Reklama

snížená funkce štítné žlázy

Eliška (St, 3. 12. 2008 - 20:12)

Lence- ja to klidne proberu s doktorkou,kdyz se ji dovolam.Jenze jsem to resila uz s tolika doktorama a kazdy ma jiny nazor na uzivani Euthyroxu pri zvysenych hodnotach protilatek stitne zlazy,ale zaroven normalnich hodnotach hormonu stitne zlazy.Nekdo ze brat thyroxin,jiny zas,ze mam pockat,az nastane hypofunkce a pak az lecit.A je fakt,jak pise Oskarka,ze ti jsou schopni tvrdit,ze pri nizkych davkach nemuzou byt nezadouci ucinky a tobe je pritom blbe.A podle vseho jsem opravdu predavkovana thyroxinem.A jak jsem se docetla,muze to mit vazne a trvale nasledky,kor pri potizich s tlakem a se srdcem.

Lenka (St, 3. 12. 2008 - 18:12)

Holky, nevím, jestli je dobrý nápad vysadit léky, protože já to mám už dlouho v normě, ale léky beru pořád, většinou je to na celý život :-(. Radši to ještě zvažte a zkuste se opravdu poradit s vaším endokrinologem...

Eliška (St, 3. 12. 2008 - 17:12)

Moc diky! Krev mam pry v poradku, TSH 2,1, T4 14,6 a T3 4,8 a to je pry podle vsech informaci v norme.Nejvic me stve,ze nez jsem zacla brat Euthyrox,bylo mi fajn,az na ten tlak v krku.Jak pises o tech prujmech,tak ty sice nemam,ale co beru Euthyrox,chodim tak 5krat denne.. Jo a navic mi temer vymizela menstruace.S mou doktorkou je problem,jsem objednana az na pulku ledna a dovolat se k ni proste nejde. Tak me napadlo presne to,co pises: Proc brat hormon stitne zlazy,dokud mam hodnoty v norme? Zkusim to vysadit a uvidim. A u praktika si budu akorat nechat kontrolovat krev. Jeste jednou moc diky,jsem rada,ze jsem narazila na nekoho,kdo ma stejny problem.jo a taky mi ten Euthyrox pekne rozhodil psychiku,leta se lecim na deprese,pred deseti lety jsem si prosla anorexii a kdyz jsem se konecne citila dusevne fajn,rozhodil me ten Euthyrox.Presne jak pises,dokud mam funkci stitne zlazy v poradku,nic brat nechci.Takze jeste jednou velky diky. Eliska P.S.omlouvam se za 'hacky carky',pisu z mobilu.

Oskareta (St, 3. 12. 2008 - 17:12)

Na autoimunitní thyreoiditis (Hashimotova struma) jako takovou lék není. Jedná se o pomalou destrukci štítné žlázy protilátkami. Jediné, co se dává, je Euthyrox, což je substituce hormonu štítné žlázy, a ten pak nahrazuje v těle chybějící hormon. Já mám tuto nemoc v rodině (měla ji babička a matka) a na základě tohoto mi doktorka předepsala Euthyrox hned, jak se mi hodnoty jen trošku snížily. Taky mi bylo blbě - příšerná zima, vracely se mi úzkosti, měla jsem problémy se najíst a už si nepamatuju, co to všechno bylo, ale když se přidal ranní průjem, tak jsem se nas... a prosadila si, že lék vysadím. Doktorka se strašně divila, říkala, že při tom malém množství, co beru, tyto problémy mít nemůžu, ale během týdne se vše vrátilo do normy. Hodnoty št. žlázy mám taky normální a dokud nebudu mít příznaky hypotyreózy, k endokrinologovi mě nikdo nedostane. To, co popisuješ, jsou příznaky předávkování Eutyroxem. Být tebou, tak jej po poradě s lékařem vysadím, zvlášť jestli máš krev v pořádku. A další věc je, že jakmile začneš nahrazovat funkci štítné žlázy uměle dodávaným hormonem, tak ona zleniví - zpočátku bereš třeba 50 mg, ale po 2 letech už 250. Takže tak.

