Reklama

RIVOTRIL

Nono (So, 5. 5. 2012 - 09:05)

U nás žádný...Tak to jsem zvědavá, co bude Trittico dělat se mnou. Řeším jím také spánek a postupné vysazení hypnogenu. Mám za sebou dva věčery s třetinkou 75 a musím říct, že jsem pochopila, že ho nesmím vzít moc brzy, jinak se mi rozbušilo srdce...ty sebevražedný pocity by byly průšvih, máte ještě někdo zkušenost s tritticem, prosím? Ale ne to,co je psáno v letíku a v odbor literatuře, to znám

Helena (So, 5. 5. 2012 - 08:05)

Helenko, kontakt se dá...U nás žádný psychoterapeut není a ani bych na něj neměla.Já sama necestuji-to je můj velký problém.Pro mně je tžké vůbec vyjít z domu.V létě je to lepší.Můj problém je spíše spánek.Na něj nevím co vzít a tak beru někdy vyšší dávky než usnu.Brala jsem i tritico 2 tablety a stejně jsem neusnula.Dokonce jsem si po něm chtěla vzít život jako po deprexu.teď si mysllím,že jsem takhle dobrá a riv.mě už moc netrápí.Neberu ho na situaci,en na vyděšení ze spánku.ávám si často dekší pauzy,tak to snad tak zlé nebude.KTB jsem nezkoušela.Užila jem si spíš pobytu v tzv sanopsu-výzkumáku,kde mě předělávali 3 měsíce.tam jsm zazila různé praktiky,o kterých by se ti ani nesnilo.Včetně tranzu,kognitivní terapie a holotropní dýhání....Neumím to moc s počítačem atak nevím,jak myslíš předat su adresu.Já mám meil jen na Tardíka.Na víc jsem se nezmohla.On dal do éteru svůj meil pro mě.Já jinak žádné problémy nemám,tak na mě nikdo nic nepozná.Jen párkrát jsem zabulela v hospůdce a kluci už vědí,že mi je zle z depek.To už se ale dlouho nestalo.Dík za účast.pa.

Nono (So, 5. 5. 2012 - 08:05)

Tardbasi,tak jsem včera byla...Alenko, ráda tě vidím, už jsem si říkala, co je s tebou. Četla jsi jak mi to "natřel" psychiatr? :)

Ty jsi fakt silný člověk, když se takhle zlepšuješ. S tím hubnutím to nepřežeň, bacha na jojo efekt. Ale ty máš fakt pevnou vůli. Tobě se bude dařit i s vysazováním BZD. A léky na bolest taky časem pominou, ne?

Nono (So, 5. 5. 2012 - 08:05)

Nono,já taky ráda...Helenko, kontakt se dá pořešit tak, že si každá založíme nové adresy jen pro tento účel a tam odtud si vyměníme své adresy a ty založené následně zrušíme.

Na svého muže jsi pyšná a to je dobře, Helenko. Tahle doba je divná a pevných osobních vztahů si jaksi neváží nebo jejich význam znevažuje. Nedej se.

Pokud to dobře chápu, jediným tvým problémem v medikaci je rivotril. Pokud by ses ho zbavila, bylo by to OK a budeš dál brát jen "léky" ne "drogy". Nevím, jak jsi znalá v psychologii, ale zkoušela jsi KBT (Kognitivně behaviorální terapii)? V tvém případě by s tebou terapeut rozebíral situace, kdy si ten rivot bereš. Jak reagovat, abys jej nebrala, když už taková situace přijde. Terapie (od psychologa nebo psychiatra) se ale platí

Ještě jsem chtěla dodat k těm BZD, co mě donutilo s nimi bojovat. Moje rodina. jejich postoj vůči mě se pohyboval mezi soucitem a vztekem a zděšením (obzvlášť, když jsem přetáhla usnutí po hypnogenu a začala říkat nebo dělat blbiny, což se mi několikrát opravdu stalo).

