Reklama

Hlasivky - zpev

Gabča (Ne, 13. 12. 2015 - 19:12)

s odkašláváním při zpěvu jsem také mívala dost problémy - bylo to tím, že jsem zjistila, že jsem astmatik a alergit. Letos jsem začala běhat, plíce se lépe čistí a odkašlávání při zpěvu se hodně zlepšilo

pegy (Pá, 25. 9. 2015 - 07:09)

Také trpím od určitého věku na opakované chrapoty, jelikož hlas potřebuji ke své práci, hlasový klid je jen minimální. ..když spím.Vincentka mi nepomáhá, jeden čas zabíral Islandský lišejník cucací Tablety nebo Pantenol . Teď naposledy jsem si sama zkusila dávat vysoké dávky vitamínu B,z lékárny Pangamin- pivovarské kvasnice. Během 3 dnů po 12-15 tabletách,rychle zlepšení! !! Nevěřila jsem,mně to teď pomohlo,uvidíme, až to přijde příště! Nadbytek vitamínů B se vyloučí močí.

Verůůů (Po, 7. 9. 2015 - 02:09)

Chtěla bych se zeptat, mám takový menší problém v klidu si zazpívám tři čtyři písničky, ale pak se zničeho nic začnu dávit...Co s tím? Prosím jestli máte nějaké rady napište mi [email protected]

ivana (Út, 1. 9. 2015 - 13:09)

Ahoj, mám podobný problém...Ahoj, viem že je tento prispevok už niekoľko rokov starý, ale momentálne riešim tú istú záležitosť.Taktiež som speváčka a aj mne odporučila foniatrička vysadit antikoncepciu s rovnakým poznatkom.Chcem sa spýtať,či si ju vysadila a či si spozorovala nejake zmeny na hlase..Farba,výdrž,problemy, bola to zmena k lepšiemu, alebo horšiemu? Ja som ju vysadila cca pred mesiacom, ale zatiaľ nebadam nejake veľke zmeny.dakujem

3da (Út, 18. 8. 2015 - 11:08)

Ahojky mám kapelu 3Da zatím nejsme vůbec známí ale jsem tam jako raperka jelikož zpívám falešně ale chci mít taky i zpěvní solo a ne jen raperské a tak se chci zeptat jak z falešného zpěvu udělat super ?? [email protected]
Je mi 16 let

Misamisa (Ne, 26. 4. 2015 - 11:04)

Chtěla bych se zeptat, jestli má někdou nějakou zkušenost s neustálou potřebou si odkášlávat při zpěvu... Vím že to překrvuje hlasivky, tudíž je to i ničí... Nemůžu se toho zbavit. Učitelka sóloveho zpěvu mi rekla, že je to jen zlozvyk... Možná má pravdu, ale já prostě v krku pořád něco cítím, i když jsem zdravá. Zajímá mě váš názor na tento problém... :)

Dionis (So, 21. 3. 2015 - 13:03)

Já ani nevím co bych měl použít na sve hlasivky vzhledem k tomu že zde Každej píše o všelico tak sem sám v jistej zmatku. Tedy ptám lidičky co je nejlepší na hlasivky protože sem postoupil v Xfactoru a potřeboval bych Dobrou radu. Děkuji

Týna (Čt, 5. 2. 2015 - 13:02)

Něco z toho asi zkusim…krome zloutku vypiju cokoli, zitra je koncert a ja zpivam pisnicku do ktery se musim poradne opřít…takze nechci dostat pri refrenu zachvat kasle

Hana Fialová (Čt, 29. 1. 2015 - 06:01)

A už jste někdy slyšely o...zajímalo by mě jak posílit hlasivky. Děkuji

Hana Fialová (Čt, 29. 1. 2015 - 06:01)

A už jste někdy slyšely o...zajímalo by mě jak posílit hlasivky. Děkuji

Jirka (Po, 19. 1. 2015 - 20:01)

Ahojte, rád bych věděl, jestli šeptání opravdu opotřebovává hlasivky stejně jako hlasitý křik. Měl jsem zato, že je to prostě jen proud vzduchu, kterému se vhodně nastaví mluvidla v ústech (jazyk, zuby) a je to. Ale co si tak čtu články, tak tomu tak není. Co si o tom myslíte?

