Reklama

kvasinky, candidoza,mykoza

Romča (28) (St, 31. 8. 2005 - 12:08)

Magdo, já to na svých stránkách uvádím, když se podíváš na O Candidóze a Možnosti nákazy, tak se to tam dočteš a i jinde na stránkách. Stačí i sliny k přenosu na druhého člověka, pokud jsou infikované. Je nutné léčit i partnera! A to nemusí mít zrovna viditelné problémy, protože třeba například taková močová trubice může být nákazou při sexu. Jinak se používá mastička Canesten, co se týče té vyrážky, která je volně prodejná. Jinak na kožní a nebo urologii. Nejlépe mu vysvětli, jak se věci mají. Vůbec neznamená, že je candidóza ženská nemoc! Nám je to jen víc nepříjemné kvůli spodku, takže se s tím snažíme něco dělat, ale chlapi na to trpí úplně stejně jako ženský a to samé platí i o dětech! Koukněte se na odkaz Příznaky nemoci a schválně, kolik si jich tvůj partner přizná. Candidóza není v žádném případě jen o spodku!!! Jó, adresa stránek je: www.candinka.wz.cz Dej mu je třeba přečíst, aby pochopil a buď tě má rád a nebo ..Dokud nebude fit, tak kondom a basta!!

Magda (Út, 30. 8. 2005 - 16:08)

Když mě právě připadá zbytečné držet nějaké diety, brát tuny léků atd. když vlastně MOŽNÁ problém není jen v nás. Když se chlap neléčí, navíc PREVÍT (hrozně svého přítele miluju, tak mě berte s rezervou) nepřizná, že má potíže, tak jak se můžeme vyléčit my ženy... Kdesi jsem četla, že kvasinky jsou ve střevě, kde žijí v harmonii s ostatními breberkami. Vše je v pořádku, pokud něco nenaruší danou rovnováhu. No .. když má člověk imunitu v pořádku, tak se tělo ubrání a kvasinky se nikam mimo střevo nedostanou. Nikde se však nepíše, že do pochvy se mohou dostat při sexuálním styku. Nechci svého partnera podezírat, ale je to tak 50 na 50. Navíc, já žiju už delší dobu mnohem zdravěji než on.Takže .. prosím, prosím. Pokud dokážete poradit, kam zajít, budu moc ráda. To samé radím i Vám, milé dámy

Lucka (Út, 30. 8. 2005 - 15:08)

Magdo, muj manzel mel pri mych akutnich problemech take vyrazku, ktera za par dni zmizela. Mam take dojem, ze on je tim prenasecem, objevilo se mi to az, kdyz jsem se seznamila s nim, jeste ke vsemu bere kortikoidy, kvuli strevum, takze lze i tu najit jistou spojitost. Ale vsechny testy dopadly negativne. Sel na kozni (coz bych doporucila i Vam, kdyz s nim chces jit nekam spolecne, na gynekologii ho nevysetri, jeste mozna URL). Me doktor rekl, ze i kdyz partner kvasinky ma, muzou byt testy negativni, u muzu se to proste projevuje velmi malo, takze me nezbylo nic jineho, nez pracovat na sobe. Souhlasim s ostatnima, doktori jsou k tomuto tematu dost flegmaticti a moc to neresi :-(

Magda (Út, 30. 8. 2005 - 14:08)