Helena (So, 5. 5. 2012 - 08:05)

Helenko, ještě k tvé...Nono,já taky ráda zaplatím.Zbývá nám ještě asi 70 000,-dluhu a pak bude všechno veselejší.Včera jsme si zaskočili na pivkoale decentně a platil nám ho Járův šéf-milionář.navíc mu zvýšil plat,abysme mohli mezi lidi.Je hodnej ke všem,ale k Járovi nejvíc.On mužíček je takový dříč,že všichni žasli.Je skromnej a tak ho posílá na ty nejzodpovědnější práce i ho vysílá autem,aby kde co zařídil a vyřešil.To mě hladí na duši.á ještě pracoviště ve dvou městech a tak potřebuje aby tam jel někdo,kdo všechno umí!Táák to jsem se pochlubila.!!!ještě k těm lékům.Taky žádný nevyhodím,co kdyby se mi někdy hodil.Beru jen na spaní,ale když mám pivko,usnu bez něj.pak beru Citalon(seropram 1tbl.)a na posílení citalonu ještě deniban.ten mi nechce zrušit,bojí se.Jinak jsem brávala i 3tbl.No a riváček.Jiné potíže nemám,tak jsem tomu ráda,když čtu,co všechno ještě máte,ebo vidíte.Dala bych ti meil,abys mi vše popsala(mám velké pochopení),ale to bych si na sebe ušila bič a někdo by mi psal nedůstojné meily.Škoda.Kolikrát bych ti zavolala,ale nic tu nelza sdělit.mě se pěkně.I ten hypnogen mámscchovaný.Co kdyby?!?.Jsme křečci!papa.

Nono (So, 5. 5. 2012 - 07:05)

Ilonko,pupínky na hrudi...Helenko, ještě k tvé reakci na mou medikaci. peníze jdou v tomto pčípadě starnou, pokud se nejedná o tisíce ale stovky měsíčně, stojí mi to zato

Trittico i Argovan jsou AD, nejsou to žádná oblbovátka, která by si člověk vzal (zobal jak někteří říkají) a byl by v nebi, k tomu nesoudný nebo zase otupělý,jak se to u třeba BZD stává. SSRI mi dát nemohl, ty jsem bez výsledku (žádný nástup, zlepšení ani vysazení) se u mě neprojevil.

Naopak, co se týká hypnogen ponechal mi ho ze začátku, vzhledem k prvním minimálním dávkám trittca a postupnému (po deseti dnech) nasazení argofanu. S hypnogenem a BZD na spaní mám víc nez dvacetiletou zkušenost, dávku nezvyšuju, beru je jen před spaním a rozhodně je nevyhledávám, nijak mě nezaujaly. Celkově na mě působí zvýšeným pocitem hladu a vědomím, že se mi po nich zhoršují kognitivní funkce. takže dlouhodobě i daný den hloupnu a působím tupě.

Zbavila jsem se bez jakéhokoli abstinenčního příznaku neurolu (blbě je mi furt, nenastalo žádné zhoršení)Zbavím se i hypnogenu nebo si ho ponechám opravdu příležitostně (Jet Leg, nutnost vyspat se přes den, ne v noci atd) AD si hodlám ponechat dlouhou dobu, BZD never more

Helena (So, 5. 5. 2012 - 07:05)

Tak jsem si tu po ránu zas početla.Ilonko a Alenko,pupínky mizí.U nás je stále bez deště.jen pár kapek.Cítím se dobře,ale v noci mě probudily úzkosti,tak jsem si musela zobnout.Jinak bych vyklepaná už neusnula.Drevoši,ty máš ale smůlu.Tobě se to hrne horem dolem,kolem toho baráku.Jinak Alenko,mám radost,že tě lékař shledal lepší.Teď už jen jak to udržet.?mějte se Tardíku, Alenko,Pampeliško,Paťo,nono,Drevošku,Ili a všichni další móc dobře.tady od rána svítí sluníčko.Bude dobře.Pa

Alena (Pá, 4. 5. 2012 - 22:05)

Nono, je to především...Tardbasi,tak jsem včera byla u psychiatričky a byla mile překvapena jak jsem se změnila.Jak po fyzické i psychické stránce.Říkala,že benzáky jsou dobré,ale na krátkodobé užívání,pak už vzniká závislost a abst'áky jsou pšíšerné.Prý je dlouhodobě nepíše.Ona mně vyděla v tom nejhorším stavu,uzlíček neštětí na invalidním vozíku.Začínám s vysazováním,0,25mg a to nejméně měsíc než vysadím další.Říkala,že je to velice dlouhodobé.Nejkrasdší doba je prý rok.No já beru ty 3mg,tak jsem zvědavá jak to zvládnu,ale já vydržím srašně moc.Bez Rivotrilu jsem byla 5 neděl,zažila děsné dny.Myslela jsem,že je můj konec.Drevoši,prosím dej radu,moc se toho bojím,nechtěla bych to zažít zvovu!!!Děkuji Ti předem vím,že máš v tomhle zkušenost.Zdravím všechny Helču,Nono,Pampelišku a Drevokocúra.Ilonko tobě chci říci,že ty červené pupínky mám také.Je to alergie na první slunce.Poslední dobou to mám každý rok je to ta ozonová díra.Je to moc nepříjemné a nesnáší to sluníčko,potom je to ještě horší.Ted' bude ošklivě,tak se z toho dostaneme:-).Bolí mně celej člověk:).Denně musím brát léky na bolesti,nebo se na posteli ani neotočím a pochopitelně chodím s velkými bolestmi.Dnes jsem toho udělala hodně a je to znát!Mám 4kg dole a to mně tak pozitivně nabíjí.Já vím,že to zvládnu.Před čtrnácti dny jsem si jistá nebyla.Musím dostat ten správný impuls a pak mně nikdo nezastaví a vydržím strašně moc.Je to potřetí v mém životě co jsem se takhle odhodlala.Tak všichni dobré lidičky mějte se fajn a at' se Vám splní,vše co si přejete:-)))

