Reklama

hydrocefalus

Tomik (Čt, 5. 10. 2017 - 13:10)

Dobrý den. Nevíte co to je komunikující Hydrocephalus a jak se projevuje a léčí ?

marieoli (Ne, 18. 3. 2018 - 17:03)

Může se s shuntem do mrazu a kolika stupňů?
Např.Když je dítě na vozíku /rozštěp páteře) ,tak při přesunu do školy.Moc děkuji za zprávu (babička)

[email protected]

Klára (Út, 22. 10. 2013 - 19:10)

Dobrý den, moje sestra je v 7 měsíci těhotenství a jejímu miminku byl diagnostikován hydrocefalus. Bohužel musíme čekat, než trochu poporoste, aby byl možný předčasný porod a též i zavedení trubičky. Mohu se prosím zeptat, jestli někdo nevíte, kde jsou dobří lékaři jenž tyto operace dělají? Děkuji za odpověď.

sabina (So, 21. 9. 2013 - 12:09)

Chci se vás všech zeptat ,co si myslite o akupunktuře ,nemuže mi ublížit ???

sabina (So, 21. 9. 2013 - 12:09)

Milá maminko ,ja mam hydro 2,5 roku a ktomu mam ještě cc syndrom ,což je bloklá krční páteř ,takže mi je celkem často nevolno ,mam bolesti hlavy ,závratě

maki (St, 11. 9. 2013 - 14:09)

Zdravím všechny, kteří mají co do činění s touto chorobou. Jsem maminkou 1,5letého chlapečka, který byl ve 3 měsících operován pro 4-komorový komunikujícíc hydrocefalus. Vývoj jde dobře, malý začal samostatně chodit ve 14,5 měsících, umí spoustu slov, spojuje, chce všechno vyzkoušet, zkrátka kdo neví, nic na něm nepozná.Od května se však potýkáme s občasnou ranní nevolností - zpočátku jsem to považovala spíše za střevní problém, protože malý se vyzvracel, vyspal a během pár hodin byl ok. Jednou byl kvůli podezření na malfunkci shuntu i hospitalizován, ale po CT, které bylo zcela v pořádku jsme byli po 2 dnech propuštěni domů se závěrem, že by mohlo jít a začátek virózy nebo gastritidu. Tyto problémy se ale opakovaly, nejdříve třeba po měsíci, teď už pomalu 1xtýdně..jsme teď po domluvě s naší neuroložkou a neurochirurgem objednáni k hospitalizaci a kontrole likvoru a dalších vyšetření na základě kterých dojde pravděpodobně k výměně ventilu, katetru anebo v případě rozšíření stafylokoka epidermis, který byl bohužel hned po operaci v MMM objeven, výměně celého shuntu. Chtěla jsem se zeptat, zda se někdo z vás potýkal s těmito "občasnými" problémy a co bylo jejich příčinou??

Monča (Pá, 9. 8. 2013 - 17:08)

Ahoj ,byl jsem operován v...Ahojky,tak já mám tuhle trubičku 24 let,teda skoro 25 a už jsem po čtvrté reoperaci,ta poslední ale byla veliká,museli mi celý shunt vyměnit,takže ti celkem závidím,že to máš takhle v klidu,a to mě operovali v té samé nemocnici v roce 1989

Jity (St, 13. 5. 2015 - 09:05)

Mám normetenzní hydrocefalus mám zavedený shunt s hadičkou na odvod mozkomišního moku. Operovaná jsem byla před 5 lety, nyní jezdím pouze na kontroly a na přeprogramování shuntu po MR 1x za rok. Větší problémy v posledních letech nemám. Ráda bych s dcerou a vnukem odletěla na dovolenou. Mám obavy z kontroly na letišti, resp. kontrolního rámu, že mi rozhodí strojek v hlavě. Má s tím někdo nějakou zkušenost?

Daniela 2 (Čt, 7. 8. 2014 - 12:08)

Pro Janu:
Měla jsem zkrátka veliké štěstí a fantastického operetéra, budu mu vděčná celý život. U mě je rozdíl ten, že ta Bretova metoda, co se u mě použila (dala použít), spočívá v tom, že mám vlastně katetr (hadičku) mezi kmorami, ale nikam dál nezasahuje.

jana sabolová (St, 16. 7. 2014 - 13:07)

Taky jsem měla diagnózu...Ahoj Daniela, ako je možne, že by si mohla žiť aj bez hadičky?
U mňa by to možné nebolo.

