Reklama

kvasinky, candidoza,mykoza

hana (St, 6. 7. 2005 - 13:07)

Ahoj, při výplachu Tantum rosa je důležité držet po celou dobu vyplachování irigátor stisknutý jinak vytvoříš ve vagině dost nebezpečný přetlak. Já jsem Tantum použila, musím říci že roztok sám o sobě je výborný a pomohl mi při léčbě mykózy skvěle - ovšem s aplikací jsem měla vážně dost problém. Je těžké udržet ho po celou dobu vyplachování stisknutý - sám je dost tuhý a vody je tam 1/2 litru takže je to dost těžké. Asi bych si zkusila sehnat jiný irigátor - ale zkus to...

miriam (So, 2. 7. 2005 - 09:07)

celu .a vlez si pri tom do vane a daj pozor na teplotu vody .pouziva sa len prevarena voda

Jana (So, 2. 7. 2005 - 08:07)

Ahoj! Muzete mi prosim nekdo poradit. Chci si udelat vyplach Tantum Rosa a v navodu se pise pouzit pul litru roztoku. Pouziju celou tu davku najednou?? Nikdy jsem to pred tim nedelala a chci to zkusit. Dik, Jana

karolina (Pá, 1. 7. 2005 - 22:07)

musim se s vami podelit o uspesne zakonceny boj s kvasinkami: drzela jsem 3 mesice poctive protikvasinkovou dietu (popsanou na tomto serveru).. predtim jsem mela kvasinky ob mesic. Na konci diety (o vanocich.. bylo to strasny ;)) se jeste jednou v mirnejsi podobe objevily a od te doby vubec!! Preventivne konzumuju zive jogurty (nejvic se osvedcila Hollandia) a sladke jim malo, ale jinak uplne v pohode. Takze radim tuhle cestu, da se to vydrzet, krasne jsem i zhubla a telo se procistilo.

Hanča (Pá, 1. 7. 2005 - 11:07)

Jardo,prečetla jsem si ještě ty tvoje minulé příspěvky a je tam pár věcí,na které ti nikdo neodpověděl,tak se k nim vyjádřím.Jinak taky souhlasím s tím,že lepší je máslo(když už se bez něho člověk nemůže obejít)než ty chemické margaríny.Co se těch laktobacilů týče,tak ty od Swisse jsou podle mě jedny z nejlepších.Na trhu je ale ještě výrobek Fersym,který považuju za ještě lepší,protože obsahuje ještě B vitamíny,které napomáhají lepšímu uhnízdění laktobacilů ve střevě a navíc v tomto výrobku jsou ty laktobacily naočkované na ječmen,aby déle vydržely.Pokud studuješ v Praze,tak ten Fersym prodávají v Planetě zdraví po pravé straně v ulici, jak se jde od I.P.Pavlova směrem k Náměstí Míru.Vařím zásadně pouze celozrnnou rýži,protože bílá (včetně Basmati) má podle mého názoru naprosto stejný efekt jako třeba bílá mouka.Tu celozrnnou rýži je ale potřeba v normálním hrnci vařit tak 45 a více minut v závislosti na tom,jestli je dlouhozrnná nebo kulatozrnná(ta až 60min.).Zkus i další obiloviny jako třeba jáhly nebo kroupy-jejich hlen působí velice příznivě na střeva.Místo vajíček se ve zdravých výživách prodává výrobek Vajahit,ale nemám s ním žádné zkušenosti.Nepotřebuju jíst pečivo.Mám ale známou,která si doma vyrábí kváskový chleba-kvásek,mouka,voda a hrozně si ho pochvaluje.Žitný kvas se dá už hotový koupit v některých pekárnách nebo jsem ve zdravé výživě viděla i sušený.Já se vůbec snažím vyhýbat moučným výrobkům(i těm celozrnným),protože jsem si u sebe vytestovala,že i špaldová mouka u mě způsobuje zahlenění-když třeba týden nejím žádné moučné výrobky a pak si dám pár dnů po sobě něco z celozrnné mouky,tak mám v noci ucpaný nos,nemůžu dýchat a hleny cítím i v krku.Makrobiotici nahrazují kypřící prášek přírodním vinným kamenem-má stejné účinky a je zdravější-zeptej se na něj ve zdravé výživě(pokud jsi v Praze,tak doporučuju v odpoledních hodinách navštívit zdravou výživu v Sázavské ulici-vedle gymnázia Sázavská u Náměstí Míru.Paní majitelka je velice ochotná a člověku vysvětlí,jak má co používat).Pokud už chceš jíst mléčné výrobky,tak určitě ne sýry-to je největší lepidlo,na výrobu 1kg sýra je potřeba 10-15l mléka!Doporučuju spíš jogurty,nejlépe už tady zmíněný Hollandia.Brambory obsahují jedovatý solanin,já je jím jenom vyjímečně,pokud ti chutnají,tak se je aspoň střídej s obilovinami a vař i nadále s kmínem.Mandle jím pouze nejprve povařené ve vařící vodě a oloupané-to byste nevěřili,co bordelu je v té šlupce! Na akupunkturu jsem chodila asi půl roku,stálo mě to šílené peníze a nepomohlo.Nepomohla ani homeopatika.Až změna stravy a ty elixíry v pořadí Fungilen,Detoxilen,Fruktavit.

