Reklama

neurogenni tetanie

Návštěvník (St, 1. 7. 2020 - 22:07)

Zkus kombinaci magnézia a kalia ,mne nejdřív napsali kalium a až teď mi řekli že magnézium taky páč mám tetanii ,kalium mi pomáhalo od brnění bušení a motání ,magnezko mi uvolní krk ,napětí ,a neboli mne hlava

Zita (Út, 18. 7. 2017 - 22:07)

Předmět: Neurogenní...Mám to již 10 let

Zita (Út, 18. 7. 2017 - 22:07)

AHOJ JE MI 38 MÁM TETANII ASI 10 LET .ASI DVA ROKY SE MI JAKOBY ZASTAVOVAL DECH JE TO VELICE NEPŘÍJEMNÉ A MÁM S TOHO STRACH ZE SE MI DECH ZASTAVI TAK ZE DOSTANU SNAD INFARKT ...BERU ANTIDEPRESIVA RIVOTRIL HORCIK...PORAĎTE JESTLI NĚKDO MÁ TAKOVÉ PROBLÉMY STIM ŽE SE MU ZADTAVI DECH DEKUJI

mirka (Po, 1. 5. 2017 - 19:05)

dobri de prosim muj pritel miva zachvati nemuže dichat boli ho zada omdliva porad ho vozi sanitki

Eva (Po, 23. 9. 2013 - 10:09)

U mě to začalo před...Dobrýden.Také jsem měla takové stavy.Jezdila jsem na pohotovost.Třeba jsem jela nakoupit a místo nákupu jsem z obchodu fičela do nemocn.Měl jsem strach že umřu,nedokázala jsem být sama,hrozné křeče,dušnost,strach.Moje děti 9,14 a 15let mi strašně moc pomohly,nebyla jsem schopná si an dojít pro vodu.Asi tři měsíce jsem brala antidepresiva,ze začátku mi bylo pořád hůř,po dvou týdnech se to zlepšilo a za dobu těch léků jsem o tetanii vůbec nevěděla.Po vysazení ještě ten otpující efekt z lékiu nějakou dobu působil.Teď je už neberu,jen hořčík(na léky je závislost,mám známou,která už bez prášečku neexistuje,prostě ji hrabe,když ho nemá,pozor!!)proto sesnažím todle zvládat silou vůle,když je mi špatně,nepoddávám se tomu,snažím se myslet na jiné věci,nebo si zpívam,pak ten stav sám odezní.Naučila jsem se to zvládat.Není to nmoc,je to stav. ze stresu aDržím palečky,bude líp.

mirka (Po, 16. 2. 2015 - 12:02)

Dobry den.ano mam tetanii 3...Mne to tiež tak začalo, že som pociťovala slabosť v nohách,a nakoniec vysvitlo, že to je z tetanie.Skôr som mala pocit, ako by tie nohy neboli oddýchnuté.Ráno, keď som sa zobudila, nohy boli stuhnuté. Mne tá akupunktúra veľmi pomohla. Bola som v stave, kedy mi nerobili dobre teplé kúpele, pretože som mala tak stuhnuté celé telo, keď sa ešte nevedela príčina, až ma všetko bolelo a uvoľnením v teplej vode ma to bolelo ešte viac. Pomáha masírovať nohy olejčekom alebo potrieť bylinnou konskou masťou.

Dája (St, 11. 2. 2015 - 16:02)

Dobrý den,
chtěla bych se...Dobry den.ano mam tetanii 3 roky a posledni dobou mívam problémy i s nohama,mam je slabé a kolikrat se nenich nemužu udržet,taky problemy ze stabilitou a zavratě.tak ti nohy do toho asi taky patří.Dája

mirka (Ne, 1. 2. 2015 - 14:02)

Dobrý deň. Tetaniu mi diagnostikovali v septembri minulého roku, po dvoch rokoch diagnostiky. Obehala som množstvo lekárov, kým sa prišlo na to, čo je príčinou chronickej únavy, svalového napätia a zášklbov svalov, hlavne v nohách. Budila som sa ubitá, neoodýchnutá, až to vyústilo do kŕčov a bolestí svalov. V nemocnici ich tlmili analgetikami, čo mi vôbec nepomohlo. Pomohla mi až psychiatrička, keď mi naordinovala Escitalopram a Lexaurin. Vtedy sa mi telo začalo uvoľňovať a konečne som sa normálne vyspala. Absolvovala som psychoterapiu a akupunkturu a to mi telo velmi zharmonizovalo. Odporucam. Neurologicka mi chcela naordinovat antiepileptika, ale nesuhlasila som s tym. Co som zistila z vlastnych skusenosti, musim neustale cvicit, aspon kazdy druhy den, lebo svaly tuhnu, ked dlhsie necvicim, robi mi dobre pivo, ale velmi zle vino. Uzivam vyššie spomínaných liekov aj magnesium a calcium, ale pravdupovediac, neviem nájsť tzú správnu dávku. Neurologička sa k tomu nevyjadrila konkrétne. Viete mi poradiť? Ak sa užívajú tie doplnky dlhodobo u tetanikov, v akej dávke?S pozdravom Mirka
P.S. Rada by som si aj popisala maily s niekym,kto ma podobne problemy. Moj mail je [email protected]

