Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Ondra (Čt, 15. 10. 2009 - 23:10)

Ondro,

jistě souhlasíš s...Vidím to asi takhle, v původním Novém Zákoně to jméno bylo, ale mělo dojít k velkému odpadnutí. Také je řečeno, že se pravé poznání rozhojní. Já to třeba vidím, na reakci různých kněží, kteří div nevyjdou ze své kůže, co si to ti svědkové dovolili, dát tam Jehovu, najednou je tam nějaký plán, který se má splnit v budoucnosti a jim se to nelíbí. Říkají nesahejte nám na našeho Ježíše. Ale jak už jsem napsal Bůh jistě chtěl aby lidé ctili jeho syna, ale asi si nepřál aby se na něj zapomnělo.

Mare (Čt, 15. 10. 2009 - 22:10)

Milko, je to naopak, to podstatné jsi napsala ty.
Jen jsem pár veršů přidala, toť vše.
Přiznám se, že jsem se drobně spíše styděla já.
Ale moc ti přeju, ten tvůj skvělý růst v moudrosti v našem Pánu, k vůli Ondrovi dodávám, v Ježíši Kristu. Aby nebyl zmatený, koho myslím, zda našeho Otce nebo Syna.

Přeju vám všem také dobrou noc.

Mare (Čt, 15. 10. 2009 - 22:10)

Ondro,
vůbec nerozumím, co jsi mi chtěl říct tvojí reakcí na vzývání Kristova jména z 1.Kor.1:2.
Můžeš mi to říct více srozumitelně ?

zvědavec (Čt, 15. 10. 2009 - 22:10)

Myslíš přípustné učení vro vzývat hned 2 Pánům, jednomu JHVH, druhému Ježíšovi?
Ondra správně odpověděl, když řekl, že vzývali Pána. Kubrt pořád bouchá hlavou o zeď. Prosí, abychom prosili o Boží moudrost a sám o to prosí? Kdyby prosil, otevřou mu oči a vzýval by také jako Ondra, že? Bible nelže. My nepřidáváme jméno JHVH, ale Ježíš, v jehož jménu je záchrana, a ta záchrana je Ježíš znamená JHVH, že Ondro a Kubrte? Taky se snažíme otevřít mysl, tak se prosím snažte!

Mare (Čt, 15. 10. 2009 - 22:10)

Ondro,

jistě souhlasíš s tím, že Bible je inspirována Bohem. Že je to kniha, která se po staletí nezměnila a že Jahve je ten, kdo nedovolí, aby bylo v ní něco zásadního změněno.

Jak se podle tebe tedy mohlo stát, že mohlo z nové smlouvy zmizet to nejpodstatnější podle svědků Boží jméno.......!!!

Což uznávají i svědkové sami, že jméno Jehova NZ neobsahuje, přestože jsou tam přímé citace ze SZ....!

Jako např.v Řím.: 10:13

13‚každý, kdo vzývá jméno Páně, bude spasen‘.

Přestože v SZ v Joelovi, se hovoří o Jahvem,...jak to, že není totožný přepis jeho jména ,...zvláště když je to údajně to nepodstatnější , podle vás, a ještě k tomu v souvislosti se záchranou....!

A v kontextu se hovoří vlastně o Ježíši, protože v následujícím verši je hovořeno o tom:

14Ale jak mohou vzývat toho, v něhož neuvěřili? A jak mohou uvěřit v toho, o kom neslyšeli? A jak mohou uslyšet, není-li tu nikdo, kdo by ho zvěstoval?

O Jahvem přece slyšeli.....!

Prosím, pokus se nad tím více zamyslet.......rozhodně to neodpovídá vašemu výkladu.

♥Kubrt&#9 (Čt, 15. 10. 2009 - 22:10)

JAK TO, ŽE NE ??????? PO 6. (SATANOVO ČÍSLO) MATOUŠ 4:10 A PO 7. (ÚPLNOST BOŽÍ) OPAKUJI MATOUŠ 4:10 !!!!!!!

Kromě toho i Matouš 4:4 a 7, dále Matouš 22:37. A vem si k tomu laskavě Překlad nového světa svatých Písem. Otevři, prosím, svou mysl a požádej Boha o rozlišovací schopnost. Mimoto JK VZÝVÁ SPOUSTA LIDÍ, ale Jehovu pouze asi 7.000.000 (všichni nebudou zachráněni, že ?)Vzpomeň si, že JK řekl SILNĚ SE NAMÁHEJTE, aby jste šli po úzké cestě k věčnému životu.

milka (Čt, 15. 10. 2009 - 22:10)

Děkuji za doplnění milá Mare,pořád se ještě učím,a jak to vidím budu asi celý život.Snad je to tak správně,myslím,že Bůh nám vše odhalí a že nám není dáno vše poznat už nyní.
Dobrou noc všem.

Mare (Čt, 15. 10. 2009 - 22:10)

Milka odpověděla naprosto přesně.

Ondra (Čt, 15. 10. 2009 - 22:10)

pro Mare:

1.Kor. 1:2 Církvi Boží, kteráž jest v Korintu, a posvěceným Kristu Ježíši, povolaným svatým, spolu se všemi, kteříž vzývají jméno Pána našeho Jezukrista na VŠELIKÉM MÍSTĚ, i jejich i našem

Myslíš, že by Korinťanům nějak vadilo, kdyby se na všelikém místě modlili k Ježíšovi? Že by někdo vtrhnul k nim domů a začal je kamenovat za to, že se modlí k Ježíšovi? Nikomu by to nevadilo. Ale to, že kázali Ježíše, to už se tam určitě někomu nelíbilo.

milka (Čt, 15. 10. 2009 - 22:10)

Ondro já se ani malinko nezlobím,jen jsem s tebou zde a komunikuji.
Ježiš nám zjevil Boží jméno v plné podstatě.
ZJEVIL,ne řekl jsem jim tvé jméno,to přece znají,nýbrž vysvětlil,kdo Bůh je.Jaký je.
Boží jméno nám nebylo Ježišem slovně dáno ,nýbrž zjeveno.
Jen Ježiš zná Boha,jen Ježiš nám mohl o něm vyprávět a zjevit jako Boží syn lásku Boží.A to je Bůh,Bůh je láska.Tak nám jej JK přímo svojí přítomností představil(zjevil),ukázal.

