Reklama

existuje posmrtný život?

Pampeliška (So, 21. 2. 2009 - 17:02)

Anno, až nás sv. Petr shodí od nebeské brány dolů do pekel, tak se tam potkáme. Já taky ráda hvězdičky a planety a astrologii.
To taky Bůh nechce?
Uf.
A nebylo by jednodušší napsat, co tedy chce?
Nejíst nepít nekouřit, neradovat se, nesouložit, nežít...

Anna (So, 21. 2. 2009 - 16:02)

jen pozn.on tedy nebyl katolický kněz.

Anna (So, 21. 2. 2009 - 16:02)

Heledte,mě jednou takhle otravovali jehovisti a říkali mi nejprve,jak je jejich bůh dokonalý,ale že musím věřit v něj,v toho správného-já řekla,že cítím boha jinak a představuji si ho jinak a proto na mě začali tlačit s tím,že jejich bůh je žárlivý a bla bla.
Tak tady to přesně máme:jejich dokonalý bůh co umí odpouštět,je dokonalý,ale páchá smrtelný hřích-závist(žárlivost).
nevěděli co odpovědět-je vidět,že to maj našprtaný,že o tom ani nepřemýšlí co říkají.
Já se z s křestany prostě nedohodnu.Znám prima lidi,ale hodně jsem narazila,když jsem jim vyprávěla o své zálibě v horoskopech a uhádla jsem přesně co jsou za znamení.
Prý to ne:to se nesmí,to bůh zakazuje.
Ale bůh přece musel stvořit i hvězdy ne?nebo hvězdy ne?ty jsou špatné??Vždyt jsou krásné a celá planeta je udělaná tak,aby se člověku líbila.Tak proč něco takového jako hvězdy na které můžem vidět je zakázané??
Je to blbost,ale i na tomhle vidíme,jak je to celé nesmyslné.
Ale víte,také jsem měla možnost bavit se s knězem,ne s běžnou ovečkou.Kamarád.No a zvláštní je,že ten to podával úplně jinak.
Dokonce víte co mi řekl?ze neposkvrněné početí je chápáno špatně:že to není početí bez styku,ale za "morálních"okolností s milovaným partnerem.tedy citově a morálně neposkvrněné.Jaktože tohle vám řekne kněz??A jaktože to běžná veřejnost neví a církev se ten pojem nesnaží vysvětlit?????

Anna (So, 21. 2. 2009 - 16:02)

Já i nelegální ,které neseženeš na předpis,ale je to x let zpět,takže to bych taky byla v klidu,ale jinak je naplnuji skoro všechny:-)))Hněv-jéje!A neatřídmost?-no třeba včerejší večeře s dětmi-pizza,zmrzlina a já se dorazila ještě večer koktejlama a pak šla rabovat vánoční cukroví do spižírny.Co jsem už nechtěla sežral pes.To vánoční cukroví psovi!!:-))))To je jistě taky hřích.Jéje,to až sv.Petr sečte,tak šupu dolů,že se nestačim divit:-)

rozum (So, 21. 2. 2009 - 15:02)

Proto nevěřím v peklo. To si katolíci vymysleli, aby postrašili své poslušné ovce pro sebe a zabíjeli ve jménu Boha. Pán Ježíš řekl, že se máme milovat. Nerozumím tomu.

rozum (So, 21. 2. 2009 - 15:02)

Proto nevěřím v peklo. To si katolíci vymysleli, aby postrašili své poslušné ovce pro sebe a zabíjeli ve jménu Boha. Pán Ježíš řekl, že se máme milovat. Nerozumím tomu.

rozum (So, 21. 2. 2009 - 15:02)

Proto nevěřím v peklo. To si katolíci vymysleli, aby postrašili své poslušné ovce pro sebe a zabíjeli ve jménu Boha. Pán Ježíš řekl, že se máme milovat. Nerozumím tomu.

Pampeliška (So, 21. 2. 2009 - 14:02)

Anno,
jé, tak já jsem hříšná taky. Dokonce jsem jednu dobu hřešila i tím novým hříchem, co přidal Vatikán-užíváním drog. Brala jsem totiž Lexaurin. :-) Droga jako prase, ikdyž legální a na předpis. Ale tenkrát to ještě hřích nebyl, takže nic, ne? :-DDD
Hele, a jak ti černoprdelníci vědí, co mají a nemají do hříchů přidat? To jim sám Bůh diktuje jako Mojžíšovi Desatero?