Slávka (So, 10. 1. 2015 - 15:01)

Chlapi, já mám s tetanií...Možná pivo působí tak dobře proto, že je v něm chmel a ten jak známo uklidňuje. Bylo by fajn, kdyby to bylo tak jednoduché- zapít hořčík pivem a bylo by vystaráno. Určitě vyzkouším.

Gromidd (Čt, 4. 9. 2014 - 11:09)

Dobrý den, mám dotaz muže při záchvatu Tetanie nastat i epileptický záchvat ? A jestli při zjištění Tetanie mužu přijít o řidičský prukaz děkuji.

benda (Čt, 17. 7. 2014 - 19:07)

Předmět: Neurogenní... je mi 37 let mám 3 letou dceru a 4 roky štastne vdana mám take neurogenni tetaniii a musim řici ze bych to neprala ani nepriteli, je to hmus., tluk srdce a oslabeni celeho oraganismu

Na komára kanon (Ne, 23. 3. 2014 - 21:03)

Klasika tzv. lékařů. Můžeš si udělat v soukromé biochemické laboratoři test na hladinu B12 a B9 (kyselina listová)a moc bych se divil, kdyby to nebylo akorát. Mno a můžeš to vzít s Ca, Mg. Navíc pokud tomu někdo opravdu rozumí, tak ví, že každý potřebuje jinou hladinu a když jsou v pořádku, tak to nemusí stačit.
Bych ti naordinoval Milgammu 3x1, B9 200ug bez doplňků 1x1, (od Galmedu nebo Zentivy?)Ca,Mg,Zn 2x1, vit.E 100ug 1x1 a to vše po dobu 1 měsíce.
Pokud máš zdravé srdce, ledviny, nemáš rakovinu, alergii,léky s kontraiondikací, a vstřebáváš dobře B12 zažívacím traktem tak pokud tě to nezabije, tak tě to posílí.
Náhodou dlouhodobě neužíváš naordinované nebo volně dostupné léky na snížení žaludeční kyseliny?

Selene (Ne, 23. 3. 2014 - 20:03)

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat před dvěma lety mi diagnostikovali těžkou tetanii. Občas mívám ataky, ale poslední měsím mám velké problémy s chůzi. Dokonce jsem na 14 dní ochrnula ze dne na den. Chodila jsem na infuze, které mi nepomohli až po nějaké době se to samo zlepšilo a začala jsem opět chodit. Běhám, jezdím na koni a normálně funguju. Akorád,že před dvěma dny se to vrátilo. Není tak hrozné, ale občas neovládám nohu hlavně pravou. Bývá to vždy jen na pár kroku a pak se to zase zpraví. Nikdo mi s tím neumí poradit a chci se zeptat jesli i tohle je pořád tetanie.
Krev i CT mám všechno v pořádku

Eva (Po, 13. 12. 2010 - 07:12)

Koukám,že tam mám pár chyb,tak omluva pro ty co to zasáhne oční nerv.:-DD

Eva (Po, 13. 12. 2010 - 07:12)

