Reklama

Dětská mozková obrna

Jan (Ne, 13. 1. 2008 - 17:01)

Dobrý den,

chtěl bych upozornit na webové stránky www.bruno-groening.org/tsch/ , kde jsou informace, které by mohly pomoci mnoha lidem.

"NEVYLÉČITELNÉ NEEXISTUJE - Bůh JE NEJVĚTŠÍ LÉKAŘ"Bruno Groning

Přeji hodně štěstí ;-).

Jan

jirka (So, 29. 12. 2007 - 22:12)

nomusí se jí hodně věnovat, hodně s ní cvičit

Věra (Út, 6. 11. 2007 - 11:11)

Mám vnuka taky po mozkové obrně narodil se jako 7 měsíční a dcera s ním cvičila od malička vojtovku začal chodit v 16 mměsících jezdila taky do poruby do stacionáře cvičila bobata a ted je po operaci šlach operovali mu je v Třinci a začíná rehabilitovat tak dopufám , že bude chodit bez potíží jinak mozkovnu má dobrou hezký den a hodně naděje

Lulu (Út, 6. 11. 2007 - 10:11)

Dobrý den,
jsem matka syna s DMO a chtěla jsem se s Vámi podělit o zkušenost s novou rehabilitační metodou ABR (Advanced biomechanical rehabilitation). Je to neinvazivní, extrémně bezpečná metoda, která se navíc dětem líbí a pozitivně je naladí. Více na www.blyum.com, www.abrdenmark.com, www.abrbelgium.com nebo www.abr-therapie.de. Našemu sdružení SDMO (www.dmoinfo.cz) se podařilo zorganizovat přednášku ředitelky dánského centra pro ABR a matky syna s DMO - koná se 30.11.2007 ve 14.00 ve Středisku ucelené rehabilitace v Praze 1, Klimentská 9. Účast je zdarma a tlumočení je zajištěno. Svou účast nahlašte na buresova"dmoinfo.cz nebo tel. 222310803 nebo 602 727472. Těšíme se na vás!

Lenča (Pá, 19. 10. 2007 - 22:10)

Ahojky statečný maminy bojovnice,já mám taky jednoho andílka s DMO. Je to 5 letá holčinka a je motoricky na úrovni 7měs. miminka. Souhlasim s tim,že asi nejlepší je Vojtova metoda., Taky musím pochválit stacionář v Ostravě Porubě. Jsou tam super odborníci. My tam jezdíme na logopedii, terapeutické krmení a na Bobatha. Máme to sice přes půl republiky,ale stojí to za to. Janča už ze sebe dostane pár písmen a učí nás alternativní komunikaci pomocí piktogramů. Děsí mě budoucnost,ale nějak to musíme zvládnout. hodně nám pomáhá i pobyt v Košumberku. Mějte se a hodně síly.

Helena (Čt, 21. 6. 2007 - 08:06)

Hezký den.Odpovídám asi trochu pozdě,ale dostala jsem se sem až teď. Pokud byste měly zájem se na něco zeptat,tak ráda se s vámi podělím o zkušenosti s tímto onemocněním.Pokud to bude možné. Mám totiž 11-ti letou dceru a ta po porodu krvácela do mozku. Diagnóza:DMO
Tak se s tím pereme. Dcera chodí do speciální školy,chodí,mluví.... Dělá pokroky. Stále se učí něco nového. Nikdy ale nebude jak zdravé dítě. Cvičily jsme už v jejích 3 měsících Vojtovu metodu. Ta asi hodně pomohla.
Tak vám držím palce a nezoufejte. Nic není ztraceno. Chce to ale strašně moc trpělivosti a času.
Budu ráda,když mi napíšete,jak to s vámi vypadá.Mějte se moc hezky.

