Reklama

PANICKÁ PORUCHA PP8

Pajka (Pá, 13. 6. 2008 - 07:06)

Silvo, mě ses nijak nedotkla, ale nechci, aby pro lidi, kteří sem chodí - včetně Tebe, něco vyznělo jinak, než bylo a je. Nevím, kdes došla k názoru, "že na potlačení i těch největších atak by normálně mělo postačit maximálně třikrát 0,5 mg Neurolu denně". Jednak je dávkování i efekt velice individuální a cituji z informací o léku:
"K tlumení panických stavů se podávají dávky vyšší, zprvu 3krát denně 0,5 mg a dávku lze zvyšovat až na 10 mg za den. Při vysokých dávkách se osvědčilo podat denní dávku ve 4-5 dílčích dávkách, aby se udržely dostatečně vysoké plazmatické hladiny alprazolamu a předešlo se vzniku eventuální tolerance." Najdeš zde
http://www.hzp.cz/leky/index.php?odkaz=86656&atc=&nazev=Neurol&indik=&p_str=
Tolerance se u mě nevyvinula, nezbavila bych se dávky 5 mg, kterou jsem brala v cca 10 dávkách za den. Můj stav byl tak špatný, že jsem ho pod vedením lékaře řešila a vyřešila takovými dávkami. Byla jenom náhoda, že jsem Neurol brala dle potřeby už před tím akutním uragánem. Jsem taky lamačka tablet. Množství, které bereš, je opravdu blížící si nule a to bys musela už cítit, že závislost máš, nepůlila bys, ale zdvojovala. Kdyby věda pokládala za léčebně účinné množství půlku Neurolu 0,25 mg, vyráběl by se zcela jistě Neurol 0,125 mg. Ale při snižování, kterým se chceš látky úplně zbavit, má lámání smysl. Přemýšlela jsem už včera, co by s Tebou udělalo placebo, tipuju, že efekt by byl stejný. Uklidní Tě už fakt, že si lék vezmeš, protože tak půlhodinku vezme, než zabere.
Nevím, jak vnímáš rozdíl mezi pojmy chronický a akutní, ale má-li někdo chronické potíže, neznamená to, že se jeho stav nemůže přechodně zhoršit akutním problémem a to byl můj tehdejší případ. Byla bych ráda, kdybys to pochopila a nezaměňovala s tolerancí. Mě to neuráží, vím, co a jak jsem měla a mám, ale Ty sis vysvětlila mylně, takže se teď bojíš ještě víc a mně šlo o pravý opak, tedy mě mrzí, že jsem Ti o svých zkušenostech vůbec psala. Mě tehdy Neurol udržel nejen nad vodou a v činnosti, ale postupně zase vyvedl do normy.
Měj se pěkně. Moc Ti přeju, aby AD splnila, co mají a Neurolu se zcela zbavila.

zuzka (Pá, 13. 6. 2008 - 07:06)

Ahoj všem po ránu. Tady deštivo, po několika týdnech jsem musela teď po ránu obléknout župan - ochladilo se.
OLI hned napíšu.
SILVO, já myslím, že se opravdu bojíš zbytečně. A víte, že jsem si uvědomila jednu věc. Že ty hnusné nežádoucí příznaky kolem AD budou taky ve většině případech spojené s PP. Jelikož znám spoustu lidí, co berou AD na jiné poruchy - můj syn na sociální fobii, znám pár holek, co je braly kvůli depkám z rozchodu nebo jiných stresů a nikdo (teda koho znám)takové hnusné zážitky z AD neměl, takže to bude taky hodně záviset na tom našem všudypřítomném strachu prakticky ze všeho...
MISS, mám dojem, že kdybys brala AD, tak se zbavíš aspoň té hrozné úzkosti z nemocí, mě v tomto směru hodně pomohla. Od PP bohužel tolik ne, ale v tomto docela jo!!!
Tak ahoj všem......

Silva (Pá, 13. 6. 2008 - 07:06)

Oli ahoj, já už jsem z toho fakt asi pako a máš pravdu, ten Zoloft mi asi opravdu nesedl.Příští pátek jdu na psychinu, tak uvidím.Dnes mám dovolenou, protože musím vyřídit několik věcí.
Tak se měj pěkně ty i tvoje kočky!!

olga (Pá, 13. 6. 2008 - 07:06)

