Reklama

revmatoidní artritida

Helena (Čt, 9. 2. 2006 - 06:02)

Já chodím k MUDr J.Machové, Manětínská 15, je to na Košutce za parkovištěm Hypernovy. Je to bytovka, vchod je z druhé strany.

věra (Út, 7. 2. 2006 - 13:02)

Prosím,mohl by mi někdo poradit revmatologa v Plzni.Mám bolesti na kloubech obou nohou,na pravé ruce a na žebrech.Diagnostikovanou mám Roztroušenou sklerózu,tak lékaři vše přičítají k této diagnóze.Ty bolesti jsou tak velké,že mi nic jiného než brát uklidňující léky a doufat,že najdu někoho,kdo mi pomůže.

Karla (Pá, 20. 1. 2006 - 19:01)

Jen proč se ptám na stupeň postižení,stalo se jedné spolubydlící,že až v lázních jí řekli,že nemá léčbu na poukaz ale z dovolené.Byla na mrtvici-oni doktoři řeknou,že máš nárok ale komplexní lázně jsou od určitého stupně-ten najdeš v každé zprávě-př.RA seropozitivní II./b.Třeba já mám III/c.Zdravím.

Viki (Pá, 20. 1. 2006 - 17:01)

Karlo, dík za info. Úplně tě chápu, když po lázních netoužíš každý rok. Já jsem velký individualista, musím spát sama v místnosti, na dovolenou a kamkoliv raději jedu autem než bych s někým sdílela prostor v dopr. prostředku (ovšem kromě letadla) a program mám nejraději svůj vlastní. Pro mne jsou lázně za trest, ale prý mi pomohou zpomalit proces RA, tak to asi zkusím. Mnohem raději bych jela na dovču k moři...... Jaký st. RA mám, to jsem se nedozvěděla, ale revm. mi sdělila, že nárok na lázně mám každý rok.

Karla (Pá, 20. 1. 2006 - 12:01)

U RA je přínosem už ten fakt,že si člověk odpočine,príjde na jiné myšlenky a komplexní rehabilitací se to dovrší.Dneska jsou služby na skoro stejné úrovni,pokud je to komplexní léčba-pojišťovna hradí dvoulůžkový pokoj.Jednolůžák je za příplatek asi 100 na den,což při 28 dnech hodí skoro ty 3 tácy.To mi osobně vadí-já dost chrápu,tak bych taky chtěla mít ohled.Jinak jsem prošla Trenčianské Teplice,Bělohrad,Sedmihorky,Darkov,vyjde to nastejno.Mám jezdit každý rok a vždycky to doktorce trvá tři roky než mě přemluví.Už teď hledám další výmluvu proč nechci jet,ach jo.Takže ten výběr je na Tobě.Zdravím

viki (Pá, 20. 1. 2006 - 09:01)

Karlo, oni sice vyberou, ale já si mohu v žádosti uvést, které místo preferuji a případně i náhradní. Jenže žádné zkušenosti s tím nemám, tak nevím, co preferovat:-).

Karla (Čt, 19. 1. 2006 - 17:01)

K lázním-pokud je to poukaz tzv. na křížek,tak to přiděluje pojišťovna,takže oni to vyberou podle indikačního seznamu.Záleží jaký máš stupeň RA.

Helena (Čt, 19. 1. 2006 - 11:01)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak u vás tato nemoc propukla, jestli je to postupné nebo najednou nějaké bolesti. Od srpna mě pořád škrábe v krku, s tím, že mě na počátku i bolela kyčel levá. Občas se mi mírné bolesti kyčle vrací a do toho se přidala druhá kyčel. Taky mě pobolívají svaly, přitom nevykonávám žádnou extra namáhavou činnost nebo když sedím třeba v tureckém sedu, tak se mi jakoby přesedí noha a pak mě delší dobu brní.Krevní testy byly neg., vyšetření na krčním taky neg., štítná žláza neg. Jediné co si pamatuju, tak jsem měla zvýšené leukocyty nad max. hranici. paní dr. mi řekla, že to mívají alergici (sama jsem atop.ekzematik). Takže zatím jiná vyšetření jsem neabsolvovala.Děkuji za odpověď. Hezký den.