Ilona (Pá, 4. 5. 2012 - 22:05)

..ale jo - asi máš pravdu -...Tarde, myslím, že jsem stejná krevní skupina :) To, co děláme instinktivně, je dobré. Žádné -ismy, to už je násilí, uplatnění moci a peněz, vynucená autorita za účelem ovládání mas. Tím chci říct, že ti rozumím a dělávám to podobně. Strach nemám, strach je prý "nástroj ďábla".

Heli, slunce nám pomáhá cítít se líp, než když je churavo, zima a šedivo. Mě je teď už pár dní kupodivu snesitelně, asi díky počasí, které mi vyhovuje. Potřebovala bych žít někde na jihu, kde svítí a hřeje slunce většinu roku. Teplé moře, vůně mořského vzduchu, bílého chleba, kaváren a grilovaných ryb, dlouhé horké večery, palmy, kývající se ve větru, kvetoucí keře a stromy... Áchjó. Myslím, že v těch končinách ani nevědí, že existuje něco, jako deprese.
Heli, drž se!

Nono, nedivím se, že ti kecy o pozitivním myšlení a sebelásce a sebepřijetí lezou krkem. Jojo, s inteligentními (až moc) to není lehký. A právě mezi těmi je výskyt depresí nejvyšší.
Vy mi to tady potvrzujete. Moc přemýšlíme. My jsme ti mozkoškrabové, ne tupé mozky.

Dobrou noc všem, ať usnete, ať spíte, ať se vyspíte tolik, kolik vám udělá dobře!

Nono (Pá, 4. 5. 2012 - 16:05)

Nono, je to především...Tak to máš pravdu, mě ta škola života, už stála nejen statisíce. Ale nějak si nemyslím, že lidi všeobecně by byli gauneři a šli mi pokrku. Je to o jedincích.

Na zahradě jsem taky a nevím, co dřív. Příroda šílí a já šílím s ní

Drevokocúr (Pá, 4. 5. 2012 - 16:05)

Nono, je to především zkušenost. Úkolem lidí okolo nás je co nejvíc nás ojebat. A s tím musíme počítat, že ne všichni lidé se budou chovat tak morálně, jak se k nim třeba chováme my. Takže i tohle mě něco naučilo. Tomu se říká škola života a někoho to třeba stojí statisíce. Tady šlo jen o pár stovek. Takže jsem ten vztek vypracoval prací, zbytek se vstřebal Xanaxem a je mi hezky. I když průběžně prší, jak jsou mezery mezi dešti, tak makám na zahrádce, jinak sedím v altánu. Je sice chladněji, ale líp na čerstvém vzduchu, než sedět doma a čučet na bednu. Takhle poslouchám ptáčky jak švitoří skrz kapky deště a ve své podstatě i ten déšť je uklidňující.. Takže opět zase nabíjím baterky :-)

Nono (Pá, 4. 5. 2012 - 15:05)

Tak dneska zase běžím na...To jsou ztráty na bojišti, Drevokoc. Hlavně, že není hůř

Drevokocúr (Pá, 4. 5. 2012 - 15:05)

