Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Andrea (Út, 17. 3. 2020 - 19:03)

Lallo, manžel přinesl respirátory,trojkovou řadu,moc se v tom nevyznám,ale čistím je lihem, popřípadě 3% peroxidem, používáme i jednorázové rukavice,no celá rodina je doma,do práce chodím jen já, já jsem namíchala i desinfekci,fakt se chráníme,to víš mám o ně strach, kdo nemá

Lalla (Út, 17. 3. 2020 - 19:03)

Děláš dobře. Kdo by neměl strach o děti. Díky, ten peroxid se mi zdá moc agresivní, když si pak nasadíš masku na obličej. Te´d mě napadlo, že nejlepší bude čistit je vodkou. Což mi připomíná, že bych to mohla spojit s popíjením Bloody Mary:). Jednorázové rukavice tady taky mám, ale manžel tvrdí, že ta desinfekce co přinesl tvoří nějaký film na rukách....tak nevím

Pils (Út, 17. 3. 2020 - 19:03)

Lallo, Bloody Mary znám jen z literatury. Je to dobré? Mně chutná mojito.

Lalla (St, 18. 3. 2020 - 06:03)

Jooo, Pils, Bloody Mary je spíš jídlo než pití:). Chce to dobrou vodku nebo v Karibiku dobrý bílý rum, hodně dobrý tomaťák a spoustu pepře (worchester a sůl někdo dává)...masakr...Takže supr dieta na celý den:). Člověk je namazaný a ještě najedený...Mojito miluju, ale je v něm dost cukru na dietaření:)

Andrea (Út, 17. 3. 2020 - 18:03)

Pils,pro rodinu mám respirátory i pár roušek

Lalla (Út, 17. 3. 2020 - 18:03)

Andy, prosím tě, používáš ten respirátor opakovaně? Nějak ho desinfikuješ? Já tady mám dva nebo tři, tak nevím, jak na to

Pils (Út, 17. 3. 2020 - 18:03)

Sorry, nevím, proč se mi to zdvojilo.

Pils (Út, 17. 3. 2020 - 18:03)

Andy a co rodina

Andy a co rodina? proč je nenecháš jim?

,

Andrea (Út, 17. 3. 2020 - 18:03)

Já jsem jich ušila jen 5, ráno až pojedu do práce,nabídnu je v mhd těm
kdo bude chtít,nejsou moc krásné,ale lepší něco než nic, někdo třeba nemá možnost si je ušít

Pils (Út, 17. 3. 2020 - 18:03)

Já jsem teď našla na Seznamu, jak vyrobit roušku bez šití - z trička. Jen se to musí šikovně vystřihnout.

Andrea (Út, 17. 3. 2020 - 18:03)

Di, to máš stylové,v národních barvách

di (Út, 17. 3. 2020 - 17:03)

Lallo pozdě už mám ušité. Tak ještě nějaké udělám s kapsičkou. Po pracovní stránce nic moc ale udělala jsem krásně barevné. Tak když uvidíte ženskou s červeno -modro -bílou rouškou tak to jsem já :-)

Pils (Út, 17. 3. 2020 - 18:03)

Die - di, jen aby tě nepodezírali, že podporuješ mladého Klause!! :-)))

Lalla (Út, 17. 3. 2020 - 17:03)

Sdílím: Pro vsechny, kteri siji rousky. Manzel hovoril s univerzitou v Liberci, kde od vceresiho dne siji take rousky. Do rousek je NUTNE vsivat kapsicku, v ktere se, co dve hodiny musi vymenit napr. papirovy kapesnik, ktery funguje, alespon jako maly filtr. Bavlněné rousky po vyprani i prezehleni ztraci svuj prvotni vyznam, proto je potreba do nich vkladat ty papirove kapesniky, papirove utery. Prostě nejaky "filtr", ktery se po dvou hodinach vymeni. Vecer rousku vyvarit na 90 stupnu, prezehlit a opet vkladat "filtr". Prosím sdilejte, at se to dostane ke vsem dobrym dusim, ktere siji. Dekuji a vsem preji pevne zdravi

Miluna (Út, 17. 3. 2020 - 16:03)

