Reklama

hydrocefalus

marieoli@seznam (Ne, 14. 2. 2010 - 12:02)

Můj syn by také rád spoznal...Mám 7 letého vnoučka,který má rovněž cávku k odvádění mozkomíšního moku,Je to bezvadný kluk,kterého milujeme.V součastné době se začíná učit jezdit na vozíčku (má rozštěp páteře) a v září ho čeká l.tř.Vašemu chlepci přeji hodně dobrých přátel a jen to dobré.

iryna (St, 13. 2. 2013 - 19:02)

mám 16-ti letého...dobry den....precetla jsem vas dopis...moji dcerce zjistily diagnozu G911 na druhy den v porodnice...v kvetnu ji bude 10 let...ja uz nepocitam kolik krat byla po operacnim zakroku...je to hrozne...31.1 znovu operace...uz je vetsi,vsechno chape,stydi se za svuj vzhled...DEPRESE...navic jsem na ni sama...doktori nic hezkeho do budoucna nerikaji...

jana (Pá, 4. 9. 2009 - 11:09)

Taky mám syna s hydrocefalem, po předč porodu 27. týden je mu už 4,5 roku, bohužel pořád nechodí, nemluví jen mama a tata a papa, ale jinak se moc dobře domluví rukama je velice hyperaktivní, chodí po čtyřech a má taky záchvaty vzteku, pořád buší hlavou do země, když se mu něco nedaří nebo mu něco nedovolím, potřebuje pořád pozornost dospělých a sám se neumí moc zabavit, jen novou hračkou, chci popřát všem maminkám hodně trpělivosti, které mají stejné dítě a jestli je nějaká se stejnými problémy z Ostravy at mi napíše jestli chce na j.sapova"seznam.cz.

ForBio (St, 2. 9. 2009 - 21:09)

Také patříte k lidem, kteří začínají "řešit" svůj zdravotní stav až ve chvíli, kdy se projeví příznaky onemocnění? Také přehlížíte rodinnou anamnézu, tzn. vrozené dispozice a "čekáte" až na období, kdy se "něco" objeví? V takové situaci je základním předpokladem úspěšné léčby, ale také prevence, včasná a co nejpřesnější diagnóza.
Je mnoho způsobů, jak najít řešení a pomoc. Jedním z nejefektivnějších je využítí nabídky Studia ForBio, nově zřízeného pracoviště v Plzni s možností špičkové diagnostiky přístrojem METATRON 4025GR Hunter. Tato NLS diagnostika nabízí velmi přesnou metodou komplexní vyšetření Vašeho organismu s vysokou mírou přesnosti. Je to jediná NLS diagnostika s certifikací pro lékařské účely. Metoda je schopna odhalit i nádorová onemocnění v jejich raném stadiu, stejně jako odhalit skrytá stadia různých onemocnění ještě před projevem jejich vnějších příznaků. Tímto neinvazivním a pro člověka bezpečným vyšetřením zjistíte, jaký je skutečný stav Vašeho organismu a účinným způsobem předejdete onemocnění a zdravotním komplikacím. V převážné většině to má zásadní význam pro rychlou prognózu a následnou volbu léčby. Můžete tak rychle a efektivně provést zásadní rozhodnutí směřující k Vašemu zdraví a dobré kondici. Více na www.forbio.cz

nistor01"seznam (St, 2. 9. 2009 - 20:09)

Můj syn by také rád spoznal chlapce,který má tuto diagnozu.Je mu 10 let ted chodí do 5 třídy.Momentálně je v nemocnici na reoperaci,ale do týdne by se vám ozval.Děkuji NISTOROVÁ

__utma=48467763 (Pá, 28. 8. 2009 - 18:08)

Hele a v jaký nemocnici jsi byla?A jakýho máš neurochirurga?

Návštěvník (Pá, 28. 8. 2009 - 18:08)

Dobrý den!
Já mám také hydrocefalus.Je mi teprve 12 let ale hodně už jsem si prožila.Mám díky hydrocefalu velmi špatné zážitky na které nikdy nezapomenu.Od svého narození až do mých 12 let jsem absolvovala 3 operace.
1.Operace byla když mi zaváděli shunt.
2.Operace byla,když mě kluk který mě až do teď nenávidí strčil,a shunt se mi vypojil do jiné komory.Tak jsem byla ve velmi špatném stavu.I v ohrožení života.Ale zvládla jsem to.I když jsem strávila dva měsíce v nemocnici a celou 1.třídu jsem omdlívala a upadala do bezvědomí.
3.Operace jsem absolvovala nedávno.Rozpojil se mi za uchem shunt.Konala se 1.Máje.To mě operovali jednou a shunt sešili jednim stehem a to nebylo všechno.V den Kdy mě mělipropustit jsem musela na kontrolní RTG.Bylo mi fajn.Čekala jsem až příde doktor aby mě mohl propustit.Ale přišel a já byla psychycky i fizycky připravená jít domů.Ale on mi řekl že můžu jít domů ale žen operace se jim moc nezdařila a že by mi doporučoval další.Tak sem se z toho rozbrečela.Oba konce shuntu prý byli v sobě zasunuté jen 2mm.Takže než bych dojela domů,tak by se mi běžným pohybem shunt znovu vypojil.Měla jsem udělané všechny předoperační vyšetření a rána byla ještě nesrostlá tak sem si řekla,že tam teda na tu reoperaci zůstanu.Prý by se jenom přešmikly stehy.Hned další den jsem šla na další operaci.Moc se mi tam nechtělo.Věděla jsem co mě čeká.Když jsem se probudila tam mně rána skoro nebolela.Hned za dva dny jsem šla domů.Jsem ráda že už to mám za sebou.Ale špatné a čerstvé zážitky mi bohužel zůstali.A to má ještě stále chronické bolesti hlavy.Ale stejně mě bude v životě čekat ještě hodně operací okolo shuntu.Skuste se prosím vžít do mé situace.
Děkuji a zajmavé počtení!!!!!!!!!!!!!