Holky, byla některá z Vás léčená spolu se svým partnerem? Partner se mi před pár dny svěřil, že občas mívá "vyrážku", která mu po pár dnech sama zmizí. Viděla jsem jí .. a řekla bych, že to jsou kvasinky. Většina doktorů, kterých jsem se ptala, říká, že partnera není potřeba léčit.. Já mám však podezření, že původcem mých problémů je on. Po našem 2. milování jsem totiž začala mít problémy.. Jsme oba trochu introverti, tak teprve po roce jsme o tom začali mluvit otevřeněji.. Já osobně bych nejraději zašla někam, kde nás budou léčit společně. Vždyť moje problémy jsou možná kvůli němu .. Kam máme zajít? Poraďte prosím.. Na kožní asi ne. Když zrovna nebude mít potíže, tak mu nic nezjistí a moc nám to nepomůže..Ještě jedna věc. Nemyslíte si, že kdyby se ta různá antimykotika brala delší dobu, že by to mohlo pomoci? Mě doktorka dala vždycky jen 1-2 prášky + lokální krém či čípek. Výsledek byl ten, že gynekologicky jsem byla na chvíli v pohodě. Ale pokud jsou kvasinky po celém těle, tak by bylo potřeba léčit se celkově. Dieta a přírodní léčba je podle mě taky jen dočasným řešením. Stačí trochu a je to všechno zpátky.. Souhlasím se změnou životního stylu, ale upřímně .. vy máte tak pevnou vůli, abyste se vyléčily na víc než na pár měsíců???????MOC MOC DĚKUJI.. Vaše spolubojovnice, Magda

Lucka (Út, 30. 8. 2005 - 13:08)

Ahoj lidi, taky jsem se sem dlouho nedivala, ale cloveka to tahne, tak alespon nakukuji. Ja to musim zatukat, ale zatim bojuju s kvasinkama dobre, parkrat to taky nevyjde a pak tak tyden, 14 dni s tim bojuji, nez se stav vrati k normalu, nastesti je to tak jednou za ctvrt roku, ale od jara co drzim "svoji" dietu, je to dobre. Neni to uplne ono, ale svedeni a vytok uz uplne vymizel, jen zustavaji obcasne praskliny po sexu. Asi je to tim, ze tu dietu nedrzim tak striktne, tj. sladke nejim vubec, ale treba testoviny ci ryzi jim klasickou. Dale dodrzuji prisnejsi hygienu a s pripravku jim jen Lactobacillus.Zaciname se ted s manzelem snazit o mimco, mam po vysazeni HA trochu rozhozene cykly, tak jsem si radsi zacala merit bazalni teplotu, tak uvidime, jak se s tim popereme, dam vedet. Drzte se vsichni a at se vam ulevi. Ahoj Lucka.

Veronika (Út, 23. 8. 2005 - 05:08)

Lenko, to Ti musím dát za pravdu. Taky jsem měla pocit, že se mi otevřeli dveře od nového světa. Protože jak říkáš, lékaři si s tím nevědí rady, byla jsem z toho dost nešťastná. Ale hrozně moc psychicky pomůže, když si o svých problémech máte s kým popovídat, třeba tahle virtuálně a získáte i spoustu rad a zkušeností od druhých! V mém okolí ani nikoho nemám, neznám, s kým bych si na tohle téma mohla blíže popovídat. Takže tyhle stránky, stránky Romči a jiné takové na internetu jsou prostě neocenitelné! Navíc kvasinky gynekologického rázu jsou choulostivější téma, na které ne s každým toužíte živě debatovat.. Takže všem tady velké díky!!!

Lenka (Út, 23. 8. 2005 - 01:08)

Jo a kdyby jste náhodou měli tip na nějakého dobrého gynekologa, moc to uvítám. Nejlépe z okolí Brna nebo Olomouce. Pro změnu teď chodím k jednomu primářovi, u kterého mám pocit, že ho vyloženě otravuju a myslím, že ho víc zajímá jeho sestřička v krátké průhledné zástěře, pod kterýma se jí vyjímají tanga...asi nemá problém s kvas.Tak pa Lenka

Lenka (Út, 23. 8. 2005 - 01:08)

Ahoj všem.Je už po jedné hodině ráno a já se nemůžu odtrhnout od vašich článků. Jsem nadšená, konečně mám pocit, že mě někdo chápe a to mě ani neznáte. S kvasinkovou infekcí mám problém už spoustu let. Všichni gynekologové se na mě dívali jak na nějakou děvku, neurčitě pohupovali hlavama, napsali nějaký ten čípek a poslali mě domů s tím, že to bude dobrý. Jenže ono to není dobrý už nějaký ten rok. Chvíli vypadá, že je to prič a pak se to zas vrátí. Jeden nejmenovaný přednosta gynekologie mi prostě suše oznámil, že to mám chronické a nedá se s tím nic dělat, prostě se to bude vracet. A že kv.inf. je jedno z nejdiskutovanějších témat na lék. kongresech. To mě fakt uklidnilo...Mám pocit, že se mi otevřel nový svět. Budu se řídit radami a třeba to společně porazíme. Jinak vřele doporučuji výplach Tantum Rosa, nedám na něj dopustit, ikdyž zázraky taky nedělá. Tak papa, už jdu honem spát, protože nedostatek spánku je přece rizikový faktor, ne?Ahoj Lenka

