Reklama

Latentní tetanie

Návštěvník (Pá, 1. 11. 2002 - 15:11)

Mám diagnostikovanou neurogenní tetanii. Jak se liší od tetanie latentní a co s ní dělat? Trpím jí asi dva a půl roku a léčba hořčíkovými tabletami se sice ukazuje jako účinná (už mi není špatně každý den jako dřív), ale stále se cítím unavená a nemůžu být tak aktivní jako ostatní. Je mi totiž teprve šestnáct let a představa, že bych měla těmito příznaky trpět celý život, mě děsí. Poradí mi někdo?

Návštěvník (Po, 26. 8. 2002 - 12:08)

Prosím všechny o jakékoliv informace o léčbě tetanie (léky apod.).

Návštěvník (Pá, 23. 8. 2002 - 11:08)

Dobrý den Jano. tak přesně to co jste popsala je mi víc než známé, teda diagnózu mám neurogenní tetánie, ale snad to je totéž. Máte pravdu i v tom že se lékaři k tomu staví systemem... . je mi 23let a řeším to už 3 roky. přesně tak jak jste to popsala Vy prostě nad lidské síly. Začalo to rychlým bušením srdce a pak ztuhnutím. Mám na to jediný lék který mi zabíra a to je víno. je to jediné co mě uvolní. Víte pacient ani neví jestli to je nějak nebezpečné, zkracuje to život??? a takhle bychom si mohly klást otázky dookola. Zkratka a jistě pořeju příjemný den a hodně hořčíku na cestách S pozdravem Jiří

Návštěvník (St, 7. 8. 2002 - 08:08)

Vazena pritelkyne, opravdu neni o co stat, v tom mate pravdu. Ja mam latentni tetanii od roku 1964 !!!, to je 38 let. Moje zazitky s lekari a z ordinaci by vydaly na jednu knihu, jak se u nas zachazi s pacienty. Ale o tom jsem snad ani nechtela psat, jak elegantne dokazi lekari vyhodit pacienta z ordinace. Dle mych dlouholetych zkusenosti, kdy jsem se s touto nemoci musela porvat sama (i manzel se na mne koukal jako na hypochondra) jsem oddaleni nastupu zachvatu (mela jsem strach, ze mi zkolabuje dychaci system a srdce, nebot cele telo je v kreci, tez dychaci svaly, srdecni sval, plus vsechny ostatni svaly, mela jsem pocit, ze se mi trhaji vnitrnosti), tak na oddaleni jsem brala Diazepam. Kdyz jsem videla, ze se neda zachvatu zabranit, tak dva dny dovolene ze zamestnani, zajistit peci o 3 deti, a pokud mozno SPAT. Kdyz se konecne prislo po neskutecnych peripetiich v roce 1988 na to, ze to je tetanie, tak infuze, injekce a podpurna lecba tabletkami(ovsem to mam stejne pocit, ze mnou jen projdou shora dolu)Nejhorsi na vyvolani zachvatu jsou fyzicke a hlavne PSYCHICKE STRESY-to jest zkousky ve skole, terminovane ukoly v zamestnani, manzel, ktery vas nepodrzi-ba dokonce ktery vas doporuci do psychiatricke lecebny po domluve s lekarem. Takze nedejte se, ted uz se vi, co to je za nemoc, jen se nevi, proc se u nekoho objevi a u nekoho ne. Ja sama se v hloubi duse domnivam, ze pusobi geneticke faktory a dale PRILISNY stres v tehotenstvi. (i tohle by bylo na knihu o naprosto necitlivych vztazich vuci tehotnym zenam- at uz jsou to ti nejblizsi (manzel. tchyne), anebo spolupracovnici)-meli bychom si uvedomit, ze si takto BUDUJEME nekvalitni geneticky material pro budoucno-jednoduse receno-deti, ktere budou mit nervovou soustavu malo odolnou. A to nebude na preziti v tomhle agresivnim svete.Takze pro pripad tehotenstvi vam velice moc doporucuji, abyste si to prozila v ABSOLUTNI POHODE a KLIDU.Jen tak mate nadeji, ze se to neobjevi u nasledujicich generaci. Jarka

