

:)
jasně, kdyby to smysl...Jo, přesně tak, bylo by to vlastně vyjímečné až zázračné a lidem by se líp žilo.. Něco jako psychickej opiát. Dělá to život snadnější.
Ale jako u všeho podobnýho se člověk musí držet při zemi. Jinak padne do závislostě.
Ta už má svý vlastní zákonitosti.
To už pak je jedno, jestli je to závislost na opiátech, bohu, rychlejch motorkách, gamblerství či internetových diskusích.
Z tohohle hlediska by se dalo říct, že přílišná závislost na bohu je cesta do pekel :-))

Honza (Po, 7. 5. 2012 - 15:05)

Odpověď: Otázka, co bude...Kde jsi v Bibli četl, že přijde do nebe či do pekla? Nic takovgého v Bibli není, to si jen vymysleli Katolíci, aby tím strašili lidi.

Nono (Po, 7. 5. 2012 - 14:05)

Nono, a proč by to mělo...:)
jasně, kdyby to smysl mělo, bylo by to vlastně vyjímečné až zázračné a lidem by se líp žilo.

hana (Po, 7. 5. 2012 - 14:05)

Narozdil od nasich predku..."Vira v jakysi "posmrtny zivot", byt psychologicky pochopitelna, je tedy z moderniho pohledu naprosto iracionalni, neakceptovatelna, nicim neobhajitelna."

To neva, hlavně, že tolerujeme názory druhých- že? Každý má právo na svůj názor- nebo to musí být je " moderní" názor?

neznaboh (Po, 7. 5. 2012 - 14:05)

Narozdil od nasich predku...To ještě neznamená, že naši potomci z našich "moderních pohledů" nebudou mít akorát tak neskutečnou prču.

neznaboh (Po, 7. 5. 2012 - 14:05)

a proč se to děje Borko,...Nono, a proč by to mělo vůbec nějakej smysl mít? Jen málo je toho na zemi doopravdy smyslnýho... a to co mě zrovna teď jako příklad smyslnejch věcí napadá, to fakt do týhle rubriky nepatří :-)))))

D (Po, 7. 5. 2012 - 13:05)

Píšeš: Věřící ale ví...Narozdil od nasich predku dnes zname podstatne lepe fyzikalni strukturu hmatatelnych i nehmatatelnych objektu naseho realneho sveta. Rozumime dnes tez daleko lepe sve vlastni biologicke evoluci, ve ktere poznavame vedecky fakt. Do tretice tez, umime daleko lepe nez nasi predkove porovnavat rozmanite svetonazory minulosti i dneska a analyzovat jejich psychologicke i socialni souvislosti. Vira v jakysi "posmrtny zivot", byt psychologicky pochopitelna, je tedy z moderniho pohledu naprosto iracionalni, neakceptovatelna, nicim neobhajitelna.

Borko? (Po, 7. 5. 2012 - 10:05)

Co se stane po smrti?...Kolik je na Zemi míst pro živý lidi? Ve středověku to bylo v řádech snad milionů, teď jsou to miliardy. Trochu se zamysli.

Nono (Po, 7. 5. 2012 - 10:05)

Bude nekdo jednou vyhodnocovat nase ciny? Muže tato nejsistota pusobit na konáni jednotlivcu a zaslouzit se o to, ze konají mene zla? Ze se nejak podvedomne nebo vedome rozhoduji k tomu lepsimu? Rika se tomu svedomi?

Nono (Po, 7. 5. 2012 - 09:05)

Co se stane po smrti?...a proč se to děje Borko, má to nějaký smysl

Borka (Po, 7. 5. 2012 - 09:05)

Co se stane po smrti?
Uvolní se na zemi místo pro naše děťátka.
Tak, jak to pro nás udělali naši rodiče a tak, jak to jednou naše děti udělají pro ty své.

Reklama

Přidat komentář