Reklama

Pitný režim

No (Ne, 29. 7. 2018 - 08:07)

říká, že se pít moc...Měšťák něco řekl, ale nevím, zda to novináři nezveličili. Nezdá se mi, že by byl až tak arogantní. Jestli se mu nelíbí, že někdo pije z láhve, druhému se nemusí líbit starý, přešitý chlap.
V těchto dnech nosím na výlety 0,5 litrovou lahvičku vody, postupně z ní upíjím a dolévám si ji. Včera jsem vypila ráno půllitr vody, přes den 2 litry vody, ale nestačilo to. Vymočila jsem minimum moči, která byla i nepříjemné cítit. Takže na noc jsem vypila ještě půllitr vody, pak se tělo srovnalo.

Měšták (Ne, 29. 7. 2018 - 01:07)

říká, že se pít moc nemá, stačí litr denně, studenty péruj,
e, že mu při přednášce pijou.

Petr (Ne, 15. 7. 2018 - 21:07)

Prostě se během dne...Oprava: Dehydrovaný. Holt to vedro :-)

Petr (Ne, 15. 7. 2018 - 21:07)

Tak teď v tom mám zmatek....Prostě se během dne pořádně napij. Nemusíš se bát, že by ses utopila, anebo, že budeš "nažbrundaná". Pokud bys to přehnala, neboj, tělo si přebytek vyloučí. Ale rozhodně je lepší vypít o něco víc, než být dehidrovaný. To je dost nebezpečné, hlavcně v tomto parném období.
Takže sečteno a podtrženo - žádné vědecké hypotézy, ale sklenici vody do ruky a pořádně ji do sebe obrátit.

Alena (Ne, 15. 7. 2018 - 13:07)

Tak teď v tom mám zmatek. Co je tedy správné? Pít? Nepít? A kolik?

Tomáš (Ne, 15. 7. 2018 - 13:07)

Překvapilo mě, jak je pan...Taky jsem ho měl za většího sympaťáka.

Mary (Ne, 15. 7. 2018 - 13:07)

...Překvapilo mě, jak je pan profesor vztahovačný a popudlivý...:(

Co říkáte na to (Ne, 15. 7. 2018 - 13:07)

https://video.aktualne.cz/tv-ovladac-kamila-fily/vesnicko-ma-strediskova-je-skvele-zrcadlo-lepsi-film-menzel/r~83f36c3a86ad11e89e91ac1f6b220ee8/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=recombee1&utm_term=position-3

proto se (Út, 26. 6. 2018 - 13:06)

Potíž je v tom, že...doporučuje, aby si ráno dali na stůl 1,5 -2 litrový plný džbán a postupně ho během dne vypili. Tak mají přehled o tom, co a kolik vypili.

! (Út, 26. 6. 2018 - 13:06)

Pitný režim pravidelně do...Potíž je v tom, že někteří staří lidé pocit žízně ztrácejí a pak třeba nepijí vůbec.

sdfg (Út, 26. 6. 2018 - 12:06)

Pitný režim pravidelně do sebe lít hodinu co hodinu nějaké doporučené množství vody je prý blbost.
Patrně nejlepší je pít,když je žízeň.To je celkem přirozené.
Ale být i vnímavý na příznaky žízně a pít radši víc,když je příležitost-.

Stefan (St, 10. 11. 2010 - 21:11)

Super

Bazi (Út, 9. 2. 2010 - 14:02)

Ahoj, jak si hlídáte pitný režim? Mám s tím problém a potřebovala bych najít nějaký "systém", abych denně vypila co nejvíce tekutin kvůli zdraví...díky!

