Reklama

plané neštovice

Bětka (Ne, 9. 8. 2009 - 23:08)

Já měla plané nešťovice jako 15-ti letá.Dlouhá desetiletí si virus v klídku ve mně přebýval a před třemi týdny se mi objevil na čele a ve vlasech, svědí mne i víčko (vždy se to objeví jen na jedné půlce hlavy) pásový opar, stejný virus, jako ony nešťovice.
Doktorka mi zdůrazňovala" nemáčet a nemýt vlasy!"
Dvouapůlletá vnoučata jsou již proti planým .nešť.očkovaná, neměla by to dostat.
Pamatuji, když jsem je měla já i moije děti, doktoři vždy říkali, že infekční je to do sloupnutí stroupků.

Návštěvník (Pá, 10. 7. 2009 - 13:07)

Nám paní doktorka zakázala pudrovat, prý už se to dnes nedělá, ale 6x denně sprchovat vlažnou vodou a nechat oschnout. 3x denně půlku dithiadenu.Jedná se o pětileté dítě.

Lena (Pá, 5. 6. 2009 - 22:06)

Dobrý den,
je mi 20 let a od soboty mám neštovice.
V sobotu se mi objevil první pupínek.Neměla jsem horečky ani mi nebylo zle.Teďka po 7 dnech už mám obličej zahojený, jen 2 stroupky na čele, na těle jich mám už jenom pár maličkých stroupků.Cítím se naprosto v pohodě. Můžu již normálně fungovat? tzn., chodit ven atd...
Moc prosím o odpověď.
Předem děkuju :)

MARCELA (Út, 2. 6. 2009 - 22:06)

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli jsou neštovice u dospělých mužů nebezpečné a nebo i smrtelné.....děkuji za odpověď

Markéta (Ne, 17. 5. 2009 - 18:05)

Kdy je dítě nejvíce infekční?Neteř má od pátka neštovice, ale naše děti s ní přišly do styku ve čtvrtek jaká je pravděpodobnost že to dostanou také? díky

Simona (Ne, 19. 4. 2009 - 20:04)

Zdravíme všechny,kteří mají neštovice a taky maminky, které mažou a mažou.Syn(12 let) má neštovice už 12 den a stále nám ty velké vodňaté nezasýchají.Celkový průběh byl víc než hrozný.Teploty 40 st.C,obsypaný úplně všude,dokonce i v pusině a krku,nejedl a dokonce nám i ondlel.Jen na obličeji jsme napočítali 84 a po těle odhadem 400.Natíráme pudrem a fenistil kapky.Paní doktorky jsem se ptala a prý opakovaně neštovice dostat nelze.Pokud si někdo myslí,že má podruhé neštovice,tak poprvé to nejspíš nebyly.Přejeme všem brzké uzdravení a co nejlehčí průběh.

Renáta (Ne, 19. 4. 2009 - 19:04)

Zdravím všechny nemocné a přeji brzké uzdravení . Můj 20ti letý syn je právě prodělává 3 tím dnem a je to celkem síla !!
Puchýře po CELÉM těle a že měří 180 cm :0)
Teploty začínal na 40 st.C , teď klesly na 38 st. Průběh u dospělých můžu potvrdit - horší .
Dočetla jsem se ,že na toto onemocnění dobře působí čaj z květu Brunátníku ,tak ho poběžím v ponď. koupit . já v dětství NEŠTOVICE PRODĚLALA , udajně je pravděpodobné je dostat opakovaně . Co dělat aby ne ? Trpím častým Herpes na rtech . Děkuji za postřehy .

Marika (Pá, 13. 3. 2009 - 09:03)

Dobry den,muj syn ma plane nestovice,je mozne je dostat take.Nikdy jsem plane nestovice nemela.Dekuji za odpoved Marika

Kamila (Čt, 5. 3. 2009 - 14:03)

Dobrý den,
mám takový dotaz, syn má nyní plané neštovice a neustále si stěžuje na bolest lýtek. Nesetkali jste se s tím někdo? Nevím to to může znamenat? Předem děkuji za jakékoli odpovědi a postřehy.