Veronika (Út, 23. 8. 2005 - 00:08)

Omlouvám se Romčo!!! Četla jsem poslední příspěvek od Báry a napsala její jmeno.. Díky za skvělé stránky patří Tobě Romčo! ;-)

Veronika (Út, 23. 8. 2005 - 00:08)

Ahojky Báro! Tvoje stránky jsou opravdu skvělé! Jsou nabité informacemi. Velice jsem uvítala receptíky, které tu uvádíš. Kopírku jsem zažhavila ;-).Ještě jednou moc díky a přeju všem pevnou vůli a pevné zdraví!

Bára (Po, 22. 8. 2005 - 14:08)

Jinak, minulý týden jsem psala, že se mi kvasinky vrátily. Stalo se to po té, co jsem začala užívat tabletky Česnek a Petržel (od firmy Klas .. ale řekla bych, že to není důležité). Zatím nechci činit nějaké závěry, ale napadlo mě, že jsem MOŽNÁ konečně kápla na něco, co ty potvůrky vyhání. Říká se přece, že když lék začne zabírat, problémy se chvilkově zhorší

Bára (Po, 22. 8. 2005 - 14:08)

Ahoj Romčo a ostatní,zrovna dneska jsem se dostala na Tvé stránky (ještě než jsem si přečetla tento příspěvek). Jsou úžasné. Děkuju. Myslíš, že by šlo doplnit o osvědčena centra (popř. lékaře či léčitele), kteří se o problém zajímají, ale nejsou jím posedlí? Mám pocit, že scénář je vždy stejný - přijde gynekologický problém a následná identifikace kvasinek- gynekolog nepomůže, problém vždy jen na chvíli utlumí, neinformuje o nutnosti celkové detoxikace těla- člověk si najde info sám, vykašle se na doktora a stane se samoléčitelem- když už si myslím, že je vyhráno, polevím a je to tu zas.Až sem jsem se dostala i já.. Ráda bych to však někde konzultovala - někde, kde nebudu mít pocit, že jsem simulant, který pořád otravuje. Třeba by mě zajímalo, kde všude po těle ty kvasinky mám, tj. kde všude léčit. Nemám pocit, že bych zas až tak moc hřešila..Kam tedy zajít? Klasický doktor léčí jen lokálně.. Popřípadě jsou ovlivněni nějakou farmaceutickou firmou a nabízejí hlavně jejich lék. Totéž platí o přírodních lécích (celostní medicína, léčitelé, homeopatici). Kam tedy zajít, aby se člověk nestal sponzorem těchto firem, nedostal se k šarlatánovi a hlavně, aby byl léčen celkově .. ne pouze lokálně? Imunologická centra?Co si o tom myslíte?Bára

Romča (28) (Po, 22. 8. 2005 - 11:08)

Ahoj holky,tak už jsem zase tu. Dloho jsem tu nebyla. Koukám, že se nám tu změnilo dost lidiček. Takže doufám, že se jich pár už z toho dostalo. Což by mě moc potěšilo. No, já jsem léto nějak nezvládla - stres, práce, dovolená, sladý, ovoce, zmrzlina, ovocné dortíčky, nebyl čas na pečení chlebíku, takže bílé pečivo a vedra atd. V tuhle chvíli jsem těch potvůrek plná a nejenom dole, takže od prvního září jdu zase do nich. Vím, že to jde, takže jsem celkem v pohodě a už se na to moc těším. Je mi, pak moc dobře. Spousta zdravotních obtíží vymizí a pleť se mi zlepší a celkově budu plná energie a hlavně bez jakýchkoli bolestí spodku. Budou to dva měsíce, ale pak bude zase Ok. No, nějak jsem to nezvládla přesto léto, ale to nevadí, dáme to zase do pořádku.Mimčo jsme se dohodli, že ještě ne, protože to stavění se nám nějak protáhlo, takže ještě třeba rok počkáme, když to jde, proč to hnát do extrémů. Já si teď v klídku vyčistím tělo a třeba na vánoce, no, kdo ví?Pro nový lidičky připomínám moje webový stránky. Nejsou sice ještě hotový, ale už je v nich dost informací, které by vám mohly pomoct, při zdolávání kvasinek. Adresa je: www.candinka.wz.cz Takže hodně štěstí všem a krásný den.Romča