Viki (St, 18. 1. 2006 - 19:01)

V 10/2004 po negativních krevních testech mne revmatoložka poslala ještě na rtg. a tam se prokázalo, že skutečně RA mám a to nasedající na artrozu (ruce, nohy, kyčle), dále rhizartrozu, v kloubech mám malé cystičky..:-(Dr. mi řekla, že mám každý rok nárok na lázně. Máte někdo dobré zkušenosti s lázněmi na RA a kterými? Dík za odpověď.Viki

David (St, 18. 1. 2006 - 16:01)

Ahoj Kláro S léčbou vaší dcery vám nemohu pomoct, protože nejsem odborník. Jsem taky jen jeden z mnoha pacientu s těžkou RA která mi zničila život a mimo jiné pokroutila klouby. U této nemoci obecně u těchto nemocí je rozhodující čas a včasné zmírnění nemoci, zastavit nejde. Pokud vám mohu doporučit určitě se obraťte na www.revma.cz Revmatologické centrum v Praze. Momentálně podle mého názoru nejlepší léky na trhu jsou tzv. Biologické Humira a Enbrel, ale pacient musí pro jejich užívání splňovat samozřejmě určitě normy a to proto, že jde o měsíční léčbu kolem 100tis.kč, jinak mi osobně nezabral Methotrexat, ale například lék Arava, od bolesti jinak užívám jednou denně Movalis a již dlouhou dobu (několik let) jsem na Medrolu. Nemoc je u mě pouze zbržděna, ale stále postupuje v ničení kloubu. Prošel jsem si i totální náhradou kolene ve 23letech. Kdybych vám jinak mohl dát jakoukoliv cennou radu dám, protože mě nestojí nic a druhému může pomoct. Chtěl bych vám ještě poradit nenechte se ukolébat a uchlácholit doktorama, že jiný lék není.Pokud lék dceři nezabere do 1-3měsícu chtějte jiný.Jenom proto, že jsem věřil svojí doktorce jsem užíval 5let Methotrexat a bylo mi pořád stejně a laboratoř taky stejná tak do dneska nevím proč jsem to jedl (možná, abych líp viděl). Mi doktorka po 20ti letech řekla, že patří mezí její nejtěžší pacienty, ale byl jsem na příčce léčení někde uprostřed, že lék Enbrel, který nasazujou až těžkým případům RA je někde na příčce až u vrcholu a já žil v domění že jiná léčba není a neexistuje a vrchol léčby je Arava a ono už dávno existovaly biologické léky jako Enbrel a spol. Musíte na doktory útočit a chtít víc než nabízí a dávají v léčbě. Snad se vám povede aspoň trošku líp.

Davit Novák (St, 18. 1. 2006 - 15:01)

Nevíte prosím někdo jestli je nějaký výpadek v dodávkách nebo v placení či hrazení pojišťovnou VZP u léku Enbrel?Můj ošetřující doktor divně mlží a mi injekce v ledničce docházejí. Věřím že tu nemusím nikomu popisovat jaký je to pocit když jste na léku životně závislí v lednici vám zbývá posledni injekce a nikdo vám neřekne proč další nejsou.když tak děkuji za odpověď David

Klára Antoňová (So, 19. 11. 2005 - 11:11)

Mám 12letou dceru, která onemocněla letos juvenilní idiopatickou artritidou.Nemoc dlouho nikdo z lékařů nepoznal,neboť se jednalo hlavně o syndrom karpálních tunelů na obou rukách,což byl počátek a lékaři ho chybně diagnostikovali.V současné době je dcera po operaci karpálního tunelu na pravé ruce,čeká ji levá.Podle lékařů se s tímto příznakem v tak útlém věku nikdo zatím nesetkal.Do toho se jí projevila nemoc v plném rozsahu, to znamená - i podle scintigrafie- že má v současné době nejvíce postižené a hlavně bolestivé ramenní klouby, kolenní klouby, nárty a kotníky a malé ruční klouby,které natékají a jsou již drobně deformovány.Léčí se metotrexátem,ale zatím vůbec nezabírá.Byla bych ráda,kdyby se mi ozval někdo s podobnými zkušenostmi svými nebo svého dítěte, budu vděčná za každou radu a informaci,jak kdo postupoval,s čím se potýkal a čeho všeho využil,aby nemoc ztlumil.Díky,Klára.

