Reklama

neurogenni tetanie

Martina (Po, 19. 7. 2010 - 14:07)

Před rokem se mi po stresové situaci poprvé objevila neurogenní tetanie.Pomohlo mi jednak užívání hořčíku a vápníku a k tomu 3krát denně v lékárně zakoupený bylinný přípravek Persen forte.Nemusela jsem ani chemické preparáty jako Lexaurin a záchvat se mi celý rok neopakoval až letos,kdy jsem učila na základní škole,což je psychicky hodně vyčerpávající. Opět užívám z lékárny Persen forte, dále bioaktivní hořčík a vápník,doporučuji hořčík ráno a vápník večer a osvědčili se mi bioinformační přípravky české firmy Diochi.Zejména Venisfér,který uklidňuje a kapsle Vistaclear, které obsahují mimo jiné silný extrakt Meduňky a borůvek, které jsou též dobré na psychiku.K tomu popíjím 3/4 litru čaje Achyrocline satureioides.Dané přípravky lze objednat i po netu, chce to trpělivost v užívání,ale osvědčilo se mi,že vše jsem mohla zhruba po měsíci vysadit a rok jsem byla úplně bez problémů.Ne nadarmo se říká, že lékař léčí,ale příroda uzdravuje!!!!

Katka (Pá, 30. 4. 2010 - 10:04)

Dobrý den,
je mi 20 let a asi v listopadu minulého roku mi byla zjištěna neurogenní tetanie (po příznacích jako jsou mdloby, slabost, motání se hlavy, křeče, brnění kolem úst...). Od té doby pravidelně užívám Mg. Zpočátku nebyl jediný týden, kdy bych alespoň jediný den netrpěla velkou únavou, třesem v končetinách, slabostí a následnou bolestí hlavy. Postupně to ale odeznívalo -asi pravidelným užíváním Mg. Teď už se mi tak často tyto stavy neobjevují,ale když jo, je mi to velmi nepříjemné, zvlášť, když se mi začne motat hlava a cítím se slabě, ale musím do školy, nebo kamkoliv.

Chtěla jsem se zeptat, jak můžu takovým stavům předcházet a nebo jak se z takového stavu rychle dostat, krom toho, že pravidelně užívám Mg, dodržuji pitný režim ... Tetanie je mi hodně nepříjemná a ráda bych se jí zbavila, jde to vůbec? Občas se bojím, kdy a kde mě zase takový stav přepadne. Děkuji za odpověď.

Tom (Po, 19. 4. 2010 - 21:04)

NT jsem měl jako malý, býval jsem často bezdůvodně vyděšený s úzkostnými stavy (ale to bylo spíše psychické), hl. projevem byly tyto problémy - zvláštní tlak na břichu, někdy křeče. Neuroložka mi předepsala (pokud si správně pamatuji) cytalec. Ten jsem bral celkem dlouho, min. 3 roky ale možná dýl. Každopádně jsem se nemoci zbavil a už dlouho po žádné úzkosti či křečích není ani stopy. Má babička bere lék snad už 12 let a žádným z těchto symptomů netrpí (možná ho už dobrala, neb je vyléčena, to teď přesně nevím). Každopádně jsem zdravý a v pořádku a psychickou labilitu jsem vyřešil v průběhu dospívání, tak nějak se to samo vykrystalizovalo. Teď je mi 17, jsem zcela v pořádku, ale asi už navždycky zůstanu tak trochu nervák (to bude ale povahou, ne NT). Vím, že teď už se mi lehko mluví a na většinu ze symptomů už jsem prakticky zapomněl, ale když jsem se vyléčil já, určitě budete v pořádku taky, řekl bych že doba je u každého individuální. P.S.: měl jsem něco, čemu jsem říkal "tu mě píchá, tu mě bolí", kdy jsem měl podivné pocity lechtání, píchání a všeho možného všude možně po těle, hádám, že to je další příznak. Tak hodně štěstí vám všem a snad se z toho brzy dostanete!

Lucka (Út, 13. 4. 2010 - 16:04)

Dobrý den,
mne byla...ahoj, mi diagnostikovali neurog. tetanii asi před 2 měsíci...mám ztuhlé svaly na nohou, občas takové křečíky někde v nohách a v poslední době i v obličeji, pod levým okem, taky unavené oči, občas se mi zamlží, musím promrknout, bolí mě hlava na spáncích....no děs....jestli tohle je vše tetanií.....máte někdo podobné příznaky??? Asi to máme každý jinak že?? Ale jsem stále ve strachu a stresu...

