Reklama

Seniorky na netu

Nelly (Po, 14. 9. 2009 - 15:09)

Ahoj děvčata,dnes jsem byla ve fakultce v HK a vypadalo to,že se odtamtud snad ani nedostanu.Naštěstí jsem se dostala domů o půl třetí,napila jsem se vody a pádila do knihovny.
Hurá.hurá,hurá,Grešličko,to je skvělé,že jsi se rozhodla,že pojedeš.Závazně tě přihlašuji.A jejda,ty mračna z Jestřebích hor,to je od naší chaloupky,ale muž mi dnes hlásil,že tam nepršelo.
Naše Bosorka se moc těší,ale jak vidím,tak se na net v sobotu nedostala.Děvčata ,nevadí,já se s ní dnes spojím telefonicky a vše,co jsem si tady přečetla,jí spolehlivě předám a přečtu ze svých záznamů.
Takže na sraz jedou závazně:
Bosorka -Mimi - Míša - Grešlička -Astra - Mardagma - Já a Iva /psalas na 90%/,tak by nás bylo osm.Dnes večer to nahlásím Bosorce a zítra už to bude přihlášené na Malé skále u pana Tunka.No,já se už nemohu dočkat,jsem jak malá holka.
Abych nezapomněla,Bosorečko,přeji vše nejlepší,hodně,ale hóóóódně zdraví,hodně štěstí a ať tě potkává jen a jen to dobré.
Mimi,držím palečky,ať tě astma opustí a neboj,plány na sraz nejen,že vyjdou,ale už vycházejí.A tu průvodkyni nám opravdu Bosorka bude dělat,však si už připravuje program a já cítím v kostech,že bude skvělý a setkání nezapomenutelné.
Ty Míšo si to ještě pořádně užij na dovolené a potom už tě čeká naše parta ,lidičky,já se toho snad nedočkám!!!!
Astro,ptala jsem se Bosorky,kdy bude mít PC v pořádku.Říkala,že neví a jak vidím,tak ten veřejný internet u nich nějak nefunguje.
Mardagmo, mile jsi mne překvapila,jsem moc ráda,že ses přidala.
Jinak jsem si početla, jak jste v neděli pekly koláč.Tímto jste opět potvrdily,že jste pro mne ty nejsprávnější kamarádky,přesně moje krevní skupina a proto jsem tak ráda,že vás mám.
Musím si ještě v rychlosti přečíst poštu,než mne odsud vyhodí.Pokud neodpovím dnes,odpovím na maily ve středu.
Květo,zkus se ještě podívat na spojení,budeš nám tam chybět.
Tak a už opravdu končím,mějte se sluníčkově a ve středu jsem u vás jako na koni.

Iva (Po, 14. 9. 2009 - 15:09)

Zdravím všechny, kafčo už máme za sebou, měli jsme štrůdl, ještě je i na zítra, to tu bude i st. synek.
Tady je od rána zataženo, tmavé mraky se honí se studeným větrem, ale neprší. Zahrádku nechávám dožít, už není co zalévat. Grešličko, co máš za kytičky? Ještě nedávno byly floxy, kvetly pěkně, ale napadla to nějaká bílá plíseň, tak to už taky ničím nezachráním.
Dnes večer je zase ten seriál z dob našeho mládí, minule byli v roce tak kolem 1965? Je to psina, to už se pozná ty účesy, oblečení, umakartová linka ap., taxe kouknu, jinak televizi nemusím, nejsem nějaký extra divák.
Mějte se všechny pěkně, zatím pa...

astra (Po, 14. 9. 2009 - 13:09)

