Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

Dr.Cvok (So, 17. 9. 2016 - 16:09)

Pan doktor, jsem tady :-)...No, znám pár "opravdu izolovaných" (od prvotní Církve ..), opravdu chudých a doslova "zaklínajících se výrazem: "jsme ubozí hříšníci chudí duchem", kde Pán buší a klepe dost dlouho a zatím bez zjevného účinku..oni i "mužové svatí, Bohu vydaní" mohou trpět "pýchou nezměrnou", nejmě když se považují za "dokonalé"(že oni mají správné poznání z Písma..) a "příkladně OBEY" (či jak se to píše..) Hospodina alias Lord(a)...No, nepochybujme, že mnoho farizeú v Izraeli za dnů Ježíšových si to o sobě myslelo též ... :-)Ale aby to nebylo tak černobílé, z "KC soudku". Papežský vizitátor po návštěvě nějakého kláštera, kde sestry byli pod vlivem Jansenismu...jeho "conclusion":"Žijí jak svaté... ale jsou to ďáblice.." :-)Prostě ono: "mnozí mi v oněch dnech řeknou Pane, Pane ... " :-) :-(

Dr.Cvok (So, 17. 9. 2016 - 16:09)

Pan doktor, jsem tady :-)...Myslíš si, že jsi bohatý a všechno máš.... nevíš, že jsi slepý, hluchý, nahý...No Mimo, jestli si myslíš, že tě "duchovní poustevničení" (či přesněji "schzizmatizmus" = "s nikým se nesnesu") nějak ochrání před touto možností ...Jak to říkal sv.František: "Je možno být chudý na kost a přitom zůstat v srdci pyšný boháč" (dodám - "jen asi poněkud omezený v možnostech"..):-)Pokušení chodí po lidech.. ne po horách ...

Dr.Cvok (So, 17. 9. 2016 - 16:09)

Re: A proto se toulám tímto světem, bez členství v církvi. Bojím se, že by byl na mě vydán verdikt.Nepochybuji o tom, že vyhnanství si lze uložit i dobrovolně ... :-)Nicméně jak dokazují Holanďan a Ahasver není přece jen nad "pevný bod". Ale chápu - "přelézat ohrady a vyhýbat se dveřím je tak vzrušujícně a romanticky " "nesystémové" až "chaotské". "Jméno Bakuninovo budiž pochváleno" :-)

Dr.Cvok (alias (So, 17. 9. 2016 - 16:09)

Re: Píšes, že Ježíš sám založil církev. Kde? Kde byl jeho chrám? Pokud vím tak na jezeře a loď byla jeho kazatelna, oslík dopravní prostředek, za kámen měl polštář. Mimo, co takhle Matous 16,11 ....

mima (So, 17. 9. 2016 - 15:09)

Zdravím Mimu, omlouvám se,...Touho máš naprostou pravdu, že my věřící jsme šťastnější s tím souhlasím. V různých zkouškách, nemocích, životních problémech.... spoléháme na Boží vůli, věříme, že nic se neděje jen tak, budoucnost je před námi neznámá. I když netušíme co je za zatáčkou, natož několik kilometrů před námi jsme v klidu, vše přijímáme s pokorou nejen to dobré, ale i to co je pro nás někdy bolavé. Ale zase v jiné oblasti to nemáme jednoduché. Svět se na nás dívá z jiného pohledu než na lidí bez víry. Jsme pod drobnohledem, každý pohyb, čin, komunikace, rodinný život, dokonce jsme obviňování za špatné skutky minulé generace..... nesmíš klopýtnout..ihned tě odsoudí. Pokud budeš dodržovat morální hodnoty budou se ti všude posmívat, ale kdyby jsi nějakou morální hodnotu znesvětlila, hned tě budou pomlouvat. Takový svatý, svatá...každou neděli chodí do kostela.... přitom nejsme andělé, jen lidé v kůži. Máme stejné problémy, pokušení, slabá místa...nikdo nejsme dokonalí a proto Bůh přišel v těle zrušit zákon, který byl daný na počátku, všechny ty obětí, nařízení, které byly jen dočasné a které nic neřešily.Nyní máme tu výsadu, že za celý svět byl obětován Beránek Boží, který snímá všechny hříchy světa. Krev nevinného starozákonního beránka už není na oltáři. Krev Božího Beránka zahaluje nyní celý svět a my máme možnost své hříchy vyznát s pokorou před Bohem a on je anuluje na základě jeho nové smlouvy s člověkem.Možná pro někoho to bude složité, ale je to tak jednoduché. Samozřejmě, že zneužívání se nepřijímá, jde zde o upřímnost....

