Reklama

Nač se platí zdrav. pojištění?

P (Po, 26. 3. 2012 - 08:03)

Zdravotní pojištění se...Ano, souhlas, a farmaceutické společnosti a kupa překupníků si bude mastit kapsy na těch, kteří budou mít na zaplacení léků, ostatní mimo protěžované menšiny, která na to dostane od státu z našich daní, bude mít smůlu.

! (Po, 26. 3. 2012 - 08:03)

Zdravotní pojištění se platí na udržování chodu zdravotních pojišťoven. Pokud jde o úhrady za léčení, bude si postupně muset pacient hradit všechno sám.

Petra (Ne, 25. 3. 2012 - 16:03)

Nač platíme? Aby se měli...Problém je v tom, že velká část lidí žádné zdravotní pojištění neplatí. Málokdo si to uvědomuje, ale bohužel je to tak. Nemáte-li naprosto žádné příjmy, musíte platit 13,5% z minimální mzdy. Jakmile jste ovšem důchodce starobní nebo invalidní a máte důchod 10-12 tis., tak neplatíte vůbec nic. V tom se projevuje neskutečná benevolence státu. Všude jinde na světě je stanovené % z příjmu a nazdar.

JA (Ne, 25. 3. 2012 - 16:03)

Nač platíme? Aby se měli dobře pojišťovny a jejich zaměstnanci, lékaři, kteří spackají na co sáhnou a chtějí víc a víc a ti opravdoví machři jsou nedocenění, na několikanásobně předražené přístroje a zařízení, na léčení adrenalinových "sportovců", narkomanů, kuřáků, tlusťochů, předělání pohlaví a pod. Potom nezbývá na léčení těch, kteří to opravdy potřebují a musí si to platit. Je ostuda, že se musejí dělat sbírky na léčení dětí a že trvale postižení si musí doplatit tak horentní sumy za léky.

Zdena (So, 24. 3. 2012 - 19:03)

O tomto problému vím,...Topomax není náhrada za Mysoline, má úplně jinou účinnou látku.

jajaapaja (Pá, 1. 12. 2006 - 12:12)

A RADU JAK DOSTAT NAPŘ. TU PASKU (NADSTANDART) BEZ UPLATKU ,ZNÁMOSTI ?

Návštěvník (So, 14. 10. 2006 - 01:10)

nac platime?
No preci aby bylo na leceni narkomanu, alkoholiku, kuraku, obeznich mrzaku apod.!

Tereza (So, 28. 5. 2005 - 08:05)

No, pár mých příbuzných též pracuje ve zdravotnictví, takže nějakou představu mám. Problémů je víc, mě v souvislosti s úplně prvním příspěvkem jen napadlo, že asi nejsem sama, kdo by přivítal pojištění formou jakéhosi osobního konta: samotřejmě jsem pro určitoumíru solidarity, ale nezlobte se na mě, být solidární se silnými kuřáky, alkoholiky, diabetickými babičkami, které témeř každé odpoledne v týdnu tráví u nás v cukrárně, to se mi nechce... Zvlášť potom, kdy mému dítěti byl způsoben jiným člověkem úraz a my jsme si velkou část péče museli hradit sami - protože jsme chtěli, aby holčička chodila, měla dobrou rehabilitaci, tak jsem si našli a platili svou rehabilitační pracovnici. Uvítala bych, kdyby se na mém pojištěneckém kontu promítalo to, že chodím pravidelně na prevenci k praktikovi, zubaři i gynekologovi, že nekouřím, pokud stonám tak mám-li předepsané léky, poctivě je doberu a nemoc yležím atd. atd.

společnost "E" (Pá, 27. 5. 2005 - 22:05)

zavítelte na naše stránky http://epilepsie.ecn.cz

BB (Pá, 15. 4. 2005 - 19:04)