Návštěvník (St, 17. 7. 2002 - 22:07)

Latentní tetanie může mít příčinu nejen v snížené hladině hořčíku, ale i vápníku či draslíku.Snížení hladiny těchto minerálů může být způsobeno mnoha faktory.O možných příčinách snížení hladiny hořčíku naleznete článek na http://www.doktorka.cz/run/redsys/r-art.asp?id=382Nedostatek ionizovaného vápníku může být způsoben poruchou funkce příštítných tělísek, kdy produkuji nedostatečné množství parathormonu (k jejich poruše může dojít i při operaci štítné žlázy).Další možností je zrychlené dýchání (hyperventilace), kdy je sice hladina vápníku normální, avšak v důsledku změny pH krve do zásaditých hodnot (respirační alkalóze), dojde k snížení ionizace vápníku a tudíž též k tetanie. Tato hyperventilace má většinou psychický původ (úzkost).Též nedostatek vitamínu D (při nedostatečném pobytu na slunci, při poruše jater či ledvin) může způsobit nedostatek vápníku.Dalším důvodem snížené hladiny vápníku by mohlo výt chronické selhávání ledvin.K snížení hladiny draslíku může dojít při dlouhotrvajících průjmech či zvracení, léčbě močopudnými léky (diuretiky) či při užívání projímadel.Samozřejmě, že při různých poruchách trávicího systému může docházet k nedostatečnému vstřebávání minerálů ze stravy. Různé terapie léky či hormony mohou též narušit hladiny minerálů.Takže nejúčinnější léčba vyžaduje přesné stanovení příčiny a následnou nápravu. Doporučila bych vyhledat lékaře celostní medicíny. Pomoci může i klasická či konstituční homeopatie.Jako nejvhodnější potravinový doplněk považuji koloidní minerály, které se nejlépe vstřebávají - viz. Fytominerál a popřípadě úpravu střevní mikroflóry, je-li narušená.

Návštěvník (St, 17. 7. 2002 - 17:07)

Dobrý den paní doktorko a všichni diskutující ! PO více než roce obtíží, kdy mi byla mimo jiné diagnostikována osteoporoza a velmi jsem zhubla (8 kg) začalo u mne docházet ke kolapsům - závratě, brnění v končetinách a páteři, křeče, mělké dýchání až ztráta vědomí. Žít s tím a pracovat je někdy nad lidské síly. Při každé větší zátěži se stav zhorší. Cestovat nebo být normálně aktivní téměř nejde. Přitom lékaři se k tomu staví asi tak, že vlastně o nic nejde, pijte Magnezii a kupujte si hořčík a vitamíny. Takže: připravuji si stravu bohatou na minerály, viz to co popisuje paní doktorka, dále např. pohanku, proso, celozrnné grahamové pečivo,případně chléb, přidávám B-komplex(včetně B 12 - od firmy Profitness), vitamin E - údajně je rovněž důležitý pro vstřebávání Mg. Snažím se o každodenní otužování a mírné sport. aktivity.Mám ale nadále problémy,kromě popsaných: třes večer a v noci v poloze ležmo místo spánku. Nevím nakolik je vhodné tlumit to léky na uklidnění nebo spaní ? Zajímalo by mne, jaká je vlastně původní příčina této choroby, není to problém endokrinologický? Nebo hormonální - užívám hormonální substituci(klimakterium a osteoporoza -Premarin a Tonocalcin). Který obor se vlastně touto chorobou zabývá? Diagnozu určil neurolog. Nakolik může stav zhoršovat stav podvědomí? Všechny tyto otázky jsou pro nemocného důležité.Držím palce všem, kteří takto strádají. Zajímalo by mne, zda u někoho hubnutí(při enormní chuti k jídlu a 5x denně strava) jako projev této choroby také existuje.

Návštěvník (St, 3. 4. 2002 - 12:04)

Tak koukám, že se tady člověk pomoci nedočká. Už nevíme co máme dělat. PROSÍM PORAĎTE NĚKDO!!!!!!!!

