Reklama

Seniorky na netu

Lída (Ne, 25. 12. 2011 - 07:12)

Přeji krásné sváteční ráno. Byla jsem zvědavá, jak pracuje ten můj komp. A, ejhle, drží. Malý dárek od synátora, něco vyměnil a měl by na chvilku vydržet, tak uvidíme.
Včerejší den jste prožily bez úhony,jak se dočítám. Tady nic nového, vše podle starých zajetých kolejí. Jen jsem se přežrala, znáte černou omáčku? To je taková dobrota a já jsem si ji ještě přizdobila i kapkou rumu a šlehačkou. To byla vlastně jediná novota. Ale pokud si příští rok rozpomenu, asi ji zařadím do zvyklostí.
Děvčata, děkuji za všechna přání, na některá jsem se snažila odpovědět, ale kdo ví. Teprve dnes jsem si rozbalila od Ali Lucií Bílou a její Tichou noc. Škoda, že se taková klasika opomíjí, nic proti Půlnoční, ale bylo jí až moc na mě. Všude, všude, nějaký mix by nezaškodil.
Jsem ráda, že můžu zase mezi vás, snad to chvilku vydrží a budu se vám vykecávat jak je to mým dobrým /ha,ha,ha/ zvykem.
Ještě jednou dobré ráno a jdu na vánočku, upečenou dcerou. L.

Hadul (So, 24. 12. 2011 - 18:12)

:-))) no Alo,tys mě dostala.Já bych si tu leukoplast ale dát nenechala,to bych se raději poprala.Měli jsme řízky,já rybičku amura,salát a kupu cukroví.Byla jsem asi hodná,dostala jsem digit.váhu,Proenzi(to je na moje klouby a mně pomáhá)a ROBOTA!!!(hurá).Teď koukáme na moji zamilovanou pohádku Princezna se zlatou...dám si nohy hore,možná zcela vyjímečně kafíčko a pak děj se vůle Boží.Zítra tu jsou obě dcery s vnoučatama a bude to repete.Tak si užívejte,pa.

Ala (So, 24. 12. 2011 - 17:12)

Děvčata, dnes jsem málem skončila na pohotovosti, nebo někde na chirurgii. Protože je naše zdravotnictví drahé, můj klenot mě doma raději sám ošetřil. Postačila široká náplast na rány. Co se vlastně stalo? V noci jsem udělala delikatesní bramborový salát. Brzy ráno jsem usmažila řízky. Tři druhy masa /filé, kuřecí a vepřové/ Kapra nejíme. Jsem nenažranec, zlaté prasátko vidět nemusím, tak jsem uždibovala a uždibovala, na to jsem si nandala pořádnou porci na talíř.Když jsem všechno zblajzla, volala jsem na muže, aby mě odvezl někam, kde by mi zašili hubu.
Duchapřítomně vytáhl leukoplast, pusu přelepil a řízky schoval do lednice.
Jsem zachráněná.

Přeji vám pohodové sváteční dny, Ala

Grešlička (So, 24. 12. 2011 - 17:12)

Tak prasátko nebylo, jako každý rok, ale Ježíšek to vynahradil, veškerá práce a starání je zúročeno a zbylo jen nádobí......

Doufám, že u vás to proběhlo všechno v pohodě, žádná rybí kostička v krku, tak si ještě užijte krásný večer u pohádek!!!!

Janča (So, 24. 12. 2011 - 14:12)

Ještě jednou přeji všem pohodové a klidné vánoce. Obědvali jsme rybí polévku a vánočku, kapr se salátem čekají na večer.
Odkoukala jsem Krakonoše a lyžníky (film, který už chronicky miluji)a pak mi jaksi spadly opony. Teď už jen poslední dodělávky a přijde Ježíšek.
Děvčata, pa.

Mardagma (So, 24. 12. 2011 - 13:12)

I my jsme poobvědvali, také podle tradic, těch našich, vánočku ( letos tedy kupovanou) a bílou kávu.To aby nám zbylo místo na štědrovečerní večeři.Děkuji všem touto cestou za milá příníčka,a ještě jednou přeji všem takto hromadně Krásné vánoce.Tam kde je sníh, budou jaksepatří, tady u nás chvílemi i modrá obloha, co naděláme, musíme si tu bílou záplavu domyslet.V pořádku stále ještě nejsem, ale už je to lepší. Mějte se moc a moc fajn zdravím ....

