Reklama

Nová akropolis

Mira (Pá, 13. 2. 2009 - 10:02)

Jana :
No jelikož reaguješ na moje články,tak všeobecně plácáš s Mirou:-)Sice nevim co ti přelítlo přes nos...ale já jsem nenapsal nic špatnýho...Když někdo přirovnával NA k sektě,vypsal jsem co je definice sekty,aby každý porovnal jestli je to tak....!!!

hovno (Čt, 12. 2. 2009 - 13:02)

jsou to pitomci bez vlastního názoru.neosobní, impersonální, jako ovce

Jana (Čt, 12. 2. 2009 - 13:02)

Mira:
Nemluvím všeobecně, ale na základě zkušenosti. Na všeobecné plácání o věcech, které neznám ani z rychlíku, nemám čas.

Mira (Po, 9. 2. 2009 - 17:02)

Jano,nevim proč ten ironický ton???já nikoho nepomlouvam,jen reaguju na články které byly napsány dříve.Mluvím všeobecně....heh

Návštěvník (Po, 9. 2. 2009 - 09:02)

KOMPLETNÍ VÝŽIVA PRO VAŠE TĚLO
7 denní kurz hubnutí zdarma - registrace na www.snama.cz/dieta NEJDE JEN O HUBNUTÍ, ALE PŘEDEVŠÍM O KVALITÍ VÝŽIVU ORGANISMU

Jana (Po, 9. 2. 2009 - 08:02)

Mira:Mohla bych se zeptat, o čem mluvíš, když Novou Akropoli neznáš, ale nechci být ironická. Nejlepší je zajít na pár veřejných přednášek a přesvědčit se osobně.
Nemám nic proti těm, kdo hledají, a v tomto smyslu tedy ani proti NA. Tato instituce se však prohlašuje za filosofickou školu. Aleš (podle obsahu příspěvku soudě někdo z instruktorů) tvrdí, že NA chce mnohdy zmatená učení lidem podat ve zjednodušené formě... Pak by mě zajímalo, kde všichni ti odborníci jsou, když si aktéři veřejných přednášek pletou základní filosofické i literárně-teoretické pojmy, ignorují historická fakta, nebo ta fakta překrucují, aby se jim vešla do jejich pravdy. Tohle totiž filosof dělat nesmí. Filosofie - ani teologie - tady nejsou proto, aby lidi přiváděly k víře, víru posilovaly, nebo vyvracely pochybnosti o ní. Kdyby NA přiznala, že je tím, čím skutečně je, totiž jedním ze (staro)nových náboženství, bylo by to aspoň poctivé.

Mira (Čt, 29. 1. 2009 - 21:01)

Významy slova sekta

1. Tento pojem původně označuje náboženskou nebo politickou skupinu, která se odpojila od větší, zavedené skupiny. Takové sekty mohou mít s původní skupinou společné části zásad, víry a praktik, ale odlišují se doktrínou, která vedla k jejich oddělení. Chápeme-li sektu takto, můžeme říci, že každé současné náboženství i každé filozofické hnutí začínalo jako sekta.
2. Z pohledu tradičních křesťanských církví (např. katolické a ortodoxní) bývá výrazem sekta označena skupina, která odmítá hlavní směr křesťanství.
3. Náboženská, politická apod. skupina, ve které převládají sklony jako autoritářství, uzavřenost, fanatizmus, nesnášenlivost nebo selekce informací.
4. V mediální praxi se tak označuje náboženská skupina, která poškozuje své členy případně má protispolečenský charakter; často se v ní vyskytují vražedné či sebevražedné sklony.

Jana : já osobně novou akropoli neznám,ale jak ty by si v dnešní době dokázala odhadnout co je dobré a pravé?Každý si hledáme co potřebujem,každý je jiný a každý potřebuje jiný přístup,někdo si zajde v neděli do kostela,někdo do akropoli a někdo bude obcházet domy a nabízet víru Jehovovu.Můžem být rádi za tu volnost a že církevní microsoft neukřižovává vše trochu jiné od relativního normálu.

Nezatracujme a hledejme to svoje.......

Jana (Čt, 29. 1. 2009 - 13:01)

A jak Nová Akropolis pozná, že je ta pravá, kdo dokáže lidem pomoci vyznat se v těžko pochopitelných a zbytečně zmatených učeních? Vy jste tam všichni odborníci?

zyna (Pá, 18. 5. 2012 - 00:05)

Nová Akropolis sektářské...Zdravim - krome Vasich zcela subjektivnich nazoru o tom, co jsou a nejsou "sektarske" praktiky, zminujete jeden fakt, ze (cituji) "najdete (a tím už myslím konkrétně Novou Akropolis) jak v brožurce, kterou vydali, je 'obšlehnuta' dobrá polovina obsahu z jedné knihy, ovšem bez udání odkazu na autora." To je dost neurcity radoby dukaz sektarstvi, kdyz Vy nezminujete v jake brozurce a jakou knihu "obslehli". Co myslite?