Návštěvník (Út, 25. 12. 2001 - 19:12)

Mojí přítelkyni asi tak před rokem doktoři zjistili lat. tetanii. Rekli ji ať si na to zvykne. Dostává křeče do nohou zhruba každý den a už se jí to rozšířilo i do bříška a zádových svalů. Jinak než křečema se u ní tetanie neprojevuje. Mám o ní starost a rád bych jí nějak pomohl. Není něco co by se dalo dělat? Když má křeče, tak dostává injekce MAGNESIA SULFIRICUM do svalu a po určité době (cca 20-35 minut) křeče přestanou a vystřídá je bolest nohou. Prosím o každý poznatek ke zmírnění téhle nemoci. Děkuji

Návštěvník (Čt, 13. 12. 2001 - 16:12)

reaguju na tvuj prispevek,moje jmenovkyne.Tetanii trpim asi 6 let neni o co stat.Mam bohuzel pocit ze tuto nemoc vsichni podcenuji,ale o nejakem ucinnem leku ktery by potlacoval jeji priciny nikoli dusledky zatim nevim.Kdyby nam svitla alspon mala jiskra nadeje na uspesnou lecbu,moc bych to uvitala..tak prosim co mate nejake zkusenosti a uspechy ve zdolavani teto choroby,podelte se o ne,treba i mejlem do me schranky.Predem dekuji.

Návštěvník (Út, 13. 11. 2001 - 13:11)

lat.tetanii mám už 10-13 let ,tablety magn. lakt.mi nikdy nepomohly výrazně ,nejde ani tak o nedostatek jako špatné vstřebávání.injekce ze začátku ano časom méně asi návykové.vyšetření a projevy je přísp.výše ,projevy po úplné zkroucení i jen mělké dýchání.řeší se dnes i depresivy má někdo s nimi na lat.tetanii něj.zkušenosti či fytominerál?

Návštěvník (Čt, 4. 10. 2001 - 11:10)

Zajímalo by mě co je to latentní tetanie, jak se projevuje a jak se diagnostikuje? Mohl by mi někdo poradit?

Návštěvník (Ne, 2. 9. 2001 - 17:09)

jiz asi pet let trpim touto chorobou,pricemz jeji akutni stadium uz u me odeznelo.Vadi mi ale obcasne spasmy v oblasti dychaciho aparatu,ktere byvaji dosti silne.Lecba je tradicni:Mg,Ca a sedativa/diazepam aj./Prosim poradte mi jak dal,uvitam kazdy namet na vylepseni sveho zdravotniho stavu/viz prispevek o hormonalni antikoncepci,ktera napomohla odbourani tohoto problemu./

Návštěvník (So, 16. 6. 2001 - 22:06)

Prosim o radu. Lekar mi po vysetreni EMG zjistil manifestni tetanii velmi silnou.Co bych mnela delat pro jeji zmirneni.Za necely mesic jsem mnela 5 zachvatu vzdy spriznaky slabosti,nevolnosti,tezko dychatelnostia oslabeni celeho tela.Zachvat probiha jako uzimnice cela v kreci. Uzivam 6x magnezium piridoxin z kalciem a pri zachvatu Lexaurin.Prosim Vas o radu co je nejlepsi za lecbu a taky blizsi informace o teto nemoci.Dekuji

Návštěvník (Čt, 15. 2. 2001 - 23:02)

Mam kamaradku,ktera mela latent.t,zmenila hormonalni antikoncepci a ma po problemech,je OK.

Návštěvník (So, 16. 12. 2000 - 18:12)

Řešit problém Ibuprofenem bych opravdu nedoporučovala. Vaše přítelkyně by se měla snažit jíst, co možná nejvíce potravin obsahujících hořčík (viz. příspěvek výše) a vyvarovat se konzumaci alkoholu, který snižuje hladinu hořčíku v krvi.též by mohla pomoci konstituční homeopatická léčba.