Petr (Po, 5. 4. 2010 - 15:04)

Já mám tetanii, ovšem nevím jakou verzi. Jednou jsem takhle jel na kole asi 6km a při jízdě do kopce mě prostě začali brnět ruce, hlava, nohy... Srdce bylo neskutečně a nebylo cítit na dotek... stres že. No ovšem když nyní hyperventiluji, rychleji dýchám přepadá mě to samé, motá se mi hlava, mám svalové záškuby. CA Mg beru 6 měsícu a je to naprosto na nic..... Zítra jdu k doktorovi a prosím poradte mi jak mu to tam mám vylíčit díl. Nyní beru třezalku

Pavla (Čt, 25. 3. 2010 - 11:03)

Taky mě přepadají nečekaně stavy úzkosti.Na to zabíra Lexaurin. Ale nejhorší je, když mě ztuhnou nohy.Pálí a brní a nejsem pomalu schopná chodit.Musím tak dlouho odpočívat, až si nohy odpočinou. Někdy to trvá i několik dní. A pak zase a tak pořád dokola.Ruce vlastně taky musím šetřit.Je to taky příznak LT? Mám rozpustný hořčík..průjem.Milgamma inj..to občas zabere..

Katka (St, 24. 3. 2010 - 20:03)

U mě to začalo před rokem..v noci jsem se vzbudila s bolestí srdce a hrudníku měla jsem hrozný strach,že je to snad infarkt nebo něco podobně vážného,pak to přestalo a druhý den to tu bylo znovu.Už jsem to nemohla vydržet tak jsem jela na pohotovost a tam mi řekli,že to nejspíš bude tetanie.Píchli mi magnezko a apaurin a poslali mě domů.Zabralo to ale druhý den zase a tak jsem tam jezdila skoro týden každý večer(už jsem si připadala jako feták který si tam jezdí pro dávku).A jezdím dodnes.Je mi 26 a mám dvě děti tak už si volám i sanitku a stále to je dokola.Pořád mám strach,že to není tetanie ale něco vážného protože mě hrozně bolí to srdce...poradte někdo jestli míváte stejné příznaky...

Vlasta (Ne, 7. 2. 2010 - 17:02)

ahojky,s tetanii jsem prvděpodobně bojovala nevědomky,dlouhá léta, jelikož mě na tuto diagnozu lékař upozornil až před 5-ti léty. Do té doby jsem se léčila na migrénu s projevy silných bolestí hlavy,která se projevila většinou po nějakém stresu.Až po změně lékaře neurologa, mi byla zjištěna tetanie, na kterou mi byl doporučen MAGNOSOLF v šumivé formě, který jsem brala pravidelně,ale ten je zase provázen prujmy.Pak jsem ho brala pouze při příznacích, který jsem vypila s chutí.Pokud se nechcete léčit chemickou formou,kterou užívám pouze v krajní nutnosti,kupte si ve zdravé výživě nebo v Tescu slunečnicová nebo dýňová semínka,sezam nebo pohanku, která obsahují hořčík.Velmi doporučuji,navíc,když si je ještě necháte nabobtnat, jsou s jogurtem přímo lahúdka.Pozor dýně nabobtnané nejsou moc chutné,ale vyzkoušejte.K lékaři si zajdu jednou za rok na kontrolu,příp. napsat recept oproti dřívějšku.

Peťa (Čt, 4. 2. 2010 - 20:02)

ahojky.je mi 16 a uz 4 mesice trpim psychickou poruchou. byla jsem na vsech vysetreni a nic mi nezjistili. vsechny vysledky negativni( ECHO, EKG, EMG, odběr krve, rentgen plic..) kazdou noc se trepu, nemuzu dychat, jak kdybych mela kamen na hrudi.vsechno se to ve me svira. neumim to jeste moc ovladat. mam vzdycky hroznej strach ze budu mit zastavu a umru. driv sem nemohla jit nikam sama.Furt mam spatne myslenky. mam mzitky pred ocima a zavrate.Predtim se mi vzdycky svyrala hlava. casto sem chodila na zachod a mela knedlik v krku. ten kdo si tim neprojde nemuze to pochopit. kdyz clovek ma ten stav tak je jak v jinem svete a nejde to ovladnout. i kdyz chodim k psycholozce tam furt tam ten strach he. je to beh na dlouhou trat. nejhoris je ze se furt nemuzu zbavit strachu ze zemru!

Klára (Ne, 17. 5. 2020 - 23:05)

Je to uz stary příspěvek, ale mam totéž, vsechny priznaky, podsrilo se to nejak vyléčit?