Mare (Čt, 15. 10. 2009 - 22:10)

Kubrte,
proč to jméno tedy nikdy nevyslovil...?

♥Kubrt&#9 (Čt, 15. 10. 2009 - 22:10)

Kubrte a kde máš to...Zamysli se nad tou otázkou Milko ? Když JK ŘÍKÁ "DAL JSEM JIM NA VĚDOMÍ TVÉ JMÉNO" - JAKÉ JMÉNO ??????? JEHOVA !!!!!!!

Mare (Čt, 15. 10. 2009 - 22:10)

jen doplním Milku.

1.Kor.1:2
2církvi Boží v Korintu, posvěceným v Kristu Ježíši, povolaným svatým, spolu se všemi, kteří VZÝVAJÍ JMÉNO NAŠEHO PÁNA JEŽÍŠE KRISTA, ať jsou shromážděni kdekoliv, jinde či u nás:

Jaké jméno křesťané vzývali....!

1.Kor:4:1
1Proto ať nás všichni pokládají za SLUŽEBNÍKY KRISTOVY a správce Božích tajemství.

Koho byli křesťané služebníky......!

Kol.1:1
1Pavel, z Boží vůle APOŠTOL KRISTA Ježíše, a bratr Timoteus

Řím.1:1
1Pavel, z Boží vůle apoštol Krista Ježíše, a bratr Timoteus

Koho byl Pavel apoštol.....!

Ondra (Čt, 15. 10. 2009 - 22:10)

Ježíš je ten kámen, který...Souhlasím s tebou, že jen díky Ježíšově oběti máme naději být zachráněni.

Ondra (Čt, 15. 10. 2009 - 22:10)

pro milku, tak se nezlob.
Ale zamysli se třeba nad tím, proč se Židé báli toto jméno vyslovovat. Nebo za jakým účelem někteří lidé "vyndali" toto jméno. Akorát to nepasuje, protože Ježíš říká, zjevil jsem TVÉ JMÉNO lidem. Je to podle mne takové ředění Boží vůle a nechuť některých lidí,aby opravdu přišlo Jeho Království.

milka (Čt, 15. 10. 2009 - 22:10)

Ježíš je ten kámen, který jste vy stavitelé odmítli, ale on se stal kamenem úhelným. V nikom jiném není spásy; není pod nebem jiného jména, zjeveného lidem, jímž bychom mohli být spaseni. (Sk 4,11-12)

milka (Čt, 15. 10. 2009 - 22:10)

Ondro NZ,byl psán Řecky!!!
Opět se pleteš se SZ,který byl opravdu hebrejsky a myslím,že jméno obsahoval ,pouze při čtení se nevyslovovalo..

milka (Čt, 15. 10. 2009 - 22:10)

Kubrte a kde máš to poznání,vždyt říkáš něco jiného než VRO?I oni uznali,že NZ,Boží jméno neobsahoval!!!

Také apoštol Pavel by jistě mnohokrát využil příležitost pojmenovat Boha jeho jménem při službě pohanům, například při kázání o "neznámém Bohu" v Aténách. Jméno, které stálo v centru pozornosti prvních křesťanů, bylo jméno Ježíše Krista: démoni jsou vyháněni v moci jeho jména - Sk 16:18. Hříchy jsou odpuštěny pro jeho jméno - Sk 10:43. Uzdravení přichází prostřednictvím Ježíšova jména - Sk 3:16. Všichni učedníci vzývali toto jméno - 1.Kor 1:2. Jediné jméno, kterým mohou být lidé spaseni, je jméno Ježíšovo - Sk 4:12. Jméno Ježíš je vyvýšeno nad každé jiné jméno - Ef 1:21, Fil 2:9-11.
Překladatelé Překladu nového světa svatých Písem stáli při rozhodnutí, zda vložit jméno Jehova do textu Nového Zákona před závažným naukovým problémem. Kdyby to neudělali, museli by uznat, že Nový Zákon je soubor spisů o Ježíši Kristu, museli by uznat Ježíše Krista samotného jako Pána a být jeho svědky. To je problém, před kterým stojí svědkové Jehovovi až do dnešní doby.

To byl problém apoštolů,že kázali ve jménu JK,tím uváděli v rozpaky a pohoršení farizeje,že nevzývali jako vy,pouze JHVH.Proto byli pronásledováni ,mučeni a zabíjeni,že přinesli novou víru- NZ-JMÉNO JEŽIŠ KRISTUS,odpuštění a milosrdenství od Boha, ne už jako pouhého přísného vůdce ,nýbrž jako milujícího Otce!!!

♥Kubrt&#9 (Čt, 15. 10. 2009 - 21:10)

Proč myslíte, že se Ježíš zmiňoval o Božím jménu, kdyby Bůh žádné neměl ???

Ondra (Čt, 15. 10. 2009 - 21:10)

k ..15.10.2009 21:05 -...S tím "přísným" soudem bych to neviděl rozdílně, Ježíš má za těch spoustu let jistě stejný názor na soud jako jeho Otec

Reklama

Přidat komentář