Eliška (St, 3. 12. 2008 - 15:12)

Ahoj,rada bych poprosila o radu.Je nutne uzivat nejake leky pri autoimunni thyreoiditide?Vim,ze tato diskuze je o snizene funkci st.zlazy,ale nevim,kam se obratit.Hodnoty T4 T3 TSG mam v norme,pouze pozitivni anti TG a anti TPO.Citila jsem se fajn,jen "knedlik v krku".doktorka mi na zaklade pozitivnich protilatek stitne zlazy predepsala Euthyrox,ale je mi po nem dost blbe,nervozita,nespavost,padani vlasu,buseni srdce(coz me desi,mam leta problemy s vysokym tlakem)Jeste jednou se omlouvam,ze sem lezu,ac mam funkci stitnice v norme,chci se jen zeptat zda je opravdu nutne v me situaci uzivat Euthyrox.Kazdy doktor ma na to jiny nazor.A me bylo lip bez leku.Dekuju.Eliska

Návštěvník (Čt, 20. 11. 2008 - 10:11)

ted jsme si přečetla že ryby pomáhaj - jod a ja jsem mela v tydnu pred odberama 2x na obed rybu a parkrat na veceri zavináča, myslís ze kdyby to byla stítná žláza že se to tímto zatají?

Viana (Čt, 20. 11. 2008 - 09:11)

Ještě jsem ti chtěla napsat,že štítná žláza neléčená rozhodí celý organismus včetně nervového systému,takže neměj strach,že bys byla nějaký cvok,je to důsledek nemoci.

Viana (Čt, 20. 11. 2008 - 09:11)

Hani,neboj jen jsi hodně vyděšená.Aji kdybys měla štítnou žlázu,nijak tě to na životě neohrozí.Začala bys brát léky sice celý život,ale s tím se dá žít.Já mám taky už hodně let št.žl. a taky jsem byla taková plačtivá,ospalá a zimomřivá.Přesně jako ty a vše se po lékách upravilo.Máš trošku pocuchané nervy,to se spraví.Hlavně klid o nic nejde,věř mi.Tak se drž a zase se napiš.Ahoj

Návštěvník (Čt, 20. 11. 2008 - 09:11)

špatné sny, kterí jsme dříe nemela s tím taé mohou souviset??? vidím ve tme poříád nejaké osoby apod. mam strach ze sebe

Návštěvník (Čt, 20. 11. 2008 - 09:11)

padají mě také vlasy, nekdy v noci křeče v lítkách, bušení srdce mívýám, ale na výsledky teprve čekám a asi se z toho čekání zblázním...doktoři si mě přehazují z jednoho k druhému

Hanča (Čt, 20. 11. 2008 - 08:11)

Dobrý den/ ahoj...čekám na vásledky odběrů na TSH, T3, T4...jaké hodoty jsou porsím T3 a T4 dekuji...myslíte že pri stresových situacích (písemky ve škole)můžu brneni rukou, otok celeho tela, nespavost v noci ael unava cely den, nedky se rozbrecim a nevim proc můžu to svádět na štítnou žlázu nebo mam jit radši za psychologem. Díky (pribrala jsme 15kg/rok, ale nechala jsme zavodne sportu a hodne jim)

Návštěvník (So, 15. 11. 2008 - 23:11)

Tak až budete potřebovat, tak se ozvěte. Je možné, že o ŠŽ toho moc není, bohužel. Podle našeho gynekologa čekají potíže se ŠŽ prakticky každou ženu po čtyřicítce, která užívala hormonální antikoncepci.

VÁM VŠEM S POPISOVANÝMI PROBLÉMY MŮŽEME POMOCI UDĚLAT PODSTATNÝ KROK (NEBO KROKY) PRO VAŠE LEPŠÍ ZDRAVÍ

Naší snahou a posláním je pomáhat lidem k lepšímu zdraví. Všem, kdo o to projeví zájem. Pomocí preparátů přírodního původu. Do stejného projektu jako my, jsou v Česku a na Slovensku zapojeny desítky lékařů, celosvětově jsou to tisíce lékařů všech specializací ve všech zemích světa. Těch lékařů, kteří pochopili, že chemicky vyrobené léky prospívají hlavně výrobcům léků, farmaceutické lobby. Pacientům už tolik neprospívají, protože každý lék při léčení daného zdravotního problému způsobuje současně zpravidla hned několik dalších závažných zdravotních problémů. Nejsou to jen ty problémy z příbalových letáků, jako že se může objevit vyrážka ap. Jsou to poškození organismu mnohem závažnější, protože se neprojeví hned, jsou skryté a kumulují se. Projeví se dřív nebo později docela nepříjemnými potížemi s vašimi játry, ledvinami, trávicím traktem, kůží, cévami a srdcem, klouby, slinivkou, imunitou, štítnou žlázou, rozhozením celého řídícího hormonálního systému, ale např. i kandidózami ap. Žádný lék není neškodný. Vedlejší škodlivé účinky mají všechny léky. A navíc - samotné léky, bez současného užívání a pomoci přírodních preparátů, daný zdravotní problém nevyřeší, nedokážou to. Jinak by všechna diskuzní fóra na tomto i jiných webech nebyla plná svědectví lidí o tom, jak jim klasická lékařská péče a klasické léky nedokážou pomoci a proto hledají ještě jinou pomoc nebo alternativu.
Na druhé straně je na nejednom diskuzním fóru osočován někdo, kdo vám chce pomoci. Osočovatelé tyto lidi označují za