Jana Sabolová (Po, 14. 7. 2014 - 15:07)

Pre Jardu:prepáčte mi moju...Ahoj. Ja mam vrodený hydrocefalus od narodenia. Áno, niekedy bol rozdiel Praha Motol a Slovensko. Teraz mam 33 rokov a navštevujem pravidelne odborníka k košickej fakultnej nemocnici.
Mne dľžka hadicky nestačila a mám komplikácie celý život a po 2 tehotenstvach sa mi stav zhoršil a som na celom inv. dochodku. Deti sú zdravé.

Daniela2 (So, 19. 4. 2014 - 21:04)

Taky jsem měla diagnózu hydrocephalus, operovaná jsem byla ve 2 týdnech - MUDr. Bret. Poté následovaly ještě 2 operace, ne kvůli zdravotním problémům, ale proto, že hlava rostla a trubička se musela měnit, aby "konce" dosahovaly tam, kam bylo potřeba. V době dospívání se řešilo, že by hadička byla vyjmuta, fungovala bych prý bez problému i bez ní. Ale protože v hlavě nevadí a byl by to zbytečný zásah do těla, zůstala tam, kde je. Vždy jsem naštěstí fungovala úplně normálně, jen jsem nemusela cvičit. :) Žádné omezení nemám a ani žádné zdravotní problémy, jen nemám lézt na centrifugu a skákat s padákem, což se fakt nechystám. Je mi skoro 29 let a děti budou prý bez problémů. Ale já nechodím ani na pravidelné neurologické kontroly. Zaplať pánbu to není potřeba, pouze kdyby se něco dělo a naštěstí to prý moc pravděpodobné není.

Adela (So, 19. 4. 2014 - 09:04)

Dotaz pro Adélu z 8.4.2007...Ahojky... Deti nemam. Ne proto, ze bych je mit nemohla... Muzu deti mit, ma osetrujici lekarka rikala, ze to problem nebude. Deti nemam z jich duvodu, penize a tak. :-) jinak s tim zadny problem neni. :-) Adela

Daniela (So, 1. 3. 2014 - 13:03)

dobry den jsem ve 20.tydnu a zjistili holcicce hydrocefalus.muzete mi poradit nebo rici jak se starat o dite s hydrocefalem?plne rozhodnuta ještě nejsem ale zjistuji vse o hydrocefalu co to obnasi v zivote dítěte.dekuji za odpovedi.

Niky (Čt, 16. 1. 2014 - 01:01)

Taky mam 8mesicniho chlapecka s obstrukcnim hydrocefalem.Kontakt na me [email protected]

Monika Janouško (So, 16. 10. 2010 - 15:10)

Ahoj, je mi 15 a mám...AHOJKY,MAM TUHLE NEMOC UZ JEDNA DVACET LET A JSEM V CELKU ZDRAVA...JSEM Z CHOMUTOVA

Monika Janouško (So, 16. 10. 2010 - 15:10)

Co je to shunt?obycejna gumova hadicka zavedena se silikonovym ventilem z hlavy do strev,neni vubec videt,pokud ma clovek vlasy...

Monika Janouško (So, 16. 10. 2010 - 15:10)

Ráda bych si popovídala s...ahojky,tedka jsem byla na vymene shuntu a taky mi bylo strasne ale zvladla jsem to,zvracela jsem,mela jsem bolesti hlavy ale uz je mi fajn,prisla jsem o vlasy,ktere dorostou,jizva nebude videt,hlavne ze jsem ziva

Janouškovcová M (So, 16. 10. 2010 - 15:10)

v červenci mi zjistili...Ahojky,je mi 21let a minuly tyden mi hydrocefalus operovali uz po pate...kdyz jsem se narodila,po 14-ti dnech mi ho zavadeli a uz jsem vyrostla tak mi ho museli vymenit,byla jsem s tim v motole,tedka jsem prisla o vlasy mam sedm stehu na hlave a sedm na brise,bylo to pro me taky strasne tezky se s tim smirit,ale zivot jde dal,jsem rada,ze ziju,protoze mi velkou nadeji tenkrat nedavali...

Ralzinka@seznam (Út, 23. 2. 2010 - 18:02)

Dobrý den!
Já mám také...Ahoj, je mi 15 a mám vrozený hydrocefalus, ráda bych se seznámila s někým, kdo má podobnou diagn'ozu.

Reklama

Přidat komentář