Hanca (Čt, 18. 8. 2005 - 14:08)

Chtela bych se jeste vyjadrit k tomu riziku tehotenstvi. Moje kamaradka nemohla dlouhou dobu otehotnet, trpela kvasinkama a byla z toho moc nestastna. Pak zacala castecne s makrobiotickou stravou, k tomu pridala elixir Fungilen a nez stihla dobrat Detoxilen, byla tehotna. Ted uz je ve tretim mesici, dba na zdravou stravu bez cukru, bile mouky a mleka(kvuli miminku nechce riskovat) a je v pohode

Hanca (Čt, 18. 8. 2005 - 14:08)

Lenko, myslim, ze zadne vyplachy neni dobre provadet dlouhodobe. Osobne bych ti doporucovala je postupne omezovat, treba ob den, pak ob tri dny, jednou tydne, pak uplne prestat a uvidis. Moje kamaradka uzivala dlouhodobe CitroGrep a mela problemy - rozmazane videni, brneni nohou,.... ve forme vyplachu to podle me taky neni dlouhodobe vhodne, protoze CitroGrep je precejenom dost silny

Hanca (Čt, 18. 8. 2005 - 14:08)

Renato, ja si myslim, ze to chce dietu! Pred dvema rokama jsem mela podobny ekzem nad ocima, sucha, supinata a svediva kuze, pak se to zacalo objevovat i pod prsama, bylo to cervene flicky, kozni mi na to davala taky kortikoidni masticky, pak to po tom zmizelo. Ted jsem se od Vanoc stravovala makrobioticky, ale jelikoz jsem cely cervenec a pulku srpna procestovala, zdrava strava sla do haje a objevil se nejen vytok, svedeni spodku, ale i ekzem nad ocima! Takze ted zacinam opet se zdravou stravou a k tomu pridam znovu uz osvedcene elixiry, v poradi Fungilen, Detoxilen a Fruktavit (info k elixirum a doporucene diete na http://www.novyobzor.cz/hor2.html )P.S. pro Veroniku: koupani v mori mi zadne problemy nedelalo, kvasinky se projevily az po spatne strave

Veronika (Čt, 18. 8. 2005 - 06:08)

Od MUDr. Tudíka jsem se dozvěděla, že pokud mám dlouhodobé problémy i přes veškeré pravidla, které je nutné dodržovat (vyvarovat se sladkého, bílé mouce, vhodné oblékaní..atd.)a potíže i nadále přetrvávají, nebude problém jen ve střevech, ale problém bude i v imunitním systému. Doporučil mi zařadit do životosprávy nějaký přírodní potravinový doplněk na podporu imunitního systému a to nejméně 3měsíce! Já užívám BION3.Na strankach: http://www.imunotop.cz/kandidoza.html píše něco více ke kvasinkám a zde také můžete najít možnost poslat MUDr. Tudíkovi jakýkoliv dotaz, na který vám na váš mailik odpoví. :-)Hezký den!

