Reklama

píštěl

Kandis Josef (So, 6. 9. 2008 - 14:09)

Ahoj, poraďte v Praze dobrý pracoviště na ostranění píštěle prosím na e-mail kandis"centrum.cz
moc děkuji'

Eliška (Po, 25. 8. 2008 - 12:08)

Ahoj já jsem měla píštěl tři roky a stále sem myslela že to bude ok ale nebylo stále praskala a zacelovala se až jednou sem do toho měla zánět takový že jsem sotva chodila operace byla jediné východisko jinak pan primář říkal že sem přišla za 5 dvanáct a mohla sem dostat otravu krve.V nemocnici sem byla měsíc týden trvalo vyčištění zánětu pak se teprve mohlo operovat.Píštěli i přisuzuji to že sem nemohla otěhotnět protože po odstranění jsem hned otěhotněla ale miminku se nerozběhlo srdíčko nejspíš že jsem brala ještě antibiotika .Ale po roce jsme to zkusili znovu a máme krásnou holčičku .Myslím že mi píštěl zasahovala až do dělohy dnes je tomu dva roky co jsem operaci podstoupila a zatím vše ok nebolí to nic se s tím neděje možná díky operaci mám dnes dítě .'

Dana (So, 23. 8. 2008 - 10:08)

Píštěl je nekonečná.Mám ji napojenou na střevo,vytéká tedy i trochu zbytku ze streva.Zavre se,otevre...Po mnoho let....Je to zrejme nejaky chemicky proces v tele,otevre se kdyz mam alergicky zachvat. Operaci mi nedoporucil pritel gastroenterolog,je podle nej tak polozena,ze ji chirurg tezko vynda celou a zbytky mohou nadelat peknou paseku,navic vede tesne u zen.organu a chci dite.Chirurg by rezal hned,nebyt tohoto gastroenterologa a jesste jednoho kamarada lekara to mohlo dopadnout vselijak....'

Gita (Ne, 17. 8. 2008 - 22:08)

Iveto, ty se divíš, že paní s píštělí chtějí dát ID.Jenže ona píše, že má velice zlou diagnózu-Cronovu chorobu, to je zánět střev a doprovodný jev jsou právě ty píštěle a mnohdy jsou také jako první ukazatel.'

Návštěvník (Ne, 17. 8. 2008 - 21:08)

kukando,bohuzel pokud ma predpoklady k tvorbe pisteli tak to nebudou jen tyto prazdniny to je realita.

Jana2 (Ne, 17. 8. 2008 - 18:08)

Re Martina:

Já se dlouho nemohla odhodlat a jít k lékaři, pak jsem dlouho zjišťovala zkušenosti přátel. Dnes jsem ráda, že jsem nešla do okresního špitálu, kde jsem ani nevěděla, kdo mě bude operovat, ale že jsem šla na skutečně specializované pracoviště. Opravdu jsem čekala průběh o hodně horší, naštěstí to probíhalo dobře. Myslím, že to bylo i díky péči lékaře a "kvalitně" provedené operaci. Již jsem to sem možná psala, ale lékař mi říkal, že opravdu velmi záleží na tom, jak dobře je provedena operace. Navíc, není žádná prevence :o( Takže vím, že se to může kdykoliv objevit znovu a nemůžu tomu nijak zabránit. Dnes vím, že je zbytečné čekat na zázrak a je lepší zajít k lékaři hned, než se to "rozleze". Všem držím pěsti.'

Martina (Ne, 20. 7. 2008 - 14:07)

Dobry den, tak jak si to tady ctu tak me beha mraz po zadech,ja tim trpim uz pres rok,co jsem chodila k jedne doktorce,ted jsem presla k druhe a ceka me operace ktere se bojim..chtela bych se o tehle nemoci dozvedet vice..a jak je mozne ze po zakroku,se mi to muze zase vratit..dekuju

kukanda (Čt, 10. 7. 2008 - 17:07)

Synovi operovali apendix a nyní mu v ráně okolo pupku přetrvává píštěl.Fakt mu to budou znovu otvírat?Už takhle je otrávený a má zkažené prázdniny.'

Iveta (Po, 7. 7. 2008 - 22:07)

Hele lidičky, fakt to nevzdávejte.'

Iveta (Po, 7. 7. 2008 - 22:07)

Stolice může opravdu píštělí odcházet. I já mám ty nejhorší vzpomínky. Zkuste nemocnici v Motole, nebo na Vinohradech. Neodstraní Vám to na sto procent, ale trochu vám pomohou.'

Iveta (Po, 7. 7. 2008 - 21:07)

Bože, ti lékaři. Tak určitě s teplotami okamžitě k lékaři a tvrdá boule není vůbec dobrá. Zkoušet mačkat nad místem, kde je otvor. Bude to neskutečně bolet,ale mně to pomáhalo. I ty teploty po vymačkání o kapánech slezly. Jinak jsem po operaci píštěle měla stejný problém. Týden po propuštění z nemocnice jsem dostala teploty a místo mi ztvrdlo natolik, že jsem nemohla ani chodit. Bolelo to jako čert. Střídavě jsem asi pětkrát denně máčela zadek v řepíku a v dezinfekci. Pila jsem řepíkový čaj se švédskými kapkami. Ale hlavně každý den mi to lékaři v Ústí převazovali a čistili. Zkoušela jsem jako pes. Až do doby, než jsem navštívila léčitelku. A ta mi pomohla ani nevíte jak. A to jsem na tyto věci do této doby vůbec nevěřila. Ale zřejmě bude něco mezi nebem a zemí, co funguje. Nevím, těžko říct. V každém případě, přeji aby se vaše nemoc vyvíjela lepším směrem, než-li tomu bylo v mém případě. Hodně zdaru. Iveta K.'

