Reklama

Dětská mozková obrna

Zdenka (Po, 20. 12. 2021 - 10:12)

Dobrý den, maminky a tatínci. Jsem z jižních Čech a zajímám se o DMO, o které píšu i diplomovou práci. V souvislosti s touto nemocí a podpory ze strany neziskových organizací jsem se dostala k neziskové organizaci I my pomáháme ( https://www.imypomahame.cz/ ), která pomáhá s ranou péčí pro malé děti. Zahrnuje nejen rehabilitaci pro vaše díte, ale také zahrnuje psychologické konzultace, sezení s rodiči a výlety pro rodiny. Věřím, že se tu najde někdo, kdo takovouto pomoc nad rámec cvičení / rehabilitací / lázní atp. uvítá a ocení. Přeji vám hodně zdraví a síly, ať zvládáte tyto nelehké časy s úsměvem.

Klára (St, 21. 8. 2019 - 07:08)

Ano musela, byla jsem s ní na soukromé klinice neuroaxon.cz, nelituji toho, hodně jí to pomohlo.

Adéla (Ne, 18. 8. 2019 - 17:08)

Na jakou? Musela jste to platit?

Klára (Pá, 16. 8. 2019 - 09:08)

Já jsem s dcerkou chodila v Praze na specializovanou kliniku, kde jsou na tohle zařízení, dcerka tam udělala opravdu velký pokrok.

Adéla (Čt, 15. 8. 2019 - 10:08)

Nás to také bohužel potkalo, syn má sníženou pohyblivost pravé ruky, doktorka mi říkala, abych s ním hodně cvičila, i myšlení atd… jsem z toho nešťastná.

Zuzana - fyzio (Čt, 26. 11. 2015 - 15:11)

Milé maminky a milí tatínci,
píšu diplomovou práci na téma "srovnání péče o děti s dětskou mozkovou obrnou v České republice a v Polsku". Informace bych ráda získala z vyplněných anket. Anketa je zcela anonymní a poslouží pouze k napsání této práce. Proto bych Vás ráda požádala o pomoc. Pokud máte dítě s diagnózou dětské mozkové obrny (nejlépe ve věku do 7 let - ale není podmínkou) a jste ochotni věnovat pár minut, budu velmi ráda.

Předem děkuji za pomoc.

Níže posílám odkaz na dotazník. Po vyplnění stačí pouze kliknout na konci dotazníku na ikonu "odeslat".

S přáním hezkého dne,
Zuzana.

https://docs.google.com/forms/d/19v8a_cW6ztZjsrCZH9lpyjBoR09jHHd0_pSaLYywodc/viewform

Radka (Út, 23. 11. 2010 - 14:11)

Dobrý den mám jen dotaz syn má spastickou dyparetickou formu DMO zkoušela jsem si dát žádost na příspěvek na koupi auta ale zamítli nám to s tím že zdravotní stav neodpovídá kritériím.Trošku to nechápu,protože syn používá vozík sám chodit nemůže jen s pomocí držení nemáte někdo s tímto zkušenosti díky písněte mi kdyžtak na meila [email protected]

Diluma (Čt, 30. 9. 2010 - 06:09)

Prosím o radu. Jakým způsobem by bylo možno "odstranit" kývání se u 13-ti letého dítěte? Diagnozy : DMO, hyperaktivita, zrakové postižení, MR, shunt...
Medikamentozní léčbu raději až jako poslední - existuje nějaká jiná možnost nebo na koho se v tomto případě obrátit? Děkuji. Diluma

milado (Ne, 26. 7. 2009 - 08:07)

vojtovka nebolí jen podporuje impulsy do mozku, aby svaly makaly, cvičíme 2 roky a uspěch ohromný, nebo se ptát na cvičení bobatha to je lehčí a pro větší děti hra

milado (Ne, 26. 7. 2009 - 08:07)

vojtovka nebolí jen podporuje impulsy do mozku, aby svaly makaly, cvičíme 2 roky a uspěch ohromný, nebo se ptát na cvičení bobatha to je lehčí a pro větší děti hra

frantiaka (Ne, 26. 7. 2009 - 08:07)

ahoj, skoč si do diskuse dmo rodina, jsem tam a moc rad pobírám od holek, jsou prima, možno hledat i posižené děti a zaregistrovat se .maj tam maminy plno rad a hlavně nelžou, jen radí z vlastních zkušeností.diskuse.rodina.cz

františka (Ne, 26. 7. 2009 - 08:07)

ahoj, skoč si do diskuse dmo rodina, jsem tam a moc rad pobírám od holek, jsou prima, možno hledat i posižené děti a zaregistrovat se .maj tam maminy plno rad a hlavně nelžou, jen radí z vlastních zkušeností.diskuse.rodina.cz

Yossarian (Út, 3. 2. 2009 - 16:02)

Tak to je hnus fakt.....

Návštěvník (Út, 3. 2. 2009 - 15:02)

Tak tohle už je dealer -Hana, Martina - Františka, pořád stejný text, jen u jiné diskuze. Nechceš ještě na prodlužování vlasů?
Pokud se dealer tváří jako nemocný, je to podraz, ovšem jak jinak by se uživil, že?

