Reklama

Zlomenina kotniku-operace, s kovy

Dasa (So, 6. 12. 2008 - 17:12)

Jeste se omlouvam za preklepy,ale pisu to na kolenou a to doslova. Nemuzu mit nohu dole.

Dasa (So, 6. 12. 2008 - 17:12)

LENKO- jeste jsem zapomnela napsat, ze se mi to stalo skoro ve stejnou dobu, jako tobe, jen o 2 tydny pozdeji. To je dulezite. Jestli muzes, budu rada, kdyz budeme v kontaktu. Vidis, ty mas skoro to same a presto jiny postup a RHB.

Dasa (So, 6. 12. 2008 - 16:12)

LENKO V- moc ti dekuju za radu a zkusenost, uz jsem ani nedoufala, ze nekdo odepise. Mely jsme to hodne stejne, taky mam omotane draty kolem kotniku, oba ktniky zlomene a ě šrouby, proste mi to uplne pripomina muj stav. Jenze s tim rozdilem, ze me dali tu sadru a znehybnili mi to na dlouho- tobe ne a asi to je spravne. Vidis, budou vanoce a ja stale chodim oberlich, noha se uz rozhybat neda- kovy to nepustej a porad to tuhne a puchne a hlavne cim dal vic boli. Zmenila jsem RHB, tady mi zkouseli davat magnety, ale to mi ta noha uplne zdrevenela. Tak toho museli nechat. Na rotopedu taky trenuju, ale skakat na trampoline si neumim predstavit. Jsem rada, kdyz neco ujdu po byte.Tady ta rehabilitace tak vybavena neni a treba virivku, ktera se taky dava, maji jen velkou a horkou. To na tu nohu taky nejde. Tak me jen masirujou, uz se s tim nehne. O vyndani kovu se se mnou nikdo nebavil, ani nevim, jestli mi je vytahnou a kdy??? Vidis, vsude jiny postup. Prekvapuje mne, ze ti nedali ani ortezu a hned cvicit. Me operoval mladej kluk, kterej se na me ucil. Taky je moc dulezite, jake mas stesti na operatera. Doufam, ze uz mas po vytazeni nejakych tech kovu a ze se citis lip. Jestli jeste zavitas na tyhle stranky, napis, prosim te, jak se hojis ty a jak to zvladas. Diky. Taky diky JIRKOVI, kazda rada dobra, ale nevim, jak artroze predchazet???

jirka (Pá, 28. 11. 2008 - 19:11)

ahoj daso, neco podobnehose mi taky stalo a taky dost dlouho mi trvalo nez sem zacal normalne chodit. Chci te predem upozornit na jednu velice DULEZITOU zalezitost. Dej si velky pozor na artrozu, ktera se u tebe muze vyskytnout a pravdepodobnost je vysoka. Me se tohle stalo pred peti lety a ted mi diagnostikovali artrozuktera je da se rict nevylecitelna. Bolesti ktere mam v kotniku se nedaji prirovnat k nicemu, to i uz bolestzubu jesnesitelnejsi. jde o vytraceni se chrupavky mezi kostmi az ji nakonec uplne stratis a konecne stadium se resi nahradnim kloubem coz musi byt silene. Mej senapozorua pecuj o kotnik jirka jiri.matysek"yahoo.co.uk

Lenka V. (Čt, 23. 10. 2008 - 11:10)