Nabízím Vám pohled někoho, kdo ve zdravotnictví dělá a tak trochu ví, jak to chodí.Myslím, že nejlepší bude uvést pár příkladů:Operaci při léčbe inkontinece (samovolný únik moči) je možné provést dvěma způsoby. 1. je celkem invazivní, pacient si pár dní poleží, dělá se v celkové narkóze. Stojí pár tisíc, ale pro pacienta je mnohem mnohem více zatěžující a nepříjemná oproti dalšímu způsobu, při kterým se používá speciální páska, operace trvá tak 30 minut, je v lokální anestezii a pacient jde hned večer domů.A pointa? Ta první stojí cca 3000Kc a pojistovna za ní zhruba i tolik nemocnici proplatí. Na tu druhou je potřeba ona páska, kterou výrobce prodává nemocnici za 18000,-. A jaká je úhrada pojišťovny? Ani ne 5000,-.Z čehož vyplývá, že když se lékař rozhodne udělat tu druhou, nemocnice prodělá velký peníze a když má pak takových opercaí udělat sto, tak aby šla nemocnice brzy do konkurzu.Řešení je buď prostě ukázat prstem komu ano a komu ne, anebo občas pojišťovně naúčtovat něco víc než se udělalo, aby se zaplatily ty pitomý pásky. Pro pacienty.Problém totiž je, že pojišťovna si sama určuje, kolik za co nemocnici zaplatí bez ohledu na to, kolik nemocnice zaplatí farmaceutickým nebo jiným firmám za jeich výrobky, léky ap.Jako kdyby jste přišli do autoservisu s naraženým blatníkem, oni řekli ano pane, opravíme, bude to stát 15000,- a vy jste na to řekli-heledte, já mam jen 2000,-tak koukejte dělat za to.A takhle je to bohužel ve všem.A ještě poznámka k tomu, jak si lidé platí "horentní" pojištění a mají za to prd: Viděla jsem pána co šel ožralej po dálnici, srazilo ho auto, a jen krevní deriváty a léky co dostával měsíc na ARU stály přes pul milionu. Takže asi tak... PS: A nenechte se někdy mýlit tvrzením pojišťoven, že ten či onen drahý nový, převratný výkon platí. Ano, oni třeba platí, ale zároveň nemocnici nařídí, kolik těch výkonů může třeba za rok udělat a když jich nemocnice udělá víc, tak jí to prostě nezaplatí. Tudíž onen zákrok, přístroj či lék nemůže dostat každý a tak je to od pojišťovny vlastně velký podvod na pacientech.Takový jsou holt v českým zdravotnictví pravidla.

jarda (Pá, 15. 4. 2005 - 15:04)

Semináře na Maltě platí farmaceutické firmy ty troubo.Podivujete se tu,že léky by měly být zdarma,ale jídlo a pití také musíš platit,ačkoliv bys bez nich rovněž nepřežil.Ze zdravotní se navíc financuje i postel,světlo,teplo,voda,elektřina,jídlo,ložní prádlo apod.Je jasné,že pak peníze musí chybět.Ze zdravotního se vlastně hradí hotelové služby pacientům.

Jarca K. (Ne, 14. 3. 2004 - 11:03)

Milá Ivano,tvoje otázka je na místě, proč všichni platíme, když to pak potřebujeme naše zdravotnictví nám nenabízí ani standart. Měla jsem dvakrát větší zdravotní problém, lékaři stále bagatelizovali moje problémy až v prvním případě pomohla operace, v druhém jsem si diagnozu našla sama pomocí informací z webu (i zde z doktorky)a teprve pak lékaře nasměrovala a začala se léčit (jednalo se o infekční nemoc). Jenomže po tak dlouhé době bez léčby mám i po léčbě stavy nesmírné únavy a bolesti, přitom stačilo udělat pořádný krevní rozbor a nasadit ATB. VZP je bezedná propast je zneužívaná jak samotnou pojišťovnou (stavějí si neskutečné zámky) tak i lékaři, kteří účtují co neprovedou. Prostě neexistuje tu přímá vazba peníze za výkon až dle úspěšnosti léčby. To je celé pokud se toto nezmění bude se penězi v tomto kolose zvaném zdravotní péče mrhat stále. Pak vám při odběru krve bude stra lepenku stříhat vejpůl protože prý jich mají málo. Je to smutné.Jarča K.

Ivana (Út, 9. 3. 2004 - 20:03)

Petře, určitě jste nikoho neurazil a já možná otázku v rozpoložení špatně položila. Nakonec jsme se dopídili, jak to tady funguje a myslím si, že se můžeme všichni shodnout na jediné věci, že peníze jdou prostě na jiné účely.

katae (Út, 9. 3. 2004 - 16:03)

Co se týká léků, je potřeba si uvědomit, že než se k nám dostanou, "projdou rukama" několika překupníkům a každý z nich na nich má větší provizi než výrobce. Od našich zákonodárců by stačilo uzákonit, aby si provizi na lécích mohl nasadit pouze výrobce,jediný distributor a pak až lékárny. To by léky značně slevnilo a tyto doplatky by v mnoha případech vůbec nebyly.

