Reklama

Seniorky na netu

Janča (Út, 20. 12. 2011 - 07:12)

Dagmar i ostatní Dášenky - vše NEJ k svátku, klid a pohodu a hlavně zdraví v tento předvánoční čas!

Magda (Út, 20. 12. 2011 - 00:12)

Také přeji vám hodně zdraví a štestí ,dobrou noc Dakmarce a Dášenkam?

mimi (Po, 19. 12. 2011 - 22:12)

Milé Dagmarky, přáníčko letí i z jiného koutku, ode mě a Sárinky, moc štěstí a zdraví a sklenkou červeného si na vás zítra připiji!:-)

bosorka (Po, 19. 12. 2011 - 22:12)

Ještě jednou dík za vaše přáníčka, Zuzka, básnířka nezklamala, dík. Koukám, že jste v jednom kole, pečení, úklid, já to mám od loňska trochu jinak, s odchodem Péti odešla i chuť se nějak angažovat do organizovaného zmatku, který panuje kolem Vánoc. Vím, že tu budeme jen s bábinkou, takže nic mimořádného a kdyby ona netoužila po cukroví, nepekla bych, já to mám sice ráda, ale když se na sebe podívám do zrcadla, tak bych si naordinovala přísnou redukci.
Nemám ani jeden dárek, zítra musím koupit něco bábince a dětem dávám pěníze, oni vědí lépe než já, co se jim líbí. Hlavně nesmím zapomenout na Ťapinu. Kdyby bylo na mně, odjela bych někam na hory.
Dnes, když bylo tak pěkně, jsem pracovala venku, ještě mám co likvidovat pod přístřeškem, to marodění mě zabrzdilo, mám skluz.
Tak u Květy bude cimbálovka, to ti tak trochu závidím, mám to ráda.
Zuzka už má venku vánoční atmosféru, trochu sněhu by mohlo napadnout i tady, ale vypadá to spíš tak, že se budeme na Vánoce opalovat.
Zítra musím ještě dojet nechat napsat mně i bábi prášky, abych tam nemusela mezi svátky.

Dagmarky, přání všeho nejlepšího k vám letí od Bosorky.

Květa (Po, 19. 12. 2011 - 19:12)

Takže děvčata, zdraví, pohodu a taky trochu víc toho p.....o štěstíčka přeju z jihu k.

Iva (Po, 19. 12. 2011 - 18:12)

Halo, halo - Dagmar a Mardagmo - dnes začínám přáníčkem pro vás - tj. k zítřejšímu svátku přeju hlavně zdravíčko, pak taky hodně pohody a spokojenosti, a vůbec všechno, co si přejete :-))
Dnes se nebudu moc rozepisovat, nějak to tady doma "neodsejpá" jak bych si přála, mám toho ještě hodně dohánět. Napečeno sice je, dost jsem i dnes nakoupila, abychom pak nemuseli do blázince před Štědrým dnem. Tj. kapr i klobásky jsou v mrazáku, to jsem ráda. Na 24. býváme taky sami, naši mladí asi přijedou na pár dní hned v neděli, možná oboje najednou nebo mladší o den déle. To se ještě uvidí.
Taxe mějte všichni pěkně a zatím pá....

Janča (Po, 19. 12. 2011 - 16:12)

Děvčata, nějak se mi pokazila veškerá nálada před vánocemi.
Já jsem nikdy nebyla opěvovatelem VH, nesouhlas s některými jeho kroky jsem pociťovala. Ale on, myslím, tenhle morální i jiný marasmus, který tu teď panuje, nenastolil (ani nechtěl).
Jen si myslím, že o mrtvých jen v dobrém.
Ještě se ozvu s přáníčkem, pár dní zbývá ...

dagmar (Po, 19. 12. 2011 - 16:12)

Zdravím!Tady taky bylo slunečno,ale zamrzlé louže.
Zuzano,to máš krásný dárek.Já taky knihy už nekupuju,ale občas přece jen nějakou mít musím.A tohle je knížka,co je platná pořád.Ale neznám jí.Fakt je,že zatímco jsem dřív kupovala kdeco,dneska to jsou životopisy,faktografie,dějiny.A návody-jak a co na zahradě,výroba šperků atd.Pro ty ostatní si taky chodím do knihovny.
Květo,k tomu plynu,nedávno se objevil titulek něco jako RWE drasticky zdraží a pak lehce sníží cenu plynu.Tak to už bude asi ono.
Já balila dárky včera a převčírem a po dobalení jsem zjistila,že nejvíc ode mě bude mít Prevít II.ale to je pochopitelné,dostane peřinky a jiné potřebné věci.Prevítek dostane taky svojí porci a dcera se zetěm budou mít každý 2 dárky a pár společných potřebných.Loni to bylo bohatší,ale nedá se nic dělat.Ještě kupuju poslední ze svých mladých tet co mi tu zbyla a pár dalším lidem a do toho ty naše svátky a narozky co obklopují Vánoce.
Míša už má asi za sebou svoji vltavskou plavbu.
Doufám že jste všechny v pohodě.Mějte se-d