Hanča (Pá, 1. 7. 2005 - 11:07)

Otruby jsou dobré,i když osobně bych volila šetrnější variantu,Psyllium. Tu zeleninu si zkus kratce napařovat-na klasickem napařováku na knedliky.Podivej se jeste sem: http://www.novyobzor.cz/hor2.html a přečti si tam článek Zbavte se plísní,kvasinek a toxinů. Já jsem se díky elixírům,které na této stránce nabízejí a jimi doporučovené dietě(teď jsem přešla na makrobiotickou stravu,díky které se mi nádherně zlepšila i pleť a menstruační cyklus)kvasinek po několikaletém boji zbavila-aspoň teda doufám. Kdybys chtěl ještě něco vědět, tak se mi ozvi na mail-ten si kontroluju i přes prázdniny.

Pete Petan (Čt, 30. 6. 2005 - 08:06)

Já bych jen uvedl, že především je nutné vyčistit střeva a to pomůže udělat především dubová kůra, ale ne kupovaná, ten kupovaný hnus se nedá pít. Musíte si ji sami nasbírat. Přečtěte sihttp://www.sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/lecive_rostliny/dub.htm, a musíte to pít aspoň 3 týdny.

Jarda (St, 29. 6. 2005 - 10:06)

Mohou se při dietě jíst pšeničné nebo jiné otruby?

Luci (Út, 28. 6. 2005 - 10:06)

Ahojte, tak ja som tu prispievala pár mesiacov dozadu, teraz som s kandidou v k?ude, ale stále držím diétu. Ak ju poruším, je to naspäť. Po mesiacoch takejto super stravy ale vôbec nemám chuť na niečo zakázané.Ve?mi a vlastne hlavne mi pomohla Romča a jej stránky a rady, toho som sa držala a je všetko v pohode.Jardo, ak ti zelenina zle trávi, daj si medzi jedlou tabletku s lactobacilom - to na mňa zaberá. Lebo sa mi tiež špatne trávila zelenina.Držím vám palce, diétou sa to dá dostať do normálu, len vydržte, stojí to za to.

Jarda (Po, 27. 6. 2005 - 21:06)