Bohdana (Út, 17. 2. 2009 - 09:02)

Ahoj vsichni, mam skoro 4 leteho syna, ktery ma prave nestovice. Dostal je od holcicky na horach, objevily se 15. den od nakazeni. Doba nakazeni muze pry byt i 3 tydny az mesic, mysleli jsme 10-14 dni a ejhle, 15.den mel maly 1 na cele, dve na zadickach. Pani doktorka nam dala bily tekuty pudr na potirani. Muzeme natirat mista i vicekrat denne, takze vetsinou 3x az 4x. Maly se nastesti neskrabe, takze doufam, ze jizvy nebudou. Jedna je vzdycky nejvetsi a te se rika "materska" od te se vysejou postupne ty dalsi. Nam se nestovice postupne vysypavaly asi 4-5 dni. Ted je mame druhy tyden, takze ve stadiu stroupku a vylupovani. Maleho jsem vykoupala prvne 8. den, ale jen stylem osprchovani. Mozna je lepsi to nechat i az na den 10., nic se tim neuspecha. Nekteri pediatri doporucuji na mazani i pruhledny gel PSYLOBALSAM, take jsme vyzkouseli, ale po druhem natirani jsme se vratili k bilemu pudru, prijde mi, ze vic vysusuje a je hojivejsi. Pudr byl a je vsude. Dobre nosit volnejsi obleceni, aby telicko vetralo. Souhlasim, ze je pro deti lepsi mit nestovice jako male dite, nez jako dospely. Maly nastesti nemel vedlejsi priznaky, jakou teploty nebo unavu, nic takoveho. Pocitali jsme je, takze cca 200 jich bylo, nejvic v obliceji, ve vlasech, na zadech, temer vubec na nozickach a rucickach. Da se i proti nestovicim ockovat, jmeno vakciny neznam, ale vim, ze dite podstoupi jedno ockovani a za mesic hned druhe. Uz to prvni je z 80% uspesne. Nevim co se da rict, ze je lepsi, jestli si je prodelat jako maly nebo podstoupit ockovani v detstvi a pak je mit v dospelosti, ze by to bylo ockovani na cely zivot, to jsem neslysela. Redeji prodiskutovat s pediatrem. Hezky den. Ahoj

roman (So, 3. 1. 2009 - 09:01)

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdy se může syn (7 let ) po prodělaných pl. neštovicích zapojit do hokejového tréninku.Nyní je to 24 dnů po objevení první vyrážky.V současné době má na těle jeden zaschlý neodlouplý stroupek.Předem děkuji za odpověď

ivana (Pá, 15. 6. 2012 - 14:06)

Dobrý den,chtěla bych se...Právě mam obě děti po neštovicích a osvědčilo se mi koupat několikrát denně v hypermanganu,natírat pupínky betadinou a sudokrém-výborná věc.+ a homeopatika rhus toxikodendron 15ch.a mezereum 9ch.
nasadit co nejdříve.Vše proběhlo rychle 2 den už se pupínky netvořily a vůbec se nenalivaly tekutinou,za týden milimetrové stroupky,které se bez jizvicek vyloupaly.

Nestovicak (Po, 26. 3. 2012 - 12:03)

Dobry den,mohu se tedy zeptat jak je to s tou koupeli v hypermanganu..?ano ci ne a kolikaty den...diky za odpoved

Lenka (Ne, 29. 1. 2012 - 12:01)

Dobry den ve 22 mnela jse neštovice,v 19 letech mnela jsem dite,ale chci ješte jedno,je nijaka možnost ješte otehotnet,nebo je to straceni.Dekuji moč za odpoved.Lenka.

Marek (So, 24. 9. 2011 - 10:09)

Zdravím. Mám takové podezření, že mám OPĚT plané neštovice. Je mi 19 let a ty první jsem prodělal v 15ti. Ty pupínky jsou zatím neurčité, tak nevím. Je možné, abych měl 2x za sebou neštovice v tak krátkém intervalu? Zatím to určit přesně nemůžu - jsem nachlazený a nevím zda mám teplotu z nachlazení či nadcházejících neštovic. Všude mi tvrdí, že podruhé je můžete dostat jen pokud prvně probíhaly v pohodě. Vážně mám strach. V pondělí mám nastoupit na VŠ... :/.

Iva (Pá, 3. 6. 2011 - 20:06)

Dobrý den,má dcera právě prodělává angínu,ale před ní byla vystavena kontaktu s neštovicemi je to 14 dní, je možné aby měla obě nemoci současně nebo po doléčení angíny mohu očekávat neštovice?děkuji za odpověď

Zdena (Po, 15. 12. 2008 - 17:12)

Byla jsem v po

martin (Ne, 14. 12. 2008 - 14:12)

kdyz mam nestovice muzu se koupat

marta (Út, 2. 12. 2008 - 20:12)

Je mi 29 a mam nestovice po druhe v zivote ted jsem ve stadiu kdy se mi delaji stroupk no ulet. V nemocnici mi rekli ze to proste musim prodelat lek na to zadny neni a nakazit nikoho nemohu tak ze v klidu chodim do prace a tak.

elen (Ne, 26. 10. 2008 - 12:10)

Dobrý den, je mi 30 a také prodělávám neštovice po2.v životě.Takže je to možné, ale údajně v malém procentu.

Reklama

Přidat komentář