Apoštol (So, 17. 9. 2016 - 12:09)

Zdravím Tě, Mimo. Děkuji moc za Tvou podporu! Jinak, co se týče Ježíše Krista, čtu bibli pozorně, navštěvuji bohoslužby! Pro upřesnění, i pro druhé. Pán Ježíš, krom 12 učedníků měl i dav příznivců, kteří byli jím uzdraveni. Ale ne všichni Mu byli vděční!Např., když Pán Ježíš uzdravil 10 malomocných a jen jeden Mu přišel poděkovat! K dalším Jeho přátelům nepochybně patřila Jeho Matka Maria, Magdaléna a Jan! Byli to ovšem i další! Co se týče Piláta,ten chtěl propustit Barabáše. Ježíše chtěl nechat jenom zbičovat, protože, jak sám říká:,,Já na Něm žádnou vinu nenacházím." Sám Pilát se bál Ježíše, potrestání! Ale když velekněží mocným hlasem volali:,,Na kříž s ním!!! Propusť nám Barabáše"!!! To bylo pro Piláta moc těžké! Barabáš byl totiž odsouzen za vraždu! Pilát řekl:,,Já na Ježíši žádnou vinu neshledávám, dám Ho tedy zbičovat"! Oni čím dál více křičeli:,,Na kříž s ním"!!! Nakonec i Pilát podlehl nátlaku velkého davu velekněží a Božích nepřátel! Propustil tedy Barnabáše a Ježíše vydal velmožům! Z Jeho učedníků dva z nich Ježíše zradili. Byli to Jidáš Iškariotský a Petr. Pán Ježíš to sám předpověděl. Řekl Petrovi:,, Dřív, než-li kohout zakokrhá, 3x mě zapřeš"! Také se tak stalo! Co se týče všech těch nesmyslných válek, vraždění a nemocí nevinných a malých dětí, určitě s tím Bůh nesouhlasí! Dává nám varování skrze různá znamení a Mariánská zjevení! Lidé však nechtějí vidět a slyšet!Co tedy ještě více může Bůh pro lidstvo dělat?!

rose (So, 17. 9. 2016 - 10:09)

a z uceni JK se udelal byznis, pokud nekdo zneuzije moje jmeno, nejsem na vine ja, jsem spise obet, stejne je to s tym co s ucenim JK udelali lidiVe čtvrtém století n. l. se mozaiky začaly používat v chrámech křesťanstva. Často zobrazovaly biblické výjevy, které sloužily k poučení věřících. Blikající světlo svíček, jež se odráželo na zlatých a barevných skleněných tesserech, vytvářelo mystickou atmosféru. Dílo Storia dell’arte italiana (Historie italského umění) říká: „Mozaika byla v dokonalém souladu s tehdejší ideologií, na kterou měl výrazný vliv . . . novoplatonismus. V tomto výtvarném umění probíhal proces, při kterém hmota ztrácela svou bezvýraznost a stávala se ztělesněním spirituality, světla a prostoru.“* Jak zásadně se to lišilo od prosté formy uctívání, kterou zavedl zakladatel křesťanství, Ježíš Kristus. (Jan 4:21–24)

rose (So, 17. 9. 2016 - 10:09)

nauka o osudu je fakt zvracena

mima (So, 17. 9. 2016 - 10:09)

Děkuji za příspěvek, já...Omlouvám se, že se zapojím. Někdy si myslím, že lidé mají vedlejší úmysly, proto nechtějí pochopit. Prostě jím to tak vyhovuje. Přirozenost člověka je že za všechny své špatné ( podotýkám špatné) skutky nechce nést zodpovědnost, naopak je schopen obvinít někoho jiného, neb říct já jsem to neudělal, nemělo to tam být, nestalo by se to, neměl tam jít.... tak mě vůbec nepřekvapuje, že nad tím vším co píšeš si umýváme ruce a necháme to na Pánu Bohů.Je to stejné, jak někdo na červenou projede křižovatku, způsobí smrtelnou dopravní nehodu a bude to omlouvat tím, že za to může ten člověk, který ty světla tam nainstaloval. Kdyby tam raději stál do každého auta si tam sedl, projel křižovatkou, auto zase v pohodě odevzdal. Taky by mohl zruši křižovatku, zakázat výrobu automobilu.... vidíte nejsem vinen, to je On....