Iva (So, 24. 12. 2011 - 12:12)

Taxme poobědovali dle tradic, tj. hrachová polévka a krupicová kaše. Ale nebudou asi vánoce pěkné co do počasí - je tu mlha, šedo a mrholí.
Ještě musím přichystat něco na hřbitov, půjdeme víc k navečeru, to už všude svítí stromečky a je to pěkné a slavnostní.
Také musím poděkovat za všechny meilíky a přáníčka, užijte si v pohodě sváteční dny, hlavně vše už bez spěchu, shonu a stresu !

mimi (Pá, 23. 12. 2011 - 21:12)

Ještě posílám pozdravení všem, zítra se sem už asi nedostanu. Vánočku jsem lehce zespodu připálila, no alespoň budeme ještě krásnější:-)). Dagmar, máš krásné vzpomínky, muselo to být kouzelné! Díky všem za přáníčka a mailíky a znova přeji všem klid, pohodu, lásku a přátelství nejen o vánocích,papa M.

Hadul (Pá, 23. 12. 2011 - 20:12)

Moje milá děvčata.Tak tu čtu,co která napekla,jak se snažíte a zkrátka jak to u vás doma finišuje.U mě je to nemlich to samý.
Ještě dnes jsme s mužem pekli vánočku.Teda já zadělala a on se postaral o tu technickou část,jako je motání.Vyčetl a nastudoval pletení ze šesti.Ale trochu přecenil své síly.Nakonec to nějak domotal a vrhli jsme to na plech.Tedy já chtěla,ale ouha byla ták veliká,že se mi tam sotva vlezla.A jak se začala péct,vypadalo to,jako hrnečku vař.Než se po hodině a půl dopekla,měla tak trochu tvar půlky Michelinky.Ale ta je tak dobrá,že nám jí ještě budou všichni závidět:-)
Stromeček zdobíme vždycky až na štědrý den,salát mám hotov.Tak ještě ten sníh a je to.Míšo,ty ho máš plný bazén,tak nějaký přihraj.
Tak se opatrujte,zítra je to tady.

věrka (Pá, 23. 12. 2011 - 17:12)

Chtěla bych Vám všem popřát klidné vánoce a zdraví do Nového roku.

zuzana (Pá, 23. 12. 2011 - 12:12)

Pekne,Pokojne a Pozehnane Vianocne sviatky ,
pre Vas mile kamaratk?,pre Vase cele rodiny,nech odbijaju stastia a zdravia hodiny,
laska a porozumenie nech je okolo,aby sme sa i v dalsom roku stretali vospolok.

Květa (Pá, 23. 12. 2011 - 11:12)

Zdravím všechny z chmurného jihu, mlha, smýká se to a je nevlídno. Také jsem dnes vstávala hodně brzy, polévka na zítra už se vaří, nebo aspoň rozvaří, kapr naložený, stromeček/krásný/ se bude za chvílu zdobit a ještě se musím přiznat, že mám vyžehlit dvě povlečení, hned jdu na to.
Já letos dělám jenom štoly, už si je odvezli. V 17. hod. máme zpívání před obecním úřadem u stromku, je to každoroční aa těším se. Salát - to není moje starost.
Včera jsme jeli pro zeleninu, ale těch lidí s plnýma vozíkama, nevím, jestli si dělají zásoby na leden, jinak si to neumím vysvětlit, přes ty svátky snad sníme jenom tolik co ostatní dny, kupuje se určitě něco navíc, ale takové zásoby, to pro mě není. Myslím si, že ceny už stejně šponují celý měsíc. My se sejdeme na Štěpána u nás na obědě.
Děvčata, komu jsem nepopřála, přeju dodatečně klidné a ničím nerušené vánoce a hodně štěstí a zdravíčka v nastávajícím roce a doufám, že se budeme spolu těšít do naší komůrky.
Mějte se hezky K.

Janča (Pá, 23. 12. 2011 - 07:12)

Dobré ráno, děvčata. Já dnes vstávám brzo, vánočky jsem odložila až na dnešek, takže suroviny získávají pokojovou teplotu a já spěchám za vámi. Taky polévku už udělám dnes, salát je zase parketa mého muže.
Dagmar, moc hezky jsi popsala, jaxte hráli o Ježíškovi. Škoda, že už to tak není, je moc hezké, když se všichni včetně dětí takhle na Štědrý den sejdou. U nás nic takového nebylo, ale tu pospolitost si dovedu představit.
Tak děvčata ještě pokračujte v pilné práci, která nemáte hotovo, jako já. Běžím zadělávat a plést a péct. Určitě se na vás ještě podívám.

