Reklama

Zelený čaj

Demi (Út, 2. 8. 2005 - 10:08)

Ajo, a kdo ze to nedoporucuje? Kdepak si to cetla? Ja sem prostudovala o caji dost knih, tak si dovolim rict, ze je to celkem jedno, kolik a kdy ho pijes. Navic v parnych horkych dnech je teply caj skutecne dost nevyhovujici, stejne jako velmi chlazene napoje. Pres leto ho logicky piji nejmin, protoze telo se nepotrebuje zahrivat jeste vic. A v zime zase mame radi vsichni teple jidlo, takze i teple caje. Nechat si doporucovat z prihlouplych casaku neni zrovna moc rozumne. Ale zsamozrejme pokud mluvime o cerstvem zelenem caji. Nikoliv o caji v balicku, ktery v obchode lezi roky.A nebo caj cerny. Tam plati jine zasady. A jeste jedna malickost. Pohybuji se mezi ldmi, kteri piji caj stejne jako ja,rozhodne to nikomu neskodi!!! Jsou to jen blaboly...Doporucuji najit si cajovnu, a tam vam prodaji caj cerstvy, se vsemi radami na jeho pripravu. Je to takova mala alchymie, pokud ho nechas louhovat dele, tak je horky,a nechutna to. Kazdy caj ma jinou dobu louhovani a potrebuje jinou teplotu na zaliti.Hodne oblibeny mam Lung- Ting special.

Petra (Po, 1. 8. 2005 - 20:08)

Hm...vsichni tady pisete o tom kolik caje vypijete ale me by opravdu zajimalo to na co se ptala ALENA!Zacala jsem take pit zeleny caj. Piji ho pouze tyden a jeho ucinky jsem jeste nezaznamenala. Mel by obsahovat antioxidanty (takze by mel procistovat telo), Mel by neutralizovat volne radikaly. To jsou bohuzel veci ktere jsou napsane na krabicce meho caje. Mimochodem tento caj co mam je prirodne procisten od "kofeinu".

Ája (Po, 1. 8. 2005 - 15:08)

Zelený čaj se v zimě pít vůbec nedoporučuje, natož potom ještě dva litry za den.To musí být opravdu zázrak, že se to na tvém zdraví nijak neprojevilo.Ale pravdou je, jak píšeš, zdraví záleží na více věcech.Pití zeleného čaje je vhodné např. při letních vedrech, jaká jsou v současné době.V zimě je jeho energie souhlasná s energií klimatu, tak se může dosti negativně podílet na problémech s oslabeným imunitním systémem.'

Demi (Ne, 31. 7. 2005 - 22:07)

Tak ja holduji zelenemu caji jiz 10 let. V zime ho vypiji i pres 2 litry, jine druhy mi vlastne ani moc nechutnaji.Jeho blahodarne ucinky popsat nedokazi, pac jsem celkove zdrava a ma na to jiste vliv vice veci nez jen muj zelenac.Druhu zelenych je velke mnozstvi, nejlepsi je zajit do cajovny, par jich vyzkouset, a pak podle toho nakoupit zasoby. Vyhoda je kupovat vicenalevove, usetri se troska penez.Kazdy mame jine chute, takze ten, co by chutnal me, nemusi chutnat Tobe ani nahodou...

Martin (Ne, 31. 7. 2005 - 17:07)

Piju černý i zelený čaj. Černý většinou po obědě a zelený večer a tady bych trochu polemizoval s Knightem obsah kofeinu v ZČ je o dost nižší než v tmavých čajích takže problémy s usínáním by neměli být. Mám doma několik druhů zeleného čaje. Z Jávy, Laosu (Sencha), Japonska (Kokeicha), Číny (Gunpowder) a potom ochucený žen-šenem a zázvorem.'

Knight (Ne, 31. 7. 2005 - 17:07)

Ja ho už pijem zhruba pol roka a som s ním maximálne spokojný.Snažím sa ho piť každý deň po jedle. Niekedy sú to tri šálky, niekedy len jeden, záleži ako mám čas.Pri vyšších dávkach urých?uje aj spa?ovanie tukov.Iný čaj nepijem a nejak som si na tu chuť a celkový pocit po vypití zvykol, takže možno je aj trochu návykový:)Inak sa neodporučá ho piť večer, človek má potom problémy zaspať, pretože čaj obsahujé aj kofeín, ale ten stimuluje nervový systém plynule a nie nárazovo ako káva.Tych účinkov je samozrejme viacej...'

ALENA (St, 27. 7. 2005 - 13:07)

V poslední době jsem si přečetla dost článků o tom, jak je pití zeleného čaje zdraví prospěšné. Proto jsem se chtěla zeptat někoho, kdo již tento čaj pije a má s ním zkušenosti, jaké jsou jeho účinky a jaký druh je podle vás nejlepší?'

Reklama

Přidat komentář