Vyšetření mi dělali a vše je OK. Od pátku vim krevní skupinu (A1 Rh+)a tak jsem nějaké potraviny omezil a je to trochu lepší, měl bych se spíš zaměřit na vegetariánskou stravu, ale to bych se nejspíš už úplně ztratil, měřim 189cm a vážim něco kolem 75kg, jsem z vesnice a mám rád pořádnou práci, ve městě to kompenzuju posilovnou, běháním, plaváním a vším na co mám zrovna chuť..., a tak potřebuju pořádnej příjem energie, mléko nemůžu kvůli laktóze a luštěniny jim jen tak pro spestření stravy, takže maso je dobrý a nepůsobí mi žádný problémy, jím ho tak akorát.Dneska jsem koupil CANDIDA & kuchařka tak zas trochu víc nastuduju.S těma vajíčkama jsem se nejspíš ukvapil, někdy jsem z toho zkrátka trochu mimo, ale pomalu se začínám chytat a zvládat pravidla týhle hry. Lékař říkal, že problémy s nadýmáním a plynatostí se stratí časem sami, prý si musím zvyknout na celozrnné pečivo a aby mi to trochu líp trávilo, tak mi předepsal Kreon 25000, který by mi měl doplnit do trávicího traktu nějaký enzymy, který prý kvasinky taky potlačily a prý se to srovná. Takže kreon přidáme k ostatním preparátům a uvidíme co to s námi udělá :-)) Co si o tom myslíte? Jedli jste někdy nějaký takovýhle doplněk, je to k něčemu? Receptík:- prsíčka z jednoho kuřete- 2 vejce- středně velká cibule- pohanková mouka- křen- sůl Prsíčka jsem lehce naklepal a osolil. Poté jsem ušlehal vejce, opět trochu osolil. Přidal jsem do nich odhadem pohankovou mouku, aby z toho vzniklo těstíčko a nakonec do něj přimíchal na drobno nakrájenou cibuli. Plátky masa jsem v něm obaloval a přímo vkládal na pánev s olejem, lžicí jsem trochu těstíčka na plátky ještě přidával. Pozvolna jsem je osmažil z obou stran a na talíři jsem je lehce posypal nastrouhaným křenem. Dalo by se to jíst i bez přílohy, ale dopřál jsem si oškrábané vařené brambory (s kmínem) + pár listů hlávkového salátu pokapaných olivovým olejem, salát skvěle vyrovnával ostřejší chuť křenu ... přeji dobré chutnání :-)

Martina (Po, 27. 6. 2005 - 18:06)

Jardo, dělali ti vyšetření na Ulcerózní kolitidu? Příznaky by tomu docela odpovídaly. Často vzniká jako důsledek přemnožení kvasinek a převážně u mužů. U té kolitidy jsou totiž trochu jiná pravidla diety a např. vajíčka dělají největší potíže. Zkus se se svým lékařem poradit.

Martina (So, 25. 6. 2005 - 13:06)

Ivco, diky, zkusim ho. Hezky den

Ivca (Pá, 24. 6. 2005 - 09:06)

Mě osobně se jogurty vyplatilo vynechat (jinak dietu nedodržuju). Pokud se plánuješ stravovat ořechy a semeny, tak je dobré je předem opražit.Co se týká rýže, já používám Natural, protože mi chutná :-)

Lída (Čt, 23. 6. 2005 - 19:06)

Zeleninu je dobré aspoň krátce tepelně zpracovat, což zvláště platí při problémech s kvasinkama. Mě se osvědčily dva způsoby: na sítku jemně nekrájenou zeleninu spařit - přelít vařící vodou, nebo blanšírovat, tj. povařit ve vodě asi 2-3 minuty. Vodu nevylévat, ale použít do dalších jídel.

Jarda (Čt, 23. 6. 2005 - 16:06)

Dneska jsem si pročetl většinu vašich starších příspěvků a zodpověděli mi další moje otázky. Pořád, ale nevím jak je to stou rýží? A neustále mě trápí bolesti žaludku, hlavně při té chůzi. Vajíčka jsem vysadil a je téměř po nadýmání. Jím ale také dost syrové zeleniny, tak bych potřeboval poradit jak bych ji měl nějak zpracovat, aby tolik nezatěžovala trávení a zároveň si uchovala vitaminy a minerály? Zítra budu mít výsledky z vyšetření na krevní skupinu, tak opět poupravim jídelníček, doufám, že to pomůže. Zkusim zase upéct chleba bez těch vajec, snad se to povede.Ještě bych rád věděl jak nejlépe zkombinovat svačinu. Je např. vhodné kombinovat:- vločky, mandle, ořechy s ovocem a jogurtem nebo jogurt raději vynechat, zkuste mi nějaké typy doporučit.Jestli někdo nahlédnete do diskuse pokuste se mi poradit, za pár dní opustím kolej a pak budu mít přístup na net značně omezený, tak se snažím získat co nejvíce informací.Jsem sice kluk a nemám takové problémy jako vy, ale za celých těch sedm let co mě kvasinky doslava ničily a bránily mi ve spoustě věcí a činností, si dokážu vážit každého dne, který strávím bez neustálých zažívacích problémů a jiných nepříjemností. Díky moc ... Jarda