Lenka (Čt, 14. 6. 2007 - 13:06)

ahoj vsechny maminky,mam na vas velkou prosbu.pisi za kamaradku,ktera ma rocni dcerku .vcera se vratila z nemocnice,kde ji rekli ze to vypada,ze ma mala detskou mozkovou obrnu.nezname nikoho s touto nemoci a tak vas prosime nemohli byste nam rict jestli je vubec sance,ze bude mala chodit jako normalni deti?mozkove nam prijde i doktorum jako naprosto normalni ukazuje jak je velika,paci paci,rika mama,tata,auto rekne a zakrouti hlavou jakoze ne ne ne.kamaradka mysli na nejhorsi,ze uz zustane na urovni rocniho ditete ze nikdy nebude chodit,ale ja si myslim ze jeste neni nic ztraceno.poradite nam prosim?vubec nerozumime tem nazvum co na nas doktori chrli.diky moc Lenka,maminka Lucie a mala Terezka

Jakub Vybíral (So, 10. 3. 2007 - 13:03)

Dobrý den,
omlouvám se za pozdní odpověď.Mě operovali v Praze v Motole na ortopedii docent Smetana.V případě jakýchkoliv dadalších otázek mě můžete kontaltovat i emailem.Rád vám poradím.Můj email je:jakubvybiral"email.cz paní evo v případě dotazů mě neváhejte kontaktovat.S pozdravem Jakub Vybíral z Mělníka.

Jarka (Čt, 25. 1. 2007 - 21:01)

Máme jednoroční vnučku, která má již prokázanou diagnozu DMO a nyní, jak jí začaly růst horní zuby, tak se jí zanítil asi vnitřek hlavy,a dostal se zánět až ke spánkoé kosti. Jak velké je to pro dítě nebezpečí, když to vypadá na operaci. Může poškodit ještě více mozek než je poškozen samotnou DMO?Malá má již třetí týden horečky přes 39. a lékařka k ní docházela domů. Kvůli horečkám jsme museli i přerušit pravidelné cvičení Vojtovou metodou, protože dítě moc plakalo bolestí hlavy. Dokonce i špatně jí, protože jí rostou najednou 4 horní řezáky a má hrozně oteklé dásně, Nepomáhaly ani masáže a v poslední době už si na dásně ani nenchla sáhnout.Po posledním vyšetření lékařka poslala malou do nemocnice s podezřením na zánět spánkové kosti. Máme o ni hrozný strach.Děkuji předem všem za podporu.

Eva (Ne, 21. 1. 2007 - 17:01)

Dobrý den Jakube,já jsem z havířova a měla bych jít na operaci achilovky na levé noze se svou dcerou.Dceři je 7let.Ale já operaci pořád odkládám.Mám strach a bojím se aby na tom po operaci nebyla ještě hůř než před ní.Prosím,můžu se zeptat,kde vás operovali?Že jste dopadl,jak jste dopadl.Moc vám děkuji.
S pozdravem Eva

SUPRGABY (Čt, 4. 1. 2007 - 14:01)

Ahoj všichni.Už od roku a pul mi syn špatně chodí a vdnes je mu téměř sedm a včera nám řekli,že to uzavřou jako DMO.Před všemy moc smekám,život nám toho někdy přichysta až moc,ale musíme to zvládnout.Já jsem se naučila novou metodu a jmenuje se to KRANIOSAKRALNI terapie.CHtěla jsem si udělat výcvik a ted mě to láká daleko víc.Během roku se syn opravdu zlepšil.Mám v USA také sestřenici a ta se tím zabyvá hodně,ale problem je že se nevidíme.Kdo má zájem tak napište a nebo si to vyhledejte na internetu.

Marie (Čt, 28. 12. 2006 - 20:12)

Ahoj, mám dceru 14 let DMO diparetická forma. Odmítá už cvičit Vojtu, bude stačit protahování, cviky na balonu? Poraďte, už nemám nervy s ní bojovat jestli bude nebo nebude cvičit. Puberta si nevybírá!

Jakub vybíral (Pá, 22. 12. 2006 - 11:12)

Dobrý den,
>Jsem na invalidním vozíku je mi 21 let a jsem z Mělníka.Mám diagnozu DMO
spastická kvadruparéza.Před 8 lety jsem podstoupil operaci šlach a pravého
kyčle z důvodu jeho vykloubení udělali mi náhradní řešení odklon kyčelní
kosti.Od těchto operací se mi radikálně zhoršil zdravotní stav.Pravou
končetinu mám kratší o 10 cm.Také mi poškodili pravé chodidlo chladne
otýká nemohu s ním vůbec pohybovat.Před těmito opracemi jsem byl schopen s
dopomocí maminky postavit u žebřin po těch operacích je všecno
pryč.Poslední rok mám hrozné bolesti zad nemůžu ani v noci spát.Bylo mi
doporučeno cvičit Vojtovu metodu 2 krát až 3 krát v týdnu.Maminka
má ale zdravotní problémy a nemůže se mnou cvičit.Proto se na vás obracím
s dotazem zda nevíte o někom kdo má smlouvu s pojišťovnou a byl by ochoten
docházet k nám domů a cvičit se mnou Vojtovu metodu?Doma máme rebiltační
stůl na vojtovu metodu.Děkuji Jakub Vybíral z Mělníka.

