Reklama

Fixní rovnátka

Návštěvník (St, 19. 12. 2001 - 17:12)

Mám 29 let. Obracím se na vás pro radu. Mám otevřený skus asi tak 0,5 cm mezi horníma a dolníma jedničkama a dvojkama.Na spodní čelisti mám mezi zuby mezery o velikosti 1-2 mm. Jako školák jsem nosil snímací rovnátka asi 2 roky. Celkem mě pomohlo jejich nošení a mezera mezi zubama se mě stáhla. Tak před 4 lety jsem začal znovu pozorovat, že se mě mezery dělají mezi zuby znovu. Na ortodontické prohlídce jsem dostal doporučení nosit znovu snímací rovnátka na spodní čelist. Doktorka mě řekla, že se čelisti musí vzájemně upravit a musejí se stáhnout mezery. Otevřený skus se dá pak upravit pouze operativně.Od jiného ortodontisty jsem dostal informaci, že vadu lze odstranit fixním aparátkem.Prosím tedy o Vaši radu co doporučujete.Předem děkuji za odpověď Petr

Návštěvník (Út, 30. 10. 2001 - 09:10)

Vie, mi niketo poradit, co treba absolvovat a ako to vsetko prebieha. Ako sa s tym je, ako reaguje okolie na rovnatka a pod.

Návštěvník (Po, 15. 10. 2001 - 14:10)

Rozhodně by ses neměla nechat od rovnátek odradit. Když je chceš, je to moc dobře. Je řada lidí (včetně mě), kterým se rovnátka velmi líbí.Já dokonce nosím snímací rovnátka, i když je nepotřebuju. Fixní si kvůli práci nemohu dovolit. Ale myšlenka líbat holku s rovnátky mě přímo dohání k šílenství. Měj se hezky!!!

Návštěvník (Pá, 17. 8. 2001 - 15:08)

Zubařka mi tvrdila, že jsou hitem i u důchodců,nejspíš úspěšným ,takže ve 30-ti hurá do toho.

Návštěvník (Čt, 16. 8. 2001 - 13:08)

Nevie niekto, do akeho veku cloveka maju este fixne rovnatka ucinnost ? Nemoze to byt ovplyvnene aj vyvinom tzv. "zubov mudrosti" ? Nemam este ani jeden :-) a mam uz po 30-tke :-)Dakujem za odpovede.

Návštěvník (Út, 31. 7. 2001 - 13:07)

Já mám mít ty rovnátka,která se vyndat nedají.Chci je,protože nechci,aby mi zůstaly křivé zuby,ale to opravdu nebudu moct jíst oříšky ani žvýkat žvýkačky? A co ještě? To je dost děsná představa.A zbytky jídla za rovnátky - no fuj.Nevíte někdo,co všechno mi s nimi může potkat.Prosím,odepište,ale jen pravdu,ne nějaké výmysly.Díky,Ketty

Návštěvník (St, 11. 7. 2001 - 08:07)

Urcite to pujde i ve tvem veku, ale mas nejvyssi cas. O pritele a okoli se neboj, aspon uvidis, co mas kolem sebe za lidi. Ale rovnatka jsou dneska v mode a nosil je snad kazdy herec. Urcite si na to zvyknes a za rok je zase budes mit dole. Ty krasny zuby stoji za to!

Návštěvník (St, 11. 7. 2001 - 00:07)

Dekuji za odpoved. Ted jen s tim zacit neco delat. Porad ale nemohu uverit tomu, ze se zuby mohou srovnat i v mem veku. Vzdycky mi vsichni rikali, ze v mych 21 letech uz mi to nepomuze. Taky nevim, co na to rekne pritel a jak by si pripadne zvyklo okoli. Jeste jednou dekuji.

Návštěvník (Út, 10. 7. 2001 - 11:07)

Ahoj Katko,vyndavaci rovnatka bych v tvem veku uz nedoporucovala, protoze celist uz mas plne vyvinutou a na to ti vyndavaci rovnatka nepomohou. Zkus fixni, ja sama jsem je nosila rok a pul, mela jsem docela velky predkus, protoze jsem mela velke zuby a malou celist, a uplne krasne se mi zoubky spravily.

Návštěvník (So, 7. 7. 2001 - 12:07)

Je mi 21 let a rada bych vedela, jestli v mem veku mohu nosit rovnatka. Pokud ano, jaka? Fixni nebo vyndavaci? Chtela jsem si nechat dat rovnatka v 16-ti letech, ale pani doktorka na ortodoncii mi rekla, ze mam jen mirny predkus, kdyz mi ho merila. Doporucila mi s tim nic nedelat, ze je to malo a ze by se mi zmenil tvar rtu atd. Tehdy jsem to vzdala, ale ted me to mrzi. Prosim o radu. Predem dekuji. Katka

Návštěvník (Pá, 29. 6. 2001 - 07:06)

při rovnátkách se nesmí jíst nic tvrdého a lepivého (oříšky, žvýkačky, karamely).

Návštěvník (Pá, 30. 3. 2001 - 17:03)

Mám sestru, která má teď první měsíc fixní rovnátka a celkem si dělá starosti s jídlem. Nemá totiž v práci čas dlouho jíst a potom si jít ještě vyčistit zuby. Můžete někdo poradit, co je dobré jíst, třeba i nějaký zajímavý recept? Iva

Návštěvník (Čt, 29. 3. 2001 - 18:03)

Při líbání jsem žádné problémy neměla, jazykem se prakticky rovnátek nedotýkáte. Tedy v mém případě. Měla jsem rovnátka pouze na dolních zubech od trojky ke trojce. Muj partner z toho také nebyl zrovna na větvi, ale prostě zvykl si. A fór byl když si nakonec ani nevšiml, že už mi rovnátka sundali. Tak do toho, dokud rovnátka nebudete mít, stejně se nebudete cítit spokojená. Jediný problém je někdy až nečekaná finanční náročnost. Ale spíš záleží v jaké ordinaci si rovnátka necháte pořídit. Držím palce

Návštěvník (St, 28. 3. 2001 - 00:03)

Díky Alžběto za odpověď. Velmi toužím po fixních rovnátkách, problém je nesouhlas mého muže. Proto se Vás ještě zeptám, zda jste neměla problémy při líbání a zda jste toho zákroku během nošení nelitovala.

Návštěvník (So, 24. 3. 2001 - 20:03)

Zkušenost s fixními rovnátky mám tu nejlepší. Před tím jsem nosila rovnátka vyndavací, ale výsledek je v tomto případě minimální, protože po jejich používání se zuby zase vrátí do staré polohy a mimochodem rozhodně se nedonutíte je nosit pravidelně. Fixní rovnátka jsou i zajímavý doplněk. Zuby se srovnají perfektně, po jejich odejmutí se z vnitřní strany zubů nalepí tenoučký drátek, který zuby definitivně zafixuje. Z počátku vám ale rovnátka budou vadit, budete mít trochu odřenou vnitřní stranu rtů, nebo úst, ale to jen velmi krátkou dobu, tak týden. Nevýhodou je že si budete muset dávat pozor při jídle,nekousat nic tvrdého a občas vám za drátky i nějaký ten kousek jídla zůstane:o) ale stojí to za to a dají se tim vyřešit i výraznější kosmetické vady. Tak do toho. Alžběta

Návštěvník (Ne, 18. 2. 2001 - 23:02)

Máte někdo zkušenosti s fixními rovnátky ?

Reklama

Přidat komentář