Ivca (Čt, 23. 6. 2005 - 08:06)

Martino, vyzkoušej doktora Nouzu. Má soukromou praxi někde v centru Prahy. To hlavní, co ti doporučí je dieta + nějaké ty doplňky léčby.Jardo, pokud ti máslo způsobuje problémy, tak je určitě rozumné ho vysadit. Musíš ale počítat s tím, že všechny tyhle "rostliné tuky" jsou samá chemie, takže se zdravou výživou to nemá nic společného. Ovšem pokud to tělo dobře snáší a nějaké to Éčko ti nevadí, tak to asi není problém.

Jarda (St, 22. 6. 2005 - 22:06)

Četl jsem si nějaké starší příspěvky a dočetl jsem se, že normálně jíte rýži Basmati a podle doby přípravy, kde myslím, že to byla Romča, psala, že má rýži hotovou za 15 min, usoudil jsem tedy, že se určitě nejednalo o celozrnnou rýži. Jak to tedy je? Mohou se jíst i některé rýže bílé (loupané), rád bych věděl jaké to jsou, z Romčiných stránek jsem pochopil, že všechny tam vypsané rýže musí být celozrnné? Celozrnná rýže mi moc chutná, ale doba přípravy je moc dlouhá. Zítra si asi dojdu nechat udělat test na krevní skupinu, myslel jsem, že to bude v kartě, ale nebylo. Máslo mi nedělalo dobře, ale proč to nevím, jak jsem něco omastil končilo to nadýmáním a průjmy, tak jsem myslel, že rama bude lepší.Jíte taky brambory? Já je jím, ale pouze oškrábané vařené s kmínem (vařim je ve dvouch vodách), syrové mi nedělají dobře a nemůžu ani vařené ve slupce, sám tomu nerozumim. Chodím na akupunkturu a dá se říct, že mi to dost pomáhá, při každé návštěvě mi doktor udělá EAV vyšetření a hned víme, kde je nějaký problém a můžeme se na něj hned zaměřit. Před rokem jsem skoro nevěděl o co se jedná, pak onemocněla moje sestra (lupus erythematosus), akupunktura a homeopatická léčba jí moc pomohla, ale jedná se poměrně o složitou dlouhodobější záležitost a ta si žádá opravdového odborníka.

Martina (St, 22. 6. 2005 - 19:06)

Cau lidi,tak jsem procetla par prispevku a chyta me jeste vetsi pocit beznadeje, nez jsem mela do ted. Muj prvni zanet se objevil cca pred sedmi lety, posledni tri roky ho mam v podstate nepretrzite. Lekari mi sazeji jednu chemikalii za druhou, a tak tam mam chvili streptokoka, chvili zase kandidy. Uz jsem z toho zoufala.K tomu opakujici se zanety dasni, a posledni rok i prudusek.Vite nekdo prosim o nejakem lekari z Prahy, ktery by se na tyto problemy specializoval a pomohl mi? Uz k tomu svemu nechci chodit, musim to nejak resit (nejvyssi cas, jestli chci mit nekdy vlastni deti)A zaroven prosim o nejakou nadeji- jestli vite o nekom ve vasem okoli, kdo se z takto vleklych problemu dostal,treba pomoci diety a tech kroku lecby popsanych na zacatku tematu tady na doktorce, prosim napiste mi. Doda mi to silu :-))Moc diky, at jste vsichni zdravi :-) M.