Ahojky.Stal se zázrak po 12 letech mučivých křečí a bolestí nejen fyzických,ale i psychických napadlo 1 neuroložku mi udělat tetanický test.Takže o starost mín.Přestala jsem přemýšlet o tom co,že mi to vlastně je.Těch diagnoz za ty roky bylo.Takže 1 pozitivum to mělo jsem zkontrolovaná od hlavy až k patě :-D.Chtěla jsem se zeptat jak dlouho trvá případné zlepšení stavu?12 let neléčená,a kdybych měla za ty roky sníst všechny ty chemikálie co mi kdy napsali,tak je ze mě asi už feták.Je mi 36 let a nejlepší roky mi tento rádoby syndrom vzalo.Dokonce jsem ze začátku měla plný ID ted mám jen 1.stupen.Doufám,že se dám do října dohromady to mám jít k posudkové.Zatím jsem ráda ,když za celý den trochu poklidím a o víkendech uvařím.Má tady někdo na tetanii invalidní důchod?Já jsem zatím vestavu,že opravdu dobře a zdravě se cítím,tak 1 za rok.Jinak každý den křeče,šílená bolest svalů hlavně kolem páteře a na hrudi.Sem tam někdy cca 4 X do roka se dusím a asi 1 za měsíc vypadám jak po mrtvici.Chtěla bych mezi lidi a tím pádem do práce,ale zatím to moc nevidím,když se 2 hodiny pčes den neprospím,tak cca kolem 17. hod jdu do záchvatu.Pokud máte někdo rady,tak sem s nima.Přemýšlela jsem ,že nejprva odkyselim tělo a přejdu na zásaditou stravu poté do sebe nacpu všechny vitamíny a minerály.AD jsem dostala už dávno ,ale je mi po nich tak zle,že je problém je začít trvale užívat.Je vnich asi náká látka ,která mi nedělá dobře.Začnu s tím od ledna a pokusím se ty křeče v žaludku a pocit na zvracení nák přečkat.Na neurologii mi mudr. doporučila Kognitivně-behaviorální terapii,tak to proberu s mojí psychiatričkou a popřípadě bych dala vědět zdali tato metoda má nějaký účinek.Jinak všem spolutrpitelům přeji hezké svátky a hodně sil k uzdravení.

Radek (Út, 7. 12. 2010 - 01:12)

Zdravím je mi 23 a jsem po tří dení hospitalizaci v nemocnici kde mi řekli že moje odpadnutí bylo z nervového puvodu mněl jsem už 3 hrozné záchvaty začli mi bušet rychle srdce začla se mi točit hlava začal sem se potit a slábout ovládla mně panika a tím sem klesl k zemi odvezla mně sanita tak se chci zeptat co mám proti tomu užívat protože já nemohu mluvit ani s lidmi mně je naodpadnutí děkuju moc

Alžběta (Út, 16. 11. 2010 - 19:11)

Je mi 17 let,po týdenní hospitalizaci v nemocnici mi byla prokázána neurogenní tetanie.Měla jsem stavy,které tady asi těžko popíšu,z ničeho nic jsem upadla mimo realitu(nevěděla jsem,kde jsem,co se se mnou děje a myslela jsem,že umřu),začla se mi motat hlava,brněly mi končetiny a veškeré další příznaky tetanie.Od hodně lidí jsem slyšela,že když se tetanie nepodchytí hned ze začátku,a nezačne se pravidelně podávat hořčík,člověk začíná mít sebevražedné sklony.S tetanii jsem žila skoro 2 roky a bylo to k nevydržení.Nyní už měsíc pravidelně užívám hořčík a vitamín B6 a stavy se zatím nevrátily.Tak všem držím palce.

Petra (Út, 19. 10. 2010 - 19:10)

Ahojky mé dceři je 15let a zjistili ji nedávno neurogenní tetanii,jsou to nervi ji sledovat když dostane záchvat.Dneska jsme dokonce volali zachranku,je škoda,že na to není moc léků kromě asi jediného co vím hořčíku.Doufám,že jedou to ustoupí.Můžete mi někdo poradit,co ještě by mohlo podpořit léčbu ???Nemá někdo zkušenosti s něčím jiným,Díky moc za radu.Petra

Marie (So, 9. 10. 2010 - 19:10)

Ahoj pred 2 dny jsem mela tetanicky zachvat doktor mi nerekl jestli to uz je tetanie a nebo to bylo jednorazove.Byl to des nevedela jsem co se se mnou deje mela jsem dusnosti,zavrate a byla jsem strasne slaba omdlivala jsem k tomu jeste strasny strach no proste hruza.Chtela bych vadet jestli jse da vylecit a nabo ne mam 20 let a moje sestra(31)si mysli ze ma to same ale nikdo ji nerekl ze je to tetanie ale objevy jsem uz u ni vydela.Je to dedicne?

Jana (St, 6. 10. 2010 - 16:10)

take mi objevili nasi doktori tetanii, no dobre ale leku moc,neni, davaji mi neco po cem mi je jenom hur.Take e mi blizsi alternativni bylinna a jina medicina.Doktori nejsou moc schopni a leci podle ve skole naucenych sablonek. Nejlepsi kombinace je lekar lecitel, ale tech je zatim malo, snad az dalsi generace osvicenejsich. Ted musime trpet tim, ze nas leci chemickzmi preparatz s mnoha vedlejsimi ucinky a dokonce jsou jeste důleziti ze jsou oni ti doktori na vsechno chytri, a jenom berou a z naseho pojisteni nemale penize a nic nevyleci. Udrzovat se nebo lecit se můzeme vlastne sami i bez doktoru.

Reklama

Přidat komentář