Ahoj, já jsem 29.6. spadla ze štaflí, rovnali mi levou nohu, rozdrcený kotník, zlomený vnitřní i vnější kotník i obě kosti v lýtku (lýtková i vřetenní). Mám kotník plný železa, mám tam 2 šrouby o velikosti 4,5 a 5 cm, kosti obmotané vázacím drátem a vřetenní kost zpoloviny připevněnou železem. Mám na vnější straně 18 stehů, na vnitřní straně 10 a uprostřed 3 stehy. Není to nic moc, na operaci jsem šla hned ten den, co mě přivezla záchranka. Ještě v nemocnici jsem s nohou musela hýbat (2.-3. den po operaci), teď se to tak dělá, že čím dřív po operaci se s nohou hýbe, tím se ta rehabilitace uspíší. Nohu jsem dávala jenom do dlahy, která sloužila pouze jako transportní, jinak jsem byla bez a musela s nohou hýbat. Žádnou sádru jsem neměla. Doktoři původně říkali, že 3 měsíce na nohu nebudu moct šlápnout, ale po 3 měsících na rentgenu se ukázalo, že nemám vřetenní kost zcela dohojenou, tak teď mohu jen zlehka na špičku šlapat a od listopadu už naplno. Již jsem si zkusila šlápnout na nohu a nijak zvlášť nebolí, ale je to takový divný pocit. Po chvíli mi noha natekla. Zřejmě je to normální, že noha při zátěži natíká, musí se zatěžovat postupně!!! Já mám teď jezdit na rotopedu a dávat si i zátěž, kosti se pak lépe hojí a nohu pěkně posílíš. Když bych měla poradit s tím cvičením, tak pro lepší rozhýbání si pomáhej ručníkem, který budeš přitahovat rukama k sobě, ono to časem půjde. Musíš i přes bolest, ale ne přes velkou. Mně vytáhnou 1 šroub do Vánoc a zbytek železa až za rok. Je pravda, že já jsem mladá, ale na rozhýbání to nemá vliv. Paní, co měla stejné zlomeniny jako já (60 let), tak s nohou lépe hábala v nemocnici jak já!!! Nebála bych se operace (vytažení šroubů) a rozhodně nedoporučuji si šrouby v noze nechat. Od doktora vím, že když se v těle nechá nějaký kov napořád, tak tam hrozí artróza, která se může projevit až později a je bolestivá. Taky mi na rehabilitaci říkali, že je dobrá trampolína na kotník, tak se na rehabilitaci zeptej, co je dobré, oni poradí. Přeji brzké uzdravení!!!

Lenka (Po, 13. 10. 2008 - 10:10)

Já měla podobný problém a trvalo to skoro rok. i dnes mě to bolí a puchne a špatně se mi chodí. Nechala jsem si ty šrouby v noze.Nemuseji ven, pokud to snašíš a nic to neděla. Já se další operace bojim.Lenka

Andreas (Pá, 10. 10. 2008 - 17:10)

Vyhoň si pindu a budeš chodit!

Bohumil mil (Ne, 2. 4. 2023 - 13:04)

Si kokotik vid buzno

Veverka (Ne, 2. 12. 2018 - 23:12)

Co prosim???

Dasa (Pá, 10. 10. 2008 - 10:10)

Ahoj. Mate nekdo zkusenosti, podobne, jako ja? Mela jsem trojnasobne zlomeny kotnik,rovnani a druhy den operace-vlevo mam 6 dratu, vpravo 2 srouby.20 stehu na obou stranach kotniku. nejprve drahu a po sundani stehu na 5 tydnu sardu, vse bez doslapu. Upne mi odesly svaly, na nemocne, nepuzivane noze. Potom nasledovala rehabilitace, ktera spociva v tom, ze mi s nohou cvicej. Po kntrolach a RTG, na traumatologii, kotnik stale otekly, bolestivy, malo rozhybany. jenze jsou tam ty kovy. Po dalsi kontrole -pokracobat v rehabilitaci, muzu o francouzskych holich uz spalat na nohu, ale stale to puchne a to doma poctive cvicim i se snazim chodit, alespon kolem domu.Stale noha ztuhla a nejde vic rozhybat. Uz to budou tri mesice. Nemate nekdo zkusenost, jak dlouho to trva, nez se berle odhodi a da se normalne chodit? Jestli se vubec normalne chodit da??? Za rok az dva by se mely zase operativne ty kovy vyndat a nasleduje zase na nekolik mesicu rehabilitace. Ta predstava me desi. Doma uz silim a to jeste neni zima. Navic, mam problem, ze neobuju zadne boty, kvuli otokum.CHodim v bunde a sandalich na suchy zip. Ale to tezko pujde, az zacne padat snih. Diky za kazdou radu a hlavne zkusenost. Dasa

Adela Kalhousova (Čt, 6. 12. 2018 - 09:12)

Dobry den. Mam neco podobneho ale jen 6 sroubu a doma jsem byla po operaci kotniku 6 mesicu.

Dasa (Čt, 9. 10. 2008 - 09:10)

Zlomenina kotniku-operace s kovy.

Reklama

Přidat komentář