Ahoj všem,

Johanz, prosím taky jednoho pidipejska na olmun"seznam. cz.
Dášendo, brát, či nebrat, toť otázka. Ale minule ti zabraly AD stoprocentně a myslím, že i nástup by tentokrát nemusel být tak drsný jako minule. Možná opravdu brát, aby se to nerozjelo víc. Ale rozhodnout se musíš sama.
Silvo, musela jsem se trošku usmívat /promiň/, jak máš málem na lékárnických vahách vypočtenou denní dávku Neurolu, cca 0.38 nebo tak nějak. Vždyť to ani není minimální dávka pro děti, pamatuju, že mi psychiatr říkal, že 2x denně 0.25 se dává dětem. Ale stejně si myslím, že ti ten Zoloft nesedl, mělo by ti být líp než před tím, ¨než jsi ho začala brát a ne hůř. Ale prober to s dr. až půjdeš na psychinu.
Tady ráno lilo, po dlouhý době se mi nechtělo vstávat, jindy straším v polospánku už tak od půl čtvrtý.
Jo, ještě jsem vám zapomněla napsat, jak je malá Mina odvážná kočka. Měla jsem otevřený vrata u plotu i dveře z obýváku ven a najednou se objevil na zahradě obrovský pes /něco jako retvívr/, kočky obě vystartovaly z obýváku a zatímco Žížala rychle vyklidila pole na strom, Mina, naše hodné a zvědavé stvoření, se naježila do obrovský koule a s velkým vrčením a syčením toho velikánskýho psa z našeho pozemku vyhnala!!!Nikdy bych to do ní neřekla, že je tak statečná a brání si svoje území.
Tak všem klidný den a ahooooj

Silva (Pá, 13. 6. 2008 - 06:06)

Pajko, nechtěla jsem se tě v žádném případě dotknout. Vím, že na potlačení i těch největších atak by normálně mělo postačit maximálně třikrát 0,5 mg Neurolu denně.Nikdo nemůže začít na 5 mg denně, to by s ním asi zamávalo. Tak jsem myslela, že se u tebe postupně vyvinula tolerance a došla jsi až na 5 mg denně, což se někdy někomu stává, jak jsem se dočetla.Už druhý den jsem začala ulamovat z té mé 0,37 a docela to jde, tak možná se postupně toho Neurolu zbavím.
Jinak se zdá , že jsem přece jen na tom líp ale abych to zase nezakřikla.Ale pokud by toto byl konečný stav, tak by mě AD moc nenadchla.Moc ti přeji, že vše zvládáš, jak píšeš a nenechala jsi si život otrávit PP. Musíš být silná osobnost.
Přeji všem moc pěkný den.

Linda (Pá, 13. 6. 2008 - 05:06)

Dobré ránko všem!Lei,tak to je o 5týdnů:) Tady to vypadá na sluníčko,i když ráno se psem jsem se klepala jak ratlík.Včera bylo vážně divně,snad bude dnes líp.Tak zatím pa.

Pajka (Čt, 12. 6. 2008 - 23:06)

Johanz, díky :-) jsem celá HAPPY z Tvojí malé chlupaté kuličky s očenkama jako korálky :-)

Miss (Čt, 12. 6. 2008 - 22:06)

Johanz - mas maila.

Dobru nocku vsetkym, zajtra ma caka dalsi narocny den, tak nech sa akotak vyspim :)) dobru noc bez pp..

Pajka (Čt, 12. 6. 2008 - 22:06)

Silvo, tak to jsi mě velmi špatně pochopila. Cítím potřebu uvést věci na pravou míru. Neskončila jsem na 5 mg, ale v podstatě jsem na něm začala řešit vzniklý problém. Neurol beru téměř 15 let, po téměř 8 letech užívání cca 0,5 mg denně, u mě vypukly ataky. Ale nemělo to co dělat se závislostí na Neurolu. Důvody propuknutí atak znám a řešila jsem je Neurolem, ale současně změnami v přístupu k sobě, k životu. Nebrala jsem Neurol, protože si tělo o něj volalo, ale proto, aby potlačil ataky. Když tyto stavy postupně začaly mizet, ruku v ruce s tím šlo snižování Neurolu až na dávku 0,25 mg za den. Neměla jsem nikdy abstineční příznaky. A vezmi, prosím, na vědomí, že nejsem příklad pro ostatní ani odstrašující ani hodný následování. Mám PP od doby, kdy nebyla popsána, diagnostika ani terapie nebyly propracovány. Jsem vděčná, že jsem objevila lék, který mi pomáhá a můžu si jeho braní regulovat dle potřeby. U mě PP zchronizovala, jsem šťastná, že i přesto žiju naplno a bez utrpení. Nedělám si ve svém věku iluze, že bych měla mít život bezbolestný a bezstarostný a PP nepokládám za nejhorší, co mě mohlo potkat, naopak. Taky vím, že bránit se lékům a žít dlouhodobě v enormním stresu, případně v kolotoči atak, je pro zdraví člověka mnohem nebezpečnější, než si pomoci lékem. A jsem si taky jistá, že žádný z lidí s PP si nevezme ani kousek tablety navíc, naopak. Jako se bráníme závislosti na svých blízkých, podobně to máme i s medikamenty.
Takže ještě jednou bych zdůraznila, že jsem s Neurolem neskončila odstrašujícně na vysokých dávkách, ale v období, kdy jsem prožívala krizi, mi pomohla dávka, která cca odpovídá dle odborné literatury dávce doporučené k potlačení akutní podoby PP. Dávka, kterou beru dnes, vzhledem k tomu, jak dlouho žiju s PP a že jsem bez AD, je realativně nízká. Přeju Ti, aby Ti bylo konečně lépe.