kokrouč (Út, 9. 3. 2004 - 14:03)

Jsem v této oblasti naprostý laik, ale protože se snažím vždy a všude používat onen, téměř příslovečný, selský rozum, nedá mi se nepřipojit, třeba se ozve někdo, kdo tomu skutečně rozumí a vysvětlí mi, spíše nám všem, že ty peníze jsou vynaloženy účelně a na správných místech.Jedna z věcí, která by mě zajímala, je, na základě vcelku dávné reportáže v TV, z jakých peněz si VZP obnovila svůj manažerský vozový park za slušný peníz, ten si nepamatuju, bohužel.Před osmi lety jsem si nechal od své pojišťovny vystavit jakýsi výpis zdravotní péče za předešlý rok a můžu všem říct, že to bylo neskutečně zajímavé čtení, na mou paní byly účtovány návštěvy sestry po narození syna a nikdy jí u nás nikdo neviděl a další lahůdky, doporučuju všem. Toto není levá od pojišťovny, ale od lékařů a sester, nicméně moje přesvědčení, že zde ruka myje ruku, mi nikdo nevymluví.Asi měsíc zpátky jsem zaregistroval zprávu, že lékař je povinen předepsaný lék konzultovat s pacientem a dát mu na výběr hrazené x nehrazené x částečně hrazené, samozřejmě se srovnatelnými účinky, potud alespoň moje povědomost.Můj osobní postoj k problematice zdravotního pojištěné je jednoduchý - já a moje paní platíme (jdeme 2x za rok k zubaři - ťuk, ťuk) a děti to čerpají a to nejsou nemocné kdovíjak, ale když byly malé, to asi znáte všichni.Tak si jen myslím, že snad nic nedlužím a nikdo mě.

Petr (Út, 9. 3. 2004 - 13:03)

Jestli jsem autorku urazil, tak se ji omlouvam. Pokusil jsem se dat na jasnou otazku, jasnou odpoved. Prirovnani k ZS nebylo asi vhodne, ale pak je treba otazku polozit nejak jinak. A co se doplaceni tyce tak vim o pripadech kdy lekar predepisuje lek stejnych parametru, ale jine ceny, protoze pak ma od vyrobce seminar napr. v lete na Malte atd. Pak je snad jasne kam penize mizi.

Ivana (Po, 8. 3. 2004 - 23:03)

Robe, moc Vám děkuji za radu, určitě to zkusím. Já mám teď za sebou přechod ze sodantonu na orfiril long(na který se také doplácí, ale jen 33 Kč, což je snesitelné) mé dávky jsou taky dosti vysoké 2x1 orfiril long a 2x1 mysoline, takže každé klopýtnutí by se mi ošklivě vymstilo, člověk už má prostě strach, co bude dál protože každá změna léku u mé osoby vyvolává zhoršení zdravotního stavu. Vy určitě víte očem mluvím, své zkušenosti s touto nemocí máte. Ještě jednou moc děkuji.

Ivana (Po, 8. 3. 2004 - 23:03)

Martine, jak vidíš, tak v dnešní době je možné úplně všechno, na injekci, která by mi pomohla zase s jiným problémem čekám už 3 měsíc. Asi je cesta z Prahy do Olomouce hodně dlouhá!

Rob (Po, 8. 3. 2004 - 22:03)

Ivano, vidíš, nám zase doktor doporučil Topamax, který prohlásil za moderní lék. A doufám, že ví co dělá, protože dcera bere takovou šílenou kombinaci, že každé klopýtnutí by mohlo být zlé. (convulex, rivotril, mysoline vysazujeme a nasazujeme topamax). Dnes je asi na stavu 1/3 pův. dávky mysoline, zbytek topamax, přechod byl dlouhodobý a nic se nezhoršilo. Něco podobného jsme již zažili, když brala frisium - to je drahé, revizák sice podepsal plnou úhradu, ale obvoďačka stejně řvala, že kvůli nám dostává pokuty od pojišťovny. když jsem tam šel (na pojišťovnu se zeptat), tak mi revizní řekla, že je obvoďačka neschopná. Tak nevím.zkus skočit za revizním, ať Ti podepíše plnou úhradu.

martin (Po, 8. 3. 2004 - 22:03)

Neznám úplně přesně zákony, ale musí být lék, který potřebuješ, zdarma, snad ne??

Reklama

Přidat komentář