Iveta (Po, 7. 7. 2008 - 21:07)

tak na tom něco bude. Obdobný proces jsem si vyzkoušela a je to o poznání lepší. Navíc jsem zašla k léčitelce, která i přes moji skepsi dokázala nemožné. Pozastavila hnisavý průběh natolik, že mohu normálně fungovat jak v práci, tak v běžném životě. Stále to hnisá, ale už se nemusím několikrát denně převlékat a bát se třeba si sednout v trolejbuse. Všem držím palečky a pevné nervy s touto prokletou nemocí na kterou nic jiného než trpělivost neplatí.'

Iveta (Po, 7. 7. 2008 - 21:07)

Dobrý den, těžko říci. Píštěl se může vyskytnou kdekoliv. Vím o případech, kdy byla v obličeji, na prsu atd. Ale vždy je lepší zajít nejdříve na chirurgii. A s pupkem bych to fakt nepodceňovala.'

Iveta (Po, 7. 7. 2008 - 21:07)

Já tedy nevím, co děláte za profesi, ale já jsem po jedné operaci píštěle. Po vyjmutí se můj stav zhoršil. Dnes mám pět aktivních vývodů. Velikost píštěle je 11 cm do šíře a 18 cm do hloubky. Pracuji jako prodavačka a do práce chodím i s píštělí. Ještě jsem neslyšela, že by se na píštěle dával invalidní důchod. Ale proč ne. Jiný kraj, jiný mrav. Tím se vás nechci nijak dotknout. Chápu Vás. Ale jsou mnohem horší nemoci se kterými se dá žít a invalidní důchod na ně nedostanete i kdyby jste přišel s hlavou v podpaží. Přeji Vám, aby se Váš stav zlepšil. Zkuste na to tolik nemyslet. Já osobně jsem druhou operaci odřekla. Když tady čtu ty příspěvky a zkušenosti jiných lidí, dá se říci, že jsem začátečník, co se této nemoci týká. Trpím tím teprve třetím rokem.'

Jana2 (Ne, 29. 6. 2008 - 19:06)

Ahoj, tak zatím je vše po operaci v pořádku. Tak to snad vydrží :o)'

zita (Ne, 8. 6. 2008 - 13:06)

mám píštěl pod bradavkou na prsu,byla jsem operována v roce 2000 po operaci se mi znovu otevřela asi 2 měsíce tekla pravidelně každy den.Pak se uzavřela a byl pokoj až do letošního května prso nateklo a ztvrdlo.na chirurgii mi ho rozřízli a do dneška stále teče hnis podle chirurga se znovu píštěl obnovila tak se mám zase na co těšit hlavně teď v létě'

Lenka (St, 28. 5. 2008 - 14:05)

Píštěle, nebo-li abscesy jsou často negativním průvodním jevem onemocnění crohnova choroba(chronický zánět střev) a ulcerózní kolitidy. Podle mých zkušeností s crohnovou nemocí by po objevení píštěle měl dotyčný co nejdříve zajít do odborné gastroenteorolické poradny. Zde následuje vyšetření pomocí magnetické rezonance a na základě tohoto vyšetření se stanoví léčba. V mém případě to byly léky - ciphin - antibiotika, azaprine - lék na potlačení imunity, budenofalk - kortikoidy - léčba zánětu střeva, plná enterální výživa - tzn. 3 měsíce bez jídla pouze pití Nutridrinku - 8-10 ks denně. Již po 3 měsících se píštěl zatáhla a stav se celkově zlepšil. Další možností je ale nová biologická léčba s vynikajícími účinky. Najděte si na internetu informace o této léčbě. Tato léčba je velmi nákladná a lékař se pochopitelně snaží zpočátku o levnější řešení, pokud ale nezabírá stanovená léčba, rozhodně bych o této variantě se svým ošetřujícím lékařem hovořila - na internetu se dočtete, že lidé s velkými problémy po této léčbě nemají nic, jen musí pravidelně v intervalech docházet na infúze. Přeju vám všem hodně zdraví'

Jana 2 (Čt, 10. 4. 2008 - 11:04)

Vlasto, podívejte se na www.jednodennichirurgie.cz a přeji Vám, aby vše dobře dopadlo.'

Brano (Pá, 28. 3. 2008 - 23:03)

Na cistenie sajrajtu pomaha gafrova mast s ichtamolom. Bohuzial, po zahojeni sa to stale objavuje :(

Vlasta (Čt, 20. 3. 2008 - 08:03)

Milá Jano2, moc vás prosím napište mi na jakém spec. pracovišti jste byla ijá mám podobné obtíže jako ostatní. Moc děkuji Vlasta'

Reklama

Přidat komentář