Květa (Po, 19. 12. 2011 - 13:12)

Dnešní den je opravdu krásný slunečný, ráno jsme měli -4 st., což je u nás dost. Dnes mě chytla nějaká lenóra, tak si užívám dnes jenom pro sebe. Nějak mi ušlo, že od dnešního dne máme opět u RWE dražší plyn a že od začátku roku je to už o 30% - tak si pujdu najít co jsem před rokem podepsala ve smluvě, možná, že už to neplatí, ale otočila jsem kolečkem. K večeru si zatopíme růčo.
Ivano, píšeš o dárcích. Tak jsem se zamyslela, že my dva s manželem si už několik let, vlastně co jsou obě děti samostatně bydlící, si dárky nedáváme. Nechodíme ani k jednomu na štědrý večer, užíváme si ho sami a dcera i syn s rodinama přijdou na Štěpána na oběd a pokud se do té doby nic nepřihodí, budeme mít rodina posezení s cimbálem. To je takový náš nástin, který se může ovšem kykoliv změnit.
Děvčata, chtěla jsem víc psát, ale už mě spolubydlící vyhání, tak příště, už tu snad budou zase naše hezké i když někdy protkané starostma, životní příběhy a jinak, všeho s mírou. K.

zuzana (Po, 19. 12. 2011 - 13:12)

Den pavy decembrovy,ale taky akurat.Pekne na bielo,primrznute a tym chcem povedat,ze uz nemusi padnut ani jedna vlocka,chichichi.Myslim,ze moje prianie vyslysane nebude...ale taka je zima.
Ivana,nakopla si ma tymi knizkami,tiez ich mame pozehnane...Ale v sobotu bol syn na burze v Trencine a vola,mami,je tu uzasna kniha,Povesti slovenskych hradu a zamku",sice v cestine,ale nam to neprekaza.Rok vydania-MCMXXXIX,nakladatelstvo Jos.Hokr.Uf,az som mala problem si to vyratat,ale aj si ju nalezite ocenili-rovnych 50eur.
Ale je pekna a hlavne zachovala,tak mame darcek pre Lenku.
To som len tak zvedava,ci ste sa niekedy s touto knizkou stretli.
A este mi neda trosku sa vratit k predoslym prispevkom,ano,je pravda ze pridu vsedne dni,ale preco si ich este strpcovat nejakymi invektivami voci sebe.
Davno sa u nas hovori,ze kto si aky batoh naviaze,taky si ponesie!
Preto si myslim,ze aj tato stranka sluzi na odlacenie nasich myslienok,vdaka dievcatam,ktore aj svoje trpke situacie vedia opisat tak,ze ja to potom citam ako estradu,chichichi.
Vdaka vam dievcata!!!!

ivana (Po, 19. 12. 2011 - 12:12)

Tady je nádherný den.Slunce svítí a vůbec nemám pochmurnou náladu.Cukroví už je vše v krabicích.Manžel vyrazil koupit dárek(taky to nechává na poslední chvíli).Ale jak už jsem psala.Kupujeme co potřebujeme a k vánocům si zase až tak hlavy nelámeme.Já mám kuřáka tak to mám dost snadné k tomu flaštičku něčeho dobrého a svetr a je to.Ponožky můžu kupovat po balíkách.Ty se trhají jak blázen.Hlavně když na chalupě vezme holenky.Už jsem zakázala kupovat knihy.Raději chodím do knihovny.Mám jich strašně a až nebudu co s tím udělají.Nikdo není takový čtenář a určitě by jim to zabíralo místo.Pořád jsem kupovala knížky,že až budu v důchodu co budu dělat.A teď je počítač a na knihu se dostanu málo.Ale když ano tak u ní vydržím i do 3 hod.do rána.Tak jdu pokračovat v uklízení,ale jen běžné žádné horory.Pa pa

Další jen čtouc (Po, 19. 12. 2011 - 12:12)

Ale já jsem svůj příspěvek myslela stejně Ono nestačí nakoupit dárky a napéct cukroví,potom nastoupí všední dny a jak dál?

Další jen čtouc (Po, 19. 12. 2011 - 11:12)

Připojuji se k tomu nahoře.Dostal jsem také výpověď po 35 letech a ani si neumíš představit jaká je u nás vánoční nálada a radost.Je mi 55 let a tak mám nakročeno na 8 a nebo více nepodpory.A on to vše začal.Jemu se žilo.Zase kolem něj nedělejte svatozář i když zemřel.Ale ať odpočívá v pokoji.

\\ (Po, 19. 12. 2011 - 10:12)

A to je vše?To chceme...Napsal bych to nejraději jadrně.V Hajzlu.Kdyby jsi dostala před vánocemi výpověď, taky by jsi na nic neměla náladu.A vánoce jsou i o dárkách a hlavně pohodě.Kde jí mám teď vzít?Doma 3 děti a manželka na mateřské.Já jsem nic nezavinil,že se tady máme takhle.Oni ano.