Tom (So, 21. 2. 2009 - 13:02)

Anno, v podstatě jo. :-))

Anna (So, 21. 2. 2009 - 11:02)

Jsou to tyto:pýcha,lakota,závist,hněv,smilstvo,nestřídmost(obžerství),lenost.
Takže do pekla jdeme asi všichni:-)
Toto si přečtěte,je to velmi zajímavé: http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/vatikan-pridal-smrtelne-hrichy-treba-uzivani-drog_48307.html
Pokud vím,tak smilstvem je i žití "na hromádce",vzhledem k tomu,že já žiji na hromádce a ještě k tomu mám s tím partnerem 3 děti,tak jsem jasná:-))))

Jíra (So, 21. 2. 2009 - 09:02)

Mílo, pojem "smrtelný hřích" jsem použil z příspěvku Anny, kde se o nich zmiňuje. Ale tento pojem (jinde uváděno "těžký" hřích) církev skutečně zná. A také je skutečností, že původně apoštolové, později pak kněží mají jako jediní právo odpustit (nebo neodpustit) hříchy - pozor, neplést s tzv. odpustky - mají to tedy fakt "v popisu práce". Snad to může připadat někomu i divné, nejsem žádný mluvčí církve, abych to vysvětloval, pouze uvádím co je v dostupných pramenech a dokladech (v našem případě to uvádí Nový zákon, platí to tedy zhruba 1980 let).

Návštěvník (So, 21. 2. 2009 - 08:02)

Posmrtný život určitě existuje. Názorným příkladem je Věčně Živý Lenin.

Pro Mílu (So, 21. 2. 2009 - 07:02)

Proč by nemohl existovat posmrtný život i reinkarnace? A co by bylo mezi těmi životy, nevíš?
Prostor bez času, kde se ohlížíš za minulým životem, ale hlavně se rozhoduješ pro své další zrození. To je posmrtný život. Stále se do něj mezi životy budeš vracet.

Míla (So, 21. 2. 2009 - 00:02)

Tak nevím co si vybrat?Posmrtný život,nebo reinkarnace?Obojí přeci nemůže existovat?Vyberte si!
Proč by muselo existovat peklo až po smrti?Někdo prožívá peklo i během života,není snad peklo když člověk žije v nespokojenosti, nemá peníze-co jíst,kde důstojně bydlet,nebo je nemocný?
Jíro-co to je smrtelný hřích?Něco takového neexistuje a neumím si představit,že by se mi ulevilo,kdybych nějaký domnělý smrtelný hřích někomu vypověděla,kdo o tom ví prd,nemůže rozhodnout o odpuštění a že mají v popisu práce odpustit každému je divné,skoro až nestydaté.

Jíra (Pá, 20. 2. 2009 - 23:02)

Církev tuto otázku řeší jednoznačně: ze smrtelných hříchů se vyzpovídat knězi. Dosáhne-li člověk odpuštění, není o čem diskutovat.

Anna (Pá, 20. 2. 2009 - 10:02)

moody není ale zrovna solidní literatura,tím bych se neoháněla.
zajímalo by mě,pro koho to peklo je??Za smrtelné hříchy?tak to tam skončíme skoro všichni:-(
kdo z nás nikdy nelhal?neobžíral se,nepodvedl partnera?
To teda bude konec.Já tam skončím na sto procent.Víte jak skončil ten právník v SEDM?
No nazdar!

To (Pá, 20. 2. 2009 - 10:02)

Je neuvěřitelné, že by existovalo peklo pro ty lidi, kteří nežili pár let slušný život a po smrti se museli v pekle nadlouho trápit. Ne, nevěřím tomu. Bůh je příliš laskavý, ne?

Jana (Čt, 19. 2. 2009 - 13:02)

Nemáš pravdu, Veroniko, tyhle prožitky mají i lidé, kteří v nic nevěří! Moody o tom píše dost jasně. Díky tomu mnozí začali věřit. A má ho prý každý pátý probuzený, to není zas tak málo.

Veronika (Čt, 19. 2. 2009 - 13:02)

Vždycky se to stane lidem co v neco veri,umite si predstavit materialistu jak lita u stropu?Nejspis by se zblaznil,proto je podle meho neco nepojmenovaneho,co cely ten chaos ridi.
A pak četla jsem knízku o posmrtnem zivote, nezapominejme,ze "existuje" i něco jako peklo: tzn. možná člověk nic necití,nikdo ho nevnímá-jen jde do temna a mlhy,nejspis to ma kazdy ve svem dousku jinak.

To (Čt, 19. 2. 2009 - 09:02)

Zeto, proč se málokomu stalo to, co se ti stalo? Mnozí tvrdí opak, že nic necítili a neslyšeli, že nebyli viděni.

Reklama

Přidat komentář