Reklama

Péřové bundy,kombinézy,zimní oblečení ,nabalování se

Soně (Pá, 19. 2. 2010 - 07:02)

Jak to resite pri curani v te...Ahoj, naše kombinézy mají zip v rozkroku od předního pasu k zadnímu pasu a dva jezdce, takže je možno rozepnout jen požadovaný kus. Pochopitelně je zde problém se spodními kalhotami, ale ten se vyskytuje prakticky vždy. Řešili jsme to tak, že ty kalhoty, které nosíme jako spodní, jsou v rozkroku rozpárané, z počátku jsme tam měli kousky suchého zipu, ale časem jsme přišli na to, že stačí do rozparků všít trochu širší a silnější légy. Ono se to totiž pod kombinézou jaksi uzavře a netáhne tudy, jak by si možná někdo myslel. Zejména když, jako třeba naše zimomřivé ženské, nosíš pod kombinézou moira spodky a ještě dvoje tepláky. S takhle upravenými spodními kalhotami se dá si odskočit kdekoli bez problémů, a to jak na malou, tak i na velkou a nemusíš si svlékat víc, než je nutně zapotřebí. Úplně přestaly (bohužel) ty zábavné scénky, kdy si některá z našich frau odskočila za křoví, aby se pak po chvíli odtamtud vyřítila s drkotajícími zuby a s kategorickým požadavkem " udělejte se mnou něco, ať mi není zima!".Josef

oteplovacky (Čt, 18. 2. 2010 - 21:02)

Jak to resite pri curani v te kombineze zaplim zipem vzadu a navleceni Sona

Petr II. (St, 17. 2. 2010 - 22:02)

Zdravím vás všechny. Zaregistroval jsem tam dotaz ohledně praktičnosti (anebo spíš nepraktičnosti) té kombinézy od Parkasite se zmíněnými botičkami, rukavicemi - přišitými napevno a zipem na zádech. Jeden autor jiného příspěvku ještě před mým předcházejícím příspěvkem celkem přesně rozdělil uživatele péřových kombinéz na tři skupiny: a) na ty, kterým jde hlavně o jejich praktickou funčknost (sport, pohyb v přírodě atd.), b) na ty, kterým se tento styl oblékání líbí - a rádi se např. do péřového lesklého kabátu obléknou i do města a nevadí jim (anebo je jim to i příjemné), když vzbudí pozornost tímto trošku extravagantním stylem - a za c) ty, pro které je to fetiš spojený s jejich intimním životem. Já mám těch kombinéz (ale i bund) více - ale spíš jsou z té kategorie "b", i když se to také nedá oddělit přesně. Ale ta, o které jsem psal, je skutečně čistě kategorie "c". Byl to takový experiment, který se podařil - a slouží svému účelu. Maximální objem, maximální plnění peřím - plus ještě potřebná pomoc při oblékání. Jsem v tom "skafandru" skutečně bezmocný a závislý na své partnerce, zda mi uvolní anebo neuvolní zip. Je to něco podobného, jako když mne ten zmiňovaný kamarád při profesionálním potápění oblékal do gumové kombinézy a potom mi nasazoval helmu. V tomto druhu profesionálního (pracovního) potápěčského obleku je potápěč závislý při oblékání, během ponoru a při svlékání na pomoci kolegy. Je to velmi vzrušující být celý v gumovém obleku s těžkou helmou - vždycky vím, že přijde jeho hlazení a dotyky. Prostě ten pocit miluji.