Tereza (Po, 30. 4. 2012 - 10:04)

Jsem členkou NA po mnoho let - peníze ze mě rozhodně netahají, takže Vám Vaše známá o autě buď lhala, nebo je členem NA tak 20 let. Hodnota členského příspěvku je dost malá, i po dvaceti letech placení by to zaplatilo maximálně nějakou starou ojetinu. Nehledě na fakt, že dříve bylo členské ještě daleko nižší :)

nyza (Čt, 12. 4. 2012 - 16:04)

Nová Akropolis sektářské praktiky používá, i když o dost mírněji než různé sekty. Není to ovšem omluva, protože sektářské praktiky jsou škodlivé i v malé míře a navíc: žádná organizace je přece NEMUSÍ používat.
Vždycky mi vadí u těchto skupin jak si v principech protiřečí: na jednu stranu vynášejí hodnoty jako pravda, slušnost, spravedlivost a pak najdete (a tím už myslím konkrétně Novou Akropolis) jak v brožurce, kterou vydali, je "obšlehnuta"
dobrá polovina obsahu z jedné knihy, ovšem bez udání odkazu na autora. To opravdu nepovažuji za SLUŠNÉ.
Navíc jejich přednášky bývají často dost amatérské, subjektivní názory vydávají za objektivní, což je taky manipulativní (sektářská) technika.
Pozitivní na Nové Akroplis je oživování naší antické tradice, protože evropská kultura stojí na antických pilířích, ale bohužel právě těmi častými pseudonázory přednášejících a uváděním nepravd tuto svou "náplň" dost kazí.
Celkově bych tedy o Nové Akropolis řekla, že tak nějak těží z absence duchovna v naší společnosti a vytváří druhý extrém k materialistickému způsobu myšlení. Návštěva přednášky vás tedy může pobavit, naštvat, rozesmát,inspirovat - podle toho na koho zrovna narazíte. Mnozí přednášející (členové NA) život pojali jako boj duchovna proti materiálnu a ne jako celistvý rozvoj člověka a v tom bych viděla sektářský (tedy nedospělý) přístup Nové Akropolis k duchovní problematice

L. (Čt, 15. 12. 2011 - 18:12)

ahoj... o NA slysim poprve...Pardon... k teto vete:
Nicmene na svete neexistuje, nikdy neexistovala a nikdy existovat nebude zadna OBJEKTIVNI instituce, ktera sebe povazuje za tu pravou a smer ktery prohlasuje za ten spravny.

L. (Čt, 15. 12. 2011 - 18:12)

ahoj... o NA slysim poprve nicmene jsem za svuj zivot jiz poznal mnoho ruznych uskupeni tohoto charakteru. Jiste... kazda tato skupina se navenek odlisuje... to aby budila dojem exkluzivity a jiste to ma solidni uspech u ruznych cilovych skupin... Nicmene na svete neexistuje, nikdy neexistovala a nikdy existovat nebude zadna instituce, ktera sebe povazuje za tu pravou a smer ktery prohlasuje za ten spravny. Profesionala a skutecneho filozofa poznate vzdy a vsude podle toho, ze popisuje, srovnanava, uvazuje, dedukuje..., ale NIKDY NESOUDI OSTATNI ZA JINY ZPUSOB CHOVANI A ZIVOTNICH CILU. Na druhou stranu se to dobre posloucha a v mnoha lidech se ozve jejich ego, ktere jim rika: Ty jsi jeden z tech mala kteri budou zit "spravne"! A lidske ego posloucha v domeni ze je to tak ma byt. Ale no tak..!!! to uz na svete bylo 1000x!

Elina (Čt, 27. 10. 2011 - 07:10)

V NA jsem byla leta clenkou moje sestrenice,moc o tom nemluvila,casto jsme spolu polemizovaly ohledne vseho(Buh-nabozenstvi-pyramidy)jednou jsem vsak zavedla rec na toto tema a vylezlo z ni,ze ji to clenstvi za ty roky prislo na stredne velke auticko,takze vytahovani penez asi za seminare a jeste nevim za co.Mimochodem to sestrence moc nepomohlo,byla porad ve stresu a zemrela pouze v 51 letech,praskla ji cevka v hlave.

chachacha (Ne, 16. 10. 2011 - 08:10)

Tak když to tak čtu, nemohu se ubránit dojmu, že posledních několik příspěvků psala jedna a ta samá osoba. Která je navíc členem NA.

otec (So, 15. 10. 2011 - 20:10)