Tak dneska zase běžím na Xanaxu. Postaral se mi o to soused. Loni na podzim přišel s nabídkou, že za 400Kč/prm mi sežene smrkové dříví z lesa, že bude poštípané a nařezané na 30cm. Před dvěma týdny přišel s tím, že za dva týdny přiveze dřevo 4metry krychlové a že bude po 500Kč. Tak jsem skousnul zuby a čekám... no, měl přijet zítra, tak přijel dnes dopoledne (zrovna začalo pršet) a spěchal... tak že mi to složí na zahradu a jak mi to skládal, tak mi řekl, že to dříví je za 550Kč/kubík a až to bylo složené, tak že mám dát ještě 500Kč za dopravu!!! Hajzl. Dobrá, řekl jsem si, že nechcu zničit sousedské vztahy a že nakonec těch 2700Kč za 4kubíky dřeva skousnu. No, byl jsem plný vzteku a naštvaný na něj. Zrovna pršelo. Vzal jsem si oblečení do deště a šel to naschvál naskládat to dříví, abych věděl, kolik toho ve skutečnosti je. Zjištění bylo, že jsou to pouze 2prostorové metry skládané!!!! Nikoliv slibované čtyři. Poté, co jsem k nim šel, tak mě vyfuckoval s tím, že toho jsou 4metry sypané po 550Kč. Nejen, že je to spíš dříví rozpůlené, než naštípané do kamen, ale ve finále mi řekl - jestli jste si to naskládal a jsou z toho dva krychlové metry, tak máte jeden metr za 1100Kč - což máte super, ne? Jenže ta doprava nehorázná ty 2 metry tak prodražila, že mi to vyjde na 2700Kč. - čili 1350Kč za metr krychlový. Hnus velebnosti. Celý den jsem z toho rozúskotnělý, nedovedu se koncentrovat a potřeboval jsem se s vámi o tohle trápení podělit, jinak to by bylo totálně na šišku. O příměří v sousedství nechci přijít a další dřevo prostě od něj brát nebudu - to jsem mu narovinu řekl. Říkám si, že i kdyby to byly 4prostorové metry sypané, tak skládané by měly být minimálně 3metry... ale ne dva. Takhle mě natáhl o pětikilo + dvě kila na dopravě minimálně. Prostě mám sto chutí vzít a raději to dřevo prodat někomu dál, než se na to dívat, jak mi to před barákem schne - mohyla za 2700Kč :-( Snad to dneska rozdejchám...

Helena (Pá, 4. 5. 2012 - 10:05)

Já čtu vše, ale většinou...Taky jsem ji četla už dávno a navíc jsem se nezmohla.Dnes už beotevřu knihu vůbec.jen ty starožitné slovníky,které bych chtěla prodat.je to klenot,tak se do toho musím pustit.jdu shánět inhalátor na a stma.Byl dobrý a začali ho vyvážet.jen ve Cvikově mají 2 plicní sanatoria,tak tam dávaj příděly.Napsali si mě a schovají mi ho.Jiak pište,vše mězajímá i ten Paťa co má velké problémy akutní.Papa.

tardbas (Pá, 4. 5. 2012 - 09:05)

Tardbasi, ne nepohoršuje....:-)

Nono (Pá, 4. 5. 2012 - 08:05)

Tardbasi, ne nepohoršuje....Poutníku, tak to je celkem sympatická církev, klidně nás tady občas komentuj...teda mluvím za sebe

Nono (Pá, 4. 5. 2012 - 08:05)

Pampel, viděla jsi Antikrista od Lars von Trier?

Ten Kurz uz mám stažený, vpodvečer na něj kouknu, je mi jasné,o co jde. Jen nechápu, že mi to uniklo

Poutník (Pá, 4. 5. 2012 - 08:05)

Tardbasi, ne nepohoršuje. Mě je jen líto, že když chceš něco z nebe, že nejdeš přímo za Šéfem :-) Jsem bývalý katolík, teď evangelík. Takže chápu i Tvůj pohled. Taky jsem to tak kdysi viděl. Všechno chce svůj čas. I naše poznání...

Nono (Pá, 4. 5. 2012 - 08:05)

Zdravím vás všechny po...Já čtu vše, ale většinou odbornější nebo těžší věci. Z filmů nejsem vůbec schopna sledovat filmy typu komedie atd.

To co Pampel doporučuje, je norské psycholog drsné drama o nuceném potitivním myšlení tak, jak to dnes doba žádá...a jak se to může zvrtnout, když jeden člověk na tuto hru nepřistoupí

Tančím tak rychle jak dovedu je stará kniha, ten slogan jsem používala pak v situacích, kdy po mně někdo chtěl neco nezvládnutelného. Ale tehdy tuto knihu znal kdekdo, tak věděl, že nadsazuji

Přečti si aktuálnější Milion malých střípků od James Frey

tardbas (Pá, 4. 5. 2012 - 08:05)

Přátelé, je to v háji......zítra drevoši budu mazat los - kdyžtak dám vědět :-)

Reklama

Přidat komentář