Reklama

paresa

milan (Čt, 21. 11. 2013 - 15:11)

Hledám a sháním jakékoli...zdavim.. .mam parezu horni leve koncetiny uz skoro dva roky. .trikrat tydne rehab.vojtova metoda mirne zlepseni ale to je zatim asi vse. . . .stalo se to po praci v lese asi jsem prochladnul

Jája (Ne, 11. 5. 2014 - 17:05)

Může mi někdo vysvětlit...Také můj manžel má ten problém, ale nebyl na tracheotomii.Jen mu bylo špatně a zvracel a omdlel.Má nějaké výrustky které mu vyřežou a uvidí se

Neurochirurgie (Ne, 25. 4. 2010 - 18:04)

Hledám a sháním jakékoli...Vážení pisatelé,

chci zde za naší kliniku popsat obecně platný postup u parézy pažní pleteně novorozenců.

Pokud nedojde ke zlepšení stavu do 10 - 12 týdnů od porodu (při velmi intenzivní RHB !), prosím ihned kontaktujte naší ambulanci na tel. 267 168 046 - sestra Cidlinová. Ta Vás objedná na EMG vyšetření, podle kterého budeme plánovat další postup. Pokud předpokládáme, že došlo k avulzi (vytržení) nervových kořenů z míchy a není aktivita na EMG vyšetření, objednáme Vás k hospitalizaci na JIP Kliniky popálenin (naše klinika nemá dětskou část) a uskutečníme CT-PMG vyšetření - aplikace kontrastní látky do páteřního kanálu v celkové anestézii k průkazu vytržených kořenů. Následně můžeme plánovat operaci. Mějte prosím na paměti, že organizace celého vyšetřovacího procesu a následné operace je náročná (neurochirurgové, lékaři popálenin, anesteziolog, pediatr, radiodiagnostik), a proto Vás prosíme o trpělivost.

Pro občany SR: Nejlépe zaslat stručnou epikrízu na [email protected], obratem zašleme akceptaci a je třeba si vyřídit povolení od Vaší zdravotní pojišťovny na plnění v zahraničí - minimálně 150 000 Kč. Teprve poté může začít celý diagnosticko-terapeutický proces.

Celý postup je komplexně řešen dr. Menclem, pacienti jsou po všech vyšetřeních podrobně diskutováni na semináři kliniky. Je proto zbytečné kontaktovat jiné představitele kliniky, kteří samozřejmě nemaji okamžitě všechny informace k dispozici.

Po operaci jsou děti hospitalizováni obvykle týden do vytažení stehů. Následně jsou pravidelné kontroly EMG v půlročních intervalech.

Děkujeme za spolupráci a důvěru. Neurochirurgie Praha Vinohrady, Šrobárova 50, 100 34 Praha 10

Náše stránky: www.facebook.com/Neurochirurgie.Praha nebo oficiální na www.fnkv.cz - Kliniky a oddělení...

anna (So, 13. 3. 2010 - 18:03)

ahoj.mám 5 leteho syna ma paresu na prave ruce.pravidelne jsme cvicili od narozeni a moc se to nezlepsilo.ma tezkou jak rikaji doktori,ale v praze ve vynohradske nemocníci tyto paresy operuji ale jen do 3 mesicu ditete nam to rekli az v roce takze bylo pozde

Lenka S. (Čt, 21. 1. 2010 - 17:01)

Docela mě Vaše příspěvky...Ahoj, jsem maminkou skoro čtyřleté holčičky, která se při porodu zasekla ramínky a tak u ní byla diagnostikována paresa brachiálniho plexu na pravé ručičce. Vojtovu metodu jsme intenzivně cvičili zhruba dva roky, pak již méně do tří let a dnes na malé není nic poznat, jen to že je levačka, občas něco dělá oběma ručkama. Vývoj stavu dle fyzioterapeutů vypadá asi tak, že při rychlém růstu může dojít ke zhoršení stavu, případně problémy s držením těla. Tak uvidíme, jak se to bude dále vyvíjet. Ale musím tady napsat, že za současný stav vděčíme jen a jen Vojtově metodě... Lenka

Dana (Po, 11. 2. 2013 - 12:02)

ahoj.mám 5 leteho syna ma...Dobrý den,syn má také těžkou parézu,už je skoro 4m po operaci,ale stále nevidím moc velké zlepšení,cvičíme 4x denně Vojty,ale pokroky nic moc!jak je teď na tom váš syn?když vám to nebude vadit napište mi na můj mail [email protected]

Petra (Út, 8. 12. 2009 - 13:12)

Také mám syna s paresou pravé ručičky,jak jsme přišli z porodnice,tak s ní vůbec nehýbal,ale VOJTOVA METODA námručičku zachránila do 5 měsíců neurolog nepoznal,která byla ta namocná.Hodně záleží na Vás jak poctivě s dítětem cvičíte,pak jsou vydět neuvěřitelné výsledky.

