Reklama

Klimax nebo přechod.

Beruška (Pá, 22. 4. 2016 - 23:04)

to máš pravdu Vendy. Ale zase nemusíme mít všechno doma :o)

Vendy (Pá, 22. 4. 2016 - 23:04)

jo jo také doufám, na druhou stranu poradili si jiní, zvládli bychom to také

Beruška (Pá, 22. 4. 2016 - 21:04)

no tak snad nás to nepotká, každopádně jsem si přečetla o andropauze co šlo, na woykoff.comu je to opravdu super popsané a teď budu doufat, že andromen nebudu muset pořizovat

Vendy (Čt, 21. 4. 2016 - 12:04)

určitě to nemusí potkat každého, záleží jaký vede život, jestli sportuje, kouří, nekouří, strava a tak. Též doufám, že se nám to doma vyhne.

Naďa (Út, 19. 4. 2016 - 22:04)

jo jo jinak já jsem našla hezký popis andorpauzy na stránkách www.woykoff.com

Beruška (Út, 19. 4. 2016 - 22:04)

no tak to je mazac, to zní naprosto horově, to ale nemusí potkat každého chlapa, že ne?

Vendy (Pá, 8. 4. 2016 - 11:04)

Příznaky se zpravidla objevují pozvolna a nerovnoměrně, proto si je muži příliš neuvědomují. Jde ponejvíce o změny v psychice, fyzické kondici a sexuálním životě. Lékaři hovoří i o syndromu částečného deficitu mužských pohlavních hormonů, mužském přechodu neboli andropauze. Nejde však o stejný stav, jaký se objevuje u žen, tedy o menopauzu. V andropauze nedochází k zástavě určitých biologických pochodů jako u žen. Navíc není toto období u mužů tak přesně ohraničené. Změny jsou velmi individuální a geneticky podmíněné. Je to období, kdy je muž nejvíce ohrožen projevy chorob cév a srdce, nádorových onemocnění či chronických onemocnění dýchacích cest. Výjimkou už není opotřebení kloubů a páteře, poruchy vidění a sluchu, psychologické problémy i změny v hormonální rovnováze.

Objevuje se úbytek svalové hmoty, zvyšuje se podíl tuku v těle, ubývá fyzických sil, zhoršuje se zrak.Všechny tyto změny mohou způsobovat poruchy erekce.Typickým projevem stárnutí u muže bývá zbytnění prostaty. To se projevuje problémy při močení, jde například o zpomalený začátek, odkapávání moči a další. Co mohou muži pro sebe udělat? Klíčovou zásadou je střídmost, především v jídle – vyrovnaný jídelníček, omezení živočišných tuků, více ovoce a zeleniny. Zásadní je také omezení pití alkoholu a skoncování s kouřením. Velký vliv na zdravotní stav má váha, pohyb, ale i relaxace

Beruška (St, 23. 3. 2016 - 23:03)

no ještě by mě zajímalo jak dlouho takový přechod u chlapů může trvat, půl roku roky, roky?

Brouk (St, 23. 3. 2016 - 22:03)

jo jo je to mazec, posílám...No tak to se máme všichni na co těšit!

Beruška (St, 23. 3. 2016 - 11:03)

Nejčastějšími příznaky...Tak náš taťka má téměř všechny příznaky tak jsem zvědaáv co doktor na to?

Štěpán (Út, 22. 3. 2016 - 12:03)

u andropauzy záleží na člověku,někoho to postihne více, někoho méně, někdo to nemusí nějak ani zaznamenat, můj taťka bral Andromen jak mu poradil lékař, říkal, že stav se zlepšil. Doufám, že mne se to vyhne.

Naďa (Út, 22. 3. 2016 - 11:03)

tak to je docela mazec....jo jo je to mazec, posílám ještě něco k andropauze.Nevratný proces biologického stárnutí vede ke snížení tvorby mnoha látek, které regulují metabolické děje v lidském organismu. Významnou skupinou, u které se syndrom nedostatku jejich produkce projevuje výraznými příznaky, jsou pohlavní hormony. U stárnoucích mužů je to především testosteron, který je produkován buňkami varlat, ale také dihydrotestosteron a dihydroepiandrosteronsulfát. Charakteristické pro postupně snižující se hladinu těchto látek v organismu je řada nežádoucích symptomů (viz níže). Fyziologický proces úbytku sexuálních hormonů je u mnoha mužů urychlen špatným životním stylem (stres, alkohol, nízká fyzická aktivita, drogy), obezitou a chronickými nemocemi jakou jsou cukrovka, ateroskleróza, onemocnění jater a ledvin nebo benigní hyperplazie prostaty. U stárnoucího a relativně zdravého muže lze doporučit vedle racionální diety a fyzické aktivity také pravidelné užívání přírodních látek, které stimulují produkci steroidních hormonů v pohlavních žlázách a nadledvinkách bez nežádoucích účinků. Z tradiční lidové medicíny tyto účinky má komplex látek obsažených v kotvičníku zemním (Tribulus terrestris). Vliv kotvičníku na zvýšení tvorby testosterony a dalších příbuzných hormonů u člověka byl farmakologicky prokázán a je uznáván Světovou zdravotnickou organizací.

Milena (Út, 23. 2. 2016 - 21:02)

tak to je docela mazec. každopádně děkuji za info

Naďa (Út, 23. 2. 2016 - 21:02)

V jakém věku může začít...Nejčastějšími příznaky andropauzy jsou:

ztráta svalové hmoty / zvýšení tělesného tuku (zejména v oblasti břicha),
všeobecná slabost organismu,
osteoporóza,
snížené sebevědomí a nadšení,
zvýšená podrážděnost,
potíže s bolestí,
problémy s pamětí a koncentrací,
zvýšené pocení,
arteriální hypertenze,
ztráta vlasů,
zvýšená citlivost na chlad,
problémy s prostatou,
malé libido.

Norina (Út, 23. 2. 2016 - 17:02)

MOny díky moc, super.

Monča (Po, 22. 2. 2016 - 23:02)

jo jo hlavně u chlapů to...Nori je tam min. doba 3 měsíce, myslím, že u doplňku stravy omezení jak dlouho se to může brát není, ale v lékarně ti to určitě poví.

Norina (Ne, 21. 2. 2016 - 12:02)

jo jo hlavně u chlapů to může přijít relativně brzo. Nevíte někdo ten androment má nějaké omezení jak dlouho se může brát? Tak doma zavedeme více potravin bohatých na zinek a selen a uvidíme.

Monča (Pá, 22. 1. 2016 - 17:01)

Sáry tak já koukala na ten andromen a našla jsem to hezky popsané tady, to je fakt mazec.http://www.woykoff.com/andromen0

Sára (Pá, 22. 1. 2016 - 13:01)

Aha to vypadá docela drsně,...no do nedávna jsem vůbec netušila, že existuje mužský přechod, ale pak když to diagnostikovali našemu taťkovi začala jsem hledat o této tématice. Vypadá to, že skutečně to může být horší jak u žen, nebo je to tím, že ženské vydrží všechno :o)). Našemu taťkovi doporučili andromen a zdá se, že se jeho stav zlepšil cca po 2-3 týdnech. Jinak zvýšit pohyb a potraviny bohaté na zinek a selen.

Monča (Čt, 21. 1. 2016 - 13:01)

Aha to vypadá docela drsně, to je snad ještě horší než přechod u žen. No funguje na to něco ozkoušeného?

Reklama

Přidat komentář