Josef - informa (St, 17. 2. 2010 - 07:02)

Pro ty, keří nedostali můj...Ještě bych doplnil pár poznámek k nabídce kombinéz pro lepší orientaci zájemců.Provedení 1)Je určeno převážně pro ty, kteří takový druh oblečení používají i při běžných aktivitách, jako třeba zimní oblečení i do města, turistické výlety na běžkách, kratší procházky v přírodě, jako diváci zimních soutěží a závodů, prostě pro ty, kteří chtějí být v teple a, jak se říká "honit vodu". Oblečení je lehké, váha tak do 2 kg, ale přitom dostatečně teplé i pro pobyt v prostředí s teplotami do -10 stupňů. Samozřejmě je třeba volit spodní vrstvy pod kombinézu tak, aby byla zajištěna tepelná pohoda vzhledem k teplotě prostředí, předpokládané době pobytu i plánované pohybové aktivitě. Je jasné, že pokud se zúčastním někde jako divák na zmních akcích, použiji nejméně o jednu spodní vrstvu více než pokud si udělám výlet na lyžích nebo procházku zimní krajinou. Jako přídavnou vrstvu pod kombinézu v takovém případě lze doporučit lehkou péřovou vestu, která se dá sbalit do miniaturního balíčku, takže na cestách nijak nepřekáží a dohoromady nic neváží, spolu s kombinézou však dostatečně ochrání před ztrátou tepla při zastávkách, odpočinku a pod.Vzhledem se blíží kombinézám Parkasite, zejména použitím venkovních látek a viditelnými komorami, ovšem je provedením (nacpáním) poněkud "umírněnější". Systém zapínání i střih je pochopitelně zcela jiný, náš.Provedení 2)I když stejné používání této kombinézy jako u provedení 1) je samozřejmě naprosto bez problémů možné, je tato kombinéza navíc určena do extrémních podmínek, mrazů -40°, větru, k jízdám na motorových saních a skůtrech, pro dlouhodobý pobyt v nepříznivém počasí, prostě všude tam, kde se vyžaduje výborná ochrana před nepřízní počasí. Prototyp byl vyzkoušen tuto zimu ve Finsku a dokonale se osvěčil. Střih je dostatečně volný, umožňující bezproblémový pohyb ve všech směrech i použití více spodních vrstev. Svrchní látka je odolná před poškozením a právě to, že pod ní je vrstva mikrovlákna a peří je až za další látkou, zaručuje, že nedojde k úniku peří při jejím protržení. Navíc mikrovlákno zachytí většinu peří i při protržení obou látek, protože jaksi trhlinu uzavře a nedovolí, aby peří vylétalo ven. Samozřejmou daní je, pochopitelně, vyšší váha kombinézy, ale stále je nižší, než váha podobné kombinézy, plněné pouze dutým vláknem nebo mikrovláknem nebo váha samostatné bundy a kalhot. Navíc i velikost balíku sbalené kombinézy je proti mikrovláknu poloviční. Já sám jsem toto provedení běžně tuto zimu používal u nás v Čechách a to nejen v přírodě, ale i ve městech a jinde. Byl jsem s ní naprosto spokojen, ani ona zmíněná vyšší váha (prakticky asi o 1/3 proti provedení 1), není vůbec na překážku, ani si ji neuvědomujete.Tak to je asi dnes vše, doufám, že jsem vám v rohodování alespoň trochu pomohl. Na případné dotazy lze volat na tel. 723 839 208 večer.Josef

Josef - informa (Út, 16. 2. 2010 - 16:02)

Pro ty, keří nedostali můj...Ještě jsem zapoměl na něco pro extra zimomřivky - výrobce je ochoten ušít několik péřových kukel, podobných jako dělal Rakoncaj, ale potřeboval by k tomu zapůjčit vzorek. Pokud ji někdo máte - a teď už bude asi definitivně po mrazech - a byli byste ochotni pomoci těm, kteří už ji nsehnali a moc by ji chtěli, ozvěte se na [email protected]. Šlo by o půjčení jen na několik dní. Pro zajímavost - bylo by možné ji udělat v barvě podle přání.