Jana (Út, 12. 5. 2009 - 11:05)

Ahojky vsichni taky mam 2 letou holcicku s hydrocefalem meli jsme krvaceni do hlavy a tak nam dali prvni port pak v jejich 3 mesicich shunt.Jezdime do Brna k P.Brichtove je skvela.Zatim dobre Anetka je moc sikovna beha, krasne mluvi,umi moc pisnicek a basnicek je to proste nase zlato.Ale taky se vseho moc bojim tak jako kazda mamca.Moc vam vsem preji at uz zazivate s vasema detatkama jen to dobre a kdyz budou komlikace tak nestracejte hlavu,oni deticky nas potrebuji abych byli v pohode.Kdyz budete neco potrebovat tak mi napiste na sykora.jana zavinac seznam.cz Omlouvam se mam novej notebook a nevim jak se tady dela zavinac.Zatim papa Jana a Anetka

Lucia (Pá, 13. 3. 2009 - 13:03)

Ahojte. Mám poúrazový hydrocefalus ( stalo sa
mi to pri pôrode, keď so mnou lekári zle manipulovali ). Chcela by som sa spýtať, či je medzi vami žena, ktorá bola tehotná ( alebo je ) s touto diagnózou.

môžete mi napísať na little-devil"post.sk

Ivet (So, 24. 11. 2012 - 20:11)

ahojte, mě doktor řekl že musim na operac vp shunt kvuli hydrocefalu. Mela jsem problemy ze zrakem. Jen nevim co vse ta operace u asi 20letych obnasi. Nejsem nijak postizena nic studuji skolu a vse zatim muzu delat jak se mi chce jen me trapi ty oci a ta operace jen bych si chtela skrz tuhle operaci psat s nekym kdo vi do ceho jdu a co me ceka dekuji ... pokud to nedela nekomu problem tak muj e-mail je [email protected]

izalinda (Út, 4. 9. 2012 - 21:09)

ahojky,ta diagnóza zní... Ahoj Jani ,
mohla bys mi prosím říct, jak se jmenuje ten špičkový neurochirurg a ve které nemocnici ho mohu najít ? A pokud víš o nějakém dobrém neurologovi, který ti pomohl ? Potřebuji to, abychom se dostali do dobrých rukou.Aby nám to dobře vysvětlil a aby se nic nepřehlédlo.Pokud to bude pro tebe lepší, můžěš mi napsat na e-mail :
[email protected]

Děkuji

izalinda (Út, 4. 9. 2012 - 21:09)

Ahoj můžete mi napsat i na e-mail, pokud je to pro vás tak lepší.

[email protected]

Děkuju

izalinda (Út, 4. 9. 2012 - 21:09)

Ahoj můžete mi poradit ve které nemocnici v ČR jsou úspěšní doktoři a jak se jmenují, pokud je jich víc ? Se kterými lékaři jste měli dobré zkušenosti se zavedením hadičky do mozku a do břicha ?

izalinda (Út, 4. 9. 2012 - 21:09)

Ahoj zajímalo by mě, když se hadička zavede do břicha, jestli je to do střeva nebo žaludku nebo někam jinam do břicha.

izalinda (Po, 3. 9. 2012 - 20:09)

ahoj,
ráda bych se zeptala , jestli máte někdo
nějaké zkušenosti s podáváním bylinek nebo nějakých kapek, tinktur při léčbě hydrocefalu.

Děkuju Izalinda

izalinda@seznam (Po, 3. 9. 2012 - 19:09)

Ja som bol na magnetickej... Ahoj Marku, u mého bratra , už je dospělý, nedávno zjistili hydrocefalus, Ještě nevíme jaký druh ani jak moc je to vážné. Mohl bys mi prosím tě napsat jaké léky ti napsal neurolog a jaká vyšetření ti dělali ?

Izalinda

EL (Út, 14. 8. 2012 - 15:08)

TAK TO JE SUPER ZE NEMAS ZADNE PRIZDNAKY JAKE TI PREDEPSAL LEKY JESTLY MUZU VEDET.

Marek (Po, 2. 7. 2012 - 11:07)

Ja som bol na magnetickej rezonancii pred dvomi rokmi, tam nám povedali, že to vyzerá na hydrocefalus. Neurológ mi predpísal lieky, o mesiac na to som bol na rezonancii znovu a povedali, že sa to výrazne zlepšilo. O nijakej operácii doktor nehovoril. Inak príznaky o ktorých hovoril doktor som nemal žiadne.

smisek (Po, 18. 6. 2012 - 19:06)

AHOJ. JSEM TU DNESKA POPRVE....AHOJ.JMENUJI SE MARIE A SYN JE MICHAL.SYNOVI PO NAROZENÍ ZJISTILY KRVÁCENÍ DO MOZKU.V 19 DNECH MU DALY DO ČELA KAPSLIČKU A V 6 TÝDNECH MU DALY HADIČKU.TED 4.6.BYL POPRVÉ NA PRODLOUŽENÍ HADIČKY.JESTLY MÁŠ ZÁJEM TAK MUŽEŠ NAPSAT.MUJ MEJL [email protected]

monika (Út, 22. 5. 2012 - 19:05)

AHOJ. JSEM TU DNESKA POPRVE....ahoj moc me tesi ja mam ctir komorovy vnitrni hydrocefalus bez suntu beru leky od bolesti od deprese ted jsem zacla i zapominat.a co vas synacek jak je natom.

Reklama

Přidat komentář