Barča (Ne, 31. 3. 2013 - 12:03)

NT jsem měl jako malý,...Dobrý den,

Od prosince trpím neurogenní tetanii ( mdloby, závratě, křeče, brnění jazyka, únava...)Beru pravidelně mg a někdy se bez tak minimálně osmi tabletek neobejdu. Byla mi doporučená autoterapie, ale nějak zvlášť to nezabírá...Chci se zeptat jak tomu všemu předcházet..Díky Barča

Kačka (Čt, 24. 12. 2009 - 16:12)

Ahojky, zdravim vas vsechny... neurolog mi diagnostikoval tetanii a leci me sesti tabletami horciku denne plus neurol dle potreby... zda se mi, ze tato lecba ale moc nefunguje... ma s tim nekdo nejake zkusenosti? Stava se i vam, ze je vam spatne klidne kazdy den? Popravde uz zacinam byt dost zoufala...

kristýna (Út, 18. 8. 2009 - 13:08)

Moc děkuju za radu a určitě skusím tu jogu

Alka (Ne, 16. 8. 2009 - 23:08)

Kristýnko ,neboj ,je to otázaka času ,vše se urovná ,ty jsi asi citlivá dušička,tak se s tím budeš muset poprát. Jsem taky od dětství taková slabší ,ale ted už neberu věci tak vážně a tetanii nevnímam ,a ty jsi tak mladinká ,uvidíš, ale co mi pomáhá je pít Magnesii ,ale ne tablety,ale vodu ,ja piji neperlivou ...tak snad Ti bude líp...je na to prý vhodná i JOGA,anebo nějake cviky na uvolnění ,přeji hezké léto a BOJUJ!!!

kristýna (Ne, 16. 8. 2009 - 19:08)

ahoj mám tuhle nemoc 2 roky a každý den (3* deně)můsím brát na to prášky.Někdy to pomáhá ale jindy je to na houby.Strašně mě to štve je mi totiš teprve 13 let a tím že mám neur. tetanii tak stím mám ve škole docela velké problémy třeba při tělocviku když nemůžu dělat to co ostatní děti.Nebo třeba už chodím 7 let do mažoretek a protože tam je velká zátěž na nohy tak se bojím kdy budu muset přestat.Doma nikdo nic podobného nemá takže bych se vás chtěla zeptat : nemá někdo z vás nějakou "babskou radu" co mám dělat když mě zase příště chytnou křeče do noh? a ještě bych se chtěla zeptat opravdu mi tahle nemoc vydrží až do konce života? prosím napište mi odpověd tady předem vám děkuji

Petra (Čt, 6. 8. 2009 - 15:08)

Ahoji,taky mám pocit,že se blíží moje poslední hodinka,když je mam tetanii.I kdyz na to nemyslim,stejne se semtam objevi a pak se ji zbavuju tyden.Nevite jestli kdyz to prijde nedava tim telo najevo,ze je neco v neporadku??Mysli jako jestli tim nechce rict:POzor neco v tele spatne pracuje.Ale asi je to blbost.Budu rada kdyz touto cestou poznam nekoho s kym spolecne muzu bojovat s tetanii.Můj email: Pett.Hlavickova"seznam.cz

Martin (St, 5. 8. 2009 - 19:08)

Mam to taky tak ;-) naposledy jsem skolaboval pred rokem, a od te doby, taky mivam jen nkdy buseni srdce, tlak v usich a tak, ale nic vazneho a tez to mivam jen kdyzna to myslim. Psychika je na tom blbe no.

Návštěvník (Ne, 26. 7. 2009 - 08:07)

a cpát do sebe Citalac ti vam pripada lepsi??

Pavca (Ne, 28. 6. 2009 - 19:06)

Ahoj kdyz ctu tyto prispevky tak se pridam zjistily mi pred dvema lety ze mam neurogenni tetanii z pocatklu jsem mivala obcasne krece v litku pak tres celeho tela mravenceni v koncetinach,bylo mi spatne na zvraceni ,motani hlavy buseni srdce spatne dychani,celkove sem mnela pocit ze umiram..dodnes mivam tyto problemy a chtela bych si otom snekym podobnym psat diky moc

Hanka (Čt, 28. 5. 2009 - 12:05)

Dobrý den Nikol ,
když čtu tento příspěvek je to stejné jako bych četla a psala sama o sobě , souhlasím , že psychika je půl nemoci a bojovat se s tím jinak nedá než to házet za hlavu , i když je to někdy složité , docela mne překvapila ta homeopatika , pokud zabírají jaké tedy užíváte . Děkuji a přeji jen to nejlepší a brzké uzdravení .
Hanka

Reklama

Přidat komentář