Josef - informa (Út, 16. 2. 2010 - 15:02)

Pro ty, keří nedostali můj mail nebo se ještě nerozhodli:Takže informace o novinkách - povedlo se najít výrobce, který podobné věci již dělal a je ochoten menší množství ročně vyrobit.V zásadě půjde o dvoje provedení, stejného střihu, s otvíráním dle našeho systému a se zipem v rozkroku od pasu vpředu k pasu vzadu.Ke kombinézám budou standartně dodávany palcové rukavice ze stejného materiálu, plněné mikrovláknem a se zipem v dlani pro případné vysunutí ruky bez sundání rukavice a protimrazová maska se dvěma otvory pro oči, přichycená do límce pod kapucí suchými zipy.Provedení 1) plnění jen peřím,lehké svrchní i spodní látky, svrchní s vysokým leskem, komory se zateplenými švy, svrchní i spodní léga pro krytí zipů. Provedení 2) Sendvičová konstrukce - a) svrchní látka odolná větší námaze, s PU zátěrem, podlepené švy, b) mikrovlákno 7 - 10 mmc) mezilátka lehká paropropustná membrána, zabraňující zpětné pronikání zkondenzovaného potu do peří,d) husí peří 90% prach, na přání možné i kachní peří.e) podšívkasvrchní i spodní léga pro krytí zipů. Kapsy standartně dvě boční pod pasem a jedna nad pasem na prsou, dle přání zákazníka další možné.Kapuce uchycená z obou stran otevíratelným zipem s možností odebrání.Výroba z doneseného materiálu je možná, ovšem nelze pak zaručit stejné vlastnosti, jako u látek výrobce. Celková hmotnost peří dle dohody.Kombinézy nebudou vyráběny na sklad, tedy půjde o výrobu s úpravami a v barvách dle požadavku zákazníka.Předpokládaná základní cena 15000.- se může podle toho i dost podstatně lišit a bude sjednána při převzetí objednávky. Výrobce požaduje při objednání i složení přiměřené zálohy (obvykle v ceně materiálů).Při objednání je nazbytně nutné uvést:míry, změřené na těle bez přídavkůa) šířka ramenb) obvod hrudníkuc) obvod pasud) obvod přes bokye) délka ruky, měřená od zápěstí přes ohnutý loket k ramennímu švuf) výška postavy, měřená vzadu od krku po kotníkg) délka kalhoty, měřená v rozkrokuúdaj, kolik a jaké vrstvy hodlá uživatel maximálně pod kombinézu oblékat,převážné užívání - např. lyžování na svahu, běžky, sněžný skůtr, snowboard, skalní lezení, bivakování, příp. jiná využití, mající vliv na střih. Uzávěrka závazných objednávek je k 31.3.2010, dodání na podzim 2010 (říjen - listopad)

libos (Út, 16. 2. 2010 - 14:02)

Zjišťoval jsem, jak by bylo...souhlasime ja i manzelka mysleli jsme ze jsme samy na svete s touto zalibou ozve se nam zena [email protected]

liboš (Út, 16. 2. 2010 - 14:02)

Zjišťoval jsem, jak by bylo...souhlas za mne a manželku ozve se nam nekdo dik [email protected]

oteplovacky (Út, 16. 2. 2010 - 00:02)

dobry den shanim zimni leskle oteplovacky s laclem svetle barvy piste na e-mail: [email protected]

Josef (Pá, 12. 2. 2010 - 07:02)