Ivano, já tě nelákám, jen si myslím, že co můžeš udělat dnes, není nutné odkládat na zítřek.Ono se často ukáže, že to za ten strach nestálo.
Děvčata, tak nevím, že by se stěhovali trpajzlíci?
Také jxem se rozhodla upéct ovocný koláč - drobenkový hrníčkový, protože je nejrychlejší. Než zjistila jsem, že nemám tuk.
Tak jsem dala spolubydlícímu za úkol vypeckování švestek a šla na nákup.
Švestky vypeckované, trouba zapnutá - a hledám prášek do pečiva. Nedávno jsem přece kupovala výhodné "rodinné balení", jenže ono se občas vezme na koláč nebo teď v poslední době na kynuté knedlíky...
Přeházela jsem košíček třikrát a na dně pouze otevřený sáček spotřebovaný asi do poloviny. Zato tři prášky do perníku. Tak jsem učinila podobně jako Míša - dala polovinu a polovinu. No, z trouby to zatím neuteklo a spolubyslící chodí s nožem a nedočkavě čeká, až to nebude tak horké. Doufám, že nebude bublinkovat.
Jinak Zuzance jsem dala sraz na vědomí, jen velice stručně, tak se snad objeví.
U nás se sice honí mraky, ale zatím je pořád sucho. Taxe mějte. aa

ivana (Po, 14. 9. 2009 - 12:09)

Astřičko nelákej mě,to už se nabízela mimi.Opravdu až příště určitě se ještě sejdete.Jsme fajn parta a u jednoho nezůstane.Tady prší od rána a je lezavo.Manžel byl sousedce vyměnit eura(nechodí) a vrátil se mokrý jak myš i když měl dešník.Vzpomínám jak Květa potřebovala pěkně ,když sbírá víno.Ale snad u nich déšť bude až zítra.Ve středu odjíždíme na chalupu tak se to snad umoudří.I když pršet potřebovalo.Tam je zase o stupeň studeněji.Tak hezký týden všem, a Míšo tobě šťastný návrat a hodně zážitků,ať se alespoň pobavíme.

grešlička (Po, 14. 9. 2009 - 12:09)

Zdravím vás od polední kávičky. Mám za sebou kadeřníka, takže část šedin zmizela,
taky jsem stačila do sběrného dvora odvézt staré koberce a vyjednat výměnu popelnice, tak si kafčo zasloužím.
Míšo, samosebou,, že tady nespadla taky ani kapka, i když mračna nad Jestřebími horami slibovala, že pršet bude. Tak opět musím jít zalít ten zbytek rostlin, co tu mám.
Vidím, že se Mardagma už ozvala,ujišťovala jsem ji, že bude vítána,a už nám chybí jen hlavní organizátorky k doladění.
Ivano, to víš, že takové filmy z našeho mládí už nikdy nebudem prožívat tak, jako tehdy, ale podívala jsem se ráda, jo a na spartakiádě jsem tehdy taky cvičila s míčkem v síťce, jen jsem nebyla bohužel v Praze, pouze tady na těch oblastních, ale bylo to fajn.
Tak přeji hezké odpoledne a pište.

astra (Po, 14. 9. 2009 - 08:09)

Ahoj děvčata, Míšo, ty máš určitě doma trpajzlíky. Už jsem měla obavy, aby to s koláčem s práškem do perníku nedopadlo jako s kaší v Hrnečku vař. I když zase tak špatné by to nebylo, ale asi by se pořád stejné jídli přejedlo.
Květo, neměla bys jednodušší z Brna vlakem do Pardubic, přestoupit na rychlík směr Liberec? Pardubice jsou slušně značené nádraží atím směrem přes Hradec nás pojede víc, tak bychom tě ve vlaku někde přebraly.
Ivano, Margagma asi pojede z Prahy, tak by jistě zase přebrala tebe.
Taxe mějte, nebyla jsem dnes ranní ptáče, tak musím o to rychleji skákat. aa

Mardagma (Ne, 13. 9. 2009 - 22:09)

Jinak žasnu nad změnami, měla jsem strach, zda se příspěvek odešle a vida , vyšlo to.

Mardagma (Ne, 13. 9. 2009 - 22:09)

Dneska jsem se náhodně dozvěděla od grešličky že bude sraz, jejda, tak to já také pojedu. Čtu termín 13. a 14.10, tak doufám, že je to dobře. Sice nemám zatím hlídání, bratr je ve Španělsku, ale já ho postavím před hotovou věc.Tak už jen prohlédnu spojení a zítra napíšu, zda pojedu na 100 %. Doufám, že mohu, i když sem tak často nechodím, že mne přijmete. Pro mne to bude vítaná změna. Tak ahojky zítra !!!

mimi (Ne, 13. 9. 2009 - 20:09)