Alena (Pá, 2. 9. 2005 - 13:09)

Ještě mám dotaz, máte někdo zkušenosti s RA a těhotenstvím? U mě se rozjela hned po porodu a docela intenzivně. Nebyla jsem schopná se postarat o sebe, natož o dceru. Ještě že mám hodný rodiče... Léčba začala 3 měsíce po porodu a to už jsem skoro nechodila, na posteli mne museli obracet. Teď po 11 letech jsem celkem v pohodě, bolesti jen při nějaké změně počasí, při nachlazení a tak. Když jsem se ptala doktora, jak by to probíhalo při dalším těhotenství, řekl mi, že v těhotenství bych neměla problémy, že se zvýší hladina nějakého hormonu. Pak po porodu že by to bylo horší, než poprvé. Tak nevím, druhé dítě bych i chtěla, ale ještě si dost pamatuju, jaký jsem měla šílený bolesti.A to mě dost odrazuje.

Alena (Pá, 2. 9. 2005 - 13:09)

Ano, mám stejné zkušenosti. I já jsem se cítíla čím dál hůř, ale testy mi vždycky vyšly dobře,doktor se divil, jak je to možný, zvýšil mi dávky léků... Pomohl mi až pobyt u moře. Kdybych mohla, odstěhuju se tam :o)

Dáša (St, 23. 2. 2005 - 14:02)

Ahoj všichni s RA. Touto nemocí trpím už asi 6 let a její nástup byl tak progresivní, že mi v 37 letech museli voperovat kyčelní endoprotézu. Nemoc postupovala, až jsem se dostala k biologické léčbě HUMIROU.Od té doby mám po problémech. Beru ji skoro rok, mohu na lyže, na brusle a podobně a i když píší, že tento lék narušuje imunitu, já osobně jsem naprosto bez virových nemocí, a to i když s chřipkou ulehl zbytek rodiny. Jsem za léčbu HUMIROU vděčná, protože mě vrátila do normálního života. Přeju všem, aby se k tomuto léku dostali. Dáša

ivana (St, 13. 10. 2004 - 16:10)

Seronegativní RA se píše při negativních RF/latex/,Dnes lze poznat RA daleko dříve než třeba před 20lety.Pozitivní RF je asi v 80%nemocných,jsou však průkazné další testy/ANA,cytologické,mikrobiologické,vyšetření kloubního punktátu.RTG v ranném stádiu ukáže otok měkkých tkání,exsudát v kloubu,později subchondr.porozu aj.deformity.Typická je ulnární deviace prstů.Během tří měsíců se opakovaným odběrem prokáže,zda jde o RA nebo ne,zdárně totiž napodobuje jiné,např.fibromyalgii.Hodně zdaru.Ivana

Viki (Út, 12. 10. 2004 - 21:10)

Ahoj všichni, na zprávách byl krátký vstup o RA, o tom, jak je důležitá včasná diagnostika a ejhle. Včera jsem byla na kontrole na revmat., mám stále větší bolesti, ale testy mi teď vyšly negativně. No a doktorka mne zkoušela poslat na psych., protože mám prý ty bolesti ze špatné psychiky. Nakonec se rozhodla pro seroneg. RA ? Máte někdo také tuto dg. ?

Pavel (Po, 11. 10. 2004 - 22:10)

Pratele, nelikvidujte si zdravi ceskou chemii, v Britanii uz to davno umi lecit!!! Na teto adrese je vic: http://www.ccm-chrudim.cz/komodity.php?xtem=left&kokey=53 PS:Nejsem dealer, jenom jeden z postizenych co si musi pomoci sam...

Linda (St, 6. 10. 2004 - 20:10)

Ahoj Ivano, ja jsem ho taky musela 6 mesicu pred otehotnenim vysadit, tehotenstvi bylo ok, nic nebolelo, za to 6m po porodu se to hrozne zhorsovalo, zvysili mi davku z 10mg na 20mg, ted po roce se to zaclo zlepsovat a nyni me nic neboli hura!! beru ale porad 20mg nechtej mi to snizit zatim doufam. Linda

Dana (St, 6. 10. 2004 - 20:10)

Ahoj Ivo,před plánovaným těhotenstvím se musí MTX včas vysadit,je to cytostatikum a po vysazení se za čas vše vrátí k normálu.Trvá to ale určitě okolo půl roku,stejně to musíš probrat s doktorem.Objektivně musím říct,že v těhotenství je bylo daleko líp než potom.Měj se fajn.Dana

Reklama

Přidat komentář