Jenže tolik nás jich varovalo i ta vláda je varovala ať tam nejezdí a já si říkala že snad nebudou takový a nepojedou do největšího ohniska nákazy když se o tom ví od ledna a každej viděl jak to vypadalo v Číně ale spletla sem se.Příbuzná mi říkala že jsou takhle tupý i vzdělaní co tam lezli.Říkala mi že kdyby to udělal a odjel tam někdo z pomocný tak to pochopí ale že i studovaný to se prostě nedá pochopit.Ale už pozdě už to nejde vrátit zpátky:'( A třeba ten muj oblíbenej zpěvák Holly má prý hiv a s tim on je už asi přes třicet let,což je celej muj život.U Hiv je aspoň šance ale u tohodle ani ne když si rizikovej.Jsou rizikový třeba cukrovkáři,vysoký tlak,astma,kuřáci a co vim tak takových je v populaci teda dost! Nakoupit pujdu zítra a omotam se hadrem a jak vidim,byla sem na balkoně a lidi co kolem prošli tak už tady docela v rouškách nebo šátkama omotaný chodí,tak sem ráda že už ani u nás nebudu mezi jedinýma.Sergejovi zavolam,nevim proč je teď ticho.Bojim se jak to zvládá.Miu je to hrozný rozlejzá se to strašně,kéž by to ty roužky začli brzdit.Já se strašně bojim jestli už někdo z mí rodiny neni třeba v inkubační době.Prostě hrůza nevim jak se s tim smířit že už pořád bude každej jen v ohrožení.Je to jak časovaná bomba a tady u nás už to prý taky někde ve městě je,aspoň ty lidi říkaji.Lallo,Sergej než odjel tak to tu ještě párkrát desinfikoval.

Mia 22 (Út, 17. 3. 2020 - 16:03)

Táák a ve městě je 6 případů a v vesnici nedaleko nás jeden. Nějak mě opustil klid.

Návštěvník (Út, 17. 3. 2020 - 15:03)

A ještě ti něco řeknu. Místo skučení se obleč, omotej si obličej šátkem a jdi nakoupit. Ale ne na jeden den! Kup brambory, mléko, uzeniny, máslo, džem, jogurty, těstoviny, jablka, atd. A nezapomeň na Sanytol na dezinfekci klik, kohoutků, splachovadla, atd. Až přijdeš, umyj si ruce, udělej teplé jídlo, třeba hrnec bramboračky a pořádně se najez. Až přijdou děti, pořádně je pouč o mytí rukou a důsledně je kontroluj. Taky nezapomeň, že máš chlapa, tak mu aspoň zavolej a zeptej se ho jak se má. Žij dokud to jde. A těš se z dětí.

Lalla (Út, 17. 3. 2020 - 16:03)

Pěkně napsáno....Chtěla jsem se zeptat, desinfikuješ takhle všechno v domácnosti, i když si po příchodu každý důkladně umyje ruce?

tak (Út, 17. 3. 2020 - 16:03)

souhlas, bramboračku máme dnes a je to jídlo za pár korun

Miluna (Út, 17. 3. 2020 - 15:03)

To je strašný Lallo ty co musí něco ještě k tomu splácet.My už naštěstí ne.Jo to si pořád říkam že v tom jedem všichni a ne ani Čechy ale rovnou pomalu celej svět.Ale je to těžký jak se ten život změnil najednou všem.A co myslíte až letadlo donese roužky tak to se budou dát někde koupit nebo to povinně všem rozdaji? A jinak i anonyme máš pravdu no.No a s tim jak mi ta hlava přehrává katastrofické scénáře to nejde zastavit.Jako když mi hlava předem varuje a nastíní mi co může nastat.A tady ještě sem zkopírovala text pro nějakého anonyma co se zastává lyžařů tak sem dam co napsal jeden pán..............

A nenadavejte na vládu... za tuhle situaci si můžete sami! A věřím tomu ze nejvíc nadávají a nejvíc minusu tady rozdávají lyžaři z Itálie, vaše je to celý vina, když jste se vládě vysmívali, když tam nedoporučovala cestovat... kvůli vám jsem v karanténě i já, ridic autobusu, kterej vyměkl a jel tam pro vás, dnes toho lituji a nechal bych vás tam! I za ty hrdinský keci v autobuse po cestě a výsměchy vládě.

Reklama

Přidat komentář