Reklama

plané neštovice

Karel (Čt, 28. 8. 2008 - 19:08)

Prodělal jsem neštovice.Je mi 30let.Běží čtvrtý týden co jsem doma.Všechny příznaky odezněly.Horečky nemám .Co ovšem mám je pocit slabosti a lehké bolesti v krku ,které neustále přetrvávají.Tři měsíce před neštovicemi jsem prodělal ošklivou angínu.Může to nějak souviset?Poraďte jak z toho ven.

Alena Fikejzová (So, 12. 7. 2008 - 12:07)

Dobrý den co mam dělat,kdyz moje 4 letá dcera má netovice a jednu si odtrhla a ted mokva.Děkuji

andrea (Pá, 11. 7. 2008 - 22:07)

ahoj, zajímalo by mně, jestli je možné přenést nákazu přes třetí osobu- má přijet teta, která je teď momentálně v domácnosti, kde se právě moje 6-ti letá sestřenka doléčila, a chystá se přijet k nám. Moc bych se nebála, nebýt toho, že mám doma 3letého a 2 měsíčního syna. Děkuji za odpověď.

Gabča (Čt, 10. 7. 2008 - 14:07)

Ahoj. Nám u pětileté Elišky neštovice právě končí, normálně jsme po poradě s pediatrem sprchovali vodou nebo koupali v lehce růžovém hypermanganu každý den. Hygiena především.

Monika (Út, 8. 7. 2008 - 14:07)

Můj čtyřletý syn právě prodělává 4 den neštovice. Má je opravdu všude. Paní doktorka nám předepsala takutý pudr a homeopatika nazklidnění a hojení.Deset dní se nemáme koupat! Chtěly bych se zeptat jestli není něco lepšího než pudr a jestli bych syny nemohla vykoupat nebo osprchovat dříve než za 10 dní. Děkuji za odpověď. Monika

Petr (Út, 10. 6. 2008 - 16:06)

Ahoj Petro. Náš tříletý syn zrovna prodělal neštovice a podle jeho doktorka říkala, že je možné chytit dvakrát , ale podruhé už nemají takový průběh.

petra (Pá, 6. 6. 2008 - 20:06)

ahoj, ráda bych se ujistila, že mě nic nehrozí. Mám pětiletého syna, který má třetí den neštovice a já jsem 10 týden těhotná. Neštovice jsem v dětství prodělala, ale i tak mám strach, protože jsem se setkala i s názorem, že je můžu dostat i dvakrát..ráda bych tedy věděla jestli je to pravda..včera jsem měla na ruce malý pupínek, který se podobal neštovicím a svědil, dnes je ale téměř neviditelný...je možné, že by se neštovice, tak rychle zahojila?? děkuji za odpověď, popřípadě za názor...

péťa (Čt, 29. 5. 2008 - 17:05)

Dobrý den,
chci se zeptat na možné komplikace nemoci v dospělosti. - neštovice jsem ještě neprodělala a nikde se mi nepodařilo najít, co konkrétně mě možná v budoucnu čeká :) děkuji za odpověď

Renata (Ne, 11. 5. 2008 - 12:05)

Dobrý den paní Martino,
moje starší dcera (skoro 4) už má neštovky za sebou, teď jedeme rekonvalescenční 3 týden,používaly jsme imazol krém,ten nezanechává bílé skvrny jako pasta, nesvědilo to, ještě jsme měly fenistyl kapky 3x denně 15 kapek. Od pátku to má mladší dcera 16 m a je celkem v pohodě, i když jí to asi víc svědí, ale ty kapky zabírají. Jen u dětí do 1 roku asi po poradě s lékařem.

Návštěvník (Út, 6. 5. 2008 - 13:05)

Ta inkubační doba trvá 3 týdny . Takže vaše dcerka to dostane pravděpodobně za 2-3 týdny.
Jinak na váš plod to nemůže mýt nějaké účinky , nemusíte se obávat. Naschledanou.

Martina (Po, 28. 4. 2008 - 22:04)

Dnes jsem to zrovna řešila z doktorem,jestly můžeme ven.Máme taky neštovice,řekl že prvních sedum dní by měla být doma.Nesmějí hlavně na sluníčko a nesměji vystydnout, vysvětlovala jsem mu že je to s dcerou utrpení doma,řekl teple oblíknout a sedět ve stínu tak jedině můžete na chvilku ven.No tak než jí trapit venku ve stínu aby mohla jenom sedět a koukat ,to jí radši budu věznit doma.Protože vím že by jí to nestačilo a neseděla by,akorád bych jí více namlsala.Martina

Martina (Po, 28. 4. 2008 - 22:04)

No tak to tu pročítám,tý jo fakt ty neštovice řáděj!!Moje 5ti letá dcera je má taky začala ve čtvrtek večer a máme jich opravdu spousta,průběh je docela dobrej bez teplot,akorád to svědění v noci nemůže vůbec spát je to strašný pořád se ktoutí a tak přemýšlim jak jí pomoci.Doktor nám předepsal dithiaden,no jo ale neřekla bych že to nějak pomáhá.Tak bych chtěla nějakou radu co je tak nejlepší,kdý se můžou koupat v tom hypermanganu??Znáte někoho kdo by na neštovice používal imazol krémopastu??Kamarádka mi to radí že prej je to super a tak nevím jestly jí mam pužívat.Taky mám strach mám pětiměsíční holčičku tak se obávám že to taky chytí.Tak stoho jsem opravdu vyděšená.

Monika (Čt, 24. 4. 2008 - 10:04)

Dobrý den, syn má neštovice,nemá teploty a je celkem v pohodě, zajímalo by mě, jestli můžeme ven, samozřejmě mimo kolektiv...

děkuji

romana (Po, 21. 4. 2008 - 21:04)

Jsem v 18 týdnu těhotensktví,chlapec v rodině má neštovice byla jsem s nim v blízkém kontaktu já i 2 l. dcera před 4dny. co nám hrozí,a co dělat?? děkuji

Julie (Čt, 17. 4. 2008 - 08:04)

Dobry den rada bych se zeptala jestli kdyz dite konci s lecbou nestovic jestli ho muze navstivit jine dite(vek 1,5 roku).

Mudr.Dáda Ulric (St, 16. 4. 2008 - 16:04)

Můžete samozřejmě chytnout plané neštovice když se budete pohybovat hodně v místech kde se pohybuje vaše dcera např.peřiny ,ale to jenom za podmínky kdy jsou neštovice ve výsevu to znamená 3-5dnů od prvních neštoviček

Hanka Römischov (Pá, 11. 4. 2008 - 09:04)

Dobrý den, mám tří měsíční miminko. Druhá dcera, 3 roky chodí do školky. Objevili se tam neštovice (jedno dítě). Co když jí po cca 14dnech začnu zas dávat do školky, ale poslední dítě onemocnělo třeba před týdnem. Je riziko nákazy stále veliké? A jsou neštovice nebezpečné pro mou 3.měsíční dceru,kdyby je dostala? Moc děkuji za odpověď.

Eva (St, 9. 4. 2008 - 17:04)

ano zajiste muze se koupat kdy koliv

Jana (Po, 7. 4. 2008 - 14:04)

Chtěla jsem se ještě zeptat, proč ji ty pupínky zmizely, když nebyly ještě vyklubané? Já jsem ji koupala v hypermanganu jestli to není tím? Ještě jednou díky za odpověď

Lada (Po, 7. 4. 2008 - 14:04)

Co to znamená zastydnuté neštovice a co se s nima děje?Díky

Reklama

Přidat komentář