Ahoj Petře, obracím se na...Několik poznatků k diskusi o všitých rukavicích - to co zde píše Petr I je docela možné řešení, my ho aplikujeme již řadu let. Ten zip v dlani není nijak na překážku, jen se musí všít tak, aby se látka nemohla dostat pod jezdec. Suchý zip na přichycení je také jedno z řešení, ale podle našich zkušeností to ani nutné není, stačí delší manžeta rukavice, která se zastrčí pod manžetu rukávu, nebo, jak to má udělané jeden náš přítel s Finska, manžety dvě - jedna do rukávu a druhá přes rukáv - to je řešení vhodné zejména pro jízdu na skůtru, kdy ta vnější manžeta rukavice brání zafoukání do rukávu. Pro úplné odložení rukavic se dají pro ně udělat jakési dlouhé kapsy třeba na nohavicích.Taky jsme dospěli k názoru, že všité obličejové masky nejsou to pravé ořechové - jednak se špatně nastavují k očím (každý máme jinak dlouhý krk), jednak když zvlhnou, špatně se pak suší (musí se sušit spolu s kombinézou). Výhodnější je maska samostatná na suché zipy, dá se sundat i třeba za jízdy jen jednoduchým hmatem, což je rychlé a někdy i nutné a navíc se dá zastrčit do kapsy, kde se relativně rychle usuší tělesným teplem. Ta maska by měla být dole otevřená a spodním okrajem přesahovat o vrch límce alespoň o 3 - 4 cm. Pak vydechovaný vzduch odchází spodem a nezamlžuje případné brýle. Maska by taky neměla v oblasti úst a nosu přiléhat ke kůži, přece jen trochu zvlhne a pak je to na obličeji nepříjemné. V opačném případě se mezi obličejem vytvoří jakýsi polštář ohřátého vzduchu a na obličej pak není zima. Ten "hrnec" na hlavu se třemi dírami, jaký je na fotkách Parkasite, asi moc praktický nebude. Taky jsem nepochopil smysl toho úplného uzavření otvorů - hrát si na slepou bábu si asi nikdo v -20 nebude.Všité boty jsou nesmysl již na první pohled. Ano, mohu je mít třeba do stanu, ale vždy jako samostatnou část. Neodložím přece celou kombinézu k sušení jen proto, že jsem náhodou šlápl před stanem do louže!

Petr I. (Čt, 11. 2. 2010 - 15:02)

Ahoj Vlasto, i když jsem kombinézu od Parkasite v reálu neviděl, napadá mě k tomu následující:1) Všité rukavice nemusí být na překážku. Stačí je doplnit buď o zip všitý v dlani (tak jak to popisoval Jarda) a suchý zip (jednu část na vrchní straně prstové části a protikus na rukávu - tak aby se daly ohrnout a nepřekážely, když nejsou potřeba), nebo o zip všitý do celého švu rukávu (jak to popisovala Sylva) - pak lze vytáhnou celou ruku a rukáv s rukavicí nechat volně viset podél těla.2) Pevné péřové boty asi na moc nebudou. I kdyby se daly dostat do bot, peří v nich bude tak stlačené, že jeho izolační schopnost bude velmi malá. A chodit v nich přímo (bez bot) lze tak akorát ve stanu/chatě, nebo kolem něho.3) Zip vzadu určitě praktický není, stejně jako maska napevno připojená ke kapuci - když bys ji chtěl sundat (a třeba se najíst), tak musíš sundávat celou kapuci a být pak třeba v -20°C v mrazu se skoro holou hlavou. V tomto je Jardovo/Josefovo řešení určitě podstatně lepší.Petr

Ježek (Čt, 11. 2. 2010 - 08:02)

do této kombinézy. Vím, že...Ahoj Petře, obracím se na Teba jako znalce a odborníka přes kombinézy Parkasite. není mi tam jasné několik věcí:1) všité rukavice - jak to uděláš, když potřebuješ ruku volnou, např. něco zavázat nebo si utřít nos?2) všité boty - jak se v nich dá chodit? A jde to vůbec třeba ve sněhu nebo v blátě? Do bot se s nimi asi nedostaneš, že ano.3) Ta kapuce jako kukla s otvory pro oči a ústa - dá se vůbec sundat, když potřebuješ mít volný obličej? Třeba se najíst nebo napít.4) Co děláš, když jsi sám a při otevírání se do toho zipu vzadu dostane látka? To se stává dost často a neumím si představit, jak bych se z toho dostal.Děkuji předem za odpovědi, mám objednané kombinézy pro mne a pro ženu u Jardy a chtěl bych tam přidat nějaké nápady od Parkasite, nevím ale, jestli jsou k něčemu nebo ne. To zapínání vzadu nepřipadá v úvahu, ale ty ostatní....Vlasta

Josef (St, 10. 2. 2010 - 10:02)

