Reklama

HA+Norethisteron

Zuzana (Čt, 2. 6. 2005 - 16:06)

Na jedné diskuzi, tuším že hormonalni-antikoncepce.cz jsem četla příspěvek, že nějaká holka brala současně HAK i norethisteron. Měla pak ale nějaké problémy a právě se tam ptala jestli to bylo z toho. Gynekologové to nedoporučují, takže by se to asi dělat nemělo. Evidentně to ale možné je, ovšem s velkým rizikem zdravotních problémů!

Zuzka (Čt, 2. 6. 2005 - 14:06)

NIkdo ti neporadil ? :-) Vždyť jsem ti psala, ať to nekombinuješ - to nejde !

j. (Čt, 2. 6. 2005 - 12:06)

Nemůžeš brát současně HAK a Norethisteron, určitě NE! Ale proč si nezavoláš svému doktorovi? Ten by ti to řekl určitě taky a nemusíš čekat tady, až se někdo ozve:-)).

Lenča (Čt, 2. 6. 2005 - 09:06)

Zuzko, já už ji beru přes půl roku a nebyl s tím problém. Takže nízká dávka hormonů to nezapřičinila. Myslím si, že jak jsem teď brala dvě plata po sobě, že se ta menstruace i přes to hlásí. Jenže zítra už odjíždím a nikdo mi neporadil, jestli můžu začít brát ten Norethisteron i s HAK. Mám ho doma. Jednou jsem ho už brala, ale neužívala jsem HAK. Tak nevím, někde jsem četla, že se musí užívat celých 28 dní i s HAK, jenže to už nestihnu. Dnes jsem měla 11 pilulku z plata. A vysadit HAK a začít brát Noret. nemůžu, protože nebudu chráněná a přítel nesnáší kondomy.

Zuzka (St, 1. 6. 2005 - 13:06)

Možná je na tebe tento přípravek slabý a budeš potřebovat víc estrogenu - to už asi nestihneš, tak ti přetlumočím radu gynekologa: začít brát denně 2 tablety (1 ráno a 1 večer) - po dobu celé dovolené.S Norethisteronem to nekombinuj - ledaže bys přestala s HA a místo ní ho brala - to by taky pomohlo, ale nikdo ti neřekne, co by sis provedla s cyklem. Proto je to zdvojení dávky asi lepší.

Lenča (St, 1. 6. 2005 - 08:06)

Paní doktorko, potřebuji rychle poradit. Brala jsem teď 2 platíčka HAK (Lindynette 20) po sobě. Tento pátek odjíždím k moři. I přes to, že beru 10 pilulku z nového platíčka, začínám špinit. Nevím, proč. Je možné brát při HAK Norethisteron? Můžu ho začít brát při 10 pilulce z platíčka? Prosím o radu. Klidně i někoho kdo s tím má zkušenosti. děkuji.

Reklama

Přidat komentář