Oskarka (Ne, 9. 11. 2008 - 08:11)

HARMONIE, napíš svoje www stránky, nech si urobíme predstavu o čom to je. Na štítnu žlazu sa toho ve?a nedá nájsť, a to mi ver, že som h?adala dlho a dôkladne!!!!

Návštěvník (So, 8. 11. 2008 - 23:11)

POMŮŽEME VÁM UDĚLAT NĚCO PODSTATNÉHO PRO SVÉ ZDRAVÍ.
Většinu zdravotních potíží, i ty, které bývají považovány za neléčitelné, lze úspěšně vyléčit. U těch zbylých je možné alespoň zlepšit celkový zdravotní stav a zlepšení úrovně homeostázy.
Nabízíme vám pomoc při léčení nejrůznějších zdravotních problémů a to pomocí preparátů vyrobených z čistých přírodních surovin. Jednoduchá aplikace buď samotných přírodních preparátů nebo jako součást a velmi účinná podpora vaší stávající léčby, se kterou jak je vidět moc spokojeni nejste.
Nabízíme:
* vyzkoušené a ve světě osvědčené postupy přizpůsobené každému jednotlivému případu,
* dlouhodobé zkušenosti,
* individuální přístup a konzultaci s lékařem,
* účinné preparáty (na rozdíl od

Návštěvník (St, 5. 11. 2008 - 08:11)

Zdravím, jmenuji se Ilona a ráda bych se s někým poradila.Před 3 lety se mi začalo dělat strašně zle, křeče, nemohla jsem dýchat... pak mě trápí stále zvýšená teplota, stále nevím proč ji mám. Našli mi akorád zvýšené protilátky proti štítné žláze 1123. Beru Euthyrox 50 a 100 2x týdně. Od té doby mě začaly padat vlasy a stále padají. Miluji ryby, ale ty obsahují asi dost jodu a tak nevím jestli si s nimi spíš neubližuju. Mám pocit , že se mi možná po nich v noci rozbuší srdce.Žlázu mám malou,asi celkem normální.Má někdo taky problémy s vlasy, teplotou, únavou a bušením srdce,očas mám pocit pálení kůže.

Karolína (Po, 20. 10. 2008 - 20:10)

Všechny moc zdravím.Před mnoha(asi 15lety)mi zjistily sníženou funkci štítné žlázy a euthyrox beru s jodem dvakrát deně.V čase těch let jsem porodila dvě krásné děti a vše bez problémů.V těhotenství jsem přibrala cca 20kg a v průběhu roku jsem vše zhubla na stávající váhu.Má rada zní že dieta pro diabetiky je ta nej.Udělala jsem si sice v tom pár zmněn (Ryby a jodovaná sůl atd.)Super přeji vám hodně štěstí!!!

Petra (St, 15. 10. 2008 - 11:10)

Dobrý den, mám tsh 18 a doktor mi předepsal letrox 100, každý den půl tablety, nic víc mi k tomu neřekl, nemám to nějak moc vysoké?? Ostatní co mají sníženou funkci nemají taj vysoké tsh jako já, prosím poraďte co to znamená.

Aja (Čt, 2. 10. 2008 - 20:10)

U dětí se to léčí jako u dospělých. Moje dcera se na sníženou funkci štítné žlázy léčí od dvou let. Bere Letrox.

pro Evu (So, 27. 9. 2008 - 18:09)

Pokud máte zájem o léčbu sníž.fce.štítné žlázy pomocí přírodních preparátů nebo jen poradit, ozvete se na: eva.jm"seznam.cz

Eva (So, 27. 9. 2008 - 00:09)

Dnes mi lékařka me ani ne 4-lete dcery zdelila ze ma sníženou funkci štítne žlazy.Nevíte někdo jak se to léčí u dětí?

Reklama

Přidat komentář