Františka (Út, 3. 2. 2009 - 14:02)

Zdravím ,mám 5-ti letéh osyna postiženého DMO. Je lehce mentálně postižený, chodí ( špatně), snažíme se mu všemožně pomoci. Na stránce www.zdravi-zdravotnickepotreby.cz jsem našla plno užitečných věciček. Máme pro syna speciální houpačku a skákacího koníka, je z těchto speciálních hraček pro postižené děti nadšený..

Návštěvník (St, 12. 11. 2008 - 23:11)

VÁM VŠEM S POPISOVANÝMI PROBLÉMY MŮŽEME POMOCI UDĚLAT PODSTATNÝ KROK (NEBO KROKY) PRO VAŠE LEPŠÍ ZDRAVÍ.
Většinu zdravotních potíží, i ty, které bývají mnohdy považovány za obtížně léčitelné nebo dokonce nevyléčitelné, lze úspěšně vyléčit. U těch zbylých je možné alespoň zlepšit celkový zdravotní stav a úroveň homeostázy, zmenšit obtíže s nemocí spojené a tím zlepšit kvalitu života.
Nabízíme vám pomoc při léčení nejrůznějších zdravotních problémů a to pomocí preparátů vyrobených z čistých přírodních surovin. Jednoduchá aplikace buď samotných přírodních preparátů nebo jako součást a velmi účinná podpora vaší stávající léčby, se kterou jak je vidět moc spokojeni nejste.
Nabízíme:
* vyzkoušené a ve světě osvědčené postupy přizpůsobené každému jednotlivému případu,
* dlouhodobé zkušenosti,
* individuální přístup a konzultaci s lékařem,
* účinné preparáty (na rozdíl od léků nemají škodlivé vedlejší účinky)
Rádi pomůžeme všem, kdo se rozhodnou pro své zdraví něco dělat.
A POSKYTUJEME ZÁRUKU: POKUD BYSTE NEBYLI SPOKOJENI, VRÁTÍME VÁM PENÍZE.
Centrum zdraví HARMONIE - zdravotní poradenství a přírodní produkty pro lepší zdraví, prevenci a vitalitu, Kladno. Další informace už soukromě na: info.harmonie"volny.cz

Marta (Po, 24. 3. 2008 - 17:03)

Dobrý den!Mám 24letou dceru s DMO,spatická kvadruparéza,je středně mentálně postižená.Proděla celkem 9operací,od natahovámí šlah až po operaci kyčle.Její stav se postup času jen zhošuje.Je trvale upoutána na invalidní vozík,chůzi vůbec nezvládá.Čirou náhodou jsem se dozvěděla,že existuje v Piešťanech na Slovesku léčebna,kde provádí tzv.KOSMICKOU LÉČBU "ADOLI".Prosím,pokud někdo z vás o této léčbě něco ví,nebo s ní má osobní zkušenost,tak se mi prosím ozvěte.Moc děkuji.Marta

j. (Út, 4. 3. 2008 - 16:03)

Dobry den, tiez z vlastnej skusenosti....
mne po psychickej stranke uskodila vojtova metoda, moja mama , ked videla, co to so mnou robi, tak nastastie to "stopla" a zakazala, aby to na mne praktizovali. Mam na to priserne spomienky.
Sama som sa zaujimala o tanec a podobne veci a narazila som na FELDENKRAISOVU metodu. V kazdom pripade treba najst cloveka, ktory je v tom, co robi, skutocne dobry, ak chcete, mohla by som Vam poslat mailom kontakt na mojho Feldenkrais ucitela , ktory je vo Viedni. Cokkolvek si najdete pre vase dieta, treba najst niekoho, kto je dobry v tom, co robi, je to tak ako pri lekaroch, zly lekar moze velmi uskodit...... ak mate zaujem poslala by som kontakt na mojho Feldenkrais ucitela mailom moj mail je stromles"gmail.com
Kazdy si musi najst, to , co je prenho dobre.

kaja (Pá, 29. 2. 2008 - 11:02)

paní Calkovska, jsme z Brna a mame 3-leteho syna se stejnou diagnozou jako u vaseho syna. Jak pisete, Vojtova metoda je v jeho věku na zacvičení náročna a nejsme si jisti o jeji maximalni ucinnosti. Naprosto me zaujala vase zkusenost s p. Ryzim a jeho Bowenovou metodou. Mohla by jste mi na něj poskytnout nějaký kontakt? Muzete i na email: puclik"seznam.cz. Moc děkuji. Kaja

Jan (Út, 15. 1. 2008 - 16:01)

Ještě bych měl napsat,že pod záštitou působí a existuje také Lékařsko - vědecká odborná skupina (MWF),která sdružuje v současné době několik tisíc lékařů a zástupců jiných léčitelských povolání z více než padesáti zemí světa a která se snaží vysvětlit a dokumentovat zprávy o vyléčeních. Píši toto do více diskuzí, protože mi to jednak pomohlo a jednak je to blahodárné pro každého člověka a ne jen nemocného, či nemocného jen nějakou nemocí. Také za to nemám žádné peníze.

www.bruno-groening.org/tsch/

"Důvěřuj a věř, pomáhá, léčí Boží síla"
"NEVYLÉČITELNÉ NEEXISTUJE - Bůh JE NEJVĚTŠÍ LÉKAŘ"Bruno Groning

Přeji hodně zdraví ;-).

Jan

Reklama

Přidat komentář