Veronika (Út, 16. 8. 2005 - 23:08)

Tyhle stránky jsou opravdu skvělé! Člověk se tu od vás všech dozví spoustu důležitých věcí a rad! Moc děkuju!A hlavně opravdu mám také pocit, že už o své nemoci vím možná víc, než můj lékař. Ten mi tvrdil, že to sladké může trošku ovlivnit, ale to bych toho sladkého musela sníst velikánské množství. Což není vůbec pravda! Mně stačí pomálu jen k sladkému přičichnout..Musím to zaťukat, ale tak silný výtok naštěstí nemám a ani není nijak cítit. Je ale možný, že mám jiný druh "kámošek". Každý den nosím intimku, abych si nešpinila prádlo a dbala tím líp na hygienu a dbám, abych nosila zásadně bavlněné prádlo. Co se týká té diety, jsem zatím spokojená. Myslím, že vliv to určitě má. Ale jak jsem tu tak pročítala všechny vaše rady a vlastní zkušenosti, každému tělíčku k vyléčení pomohlo úplně něco jiného. Každé tělíčko se s tím jinak potýká. Vzpomněla jsem si, že tenkrát ten výplach z Tea-tree oleje mi naopak mé potíže x-krát zhoršil (měla jsem také tvarohovitý výtok). Velmi dobrý je tu už výše zmíněný od ostatních Canesten (čípek + mast). Já nejradějí používám výplachy Tantum-rosa, jsou skvělé! Na mě působí zatím nejlíp. Ani Femigel mi tak dobře nepůsobí (ten ráda používám jako lubrikační gel - vyhnu se tak pálení při sexu, které se mi občas dostaví). Jinak výplachy si dělám při silných potížích 2x denně, a to ráno a večer. Při minimálních potížích pak dělám výplach tak 2x do týdne, přestanou mi i mé bolesti břicha a bolesti při sexu. Ale ještě nidky jsem se toho zatím bohužel nezbavila úplně.. Ale hlavu vzhůru!

Tara (Út, 16. 8. 2005 - 15:08)

Jo jo.. na doktory v tomto není moc spoleh. Já teď měním gynekoložku, jelikož ta má současná o tom moc nepřemýšlí. Zkusím gynekologa z Vinohradské nemocnice v Praze, MUDr. Krase. Neznáte ho některá?Já už to pomalu začínám vzdávat. Antimykotika zabrala vždy jen na chvíli. Homeopatika na trochu delší chvíli, ale znovu se to vrací. Začnu asi pátrat po jiných příčinách, než je dietní chyba. Testy na AIDS a cukrovku mám za sebou, teď ještě čekám na výsledky z imunologie a chci zažádat o testy na pohlavní choroby. Je totiž zvláštní, že někdy je ve výtěrech mám a někdy ne. Nejdříve začne ten tvarohovitý výtok + svědění, pálení, překrvení - výsleky jsou v pořádku. Za pár dnů se přidává řídký průzračný smrdutý výtok .. a až tehdy mám nějaký nález. Jinak .. nemáte pocit, že spolu s tím tvarohovitým výtokem, jste cítit jakoby po rybičkách (na té vnější sliznici, pod pysky). Myji se ráno i večer a někdy i hodinu po vykoupání, když se protřu prstem, tak je to cítit rybičkama..... Jsem trochu nechutná, já vím .. a moc se omlouvám. Ale doktorky se ptát nechci a tato anonymita mi dodává kuráž dozvědět se něco víc.Děkuju za tyto stránky a za Vaši radu.Tara

jolana (Út, 16. 8. 2005 - 14:08)

Ahojte všichni, co máte stejný problém jako já. Kvasinky léčím u gynekoložky asi 5 let. Střídavě čípky nebo orálními antimykotiky. Vždycky mám pokoj jen chvíli. Doktorky jsem se ptala, jestli k tomu nepřispívá konzumace sladkého. Tvrdila mi, že ne. Myslím si, že už mám větší přehled o této nemoci než lékařka. Každý večer sedím u netu a hledám. Zvláštní je, že už vůbec netrpím svěděním. Když má zánět přijít, bolí mě v podbřišku a taky rodidla. Výtok ani nevytéká, protože je takového vzhledu jako tvaroh (a to doslova) a strašného množství. Pořád do sebe cpu nějaké čípky, ted jsem si koupila tantum rosa a začala jsem s dietou, tak uvidím.Zvláštní je, že kvasinky se objevují hlavně v těhotenství a já jsem měla od nich klid hlavně, když jsem byla těhotná. Děkuju všem, co sem přispívají a udělují tak dobré rady. Mějte se!!

Reklama

Přidat komentář