Ahoj Petře, předem bych chtěl...Když jsem psal přispěvek, místo zavináče se objevil jakýsi podivný patvar, aby pak ve zveřejněném textu už bylo ovše OK. To jen na vysvětlenou.

od Josefa (Út, 9. 2. 2010 - 17:02)

Zdravím vás všechny. Zdeňku:...Ahoj Petře, předem bych chtěl podotknout že ani já, ani Jarda naprosto nedsuzujeme druhého jen proto, že je jiný. V tomhle ohledu jsme naprosto tolerantní. My, resp. Jarda (je to jeho myšlenka) bychom chtěli dát na trh cenově dostupné kombinézy jak pro sportovce nebo tuláky po kopcích, tak i pro lidi třeba Tvého typu (i když Ty už pro nás zákazníkem vzhledem k obsahu šatníku asi nebudeš.) Prvních 8 je už mezi lidmi, ale problém s výrobcem znamenal zádrhel. Abychom dokázali vyhovět různým přáním, je třeba znát jak a z čeho dělá konkurence a k těmto poznatkům přidat naše (nejsou zrovna malé, zejména z oblasti outdooru). Byl bys pro nás svou sbírkou velice zajímavý a rovněž by nás zajímaly i Tvé názory na naše řešení, stejně, jako poznatky druhých. Včera jsem navšívil zrovna jednoho takového "konstruktéra" a "Edisona" a mohu říci, že naše diskuse přinesla mnoho dalších, velice dobrých a zajímavých nápadů. Něco takového hledáme i u dalších - prostě, kdo něco víte, dejte to do pléna, nebo se ozvěte na [email protected]. (Ten nesmysl mezi jménem firmy a serverem má být zavináč, asi tyhle stránky to neumějí.)Josef

Petr II. - pro (Po, 8. 2. 2010 - 13:02)

do této kombinézy. Vím, že jeden kamarád, který mne většinou oblékal, to vycítil. On byl na kluky - já nikoliv, ačkoliv se mi ta myšlenka úplně nepříčila. Když mne oblékal, tak mne vždy hladil a vzrušoval. Jinak by mne nenapadlo něco si bližšího zkusit z klukem, ale když mne oblékal před ponorem, tak jsem se slastí v kombinéze vždy uvařil...

Petr II. - pro (Po, 8. 2. 2010 - 13:02)

Zdravím vás všechny. Zdeňku: máš pravdu, to rozdělení těch kombinéz na ty tři skupiny asi tak odpovídá - a myslím si, že by to potvrdili i ostatní. Jinak co se týká mne, tak já jsem někde mezi tou 2. a 3. skupinou. S partnerkou se rádi takto oblékneme a vyrazíme ven, ale ani ne tak za sportem ani turistikou: spíše je tam na prvním místě ta skutečnost, že se rádi takto oblékneme. V tomto směru je Parkasite na trhu (minimálně evropském - ale pokud vím, tak podle všech internetových stránek má i příznivce např. v Rusku). Navíc právě to zmíněné složitější oblékání dává prostor pro sexuální fantazie. Já jsem si například nechal jeden Glosssuit ušít v té variantě se zapínáním na zádech a napevno přišitými botičkami a rukavicemi. Po praktické stránce by to rozhodně nebyla dobrá varianta: zkuste si jen představit jak si sám zapnout zip na zádech a ještě rukama v silných péřových rukavicích. K oblékání do tohoto typu Glosssuitu člověk potřebuje pomoc druhého - což dává celkem příjemný prostor k erotickému napětí. Myslím si, že asi nemusím rozepisovat, že tento druh oblečení je pro mne prostě fetiš - a vzrušuje mne už když si otevřu velkou zasouvací skříň se všemi mými obleky tohoto typu. Vzrušuje mne už šustění toho lesklého materiálu a možnost se ho dotýkat. Navíc je vzrušující se nechat oblékat a pozapínat - a být oblečený v té nádheře a přitom vzhledem k zadnímu zapínání a rukavicím tak nějak bezmocný...Vím, že řada lidí, kteří mají slabost pro lesklé péřové kombinézy mají slabost i pro gumu či latex. Já jsem se věnoval dost dlouho profesionálnímu potápění, kde jsme nepoužívali neoprenové obleky typické pro sportovní potápění, ale celogumové kombinézy (které tvořily jeden celek - od bot, rukavic a kapuce)a na krku byl kruh pro připevnění kovové helmy s přívodem kyslíku a spojení mikrofónem. Pod gumovou kombinézu jsme si oblékali ještě podoblek (něco podobné, jako ty naše péřové kombinézy - akorát to bývala kombinéza z dutého vlákna). Velmi mne vzrušovalo být oblečený