Ahojky, neděle pomalu zase pryč, tak jsem jen nahlédla a v rychlosti reaguju:
Květo a Ivanko, ten přesun z Florence na Černý Most není tak strašný, jak se zdá. Z Florence se jede metrem trasou B - na konečnou, má tam být hned poblíž nádraží, tak snad se neztratím a dorazím zdárně do cíle. Jen je škoda, že asi žádná nejedete se mnou přes Prahu.
Míšo, ty hned dokážeš rozsvítit den svým humorem :-).
Dík všem za povídání a hlavně Ivě za krásné fotečky, malá je nádherná!!!!! papa

ivana (Ne, 13. 9. 2009 - 18:09)

Mimi asi fobii ne, spíš se vyhýbám stresům a to bych měla, dokud by jsem nebyla pod něčím křídlem.Celá léta jsem jezdila na Moravu a po letech když jsem jela na pohřeb vlakem bylo to celé překopané přes Č.Budějovice.Vždy jsem jezdila Tábor ,Jihlava, Brno.Ted byl samý přestup a v Brně kde bylo vždy 1/2 hod času na Vláru-kalup.Ještě,že nějací mladí jeli do Uh.Brodu a vzali mě sebou přes kolejiště.V kolejišti mě museli vytáhnout na peron, protože jsem ho měla skoro po krk a dávno už se rukama a hlavně zadkem nevytáhnu.Sedla jsem si celá uštvaná a vlak se rozjel. Kdybych šla podchodem ujelo by mě to.Oni to věděli,byli to studenti a jezdili tu často. A to bylo moje poslední cestování a od té doby autem s manželem nebo přímou cestou.Grešličko,taky jsem se zaradovala,když jsem zjistila Valčík pro milión.No není už mě 16-17 jako když jsem ho viděla prvně a tak to na mě tak nepůsobilo.Ale spartakiáda dobrý, vzpomínky se vrátily.Mně se tam líbilo cvičila jsem s míčkem v síťce.Jinak nové stránky se mi také nelíbí,předělali to asi k vůli reklamě,co tam kliká.Ivo fotečky pěkné,maličká nádherná.Jsi šikovná jestli to umíš posílat sama, já se postupně učím.Ale děvčata psací(Nelly a Míša)těším se jak to vylíčíte.Fakt.

Květa (Ne, 13. 9. 2009 - 13:09)

Zdravím z prosluněného jihu. Včera k večeru přišla bouřka a představte si, jsme 5 km od Mikulova, tu burácelo a tam nic, přece aspoň tam nahoře je trochu pořádek. Zrovna teď jsme měli telefon, že zítra sběr, opět vlečka hroznů 50q, snad budeme také vyslyšení a nebude nám pršet za krk.
Míšo, taky mi zatrnulo, četla jsem si ceny za zájezdy a to nejen do Řecka a letecky, ceny opravdu za pusu, snad to budete mít i s cestou zpět, když tak zavolej, do Itálie se nějak dostaneš a pak už je to jenom 500 km k nám.
Fotečky malé Barunky jsem také prohlédla, hned je veseleji když je všechno OK.
Tak jenom náhodou jsem si zadala cestu od nás do Malé Skály a to autobusem, co kdyby náhodou. Celkem to bylo 8,30 hod. cestování a 4x přestup, do Prahy na Florenc což bych ještě zvládla, ale pak kamsi na Černý most prý půlhodinový přesun, tak to už bych byla v koncích. Já jsem měla strýca, který celý život byl výpravčí. Bydlel v Ustí nad Labem a tu z druhé strany našeho baráku mají dodnes chalupu po babičce. Veškerá školení a kam bylo potřeba zajet, už tu byl a mě stačilo si vzít tašku a peníze, jak říkával a jelo se bez starostí a už jsme to tak měli, že v té a té stanici skočil pro kafé do kelímku, dráhu měl v malíčku. Takže takový já jsem cestovatel, jinak se spolubydlícím cestujeme autem. Opravdu není všem dnům konec.
Ze spodu slyším, že mám kafé, tak si se mnou někdo dejte, pak se dáme u baráku do trhání nashi/hrušky/ a strom půjde pryč, protože to nikdo nechce jíst a ve škopku to kazí to ostatní.
Mějte se hezky, nevím kdy se ozvu K.