dagmar (Čt, 22. 12. 2011 - 22:12)

Zdravím všechny!
Já zítra udělám salát a pak se přesunu k dceři.Vyzvedne mě tu prevítek a taky mi pomůže s taškama.Bohužel mi pořád není nejlíp,ale to se nedá nic dělat,mám to prostě v dobrých a špatných etapách.Ale všechno už je připravené,prevítek si letos prvně střihne vaření polévky,sám se hlásil,uvidíme co s nám provede kapří hlava.
Sníh tu není,těch pár vloček hned roztálo.Ale nevadí.Míšo a Johanko,ten váš svařák mi připoměl zdejší zvyk,kterého se bohužel už nezúčastníme.Kousek od mého domu jsou řadové rodinné domky a v jedné ulici se sešli k bydlení hudebníci.Když měli malé děti,nacvičili s nimi scénku o narození Ježíška.Hrálo se na Štědrý den na ulici,doprovázely to koledy a pak se to každý rok opakovalo.Časem účinkující děti vyrostly a hrát odmítaly,tak dospělí pokračovali sami a vypilovalo se to k dokonalosti.Ulice kterou stejně jezdili jen místní se zablokovala,roznášel se svařák,cukroví,bonbony,ven se vytáhly nástroje.Dodnes mám před očima scénu,kdy se římský voják napřahuje na Ježíška /panenku/bakelitovým mečem obaleným alobalem a anděl mu ho vytrhne,zlomí a zahodí.A pak celá ulice zahání Heroda i s vojáky, dupe a křičí-Herodesi,běž!.Heroda představoval soused který měl kolem hlavy ubrus a vypadal jako Saddám Husajn.Děti to sledovaly nadšeně a taky si na něj troufaly.Celé to trvalo cca třičtvrtě hodinky.My to měli pár kroků,vždycky jsme dopoledne všechno doma s dcerou připravily a pak jsme šly i s prevítkem ke známým v té uličce na čaj,předaly si s nimi dárky a pak hned na ulici na představení.Prevítek to znal od malička a těšil se na to moc a my taky.Když to skončilo už se začínalo stmívat a cesta domů trvala přesně na dohoření velké prskavky,kterou jsme prevítkovi vždycky zapálily.Párkrát se to vyvedlo i na sněhu a to bylo zvlášť hezké.V každém případě jsme to všichni milovali,líbilo se to i zeťovi,když trávil Vánoce u nás.Ani jsme si ten den nepouštěli pohádky,tohle bylo místo nich a u toho zvyku bez televize jsme i zůstali.Tak tohle mi chybí.Na druhou stranu jsem ráda,že trávíme svátky pohromadě,ale na ta představení,která byla prakticky pořád stejná všichni rádi vzpomínáme.
Lidi,hodně zdraví a krásný Štědrý den všem.
Mardagmo,uzdrav se!Jmenovat vás všechny nebudu,ale všechny se mějte krásně-d

Iva (Čt, 22. 12. 2011 - 22:12)

Mardagmo, kdopak na tebe prsknul bacila? Taťka je fit, nebo marodíte oba? Tak přeju, ať tě to brzo opustí, zdravíčko je to hlavní!
My byli taky na nákupu, lidí bylo všude dost, ale zítra to bude asi horší. Tak myslím, že zásoby jsou tak do neděle, pokud něco pak dojde, tak v pondělí už je otevřeno.
Míšo, nedávno jsme byli taky na Horkách, to železářství je suprové, to tam vždycky všechno prolezu - porcelán, nádobí, drogerka...tam mají fakt všechno. Opravdu i to, co se jinde nesežene. Chtěla jsem si tam koupit potah na žehlící prkno, ale ouha, ono je asi šest různých rozměrů, taxem to neriskla. Ale můžu koupit pak, můžu i něco na to ušít.
Tak tady je sníh taky, je to po silnicích celé takové rozbředlé a smekající se. Ale byli jsme dnes na chaloupce, a tam to nestačilo roztát, naopak se to moc usmekalo. My jsme kopeček vyjeli, protože to už máme za ty roky nacvičené, ale nějakého pána jsme pomáhali tlačit, ale nebylo to nic platné. Klouzalo se to jemu pod koly, i nám pod nohama. Tak to vzal na zpátečku, trošku jsme pomohli a pak to vyjel.
Takže dnes doma jsem neudělala skoro nic, tak to musím zítra všechno stihnout, je toho ještě dost. Oboje mláďata přijedou hned v neděli, tak bude veselo :-)
Musím poděkovat všem za přáníčka, mějte se všechny pěkně a pááááá...