Magdalena (St, 30. 9. 2009 - 13:09)

Já mám též syna s paresou, je...Milá Kamilo, také mám toto postižení a žiju s ním již čtyřicet let. Jestli mohu doporučit, tak jako rodiče hlavně dohlédněte na to, aby syn neustále rehabilitoval, cvičil a navštěvoval lázně, pokud možno. Já dokonce postiženou rukou i píšu a to proto, že mě rodiče od malička nutili s touto rukou dělat úplně všechno. Dnes jsem jim za to vděčná, protože moje postižení není téměř poznat. Řídím auto, sportuju, hraju tenis. Sice mám ruku méně pohyblivou, ale člověk se s tím opravdu naučí žít. Držím Vám i Vašemu synkovi palce - a hlavně ať má ruku pořád v pohybu.

Marie (So, 12. 9. 2009 - 20:09)

Docela mě Vaše příspěvky...Náhodou jsem se dostala na tyto stránky. I já mám syna s parézou brachiálního plexu, ale jako následek nehody. Ráno zdravý kluk, večer bezvládná ruka.Smiřuji se s tím těžko, i když připadá v úvahu rekonstrukce nervů, současná věda vsadit nervové kořeny do míchy neumí.

Dáša (St, 29. 7. 2009 - 09:07)

Docela mě Vaše příspěvky děsí. Mám syna s poporodní parézou pravé ruky, která byla hodnocená jako těžká. Od narození cvičíme vojtovu metodu a ručička se pomalu rozhýbává. Když jsem hledala různé informace o tomto problému. Našla jsem, že 90% miminek je po roce života bez větších problémů.
Teď je synovi půl roku a cizí lidé nic nepoznají. Já to tedy vidím pořád. Jinak uchopuje hračky, nemá takovou sílu v té ruce a má jí pořád takovou nataženější. Ale doufám, že na normální život to mít vliv nebude. Jinak na vojtovu metodu nedám dopustit, myslím že takových pokroků jaké máme by jsme jinak nikdy nedosáhli.'

Návštěvník (St, 29. 4. 2009 - 16:04)

Mám známého s těžkou poporodní obrnou pravé ruky, byl schopen částečného pohybu jen v rameni, takže od malička musel spoléhat na levou ruku. Vystudoval vysokou školu, vybudoval poměrně známou a velkou stavební firmu, je řidič, plavec a pokud vím, nikdy nežádal ani o ZPS.'

Kamila (St, 29. 4. 2009 - 14:04)

Já mám též syna s paresou, je to pravá ruka a podrobnější vyšetření ukázalo že nikdy nebude s ní hýbat jako se zdravou.Má kompletní paresu a je kratší,protože špatně hýbe s celou rukou. Je mu 8 let a musel se naučit psát levou rukou. Chodíme na rehabilitace aby mu nestuhla a neměl skoliózu páteře.Musí se s tím naučit žít. Bude zajímavý co bude dělat v životě za práci. Ale i tak doktorům nic nevyčítám, protože kdyby ho nevyndali kleštěma,tak tady s námi neni.Nečekaně nastaly problémy když měl kousek hlavičky venku a císař už nebyl možný.Měl také otok mozku a říkalo se že bude zaostalý. Je to moc chytrej kluk a ve škole mu to jde výborně.Dostal se z toho až na tu ručičku.Napište kdo s tím má také zkušenost a mějte se hezky.'

Lenka (Út, 3. 3. 2009 - 20:03)

Mám obrnu levé hlasivky.Máte nějakou zkušenost? Díky.'

Marie (Po, 2. 3. 2009 - 10:03)

Záhadným způsobem jsem se dostala na toto téma.Sama jsem po klešťovém porodu, při kterém jsem dopadla jako vaše dcera, ruku jsem měla úplně bez vlády. Různými cvičeními, rehabilitacemi se ruka spravila natoli, že jsem byla schopná starat se o domácnost, vychovat 2 dcery, dokonce pracovat na zahradě, různé těžší práce, ale často ruka moc a moc bolela. Dnes už mám 75 roků, přes všechna cvičení se ruka zkřivila,tuhne, ale dá se s tím žít.
Sama jsem se přesvědčila, že cvičení je moc důležité a nutné. Přeji vám, aby se vám dařilo ručičku vylepšovat. Moc zdravím M.H.'

Vlaďka (St, 21. 12. 2011 - 16:12)

Dnes mi zjistili paresu levé strany hrtanu a nepohyblivou levou hlasivku. Má s tím někdo zkušenosti, jaká je léčba a její úspěšnost ? Děkuji za informace.

Ivett (Ne, 2. 11. 2008 - 22:11)

reagujem na príspevok od pisate?ky "maminky". Mám synčeka (15 mesiacov) s touto diagnozou a ak by si si chcela, alebo niekto iný kto tiež so svojim dieťatkom bojuje s touto diagnozou, vymeniť skúsenosti alebo informácie budem len rada. Kontakt ivettt6"post.sk.'