Iva (Ne, 13. 9. 2009 - 11:09)

Všechny vás zdravím, taky se mi to tady nelíbí, ale snad si zvykneme....
Je to jen v letu, odskakuji mezi vařením oběda, - na koho mám meily, taxem vám před chvilkou poslala fotečky z výletu a ať taky vidíte, jak jsme se "rozrostli".
Mějte se pěkně, zatím pa...

Johanka (Ne, 13. 9. 2009 - 09:09)

Dobré ráno, děvčata! Tak Vás tady čtu, jak už začínáte mít cestovní horečku a trošku závidím. Ale přesně jak to píšeš Ivanko - není všem dnům konec a já doufám, že není i sraz tak báječných ženských naposled a že třeba v takovém dubnu, když už všechno začíná nabírat tu pravou sílu na léto, by také nebyl špatný další srazík. To už budou ty cestovatelky velcí profíci, sraz by mohl být třeba někde v okolí Ivanina bydliště,aby nemusela moc cestovat, nebo zkrátka - už bychom to cestování nějak "vychytaly" a tak my co teď nejedeme, se můžeme těšit třeba na to příští setkání. To by třeba už mohla i Markétka? Tak mějte hezkou neděli - mimochodem - taky nejsem nadšená z toho nového uspořádání diskuse, ta předtím byla o mnoho lepší! Proč musí být inovace skoro vždy k horšímu!!??

grešlička (Ne, 13. 9. 2009 - 09:09)

Dobré jitro, není dnes nějaká špatná konstelace hvězd ? Ráno vstávám s hlavou plnou permoníků, kteří mi buší do týla svými malinkými kladívečky, z mrazáku jsem zapomněla vyndat maso k obědu, žaludek na vodě a představa vaření.... a po včerejšku, kdy jsem byla na brigádě u syna, doma slušný binec. Ale snad to kafíčko srovná a zas budu v normě.
Mimi, za vzkazík děkuji,ozvu se, včera jsem nestíhala. A naši diskuzi jsem si dala do Oblíbených, takže nehledám, kliknu a jsem tu.
Zuzana mi poslala pohlednici, snad se časem přihlásí i sem. Někdo se tu ptal na Mardagmu, byla na dovolené na chatě a na psaní jí čas nezbývá, však to znáte, péče o blízkého dá zabrat.
Nevidím Krkonoše, tak snad by mohlo sprchnout, Míšo už to tam u vás padá ?
Tak se jdu vrhnout na domácí práce, odpoledne mi dávají Valčík pro milion, tak uvidím, zda se mi po těch letech bude ještě líbit jako kdysi.
Přeji všem hezkou neděli.

mimi (So, 12. 9. 2009 - 22:09)

Ivanko, škoda, ale asi máš nějakou fobii. Stejně si myslím, že bys to určitě zvládla, v Praze by to nebyl myslím takový problém. Já jsem zatím našla jen přímé spoje z Černého Mostu, tam se dá dojet metrem (taky jsem v této části Phy nikdy nebyla).
Děvčata, jedete některá z vás ještě přes Prahu?
Grešličko, napsala jsem ti napřed mail, ten se mi vrátil nedoručený, máš novou adresu? pak jsem ti odpověděla na vzkazník - četla jsi moji odpověď?
Astro, dík za pozdrav od Zuzanky, škoda, že nenapíše aspoň pár řádek. Ale hlavně, že je v pořádku.
Ještě k tomuto novému uspořádání na doktorce : jak hledáte naši diskuzi, je někde zařazená? Nikde jsem ji nenašla, tak hledám jen v diskuzích posledních 24hod. - dříve to bylo myslím lepší!
Dobrou noc, hezkou neděli, M.