Filip (St, 19. 8. 2009 - 11:08)

Dobrý den, zjistil jsem, že vypiji za den kolem 3,5 - 4litrů vody. Prostě mám často žízeň, a nepiji ani moc sladkých vod, že by mě lákali. Ale když jdu na záchod tak ze mě vyjde tak polovina. Je to normální? Je mi 17let. Děkuji

Janulak (Pá, 6. 2. 2009 - 09:02)

Zdravím , já to mám s pitným režimem velmi špatné a bojuju stím už dlouhé roky.Deně vypiju jeden hrnek tekutin!! cca 250 ml! opravdu je tomu tak! víc nepotřebuji , a nemusela bych pít vůbec.Vubec nemám žízen.Kávu nepiju , zato šíleně mixuju sladké a slané , příšerně solím a sladím..Měla bych být už jako tuča ,ale zatím to metabolismus zvládá a váha mi starosti nedělá.DO pití se po přečtení članků o pití - se musím nutit a když deně vypiju nucený "litr" - přísahám že jsem na záchodě asi tak 20 x! přitom běžní lidé vypijí dva a jdou na záchod 3x za den. Je možné , že by ledviny větší přísun tekutin nezvládali? že pak musím tolik lítat?je i přesto dobré se nutit do pití víc? i přesto pak časté běhání na záchod?

Helena (Pá, 18. 3. 2011 - 19:03)

Jen pro jistotu dodávám, že tohle v nemocnici doporučili mně,ale pánovi vedle totéž zakázali ! Měl nějak slabé-nemocné srdce a ti pít najednou nesmějí. Srdíčko to namáhá..Takže pozor.

Helena (Pá, 18. 3. 2011 - 19:03)

Já vypiju asi 4 litry denně. Taky mi to připadalo moc, ale doktor mi řekl, že mám pít co zvládnu. Mám v ledvině šutr..Zkusila jsem čůrat do nádoby-ostatně i v nemocnici to zkoušeli a vyjde ze mně stejné množství odhadem, jako do sebe naleju. Asi si tělo dokáže zvyknout. Naopak, pokud cestuji a piji samozřejmě méně, druhý den vážím až o dvě kila víc a zadržím tedy tekutiny..Nejspíš je každy tak trochu originál a neplatí na všechny stejný metr.

Soňa (Pá, 18. 3. 2011 - 18:03)

Zdravím , já to mám s...je to lepší se donutit a nějaký ten půl rok vydržet, než si na větší přísun tekutin ledviny zvyknou.. ani bych to v tomto případě nepřeháněla a začla bych právě na jednom litru.. hodně štěstí

Soňa (Pá, 18. 3. 2011 - 18:03)

Nejsem si jistá, zda to s...Ahoj, není to moc dobře pro tělo.. je to pro něj spíše zátěž. Tělo, které dostává větší příjem tekutin, než je kapacita ledvin (2,5 litru na den)tak nevyfiltruje všechnu tekutinu a ta zůstává v těle.. nejhorší jsou na tom asi plíce. Fungují jako houba.. Přebytečnou vodu nasávájí a plíce se pomalu utápějí.. je to vnitřní kolaps utopením. Není dobré pít moc, ale ani málo. 2,5 litru na den, by mělo bohatě stačit.

Lenka (Út, 11. 3. 2008 - 19:03)

ahoj vsem,mam mensi nebo vetsi problem?snazim se nekde docist o pitnem rezimu,ale souvisejicim s problemy.drive jsem byla stejna a pila jsem spousty kavy a sotva sklenicku denne vody,nyni po umrti me maminky a nalehani bratra se snazim pitny rezim zmenit samozrejmne k lepsimu vysledku,ale co jsem zacala pit zacala jsem take pribirat na vaze,jidelnicek jsem nezmenila,takze v nem to asi nebude,dalsi problem s tim mozna souvisejici je,ze mi zacali otekat nohy a ruce,je pravdou,ze mam problemy s zilami,ktere zatim praskaji v podobe varixu,ale zacinaji se mi objevovat i hrube modre zily a to hlavne na zadni casti stehen a lytek,k doktoru jsem objednana na 6.5.2008,ale zadam o pomoc,protoze ziji v irsku a tady je zdravotni system trochu odlisny,na objednani cekam rok a pul,samozrejme stav zil se zhorsil,ale nyni me trapi jeste k tomu ten pitny rezim,je mozna souvislost?nebo se me telo proste rozhodlo stavkovat?

Reklama

Přidat komentář