Michal Pekař (Čt, 14. 12. 2000 - 10:12)

Dobry den,rád bych poprosil o radu. Moje dívka má totiž už asi před 2 lety diagnostikovanou latentní tetanii, ale ačkoli pravidelně užívá Magnesium v tabletách, v poslední době na ni zřejmě přestalo působit, a příznaky jako malátnost, neschopnost se soustředit, celková nevolnost, aj. se začali ve větší míře vracet. A ona to žeší bohužel tím, že přibližně po dvou hodinách užívá Ibuprofen400, což je podle mě velká chyba. Bohužel k doktorovi už se do konce tohoto roku odmítá dostavit.Jen by mě zajímalo, co by jí mohlo pomoci, co jí naopak může uškodit.Předem velmi děkuji za odpověď.S pozdravem Michal Pekař, Chrudim.

Návštěvník (Ne, 3. 9. 2000 - 01:09)

Magn&;233;zium ( ho&;345;&;269;&;237;k ) se nach&;225;z&;237; ve velk&;233;m mno&;382;stv&;237; ve f&;237;k&;225;ch, citr&;246;nech, grapefruitech, kuku&;345;ici, mandl&;237;ch, o&;345;e&;353;&;237;ch, semenech, tmav&;233; zelenin&;283;, fazol&;237;ch, s&;253;ru ement&;225;lu, mase, ban&;225;nech... Je v&;382;dy d&;367;le&;382;it&;233; zv&;253;&;353;it p&;345;&;237;jem vitam&;237;n&;367; a miner&;225;l&;367; i z p&;345;&;237;rodn&;237;ch zdroj&;367;. Magn&;233;zium v r&;367;zn&;253;ch p&;345;&;237;pravc&;237;ch m&;225; rozli&;269;nou vst&;345;ebatelnost.Podle n&;283;kter&;253;ch zdroj&;367; by m&;283;lo b&;253;t p&;345;ij&;237;m&;225;no spolu s v&;225;pn&;237;kem v pom&;283;ru 2:1 ve prosp&;283;ch v&;225;pn&;237;ku.T&;233;&;382; se uv&;225;d&;237; vysok&;225; vyu&;382;itelnost lakt&;225;tov&;233; formy.J&;225; d&;225;v&;225;m p&;345;ednost koloidn&;237;m roztok&;367;m miner&;225;l&;367; (viz. Fytominer&;225;l na www.001shop.cz v kategorii regenerace), kter&;233; maj&;237; vst&;345;ebatelnost p&;345;es 90 procent.Na pyridoxin jsou obvzl&;225;&;353;&;357; bohat&;225; j&;225;tra, s&;243;jov&;233; boby, p&;353;eni&;269;n&;233; kl&;237;&;269;ky, vla&;353;sk&;233; o&;345;echy, ryby, ban&;225;ny, &;353;pen&;225;t, avok&;225;do, celoyrnn&;233; obil&;237; a dr&;367;be&;382;.Pokud je pot&;345;eba je&;353;t&;283; br&;225;t potravinov&;253; dopln&;283;k, je v&;382;dy nutno u&;382;&;237;vat i cel&;253; komplex B vitam&;237;n&;367;, proto&;382;e pokud se bere pouze jeden druh B vitam&;237;nu (nap&;345;. pyridoxin), vznik&;225; nedostatek ostatn&;237;ch B vitam&;237;n&;367;.Doporu&;269;ila bych v&;225;m proto vyzkou&;353;et u&;382;&;237;v&;225;n&;237; Fytominer&;225;lu od firmy Energy a Stress B coplexu od firmy Profitness.

Zdeněk Č. (Út, 29. 8. 2000 - 00:08)

Moje manželka trpí již delší dobu "latentní tetanií",což je mimo jiné nedostatek magnézia v těle. Požívá sice 6 krát denně tobolky s magn.+pyridoxinem,ale má snížený příjem těchto látek z tablet,takže nakonec se více osvědčily injekce do svalu.
Prosím o radu a zkušenosti v tomto problému,ať v tom nejsme sami,ale ať nám někdo i poradí či se svěří se svými problémy tohoto typu.
Moc zatím děkujeme.
Rádi i sami více napíšeme.

Reklama

Přidat komentář