Hana - také jen (Po, 19. 12. 2011 - 00:12)

Přeji všem pěkné...Ach jo holka, ty si nedáš říct a cpeš to sem znova. Fakt se to nehodí. Až do dnešního dne byla zdejší diskuze laskavá. Škoda.

Iva (Ne, 18. 12. 2011 - 23:12)

Až se mi z té diskuze udělalo nanic. Holt každý jsme nějaký, ale tohle...? Tečka a pryč od toho, jak píše Mimi, bude toho za ten týden ještě hodně. TV jsme vypnula, je to stále dokola to samé. A jak myslím v pátek byl ten vichr, zřejmě to nějak hnulo s vysílačem, protože nám jdou jen první 4 programy, Nova, Prima apod - to nejde skoro vůbec. Naší anténou to nebude, protože to by bylo špatné všechno. No, tak počkáme a uvidíme, co z toho bude.
Holky, hurá - už je dopečeno, domazáno, dozdobeno a je to v krabici, ale určité druhy podezřele ubývají! Nejtvrdší jsou zatím oříškové pracny a "masarykovo", ale to musí trošku rozležet, jinak je všechno měkké a pojídatelné.
Včera jsme byli chvilku po ránu ve městě na trhu, prodejců, stánků a lidí bylo hafo. Ale každou chvíli do toho trošku popršelo, taxem koupila jen to nejnutnější a rychle domů. Měla jsem i v úmyslu se podívat po nových záclonách, aby to na svátky bylo na těch oknech pěkné. Ale když jsem viděla těch lidí, každý otrávený, každý dvojnásobný s taškama, uličkou mezi regály se projít nedalo, uf, uf...Koukla jsem na pár vzorů, nic se mi nelíbilo, tak to nechám v klidu po svátcích, ono se to nezblázní. Než koupit narychlo a pak litovat, to raději nic a dám tam ty původní. Myslela jsem, že to všechno bude doděláno více v klidu a pohodě, no je to všechno jinak, tak to nebudu lámat přes koleno. Co stačím, to bude a když mám jen uklízecí četu já + já, taxe nedá nic dělat.
Teď v týdnu musím ještě na úklid chaloupky, aby byla připravena na konec roku. Tam jsem dlouho nebyla, brrr, tam bude nevlídno a studeno.
Tak končím, přeju dobrou noc, příp. už dobré ránko:-)

astra (Ne, 18. 12. 2011 - 23:12)

Ahoj člověci, dodatečně přeji Bosorce jen zdraví a zdraví a zdraví a ať si užívá zrestaurovaného bydlení.
/Je to ode mne čirý egoismus, protože kde bychom našly lepšího turistického průvodce a původce /.
Jinak u syna si nadělili k vánocům jakési chundelaté bílé štěně a jmenuje se Nely. Já s tím nemám nic společného, to snacha, syn sice protestoval, , že je to "člověčí" jméno, taxem ho vyvedla z omylu, že už tady kdysi jedna psí Nely byla.
Taxe mějte, jen na dobrou noc: politický i náboženský názor je soukromá věc každého, jsem ochotná o něm diskutovat, ale nikomu ho nehodlám brát, nebo přesvědčovat, že správný je právě ten můj. Naše společenství stojí na něčem jiném.
A protože o mrtvých jen dobré, tak neříkám dál už nic. aa

mimi (Ne, 18. 12. 2011 - 22:12)

Dagmar máš pravdu, souhlasím částečně i s Nelly, ale nechme VH spát, nebyl to člověk bez chyby, jasně, že byl idealizovaný, ale myslím, že určitě neměl zase tak špatný charakter- tečka, ono bude stačit, co budeme celý přesváteční týden vidět, slyšet či číst ve sděl. prostředcích.
Na Míšu jsem taky vzpomněla, je snad na cestách... Zítra konečně dotvořím cukroví-mazání a polevy, snad mi to s mým bolavým palcem půjde, zatím injekce bohužel nezabrala. Holky moje, díky všem za maily a přílohy, chodí teď hodně s vánoční tematikou, jsou nádherné a od Nelly ty hudební, krása-ty si ukládám. Tak pá, dobrou noc a pište:-)

dagmar (Ne, 18. 12. 2011 - 21:12)

Zdravím!
Koukám co se tu děje,to jsou věci!
Bosorko,to jsi oslavila krásně!Doufám že tě nebolí hlava?
Zuzano,to bylo krásné přání od tebe.Tady dnes sice taky sněžilo,ale okamžitě to tálo,žádná sláva to není.
Nelly,četla jsem příspěvek Míly i tvůj komentář.Mám podobný názor a nemyslím si,že by jen proto,že člověk odejde vymizely jeho chyby.
Byla jsem dnes u dcery,bylo to fajn.Ale nebylo mi odpoledne moc dobře a pořád to ještě není žádná sláva,i když je mi už líp.
Mějte se hezky,jdu odpočívat-d

Nelly (Ne, 18. 12. 2011 - 20:12)

Ano, psala jsem tento příspěvek a přidala do něj názor Míly,se kterým souhlasím Ale nekopírovala jsem jej a nerozšiřovala po celém internetu.To za mne udělal někdo jiný.

Reklama

Přidat komentář