Miss (Čt, 12. 6. 2008 - 22:06)

Johanz - JEEEEEEEJ BEZ CASPLOCKU :))) Oki idem na to, poslem Ti aj nejake fotocky

JOHANZ (Čt, 12. 6. 2008 - 22:06)

RANO DOVI...

Johanz (Čt, 12. 6. 2008 - 22:06)

Misska pre těba urobim vyjomku bez caps locku a ty mi pošli tu svoju adresu na moju mailovů schránku Johanz"seznam.cz

lebo mi to něbere adresár

xxx (Čt, 20. 11. 2008 - 21:11)

Svene, pokud ten duvod neznas, zkus se ho zeptat, proc ti ho nechce napsat a zkus mu rict, to co jsi tu psal, ze jen chces mit takovou tu berlicku.. anebo zkus, jak tady uz psala driv jedna pani, lekarka, ze zjistila, ze ji pomaha mit u sebe dokonce tictac-jako tu pomyslnou berlicku.. ze fakt zabira... ja kdyz jsem se z toho poprve dostavala, tak mi po urcite dobe stacil jen ten pocit, ze kdyby neco, tak mam neurol v kabelce a muzu si ho vzit...vubec jsem bez nej nevysla.. a fakt stacil jen ten pocit, vubec jsem ho nepouzila, az jsem vlastne uplne zapomnela, ze ho mam ci ze ho potrebuju a zacala jsem klidne chodit i bez nej..tak bych to zkusila a si tomu lekari takto rict...

Miss (Čt, 12. 6. 2008 - 22:06)

Lea - k týmr obotnikom, s peniazmi nezdrhol, nemal ziadne akurat kluce, ale tie hadam nechal doma a netahal ich tiez do Polska :))) uz mame vybaveneho dalsieho murara, dufam, ze ten nezdrhne :)) Co sa týka zalohy tak ich chapem, ved treba nakupit material, praca atd. ale vsetko by malo byt v zmluve a tu sme neuzatvorili, lebo tých murarov nam zohnal muzov kamarat, on ma agenturu nastastie uz zohnal ineho. Ako s amas dnes? ja celkom fajn bola som v meste od 10.30 do 16.30 lietala po obchodoch, potom som prisla domov, obliekla maleho a sli sme az do 19tej vonku, uz padam unavou.

Miss (Čt, 12. 6. 2008 - 22:06)

Lea - ahoj, vsak znamym to na nos nemusis vesat co Ti je, napr. ani moja mama paniku ako diagnozu neberie takze kto nezazil nepochopi :( chod ku tej psychologicke a uvidis

Johanz - aj ja poprosim foto tiez Ti potom nieco poslem, nech viem, kto ma stale zapnuty capslock :)))))) tu je mail:
miss2003"azet.sk

Hanka1 (Čt, 12. 6. 2008 - 21:06)

Ahoj všem,dnes mi tedy není nejlépe ,přičítám prudké změně počasí u nás.
Leo ,,,,,s pp se netrap,mají mimča mamky s horší diagnozou
A ted jsem jukla na net a tam na mě kouká sympaták z okénka a on to JOHANZ a pod ním krásné chlupaté klubíčko,,,,,,,,,děkuju,takhle vypadala podobně i naše Lady,pošlu,jen co nalovím
A všem klidný večer ,tady to vypadá na déšt

Verča (Čt, 12. 6. 2008 - 21:06)

Johanz, to je docela divný,maily mi totiž normálně chodí:-(

JOHANZ (Čt, 12. 6. 2008 - 21:06)

poterda"seznam.cz mi vychází neplatná mailova adresa????

Bára (Čt, 12. 6. 2008 - 20:06)

Johanz 061131"email.cz

Lea (Čt, 12. 6. 2008 - 20:06)

ahojte - dnes som bola u svojej lekarky psych. a dlho sme sa rozpravali a ona ma odporucila ku psychologiucke pocas tehotenstva. Rozpravala mi o kocke ktoru mala a mala fobiu z tehotenstva. Neviem preco ale akoby presne vystihla mna. Mzslim tu fobiu z tehotenstva. Ale ja ju nechcem alebo takto: ja babetko velmi chcem...Stale mam pocit ze ked niekomu poviem ze sa liecim na PP alebo na depku tak sa ponizim...doprdele s nou nemienim sa vzdat ani za nic...

Reklama

Přidat komentář