Pročítal jsem některé příspěvky a musím říct, že některé jsou docela k smíchu - někdo tady jako důkaz sektářství reprezentoval to, že je celé "představenstvo" vzájemně příbuzné... není snad normální, že si lidé najdou partnera mezi těmi, se kterými sdílejí stejné názory a mají stejné zájmy? Stejně tak považuju za normální, že když se s někým na něčem domluvím a pak mi do toho něco vleze, tak tomu dotyčnému zavolám a omluvím se... ale i to tady někdo prezentoval jako důkaz toho, že NA je sekta, když to její členové musejí dělat... a podobných nesmyslů je tady spousta. Abyste si nemysleli: nejsem člen NA, i když jistý vztah k ní mám - mám dvě děti a mladší z nich je už několik let členem. Neodcizili jsme se kvůli tomu, naopak spolu vycházíme velice dobře a nezpozoroval jsem ani odcizení od kamarádů, které má mimo NA. Co jsem zpozoroval byla větší psychická pohoda, zodpovědnější přístup ke studiu a nadšení z toho, že dělá něco, co má smysl. Takže nevěřím tomu, že NA je sekta, naopak je mi ta organizace velice sympatická. Na základě zkušeností otce jednoho člena bych mohl vyvrátit ještě spoustu dalších nesmyslů, co se tu píší, ale asi nemá cenu sepisovat tady romány - staré známé přísloví praví "kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde". Tohohle psa ale nechte prosím na pokoji - žádné bití si nezaslouží.

pro Vitexe (So, 15. 10. 2011 - 19:10)

Možná, že NA nemluví o křesťanství, protože je to NENÁBOŽENSKÁ organizace - byla jsem na poměrně hodně přednáškách a nikdy nepadla zmínka o ŽÁDNÉM náboženství, vyjma mytologie starověkých kultur. Dokonce i když se mluví např. o buddhismu, mlvuí se o Buddhově původním učení a ne o náboženství, které se z něj vyvinulo - a to je dost rozdíl. A mimochedem, než označíte NA za sektu, zkuste trochu přemýšlet: Sekta je vždycky náboženská organizace, odnož nějakého existujícího náboženství. Když se podíváte na seznam států, ve kterých NA je (mají ho na svých stránkách)a uvědomíte si, jaké je v těchto státech převládající náboženství, uvědomíte si, že mezi členy NA musí být zastoupená poměrně široká škála různých náboženských i jiných myšlenkových systémů. Takže používejte trochu logiku a zjistíte, že to ani sekta být nemůže ;-)

Vitex (So, 18. 6. 2011 - 13:06)

Mě by jen zajímalo, proč učení těchhle všeznalých filozofů naprosto ignoruje křesťanství? Pořád samí Aztéci, Buddhisté, Egypťani, Staří Řekové.. a Jung. Byl někdo z vás na jejich přednášce o Jungovi? Já ne. Ale vsadil bych se, že tam nepadlo ani slovo o tom, že ke konci života konvertoval ke křasťanství. Anebo to ozančili za politováníhodný omyl. Ale proč..?

reakce (St, 11. 5. 2011 - 13:05)

Čtu si všechny příspěvky...Reaguji ještě na Helin příspěvěk z 24.9.2010. Jsem členem sice jen pár měsíců, ale zatím s Heliným příspěvkem stoprocentně souhlasím. NA mi učí hlavně pracovat na sobě, řešit praktické situace v životě o kterých mohu s nimi živě diskutovat. Vůbec se nejedná o žádná dogmata, ale o snahu poznávat a to především sám sebe. Rozhodně se doporučují číst filozofové staré doby jako byl Platón. Nebo mnoho dalších přínosných knih, třeba i románů. A přesně jak píše Helča... je nám naopak zdůrazňováno nenadřazovat se nad kohokoliv jiného. Lidé z NA jsou absolutně nekonfliktní, vyzařuje z nich vnitřní vyrovnanost. Je to podobné jako když jdete mezi lidi, kteří cvičí Tai-Chi, Kung-Fu a jiné východní umění. Jsou totiž duševně vyrovnaní a bohužel na ostatní obyvatelstvo působí holt jako sekta. Už jen svým klidem... :( NA mi pomohlo naučit se vážit si skutečně hodnotných věcí. PS: Ale stejně bych v NA ještě uvítal více praktických činností i během přednášek. Mám holt v sobě nekonečnou touhu se něco naučit...

Heli (Pá, 8. 4. 2011 - 14:04)

Tak tomuhle se už vyrovná...Skvěle řečeno, lepší přirovnání bych asi nevymyslela ;) A co se týče odkazu od Amona...že se nepěstuje filosofická debata? My tam debatujeme pořád. Že jsme k něčemu nuceni? Nikdo se mě nikdy nepokusil k něčemu nutit, vše ja na formě dobrovolnosti - chceš, super, nechceš, fajn :) Na to jsem obzvlášť háklivá, protože nucení k čemukoli nesnáším a byl by to pro mě první impulz zařadit zpátečku. A navádění k rozkolu s rodinou či partnery?? Tomu se můžu jen smát :D Můj partner do NA nechodí, ale nikdy nepadla sebemenší zmínka o tom, že bych se ho snad měla nějak stranit, či co. My se tam staráme prostě hlavně o sebe - jak na sobě pracovat, jak být lepší, jak získat lepší vlastnosti a jak bojovat proti našemu egu. Je to tak jednoduché, ale tak neuvěřitelné, že tam lidé chodí prostě právě pro tohle, ne aby dostali za peníze nějaké super tajné informace nebo diplom, ale aby mohli sami na sobě soustavně pracovat, že?? Vážně, zajděte si tam a pak mluvte, nebo se vzpamatujte, to možná také pomůže ;)

Reklama

Přidat komentář