oliver (St, 12. 6. 2013 - 20:06)

skúste šaraticu

Veronika (Po, 22. 12. 2014 - 16:12)

já taky zpívám ale spíš...Dobrý den, to je naprosto normální chyba, kterou dělají snad všichni, "dole" zpíváte hlasivkami, na hlas tlačíte a potom se v přechodových tónech zlomí do falsetu. Není na tom nic vyloženě zlého, jen není možné hlas "nahoře" zesílit a zpívat dlouho bez námahy, aniž byste chodila někam na zpěv. Věřte mi, stačí do místní ZUŠky, učitelka Vám řekne postupem času fígle, na které prostě nikdo jen tak nepřijde. Hodně štěstí!

alex (Út, 16. 12. 2014 - 18:12)

lidi moc vas prosim comam delat s hlasivkama abych mohl spivat i dvadni v tahu ljelikos jeto moje povolani nestacim nato porad te co mam pouzivat

A. (So, 23. 8. 2014 - 20:08)

Ahoj,můžu se na neco zeptat?potreovala bych radu odbornika,nebo cloveka s nejakymi zkusenostmi:)......v pate tride sme si poprve pri prehazovane vykricela hlasivky...od ty doby se mi hlasivky vykrici pri kazdem vetsim premahani.......je pravda,ze mluvim dost nahlas a sem celkove dost hlucny clovek..Hraju divadlo...na foniatrii me poslala asi pred rokem pani ucitelka z hudebni vychovy ,ale tam mi rekli,ze sem jen vytizena a kdyz se byla jinde na foniatrii taky mi rekli ,ze s tim nic nemam a sem jen vytizena a ze v mem veku se hlasivky meni.letos mě jeden pán z dramataku poslal opet na foniatrii a tam mi rekli,ze hodne namaham hlas,ze mam ty hlasivky nerovne a tim padem mam chraplak,mám pekny hlas ,ale pry je velke riziko,ze jestli nezacnu setrit hlas,muzu o nej treba ve ctyriceti prijit.doporucili mi odejit z dramataku a vyhybat se koureni(nekourim). Na dramatak stale chodim,nejde mi s tim nejak prestat,ale bojim se,ze o hlas opravdu jednou prijdu:/ nemate s im nekdo zkusenost? pomohla by nejaka operace nebo s eto zlepsi? ja sem extrovert,ukecana a proste nejde m byt zticha a nemluvit.nemate nejakou radu nebo pomoc? dekuju

Terez (So, 26. 7. 2014 - 15:07)

Dobrý den je mi 12 a chtěla bych se naučit zpívat gothický metal. Jestli znáte kapelu nightwish a zpěvačku Anet nebo Tarju tak neak takhle bych chtěla zpívat

Terez (So, 26. 7. 2014 - 15:07)

Dobrý den je mi 12 a chtěla bych se naučit zpívat gothický metal. Jestli znáte kapelu nightwish a zpěvačku Anet nebo Tarju tak neak takhle bych chtěla zpívat

alex (Po, 14. 7. 2014 - 08:07)

lidi but te tk laskavi a porat temy jak se mam zbavit bolesti hlasivek sem spevak a nemuzuse stoho zbavit vse sem skusil ale nic nepomaha diki

Katka (Po, 30. 6. 2014 - 23:06)

Ahoj zpěvačky, pokud si chcete zachovat zdravý hlas, je důležité dodržování zásad hlasové hygieny. Nezpívat v období menstruace, hlasivky jsou překrvené, toto způsobuje také alkohol(první pocit dobrý, pak Vám ale hlas odejde).Nikdy nezpívejte do indispozice. Nejúčinnější je dostatek spánku a hlasový klid-absolutní. Když, tak pište na [email protected]

pethhy (So, 10. 5. 2014 - 20:05)

Dobry den mam takyto problem...Slysela jsem o vejci normal skus casteji pit sirovy vejce :)

Reklama

Přidat komentář