Touha (So, 17. 9. 2016 - 10:09)

Pan doktor, jsem tady :-)...mima píše:Zamyslel ses, kdyby se dnes procházel světem s kterou církvi by sympatizoval?----------Já tuhle myšlenku musím rozšířit ještě o to, co by vůbec JK říkal tomu, co z jeho učení vzešlo. Co by říkal na to,co se v jeho jménu nebo ve jménu jeho učení dělo.

rose (So, 17. 9. 2016 - 09:09)

krestanska vira by byla vymyslena, kdyby skutecne Jezis neby posel od Boha, ale potom jezme pijme, nebot zitra mame zemrit. Pak nic nema smysl a jsme tady zbytecne

mima (So, 17. 9. 2016 - 09:09)

Zdravím Mimu, omlouvám se,...Milá Touho, vše je v naprostém pořádku. Naopak, těším se, že jsi tady, tvé myšlenky jsou krásně napsané, dobře se čtou, mě neurazi.

Touha (So, 17. 9. 2016 - 09:09)

Zdravím Mimu, omlouvám se, pokud nějak prudím, já toho zas nechám:)Tome ještě k těm umírajícím dětem z našeho pohledu nevinným. Tam jsem za ty dlouhé roky zaznamenala dva argumenty. Buď je to osud, boží vůle, karma to znamená předem dané. Tady různí křesťané mluví o tom samém, jen každý dle svého pohledu.Nebo je to dědičný hřích, což je něco tak šíleného, za čím lze opět skrýt naprosto vše a nelze se tomu vlastně bránit.To, co je nás, nevěřící, pochybující, poznávající a duchovně nesebevědomé ...trápí, je pro věřící (tady nejen křesťany) zodpověditelné, pochopitelné....proto stále tvrdím, že lidé, kteří věří v boha nebo boha bez výhrad, mají život jednodušší, šťastnější. Pro nás je oporou partner, dítě, láska....pro věřícího je to bůh. A ten jen tak nezklame, pokud věřící přijme, že součástí této božské reality je i jeho utrpení

mima (So, 17. 9. 2016 - 09:09)

skvely flajmick...pises To...Pan doktor, jsem tady :-) zajímavá otázka " co mít proti církvím ? "To je vážně celosvětový problém :-) Víš kolik církvi je na světě? Registrovaných myslím do tisíce ( můžete mě poopravit, bylo tak kdysi, teď..) a co neregistrované? Teď bych se měla rozhodnout pro jednu a upřednostňovat jí? Píšes, že Ježíš sám založil církev. Kde? Kde byl jeho chrám? Pokud vím tak na jezeře a loď byla jeho kazatelna, oslík dopravní prostředek, za kámen měl polštář. Zamyslel ses, kdyby se dnes procházel světem s kterou církvi by sympatizoval?Nemám nic proti těm upřímným lidem, kteří jsou v těchto církvích, mám něco ale proti tomu systému.A proto se toulám tímto světem, bez členství v církvi. Bojím se, že by byl na mě vydán verdikt. Myslíš si, že jsi bohatý a všechno máš.... nevíš, že jsi slepý, hluchý, nahý... Hle, stojím u dveří a klepu...

Touha (So, 17. 9. 2016 - 09:09)

Děkuji za příspěvek, já...Ahoj Tome. Ono je to křesťanské náboženství nebo víra zcela geniálně vymyšlené. Ta teze o svobodné vůli vlastně zajišťuje to, že biblický bůh je dobrý aniž by za zlo, které se mu pod rukama děje, musel přebírat odpovědnost. Tohle není v žádném náboženství kromě tedy těch tří abrahamovských. Geniální a neprůstřelné

mima (So, 17. 9. 2016 - 09:09)

Zdravím Tě, Mimo! Přeji...Apoštole, posílám taky pozdravy. Vím o čem píšeš a proto je mě to milé. Nesmutní z reakcí na tvé příspěvky, pokud někdo neprojde v tvých botách, neokusí tvůj chleba, nepochopí tvůj zármutek, radost... neporozumí ti nikdy z celá.Přeji Ti taký krásný ve zdraví požehnány den.