Alena pro Jarmi (Ne, 7. 2. 2010 - 15:02)

Ahoj, Sylva má pravdu, ta péřová kukla nesmí ležet přímo na obličeji, nos pod ní fleecovou kuklu jen s otvory pro oči. Já jsem tu moji první kuklu měla udělanou dost těsnou a s otvorem pro dýchání (jako má na fotkách ta Rakoncajova, ale po několika nošeních jsem si nechala udělat druhou, volnou přes nost a ústa, jen přilehlou kolem očí a bez toho třetího otvoru. Ta první měla nevýhodu v tom, že kolem té díry pro dýchání skoro hned se udělala jinovatka, která přibývala a začala z odkapávat voda za krk. U té druhé se to už nestává, sice v místech kolem úst látka zvenčí omrzne, ale dovnitř se žádné vlhko nedostane. Ale fleecovou kuklu pod tu péřovou nosím, je to příjemnější. Škoda, že se odmlčela Monika, byla bych zvědavá, zda má s tou originál kuklou podobné poznatky jako já s kopií.

Jarmila (So, 6. 2. 2010 - 13:02)

Tak jsem se po opbědě podívala na web - Sylvo, perfektní! Tvoje zkušenosti mi dost daly, pěkně napsané a jasné a srozumitelné.Zajímá mne, co na to řeklou ostatní "zakuklenkyně", jestli mají podobné poznatky nebo možná i jiné. Každý názor nebo zkušenost jsou dobré, mám taky zkušenosti, že výrobci často hledí na snadnou a levnou výrobu a užitnou hodnotou se moc nezabývají nebo bezmyšlenkovitě kopírují chyby jeden od druhého. S těmi kuklami například máš plnou pravdu, koupila jsem si jednu od Warmpeace - cena 650.- a škrtí, tlačí a kolem obličeje dře, má tam našitou takovou hrubou jakoby gumu. Přemýšlím, co s ní udělám, materiál je pěkný a byla by ho škoda.

Sylva - ještě n (So, 6. 2. 2010 - 10:02)

Když jsem četla, co jsem nadatlovala (promiňte chyby a překlepy), tak jsem si vzpoměla - na courání si beru sebou sáňky, takové ty obyčejné, lehké, s dlouhým provazem. snadno se utáhnou, ani to není znát a nemusí se člověk vláčet s batohem. Taky se na ně dá při odpočinku si sednout nebo se pustit s kopce, když mám jen sněžnice a běžky nechám doma. Ale to je málokdy. Taky už jsem si "stopla" kluka na skůtru, je to docela zábava, když to mastí tak 40, 50km.Tak zatím ahoj a napište svoje zkušenosti a poznatky, ať tu nejsem sama coby moudrá baba!