Blanka (Po, 18. 12. 2006 - 10:12)

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jesli nemáte někdo zkušenost s operací ruky na klinice ve Vysokém nad Jizeou, dcera má DMO , pravostranou hemiparezu a je jí deset, prosím pomozte, děkuji.

Ilias (Út, 14. 11. 2006 - 18:11)

Ahoj, mám osmiletého syna s kvadru DMO, narozený v 31. tt., z dvojčat (druhé nepřežilo). Je imobilní, na plenách, se střední ment. retardací. a poruchou řeči, ale společenský, komunikativní, zvídavý. Chodí do 2. ročníku speciální školy. Vojtu jsme intenzivně cvičili asi do 5 let, pak jsme přešli na kombinaci "měkčího" Vojty a dalších technik (Bobath aj.)- to zejména proto, že syn je trošku "oplácanější", než spastici obvykle bývají, váží ke 40 kg a pro mě už je těžké s ním manipulovat a dostat jej do potřebných poloh (zejména plazení), zvlášť když se s přibývajícími roky čím dál intenzivněji brání. Na uvolnění spasticity nám pomáhá jednoduché cvičení v teplé vodě (doma ve vaně), prostě jen říkám, co má dělat rukama nebo nohama, a on se dokáže uvolnit a udělat pohyby, které by "na suchu" nedokázal. Osvědčilo se nám to zejména po ortopedických operacích.

Vašek (Po, 6. 11. 2006 - 19:11)

Rehabilitačních metod existuje více např. BOBATH, doplňkově hipoterapie a pod.. V některých případech může pomoci i neurochirurgická eperace. Více na www.neurocentrum.cz

Eva (Pá, 13. 10. 2006 - 16:10)

Vojtovu metodu jsme cvičili do 2let.Nyní už cvičíme formou protahování.Párkrát jsme zkoušeli s dcerou Vojtu zacvičit i ted v 7letech,ale nevidím žádnou reakci,tak nevím jestli to je k něčemu.Máte prosím zkušenosti i u tak velkých dětí?Děkuji vám.

Milada (Pá, 13. 10. 2006 - 10:10)

A zkusili jste to rozcvičit pomocí Vojtovy metody?Je velice účinná.Mohu dát kontakt na skvělou fyzioterapeutku.Operace je až to poslední.Můžete s ní ještě počkat a zkusit to rozcvičit.

Eva (Pá, 13. 10. 2006 - 10:10)

Dobrý den,mám 7letou dceru s DMO-spastická hemiparéza,doktor más posílá na operaci achilovky.Já pořád váhám.Dcera je chodící,jen na levé noze našlapuje na špičku,ale došlápne.Prosím,poraďte a pomozte mi rozhodnout se.Děkuji předem.

Lena (St, 21. 6. 2006 - 01:06)

Ahoj jmenuji se Lena a chtěla bych tomuto onemocnění říci jen jedno, že je to neočekávaná a nepříjemná nemoc. Nikomu to vživotě nepřuji, protože stačí mi jen sledovat lidi jak trpí a skoro nikdo jim nepomůže a to není správné. Lidi by si měli pomáhat v každém smyslu života a hlavně pomáhat těm, kteří to nejvíce potřebují a to jsou právě ti lidé či děti s DMO. Já jako student prozatím zdravotnické školy budu dělat vše pro ty lidi a děti vše co budu moci udělat. moc mě to vážně mrzí a vím, že to nemají jednoduché. Hodně trpělivosti všem, které bohužel toto onemocnění potkalo.Chtěla jsem ještě dodat aby nestráceli naději a bojovali i když vím, že to není jen tak lehké hodně štěstí a spokojenosti v životě. Spozdravem Lenka

Reklama

Přidat komentář