Magda (Čt, 22. 12. 2011 - 21:12)

Holky ale už vám vůbec nerozumím , je třeba napsat,,, díký .

Mardagma (Čt, 22. 12. 2011 - 19:12)

Zdravím, zdravím, marodím už řadu dní a stále mi není dobře, chřipka či viróza či co to je mne opravdu zkosila jak nepamatuji. Horečka už konečně spadla a tak vám všem alespoň touto cestou přeji co nejhezčí vánoce, pohodu klid, zdraví, zkrátka vše nej nej... Letos nebudu nikomu posílat přání, zatím stále ležím a na počítač nechodím.Díky chřipce máme fakt moderní vánoce - že jsem letos neuklízela a ani to není poznat, jsem už psala, teď je to ještě dovršeno jídlem - podle hesla uvaříme za vás - vše koupeno hotové.Mějte se fajn a ještě jednou všem přeji touto cestou krásné vánoce.

ivana (Čt, 22. 12. 2011 - 14:12)

U nás není po sněhu ani památky.Svítí sluníčko a je docela teplo.Mám zaděláno na vánočky a večer se do nich pustím.Myslela jsem ,že už vám ani pěkné svátky nepopřeji v úterý večer kliknul počítač a bylo černo.Naštěstí to byly jen kabely ze zásuvky do noteb.Prodavač se divil,že nám to vydrželo 3.5 roku.Za 9OO Kč je to opravdu jen asi do záruky.Ale hlavně,že vám všem mohu popřát hezké svátky ,bohatého ježíška a hlavně hoooooooodně zdraví vám i celé rodině,kterou máte rádi.Pohledku s přáním neumím posílat tak alespoń takto.

Johanka (Čt, 22. 12. 2011 - 14:12)

Zdravím všechny! Tak nejprve uvedu na pravou míru toho kapra. Mimi - to jsem myslela všeobecně, jinak já radši když je čerstvý. Grešličko, na vánočky už mám zaděláno od rána, krásně mi kynou, snad se povedou a tobě určitě taky!! Pobavilo mně, jak ten černý zbojník Tě má prokouknutou! Musí to být docela zábavné, vidět, jak kouká, jestli jsi v košili nebo ne. Dagmarko, myslela jsem na Tebe, jakou jste měli cestu a jak Ti je. Moc držím palce!Míšo a ty se koukej začít už léčit nějakým Fernetkem, ať jsi na vánoce fit!! Ivko, to u nás určitě bude nákup ještě zítra, nechávám veky až na poslední chvíli, protože Štědrý den bez chlebíčků - to by můj muž nepřežil. A to prosím je dělá zásadně sám, jen ty všechny ingredience musím udělat já (tedy hlavně samozřejmě salát). Už se těším, jak se všichni ze všech rodin sejdeme na Štědrý den odpoledne na Staromáčku, jen kdyby nám do toho svařáku nepršelo... Tak vám jenom chci říct, že si u toho svařáčku na vás na všechny vzpomenu, moc vám děkuju, že tu mohu být s vámi a moc si toho vážím! Ještě jednou díky moc všem za krásná přáníčka,mějte se všechny krásně a užívejte si to!

Grešlička (Čt, 22. 12. 2011 - 07:12)

Straším tady už od 5 hodin, permoníci v hlavě mě vyhnali z postele, uffff asi 10x.....
Ale perlička - pejsan vstával sice se mnou, ale když jsem si vařila kafe, přišel se do kuchyně přesvědčit, že jsem ještě v noční košili a pak v klidu zalehl a chrní doposud jak dudek. Jakmile bych se ustrojila, vyhnal by mě ven.

Takže vám všem přeji dobré ránko, venku je sice bílo, ale tak smutně, dole trochu sníh, odshora padá mlha, ukazuje mi to asi 3 pod nulou, a jako celek nic moc.

Děkuju všem nejen za přání, (doufám, že to co jsem poslala já bude v pořádku při mých znalostech PC) ale i za všechno ostatní.

Těm, co se tady třeba objeví až po svátcích, přeji hezké a klidné Vánoce, do nového roku hodně zdraví, štěstí a spokojenosti.

Jinak se snad ještě tady sejdem, ale já jdu dnes na vánočky a protože pro mne je to práce riziková, nevím co to se mnou udělá....

Reklama

Přidat komentář