Tom (So, 17. 9. 2016 - 09:09)

Dovolte, abych napsala svůj...Děkuji za příspěvek, já nejsem v této oblasti natolik vzdělán, abych to takhle čtivě sepsal a navíc jsem poslední dobu líný psát delší příspěvky.Ale hrozně se mi líbí teze o svobodné vůli člověka, abychom mohli zdůvodnit zcela nepochopitelné vraždy a znásilnění malých dětí. Asi víš o čem píši.

Touha (So, 17. 9. 2016 - 08:09)

Tome, když se tak dívám...Dovolte, abych napsala svůj názor I před narozením Ježíše zvaného Kristus byli a žili dobří lidé.Je jisté, že Řím byl tehdy na samém počátku svého úpadku a to i morálně. To ovšem nevylučuje, že stejně jako v každé době, lidé dobře věděli co je dobré a co zlé. Ta spousta proroků, různých mesiášů atd. ovšem vypovídá o tom, že lidé vpodstatě dobří, potřebovali nějaké ujištění o tom, jak se věci mají a že ta určitá dekadence kolem nich je řešitelná a není správná. Proč se legendou stal zrovna Ježíš? Protože ho vlastně vytvořil, zvěst o něm rozšířil a jeho učení sesumíroval Pavel z Tarsu. Bez něj by vše bylo určitě jinak a Ježíšovo učení i když spíš křesťanství, by nebylo tak flexibilní a jistě by neobsáhlo celou Evropu a nestalo by se oficiálním náboženstvím, které šlo ruku v ruku se světskou mocí (během vlastně pár století). Co se týká té partičky kolem ježíš za jeho života, pokud si dobře pamatuji Bibli, učedníci se na něj dle evangelií vykašlali, když jej křižovali. Taky nic moc. Zůstala mu máma, Magdalena a možná Jan, kdo ví kdo to byl.Význam Ježíš za jeho života přeceňuješ. Za těch pár let, co veřejně působil se vzhledem k možnostem doby mohl se jeho osobou zabýval je Pilát a ani jemu se Ježíš nezdál nějak politicky ani sociálně nebezpečný. Určitě víš, o čem píšuA že je tahle doba nějak horší, co se týká, jak říkáš hříchu a nepravostí. Tak to IMHO ne. Máš dojem, že středověk, který plný válek, nemocí a to vše ve jménu pod diktátem křesťanství a jeho panovníků byl nějak morálně lepší a řekněme pro Ježíše přijatelnější? Hmmmm

Steve (So, 17. 9. 2016 - 02:09)

Ne ... tady je to fakt marný! :-D

Apoštol (So, 17. 9. 2016 - 01:09)

Tome, když se tak dívám kolem sebe, vidím velmi často pravý opak!Bůh dal lidem svobodnou vůli! Ježíš Kristus byl poslán na tento svět, aby nám ukázal svým příkladem, jak máme žít! Ježíš nám byl ve všem podobný, kromě hříchu! Měl kolem sebe dvanáct učedníků, kteří Ho následovali! Měl však také plno odpůrců-mezi králi a velekněžími. Ježíš často chodil mezi hříšníky. Když se modlil ke svému Otci, říkali:,,Hle, blázen"! Když jedl a pil s hříšníky, říkali:,,Je žrout a pijan!" Jíž před 2000 lety měl Ježíš Kristus mnoho nepřátel! Velekněží Ho předvedli před Piláta a dali ukřižovat! Dnes se dějiny opět opakují. Na této zemi vládne hřích, nepravost a bezcitnost! Ježíš Kristus nám přislíbil:,,Hle , přijdu brzy, a obnovím tvář země." Při svém 2. příchodu na tuto zemi se projeví naplno Jeho spravedlnost! Bůh spoutá satana, toho dávného hada, provazem a řetězy a uvrhne jej do propasti! S ním i ty, kteří činili nepravost! Tam bude pláč a skřípění zubů! Spravedliví však půjdou do věčného života. Uvažte, kdyby hospodář věděl, v kterou hodinu v noci přijde zloděj, nebděl by? Ježíš přijde v hodinu a den, kdy se ani nenadějete! Proto bděte, neboť nevíte dne, ani hodiny! Bděte tedy ,abyste nepřišli do pokušení! Amen.

Reklama

Přidat komentář