Dnes mají svátek Marie!!! Pokud je tady nějaká Mařenka s dnešním svátkem, tak hodně zdraví a štěstí :-)

astra (So, 12. 9. 2009 - 20:09)

Ahoj děvčata, mám vyřídit velký pozdrav od Zuzanky, je u nich vše při starém, sklízí zásoby na zimu.Ke srazu se zatím nevyjádřila, ale bude se snažit dostat na PC. aa

grešlička (So, 12. 9. 2009 - 13:09)

Ivano,chápu tě, takhle jsem byla rozhodnutá já, cestování prožívám asi jako ty, ale od nás to spojení je i přes menší města, přes Prahu by mě taky nikdo nedostal. Takže jsem rozhodnutí změnila, zkus si najít spojení přes něco menšího, třeba to změníš taky. Já doufám, že se mi podaří s někým se spojit už po trase, nejlépe v HK, nebo s Míšou v TU. Ale to snad doladíme později.
Jinak vše při starém, je tu sucho až běda, přesto že slibovali deštivý víkend. Mám za sebou úklid, vaření i mytí nádobí, ještě jsem i stihla vnoučkovi ušít nášivku a teď si jdu k synovi na kafe, jedině tam si ho vypiju v klidu, doma ho vždycky někde postavím na zahradě a už kmitám, kafe pak hledám a piju studené.
Byla jsem na hřbitově, dala jsem tam umělou květinu, protože ty přírodní mi taka rychle v tom teplu odcházejí, že už druhý den to tam dělá ostudu. Já vám nevím, ale mám pocit, že nic není tak jak by si člověk představoval, buď tak lije, že se nedá dělat, nebo je takové sucho a vedro, že člověk taky nejraději někde zaleze do stínu. Taková ta střední cesta mi nějak chybí. A to jsem jakž takž zdravá, natož ti, co je trápí astma či nějaké srdeční problémy. No ale dost stěžování, jdu na to kafe, hezký víkend a zatím pa.

ivana (So, 12. 9. 2009 - 09:09)

Astro už jsem se difinitivně rozhodla,že to vzdám a snad příště.Moje maminka říkávala"Však není všem dnům konec"Tak doufám,že ne.

astra (So, 12. 9. 2009 - 09:09)

Ahoj děvčata, Ivano, to přemýšlení a rozhodování znám, už to není, že si řeknu, zítra nebo večer jedu tam a tam, sbalím kufr nebo batoh a naskočím do vlaku.
Ještě je pořád čas rozhodnutí změnit.
Mimi psala, že byste jely autobusem - a ty jedeš nějakým směrem do Prahy z jihu - a z domu bys mohla jen autobusem nebo i vlakem? Nevím, jestli to piší správně - od Českých Budějovic do Prahy, potom z Prahy do Turnova a z Turnova do M.S.?
Něco se ještě budeme snažit vymyslet Já jsem sice spíš cestující vlakem, protože když odněkud jede vlak, tak se vždycky dostanu na nějaké další nádraží a nemusím pátrat po nejbližší autobusové zastávce.
Taxe mějte a Míšo, přivez s seboutrochu tepla i na naše klouby. aa

Markéta (So, 12. 9. 2009 - 09:09)

Ahoj děvčatka, tak koukam že se chystate na srazík ,,, ale ivanko,,,, mě kdyby zdraví dovolilo ,,,jedu já strašně rada cestuji ,vláčkem nebo autobus, a hlavně sama , já jsem v tom romantik veliky , jedu nikoho se nevšímam kolem mě letí příroda , no nadhera ,, nic ve zlém ivanko , opravdu jsem smutna že nemohu , já když jsem se rozhodovala na jakou školu, tak jsem chtěla na průvočí vlaku,, ale musela jsem jít na průmku hut, nebylo misto, stejnak jsem se vdala brzy, takže na co takova škola když člověk nemohl nic dělat , jinak jsem jezdila ,tenkrát jsme tomu říkaly vadr, to bylo naši ztoho šílely já ale byla hodna holčina , to mi věřte, no nějak jsem se rozepsála , moc si to tam užijte dejte si štraprli za mě , jinak je tady pod mrakem , dýcha fajn,, ani nevím kdy jedete a kde to mate? tady stím co nam dali moc nejsem spokojena , nemohu to dat dopředu bo mi to zmizné , jinak se mějte , jinak ivanko vnučka nadherna,, je moc krásna jak spinka , no ten pes je ,,pan pes ,,, muj syn ho ma , taky uvidíme co uděla až přijde vnouček , on už ma 1, a půl ale mího syna strašně miluje, jak on ho olízuje jak je u něj pořad to se nevídi ,, no uvídíme co to sním uděla až přijde 4 osoba ,,, zatím se mějte dojdu , Johanko jak se maš ,, holky zdravím všechny ,,,

Reklama

Přidat komentář