Sára (Pá, 22. 8. 2008 - 12:08)

Dobrý den Jano,
asi již nebude moje odpověď aktuální,ale i tak Vám odpovím.
Paresa hlasivky,je poškození,porušení,neboli ochrnutí!
Došlo k tomu,jak uvádíte,při tracheotomii.Při zavádění trubice do krčního ústrojí,aby se uvolnily dýchací cesty došlo k poškození nervů (ochrnutí)!
Možná k tomu došlo nesprávným provedením tracheotomie,možná tento zákrok vyžadoval rychlé jednání.
Každopádně tento zákrok měl být veden tak,aby se neporušily nervové vlákna,ani nervy samotné.
Záleží také,jestli nebyly nervy zasaženy,až do hloubky,tkz.nervového pouzdra.
Rozsah poškození lékaž zjistí odborným vyšetřením.
Co se týče léčby,tak úplně nevím,ale nejlepší je šetřit hlasivky a nenamáhat je.Léčbu měl zahájit lékař ihned po zhojení rány.
Nervy mají schopnost dorůstat.Narostou takzvané náhradní nervy,ale ty původní se již 100% neuzdraví.Jen dojde k jejich zahojení a tím i k funkci,třeba jen poloviční.

To je vše,co k tomu mohu říci.'

maminka (Pá, 22. 8. 2008 - 11:08)

Dobrý den,
moje dcera má také od porodu "Plex paresis brachialis",horní převahy tzn.Erbův typ.Měla porušený ramenní kloub a pažní pleteni,včetně loketního kloubu.Zasažena byla téměř celá ručička,jelikož hýbala jen dlaní a prstíčkama.
Plex znamená PORUŠENÍ neboli POŠKOZENÍ!Takže Vaše dcera se stím těžko narodila,ale k poškození došlo při porodu!Ve většině případů k tomu dochází NESPRÁVNÝM vedením porodu!!!Lékař začne samotný porod dítěte dříve,nežn je k tomu matčino tělo a dítě samotné připraveno.Proto dítě při procházením porodních cest nemá dostatečnou průchodnost a porodník je pak nucen dítě z matčina lůna tahat silou,což vede k NESPRÁVNÉ manipupaci s novorozencem a následně k porušení nervů,neboli PLEXU PARESI BRACHIALIS!!!
Tyto informace jsem načerpala od lékařů a odborníků,takže se zakládají na skutečných faktech a ne nějakých doměnek.

Mojí dceři je v současné době 9 měsíců a od porodu jsem se začala o tuto problematiku zajímat.Při docházení na kontrolní rehabilitace a při pobytu s dcerou v léčebně pohybového ústrojí jsem zjistila,kolika dětem se při porodu plex paresi přihodil.

Přihodil,asi není to správné slovo!Spíše kolika dětem,matkám,otcům a celým rodinám přinesl osudový okamžik při porodu bolest,pláč,zoufalství,beznaděj a nepopsatelné utrpení!
"BUDE MOJE,NAŠE DÍTĚ někdy dávat onu poškozenou ručičku do pusinky,bude si cucat paleček,bude touto ručičkou někdy hladit moji,nebo svoji tvář!!????
Nebude mu to bránit v dalším rozvoji a vývoji,bude pást koníčky,poleze.....bude chodit!!!????
Moje první otázka na rehabilitační sestru ještě v porodnici byla,jak bude pást koníčky,jak bude lézt??!!!
Beznaděj a zoufalství těchto a plno dalších otázek mě opustilo,když ve 2 měsících naše holčička prvně zvedla ručičku.
Nic velkého,jen v leže na zádech zvedla napnutou ručičku asi 4 cm od matrace postýky!!
Pro mě,mého manžela a celou rodinu to byla událost,VÝHRA V LOTERII!!
Mluvilo se u nás tom zvednutí ručičky,jako o svátosti.A také,že to svátost byla!Moje každodenní cvičení s dcerou 5x denně a trápení,bylo alespoň kouskem odměněno.
Když píšu tyto řádky odvíjí se mi v hlavě den po dni náš život a dceřiny úspěchy i neúspěchy,když se chtěla překulit,nebo lézt a nešlo jí to.
Nyní se naše dcera dostala tak daleko,že od "zdravého" dítěte není velký rozdíl.Leze,zvedá se,ručičkou si dosáhne,kam potřebuje.Samozřejmě se s tím naučila i žít.Když jí to nejde touto ručičkou,tak si to podá druhou.
Ještě máme před sebou velký kus práce,jak dcera poroste,tak po celou dobu budeme muset cvičit.Možná,až do dospělosti......'

Návštěvník (Ne, 17. 8. 2008 - 08:08)

bubrrajs
najdi si na doktorce
Obrna lícního nervu'

bubrrajs (Pá, 15. 8. 2008 - 09:08)

jak vylecit paresu licniho nervu

Reklama

Přidat komentář