Ivca (St, 22. 6. 2005 - 16:06)

Jardo, ja dietu nedržím, tak nevím, jestli můžu radit, ale...Co se týká mléčných výrobků, tak já osobně jsem je úplně vyřadila a zbavila se spousty problémů. Teď jsem po dlouhé době dostala chuť na něco jako jogurt, ale vzhledem k tomu, že mi nedělají dobře (nadýmání, průjem), jsem zkusila zakysanou smetanu - bylo to bez zažívacích problémů, ale opravdu zahleňuje, takže pokud po tom vyloženě netoužíš, tak mléčné výrobky klidně vynech... Jinak všichni doporučují bílý jogurt od Holandie.Co se týká másla a ramy, tak jsem někde četla, že je lepší si namazat chleba pravým máslem než nějakým ropným produktem (což je rama). Je to spíš o osobním přesvědčení.Co se týká chleba a vajíček. Klasický chleba se peče bez vajíčka: je to mouka, sůl, kmín, ocet, droždí a voda. Můžeš zkusit nahradit droždí kypřícím práškem a uvidíš, co to udělá. Dřív se mouka přidávala jen to takového lepšího pečiva (koláče,...). Nepřijde mi, že by vajíčko dělalo s těstem nějaké zázraky. Možná si ho nahradil jen moc velkým množstvím vody.

Jarda (St, 22. 6. 2005 - 10:06)

Asi před týdnem jsem začal s dietou, před tím jsem to hodně flákal. První tři dny jsem byl úplně mimo: zmatenost, bolesti hlavy, břicha, hrudi, kloubů, svalů, šílená chuť na sladký, něco podivného ve stolici (něco jako bílé pavučiny) dokonce to ze mně lítalo i horem v podobě hlenů. Protože u mě lékeři nikdy nenašli nic podivného, tak mě tyto příznaky po vysazení nevhodných potravin ujistili, že se nejspíš skutečně jedná o kandidu. Co myslíte, nemýlím se? Problémy, které jsem měl pomalu mizí, ale jeden přetrvává a to je plynatost. Peču si chléb podle receptu jaký má Romča na svých stránkách, ale mám pocit že právě on působí ono silné nadýmání, nejprve jsem si myslel, že mám překyselený žaludek, ale silné bolesti v místě žaludku nebo spíše v levé části hrudi těsně pod žebry, se objevují převážně při chůzi (problémy s dýcháním, cítím tlukot srdce, musím zastavovat a rozdýchávat se) a jakmile plyny odejdou (cca. 2 až 3 hod) jsem v pohodě, pálení žáhy nemám. Myslím si, že mé problémy způsobují vejce, které se do těsta dávají, a tak jsem se pokusil chléb upéct bez nich. Nedopadlo to nic moc, chléb se nechtěl dopéct, po rozkrojení se mi zdálo že těsto je syrové a bylo takové mazlavé, zkrátka ani na pohled nevypadal chléb moc jedle. Nevíte někdo o nějaké zdravé surovině nebo výrobku, který by vejce nahradil, popřípadě o jiném receptu? S jedním takovým nahrazovadlem jsem se setkal, název si nepamatuju, akorát vím, že obsahoval kukuřičný škrob a kukuřice také patří k potravinám u které mám tři křížky. Dále jsem v obchodě narazil na dva druhy kypřících prášků, jeden obsahuje kypřidla a pšeničnou mouku (ten používám), druhý je označován jako škrobový, jaký používáte vy? Ještě jsem začal užívat Laktobacily od firmy Swiss, byla to dobrá volba nebo jsem měl začít s jinými? Jinak mi jídlo moc chutná, jím hodně zeleniny, celozrnné výrobky a hodně mě překvapila celozrnná rýže, je výborná. Chci ještě do jídelníčku zkusit jablečný ocet a nějaké mléčné výrobky (jogurty, tvarohy, sýry) víte o některých, které by byly nejvhodnější? Co se myslí pod pojmem hotové výrobky z brambor? Potřeboval bych hlavně vyřešit problém s tím pečivem a pak by to mělo jít jako po másle. Máslo nejím nahradil jsem ho ramou, snad i tohle nebyla chyba? Děkuju každému kdo se pokusí zodpovědět moje dotazy a posune mě tak o dalších pár kroků vpřed blíže ke zdravému a plnohodnotnému životu :-)) Všechny moc zdravim a držim Vám palce ... Ahoj

Reklama

Přidat komentář