Sylva, druhá čá (So, 6. 2. 2010 - 10:02)

A teď ke kombinéze. Jak jsem již psala, šila jsem si ji sama, bylo to peklo, hrmada látky, pak hromada peří a k tomu rozčílená rodina. Peří, kam se podíváš. Podle počtu komor se délka kombinézy musí prodlouži asi o 2 cm na každou komoru. Komory mají teplé švy, t.zn. že v místech švů mezi horní a spodní látku je všitý proužek látky tak , aby se látky nedotýkaly. Největší problém je ten, vymyslet to vše tak, aby se daly díly sešít a naplnit a švy byly začištěné. Já to nakonec vyřešila tak, že jsem ušila klasickou podšívku (silon) a bylo to vyřešené. Zipy se všijí ještě před plněním, z druhé strany se komory po napnění uzavřou a jednotlivé díly sešijí a pak se vsadí podšívka. Stejně jako obyčejný kabát. K těm komorám - neměly by být širší než 15 cm, peří se pak sesype k jedné straně a musí se pak boucháním rozložit. Lepší jsou tak 10 -12 cm. K naplnění jsem použila asi 1,5kg peří, prachového, protože hrubé peří látku propíchne a leze ven. Množství,kolik do každé komory, záleží na tom, kolik jich je a jak jsou dlouhé. Já si to zhruba rozdělila do igelitek a docela se mi to povedlo.U kombinézy jsem udělala ještě jedno vylepšení - v bočních švech horní části jsou všité zipy, které pokračují až do podélného švu rukávu. Náhodou jsem dostala zip, kteý se stříhá na míru a jezdci se koupí zvlášt. Ty mám na každém zipu 3, jedním se dá otevřít rukáv u zápěstí a těma dvěma se dá udělat na libovolném místě větrací otvor. Může se to rozepnout celé a prostčit ruce tou dírou ven jako u perelíny. Rukávy pak vlají jako další ruce a je to docela sranda. Maska na obličej byla původně součást předního dílu, ale nakonec jsem ten přední díl zkrátila tak asi pod ústa a masku dělala zvlášť, připínanou k límci a kapuci sucháči a s přesahem přes ten střední díl kombinézy. Lepší se to nastaví na oči, takže je dobře vidět. Maska musí mít prostor kolem nosu a úst, jinak zase nepříjemně tlačí. Dolejšek by se neměl utěsnit do kapucy, pak jde vydechovaný vzduch tamtudy a ne kolem očí a když se použijí brýle, tak se nezamlžují. Já si pořídila brýle s dvojitým zorníkem a ještě používám takový spray proti pocení skel brýlí, koupila jsem ho u optika. Pak to docela jde.Kalhoty kombinézy maji pod podrážky bot taková poutka, aby při zapadnutí nohy do sněhu se nevyhrnuly a sníh se nenasypal do boty. Boty mám "vyfasované" z podniku, jsou velice prima, kožešinové s Goretex úpravou, vysoké jako holiny a po straně se zipem. Nechala jsem si upravit podrážku pro běžkové vázání a nemá to chybu! Rukavice - jedině palčáky, prstové rukavice i lyžařské nejsou k ničemu, mrznou v nich oddělené prsty. Palčáky jsem si ušila sama ze zbytku látky z kombinézy, naplnila peřím a dovnitř dala vložku ze zbytku těch odpáraných fleecových rukávů. Paráda!Tak to bude tak asi vše - no, ještě k jednomu dotazu - obličej si chráním podle toho, jak je zima nebo jak fouká. Někdy jen lehký šátek přes nos a ústa, jindy fleecovou kuklu samostatně nebo tuhle kuklu a přes ni ještě masku od kombinézy, někdy i brýle. To záleží na okolnostech. Vždy oblečení upravuji podle předpokládaného výdaje tepla, tedy pohybu. Ve větru a mrazu ovšem obličej neodhaluji, je to dost citlivé místo na omrzliny! Nějaké krémy moc nepoužívám, když tak jen navečer. VELICE DŮLEŽITÉ JE VŽDY UPRAVIT OBLEČENÍ VZHLEDEM K TOMU, CO BUDU DĚLAT. zŮSTÁVAT DÉLE V PROPOCENÉM OBLEČENÍ JE NEBEZPEČNÉ KVŮLI PROCHLAZENÍ!! Vždy byste měli mít sebou ještě něco na přidání isolace nebo výměnu propocené vrstvy.

Reklama

Přidat komentář